Tibi0002 Tibi0002
1
5
5
2015. április 29. | 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
kedd, 15:47
előzmény: #2704  McDee
Bizony. http://quad7capital.com/2017/10/16/omega-healthcare-still-winning-reit/
kedd, 15:37
OHI fanok figyelmébe! Most jó lehet a papír. A következő hetek folyamán rali várható.
hétfő, 15:37
előzmény: #2698  kozi723
Volt itt pár hónapja egy srác, kente-vágta a divat szektort. Részletesen írt ezekről a cégekről, hátha még olvassa a topicot. A listában szereplő cégek közül egyiket sem tartom.
vasárnap, 20:10
előzmény: #2701  pomperj
Tiszta sor. Pontosan ez az amivel nem voltam tisztában. Idehaza a UA hype kicsit késve érkezett mint Nálatok. Edzőteremben vagy az utcán tavaly illetve idén látom mindenkin a márkát. Sokszor teljesen az volt az érzésem, hogy "menőbb" mint egy nike vagy egy original adidas. Tény, hogy minőségban, innovációban, na meg persze profilban meg sem közelíti a két óriást, de nem gondoltam volna, hogy az őrület nemzetközi szinten ennyire alább hagyott, ezért meglepett amít írtál. A délutáni keresgetésemben Chico-t is néztem, csak idén feleződött. És az igazat megvallva az sem olyan biztos hogy megáll (akárcsak ahogy erre írod, simán lehet ebből még lejebb). 
Retail szektor számomra teljesen szűz pálya, köszönöm a felhomályosítást. 
vasárnap, 19:51
előzmény: #2699  kozi723

UA oriasi siker volt par eve, fiatalos sportos cuccok,  es igen jo novekedesi story; kb. evi 30% novekedes, es  volt 7% net margin. Ez jonak szamit, emiatt alaposan felertekeltek a retail mufajban, egesz 2014-ig. Nekem is volt egy ideig.  Csakhogy az utolso evekben lelassult  a novekedes, mostanaban csak 10%/ev. A mostani 15 USD mellett a  PE=33, es net margin 3.4% sokkal gyengebb allapotokat jelez , sot vad tulertekelesre mutat.
Szemelyes: a felesegem a Chico's ban vasarol, CHS  is oriasit esett, meg UA-nal is nagyobbat. ES nincs vege a zuhanasnak, pedig a cuccaik jok minden korosztalynak, nem is dragak, es a nok tobb ruhat  vesznek mint a tinedzserek. 
Az UA management iden 10% novekedest var, eddig talan 5%-nak latszik. A profit 2015 evi EPS=0.53-rol leesett 0.45-re, es iden mar csak EPS=0.40 a varakozas. Szoval,  nincs eleg profit a kialakult arszinthez kepest, es a novekedesi story meggyengult. Jovore 0.50 a varakozas. A BookValue=5.1 es iden sem fog erosodni.  A retail mufajban PE=20-25 mar vastag ertekeles, szoval itt fundasan tudhat meg esni. Meddig? Ha a black Friday nem sikerul novemberben nagyon jol, Karacsonyra lehet ebbol 10 USD ar is.
Ha ez a 15.0 support beszakad, akkor meg egy zuhanas siman benne van. Osztalek sincs, es van 800M adossaga, ami elviselheto mostani kamatokon. En azt gondolom, hogy jo esetben 1-2 even belul stabilizalodhat, talan 15-20 USD arat megerhet, ha a profitja duplazodni tud 2020-ra ....dehat AMZN zabalja a retail mufajt.
Nem beszellek le, hatha itt megall. De lehet eso kes belole.
vasárnap, 19:29
nem tudom, nézi e valaki az európai bankokat, de szerintem a BNP hamarosan jo lehet. jo ideje a 70 alatti szinten tancol, de ha kitorne 70 fele, akkor szerintem 80 kornyekeig nagyjabol el is mehetne. Ha - mar amennyire en a technikai analizishez ertek - nem tevedek nagyot, akkor a 78-80 elerheto lehet es a mostani 65-66 koruli szintek nem jelentenek rossz beszallot, mert viszonylag szuk stoppal lehet operalni - cca. 61-62 EUR-os szint. Persze ha a Commerzbankot tenyleg meg akarnak vasarolni, azt lehet, hogy nehezen emesztene meg a piac, de az europai bankok kozul a BNP az egyik legjobb. Velemenyek?
60 16 válasz erre
vasárnap, 18:55
előzmény: #2698  kozi723
A legjobban Under Armour tetszik. Naposon divergencia van már jó ideje. 
https://invst.ly/5gis3
Fundásan lehet benne potenciál? 
vasárnap, 18:30
előzmény: #2694  pomperj
Köszi az ötleteket! 
A hétvégén én is olvastam néhány figyelemreméltó részvényről. Mi a véleményetek ezektől?
A kiválasztás elsősorban olyan részvényekre esett, amelyeknek árfolyama az utóbbi időben nagyot esett és technikailag meglehetősen túladottnak tűnnek. 
1. Michael Kors: KORS
https://invst.ly/5gilx
2. Under Armour: UAA
https://invst.ly/5gimd
3. Uniti Group: UNIT
https://invst.ly/5gimk
4. Spirit Airlines: SAVE
https://invst.ly/5gimy
5. Nike: NKE
https://invst.ly/5ginh
vasárnap, 14:00
előzmény: #2696  McDee
Múlt hónapban vettem Foot Lockert, ezekszerint felfigyeltünk rá néhányan. :)
vasárnap, 13:37
előzmény: #2695  McDee
FL símán elboldogulna negatív working cap-pal  (akár kívánatos is lehetne; úgy látszik nemigen tudnak mihez kezdeni a cash állománnyal; talán lesz special dividend?), a másik kettőnél lenne jó kedvező mutató, de pont fordított a helyzet.
vasárnap, 13:14
előzmény: #2694  pomperj
FL kifejezetten tetszik. Konzervatívnak gondolt értékelésem szerint 50-70% potenciál van benne jelenlegi EPS-t alapul véve. Növekedés persze nemigen látszik. Persze jobb lenne, ha lenne benne némi értelmezhetőtőkeáttétel, de így is OK.
A másik kettőben nem érzek ellenállhatatlan vonzalmat.
vasárnap, 12:06

Hadd tegyek ide 3 erdekes ideat. Olyan ceegek,  ami mostanaban jo nagyot estek, de fundas alapon javulok a trendek, es mostmar durvan alulerteklet allapotnak tunik. Nem biztos, hogy most kell belevenni, de erdemes a figyelo listakra.
1) Foot Locker, FL, cipobolt.
A tavalyi es idei arbevetel is 7.7 Mrd varhato, jovore meg 8.3Mrd. Az FCF tavaly 6.2, iden 6.0 lehet, de jovore 7.0 a projekcio. A PE=10, osztalek 4% korul, BV=20. Az FL stabil es kozeposztalybeli vasarlokor, plazas uzlet, nem ciklikus, es sportcipokre jovo is kellenek. Az ara lezuhant 80-->32, es itt mar a fenti mutatokkal durvan alulertekeltnek latszik. A zuhanas szerintem eltulzott, az okokat most a piac egyes cipok arzuhanasa, es elkesett report okozta bizonytalansagban latja. Persze, NIKE es AMZN eros versenytars, de a kozeposztaly szereti felprobalni a cipot mielott megveszi. Erdemes a value figyelo listara. Meg kell varni a fordulatot, de ebben van 50% recovery.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171015v00mrkgue.jpeg
2)RangeResources, RRC, olajos
A vicc az, hogy arvevetele a tavalyi 130% lesz, megis zuhan az ara. Persze olaj es gaz termeles nepszerutlen. De iden a PE=20 korul, es ez a rossz ev, BV=22. Az ara 90--->19, de eppenseggel kesznek nezheto az eses.
 http://keptarhely.eu/view.php?file=20171015v00mrkgue.jpeg
3)FLUOR, FLR, Eromu-projektek.
Mar 2 eve vannak problemak a projektekkel, de a ceg jol kezeli oket. Az arbevetel leesett 21--->19 Mrd-ra, de mar stabilizalodott es ujra emelkedni latszik.  A profit iden 1.50, jovore 2.70 varakozas. A BV=24, van 2% osztalek. A ceg mas projektekbe is belevagott, uj  nuclearis eromu epites 1-2 even belul tobb helyen is konkretizalodni latszik. A chart a 2009-es melyponthoz esett le, de mar fordulo  latszik alakulni.
 http://keptarhely.eu/view.php?file=20171015v00m8m9s7.jpeg
60 20 válasz erre
vasárnap, 11:25
előzmény: #2690  pomperj
Ha bővíteni akarnék, az egyik a Viacom lenne.
vasárnap, 09:41
Olvasom, hogy a spinoff milyen  zseniálisan egyszerű és biztonságos befektetési célpont.
Van ezzel tapasztalatotok?
szombat, 16:52
előzmény: #2688  Tibi0002
Tibor, nekem meggyőződésem h fontos a P/BV mutató, azonban egy vállalat értéke nem egyenlő a saját tőke értékével, hiszen a társaság eredményt termel a tulajdonosok számára, tehát dinamikusan növekszik a saját tőke és a fizethető osztalék, így teljesen reális lehet egy 2-es P/BV ha a cég magas nyereséghányaddal működik, ilyen a Kulcs-Soft is amelynek inkább nem mondom a mutatóját, sztem egyébként a P/E és P/DIV is legalább annyira fontos mint a P/BV. A tőzsde a befektetők által vízionált várható jövőképet, perspektívákat árazza, nem kizárólag a saját tőkét, amely persze fontos, azonban a meglévő eszközökkel való gazdálkodás, az innováció is van olyan fontos, tehát a tőke felhasználása a működés során, annak módszertana h nyereséges legyen a minél nagyobb osztalék kifizetésének érdekében.
csütörtök, 20:37

A VIACOM-ot en is nezem egy ideje. 5 eve tartja a 13 Mrd/ev  bevetelt. A profit sem rossz; iden 3.90 USD, jovore 4.20 a konszezus varakozas. A ROE=11%. A ceg szinte attekinthetetlen strukturaju leanyok tomegebol all, de 80% megis a Mediaworks-bol jon.
Harom baja van: egyreszt a Google, Netflix, FB , mas streamers versenyez veluk, mind toluk akarjak elvenni a businesst.  Marmint a reklam penzek elkolteset ; dehat az egesz szakmaban ilyen. A VIAB TV-reklamos bevetel vilaga manapsag elozo-generacios medianak szamit az uj streaming szolgaltatasok idejen. 
A masik baj a 12 Mrd adossag; rengeteg  TV csatornat akviraltak tularazottan,  es ha a kamat felmegy 4%-ra, akkor a profit kozel fele elmegy kamatfizetesre. Szoval, VIAB eleg jo peldaja annak, hogy mi lehet  az eladosodott cegekkel a kamat-emelkedes spiralisaban.
A harmadik baj a fo tulaj, a Sumner Redstone riziko.  Itt egy nagyon jo manager kellene, es stabil strategia.
TA alapon VIAB mar a (c of Y) hullama vege fele jar; de rohadtul nepszerutlen, pedig akar recoverynek is nezheto mar 2 negyedev ota a fundas trend. HA kepesek 4 USD korul tartani a profitot, akkor szerintem 3 ev alatt  duplazhat a most 12 USD Bookvalue, es az megtamasztja a 25-30-as savban. De mostanaban gyilkos a verseny a reklampenzekert, es  45-50 fole nem realis varni. 
csütörtök, 19:02
Ez a cég felezte az osztalékát igaz?
csütörtök, 16:08
Az idei év legrosszabb vétele a Viacom volt. Közel 50%-ot esett már az árfolyama a vásárlás óta. 
90 18 válasz erre
október 10. | 16:05
előzmény: #2685  Tibi0002
Igen, ezért mondtam, hogy vannak olyan trédek, amik nem egyeztethetőek össze a Te rv. kiválasztási elveiddel és nem akarok offolni. Vannak/ lesznek tisztán TA alapon meghozott kereskedési döntések is, amit itt nem látom értelmét elemezni, hiszen Te nem chart alapján döntesz. Kapitalizációban én sem mennék 100-200 m alá.
október 10. | 15:44
előzmény: #2681  pomperj
Szervízesek kilövésben! :)
október 10. | 14:52
előzmény: #2677  Lastdeposit
Ebben a topicban elég sok téma elfér, ha az valami módon kapcsolódik a cég számviteli teljesítményéhez, a passzív befektetéshez, vagy bármilyen módon józan alapokra helyezett befektetési döntésekhez. Kis kapitalizáció alatt milyen számokat értesz?  100-200m $ alatti méret növeli a kockázatot. 
október 10. | 14:42
előzmény: #2682  Justy
Rendben, megyek az asszonyért, délután megcsinálom. Pomperj urat is szívesen látjuk. Nekem is ezek a szempontjaim+ kiemelkedő árfolyam emelkedési potenciál. 20%+ kellően kis tőkével.
október 10. | 14:36
előzmény: #2681  pomperj
Oh, köszönöm.
október 10. | 14:36
előzmény: #2680  Lastdeposit
Benne vagyok: csak már a Silverandgold, kisbüfik topikja, blue topic is mind mind áthajlik más témában, így szétfolyik az egész, de max az általad kezdeményezett topkot is felveszem a kedvencek közé. Legyen Top picks név vagy valami hasonló alatt...meg nem a kis papírokon van a hangsúly, hanem ami értéket képvisel, mutatók, technikai kép és alacsony közkézhányad alapján. Lehetőleg Alacsony bétájú stb....és pár hónapos tartási időre....
október 10. | 14:33
előzmény: #2668  Justy

Az olaj-oriasok kozul: PBR, YPF, BP, TOT
A fuggetlen olajtermelok: OXY, APA
tengeri olajfurosok; RIG, DO, RDC 
Foldi furosok: HP, HAL
Finomitos: VLO,  TSO
Tankeres: NAT, FRO 
Frackingos: egyelore varnek vele
október 10. | 14:16
előzmény: #2679  Justy
Okés. De mit szólsz egy ilyen topichoz? Random capital fórumban is van egy Varganya70 kolléga, aki kis papírokkal daytradel és swingel. Érdemes lenne egy ilyen topic.
október 10. | 14:14
előzmény: #2677  Lastdeposit
Szerintem abszolút értékalapú befektetés témaköre, mert fundásan, pénzügyileg is megfelelően értékelt/alulárazott cégeket keresek, és nem csak USA-ban. Nem baj, ha TA alapon is meg van erősítve, szerintem.
október 10. | 14:14
előzmény: #2675  Justy
Valeant Pharma is nagyon jónak tűnik. szépen a támaszán mozog MA 20 felett, aljat ütött. Elemzői konszenzus 21 dollár, folyamatos bennfentes vásárlások. Így ránézésre, aztán lehet olvasgatni a híreket pl. finvizen stb.
október 10. | 14:03
előzmény: #2676  Justy
Igen, 4,1 volt az alja talán, itt mozog, 4,2 meg lehet venni, az is 5 dollárig majd 20 %. Elemzők 9 dollárra értékelik, a résbetöltésig target price valami 7,6 dollár. Javaslom, ne zavarjuk Tibi köreit, mert ez speka inkább, én nagyon szívesen létrehoznék egy USA térder topicot, ahol kis kapitalizációjú, fundásan/technikailag izgalmas papírokról lehet beszélgetni. Én kezdek kifelé menni a magyar piacról, nincs semmi érdekes, nem vennék semmit.
október 10. | 13:58
előzmény: #2674  Lastdeposit
Technikailag valóban nem rossz:
https://invst.ly/5edz4
október 10. | 13:55
Valeant Pharma?
október 10. | 13:48
előzmény: #2672  kozi723
Sunpowert én is néztem! Én most ezt a papírt szemeltem ki:
ANW
Könyv szerinti érték harmada alatt forog. Története legrosszabb jelentését produkálta nem régen, de így is többet ér, technikailag ez sima dupla nálam, érték szerint is 4,20-nál megvenném. Folyamatos leminősítések, romló kilátások, de ettől azért többet érhet.
október 10. | 13:45
előzmény: #2672  kozi723
Igen a Sunpowert követem, de csak a solar téma van ami érdekes? Egészségügy, távközlés, gyógyszeripar, energia (hagyományos)?
október 10. | 13:43
előzmény: #2671  Justy
jelenleg ilyen nincs :D
ami technikailag jó, az baromira le van verve és a profitkilátások rosszak. pomperj sokat írt már erről, ha van időd olvass vissza kicsit, a kínai solar cégek nagyon olcsón kínálják a szarjaikat, ezért az USA gyártók hátrányban vannak. néhány hete linkeltem be ide egy cikket, amiben az állt, hogy trump meg akarja büntetni a külföldi solar termékeket, és plusz vámmal akarja őket háttérbe szorítani. Ezt a vámot az EU-ban is alkalmaznák. ha ez élessé válik és valóban így lesz, akkor némileg redneződhet a helyzet, de addig sajnos hiába jó ta alapon, ha a kínai solar 100 dollár, míg a sunpower 160. melyiket vennld? (csak mondtam két számot).

Topik gazda

Tibi0002
Tibi0002
1 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE