2015. április 29. | 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
csütörtök, 08:56
concorde elemzéseket hogyan lehet olvasni, elérni?
mindenképp ügyfélnek kell lenni, hogy az ember adott cégspecifikus elemzéseiket elérje?
évek óta kínzó problémám...s nem látok semmit a neten erről
kb itt 1 link, de ez csak reklám... link
szombat, 07:54
előzmény: #2471  McDee
Ok, sorry.
szombat, 07:53
előzmény: #2469  Justy
Kevered a fogalmakat. Nem a stock shortolásáról írtam, hanem az opcióról. A long opció megvelel az opció vételének, míg a short az opció kiírásának.
szombat, 07:38
előzmény: #2467  upgrayeddAKS
Melyik kibocsátó(k) vált(ak) be neked? Úgy értem, aki korrekten jegyzi/képzi le az alap (mögöttes) termék árát, és MEGFELELŐEN, azonnal frissíti a warrant ajánlati árait az alap termék (és irányának: Call/Put) függvényében?Én eddig a Deutsche Bank és Commerzbankot találtam a legkorrektebbnek: mind árjegyzésben mind segítségnyújtásban, párbeszédben. Persze ez változhat, de most az ő papírjaikat preferálom. UBS-nél már tapasztaltam sunyiságokat. Spreadek is korrektek.
KBC-nél vagy?
szombat, 07:33
előzmény: #2468  McDee
Van Put Warrant is, azaz tudsz shortolni warrantokkal (leánykori nevén certifikátok).
szombat, 07:15
előzmény: #2467  upgrayeddAKS
A pozícióm köszöni, jól van. Január 23-n írtam ki 55-ös strike-on 7.15 prémiumért 1 éves lejáratra. Ebből eddig kb. 2-t termelt meg, ami kevés link Így aztán marad a pozíció, nem zárom azt egyelőre. A BEP-m 47.85-n áll. link árfolyamon 10.3% évesített hozamot jelent lejáratkor. Amennyiben lejáratra eléri, vagy meghaladja az 55-t, akkor 15%-os hozammal számolhatok. Ha lejáratkor kedvezőek a feltételek, ujra kiírok short put-ot. Ez esetben stagnáló, vagy enyhén csökkenő árfolyam esetén is van egy folyamatos cash flow-m. Amíg a short put opciós prémium meghaladja az osztalékfizetésből származó várható hozamot, addig megéri kiírni azt. Ha fordul a kocka, akkor a covered call (ez a put-call paritás miatt kétséges) vagy inkább pusztán a stock tartása kedvezőbb lehet.
Igen short put van nekem. Ez ugyanúgy működik, mint a részvény shortolása. Eladod az opciót, majd hagyod lejárni (akkor megszűnik), vagy visszavásárolod az aktuális piaci áron.Warrant-tal én nem foglalkozok. Ezeket legjobb tudomásom szerint (befektetési?) bankok készítik, melyek egyébként árjegyzők az opciós piacon.Így aztán duplán keresnek az üzleten. Warrant lényegében long opciót reprezentál, amivel én nem tudok konzisztensen pénzt csinálni.
szombat, 01:00
előzmény: #2465  McDee
QCOM opciós témával mi a helyzet? SP-od van/volt belőle, ha jól emlékszem. Ha egy SP opciót zárni akarsz a gyakorlatban a piacon, akkor nyitsz mellé egy LP-ot? Pár napja én visszavettem a részvényt, mert elég nagy lendülettel jött le 56-57 közöttről, és 53 alatt "ajándéknak" tűnt. (Bocs a noob kérdések miatt, de én eddig csak warrantokkal foglalkoztam, "igazi" opciókkal nem. Sajnos az elmélet (pl. TO könyv) és a gyakorlat közt jó nagy különbségek is adódnak néha. Pl. mi anno semmit nem tanultunk a warrantokról, így a warrantok rugalmassága nekem kellemes meglepetés volt később. A market maker amúgy sztem jó igen gyakran, csak ki kell azokat is tapasztalni, mert egyik szolgáltató teljesen más, mint a másik. Elviekben hasonlóak a termékek adott paraméterek mellett, de a gyakorlatban meg óriási különbségek vannak pl. a spread esetében.)
augusztus 06. | 19:53
előzmény: #2465  McDee
Most nézem, hogy ezek nem is termelő cégek, hanem alapok. Ez méginkább ingoványos terület, ide és Limited Partnership zónába nem merészkedek.
augusztus 06. | 16:44
előzmény: #2464  Aske
Úgy gondolom, hogy az adható legértékesebb és pénztárcádat leginkább kímélő tanács az, hogy tanulj mielőtt bármit teszel. A rossz hír az, hogy ez a fázis nem spórolható meg, ha önálló döntéseket vállaló tudatos befektető (kereskedő spekuláns stb.) akarsz lenni.
A befektetéseket illetően javaslom B. Graham, W. Buffett munkáit, valamint Esmé Faerber: All about investing, All about stocks, Don Schreiber, Jr., and Gary E. Stroik: All About Dividend Investing, Sólyomi Dávid: Osztalékportfólió és osztalékportfólió.com, Richard Ferri: All About Asset Allocation, Ralph L.Block: Investing in REITs, Harry Domash: Fire your stock analyst
Az nem lesz nyerő stratégia, ha néhány leválogatási kritérium ötlet/javaslat alapján vágsz bele a befektetésbe. A táblázattal eredeti szándékom az volt, hogy a megfelelő elméleti háttérrel bíróknak segítsek az adatbányászatban.A jó hír viszont az, hogy nem szalad el a piac/befektetési lehetőség. Minden nap nyílik új lehetőség, ha valamelyiket elszalasztod. Ebben a műfajban egyébként rendszerint nem percekig vagy órákig nyílik meg a jó alkalom.
Azért nem hagyom megválaszolatlanul a kérdésedet (legalább részben). Az osztalékhozamot célszerű relativizálni vagy a 10 éves amerikai államkötvény hozamhoz (jelenleg 2.3%), vagy S&P500 osztalékhozamához (link ). Ezek hozama 2-2,5x-nél magasabb osztalékhozamot kínáló cégeknél valami fundamentális gebasz van feltételezhetően, ami osztalékvágást vetít előre. Nem szabad mohónak lenni.Így aztán az általad említett 2 cég kapitalizációja 39M és 111M USD, éves árbevételük felejtős, az osztalékfizető képeséget megalapozó free cash flow-ról jobb nem beszélni.A P/E csak egy mutató, fontos a payout ratio és a FCF-re vetített payout, valamint P/FCF is. Ezek egyike sem elfogadható számomra.
MIndezt viszont csak érzékeltetésképpen írtam, hogy lásd a komlexitást. Nem agysebészet, bárki képes lehet ezt a mutatványt elfogadható szinten művelni. Elég hozzá általános iskolai matematika és az alapvatő összefüggések megismerése és megértése. Ehhez idő kell, de megéri.
augusztus 06. | 12:06
előzmény: #2461  McDee
Sziasztok,érdekel ez a value investing dolog, de egy kis segítségre lenne szükségem a táblázathoz.5 éves visszemnő osztalék szerint rendezve tizesével vannak cégek 10% feletti osztalékhozammal, ill. 100-as nagyságrendben 5 és 10% között.Nyilván ezen cégek közül kevés alkalmas a value investingre. Mégis melyik a következő kritérium, ami alapján a nagy osztalékú cégeket leszelektáljam?
Legyen pl. pozitív a P/E, akkor maradt 1319 cég. Hogyan tovább?Miért nem lenne ajánlott pl. SDT-t vagy CHKR-t venni?Köszönöm előre is a választ.
augusztus 04. | 10:02
előzmény: #2462  eurocent
Köszi az ötletet, de nem tervezek shortolni.
augusztus 03. | 19:40
előzmény: #2460  Tibi0002
"A romló eredményeket növekvő piacon mutatja fel."
Ezek szerint inverz value inveszting alapon is tudsz gondolkodni. Érdemes lenne megvizsgálnod IBM kilátásait.
"de ennyi erővel lehetne 6 is." - fejezd ki árfolyam értékben, és ha jó nagy esést valószínűsítesz, akkor pl 15x-ről indíthatnál egy shortot. Mondjuk 57 TP-ig. Majd átmeneti emelkedést (eredményjavulást) látva kb 29-ig.
július 30. | 19:42
Letöltöttem újra - negyedév elteltével - a US osztalékfizetőrészvények fundamentumait.Tessék bányászni! link
július 30. | 11:15
előzmény: #2459  lukskypoker
A bevétele és a nyeresége is évek óta csökken. A 12 p/e nem rossz, de ennyi erővel lehetne 6 is. A romló eredményeket növekvő piacon mutatja fel.
július 28. | 21:32
Tibi IBM mit csinált? Éves minimumnál jár....
július 27. | 17:15
előzmény: #2457  Tibi0002
link
1993-ban, decemberben mértek ennél alacsonyabbat, máskor soha.
július 27. | 17:06
előzmény: #2456  upgrayeddAKS
Vix: 9.2
Ez viszonylag alacsony érték. :)
július 26. | 18:13
előzmény: #2455  Tibi0002
:) Kroger Company... a slacker meg a lemaradót jelenti. (Az ikonikus Back to the Future egyik gyakori szava volt, akárcsak a "chicken McFly" szókapcsolat.)
július 26. | 18:08
előzmény: #2454  upgrayeddAKS
A mondatból két apróságot nem értek. :) Mi az a tróger-króger, és mi az a slacker papper? :D
július 26. | 17:59
Tróger-krógert dobtam. slacker papper volt :) (részben az USD miatt volt slacker)
július 24. | 10:05
előzmény: #2449  lukskypoker
Szerintem a következményben két tényező játszik majd szerepet: 1. Példát kell statuálni és/vagy erősíteni a felügyeletet, hogy ne érje meg összejátszani 2. Németország nem fog a saját zászlóshajóiba túlzottan belemarni.
július 21. | 21:08
előzmény: #2451  pomperj
Ezeket inkább ösztönből csinálom (tudom-tudom), sokszor csak DT-re, amikor hivatalos csatornákon is kijönnek a dolgok. Volt nem egy, ami még ebben a hónapban is 10-12%-ot ment fel. Ennek ellenére most pl. majdnem csak cash.
július 21. | 18:26
előzmény: #2450  TBSC
Azert ha ez a kerdes, nezz ra a Transportation Average chartra. Annak majd a fele legitarsasag. Talan erdemes, mert mar jul.16 ota stabilan esik. A 120 min charton 5 subhullamos, nagyon tiszta eso impulzusnak latszik. Az ilyesmi nem jo signal, es soha nem jar egyedul. Legalabb meg egy lesz, es az a legjobb eset.

Ennel fontosabb, hogy napos charton TRAN atfedte a megelozo csucsot, ami marciusban volt, es a jun19-i kozbenso csucsot is. Nem fogom beszamozni, dehat a vege elegge pocsekul nezne ki. A divergencia mar December ota lefel muatat, es az atfedes a marc es decemberi csucsokkal elegge ominozus jel.
link
Nem fejtem ki, de meg egy szereny 38% korrekcio is a support kornyerere mutat; es az meg a legjobb eset. Szoval szerintem most mar nem nagyon aktualis kozlekedesi szektorban vitezkedni probalni.
július 21. | 17:36
előzmény: #2446  Tibi0002
Nekem is vannak légitársaságok, amik a lehető legnagyobbat fogják bukfencelni, csak azt kellene tudni, hogy mikor, mert addig szépen hoznak. ))
július 21. | 17:26
előzmény: #2445  Tibi0002
Jelentősre én sem számítok - inkább átmeneti kilengésre árfolyamilag - de az automotive szektor ezt megérzi. A büntik egy része le lesz nyomva a beszállítók torkán.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE