Topiknyitó: 27400 2014. 06. 24. 12:07

Állampapír  

Szerintem itt már nem a hozamvadászatra gyúrnak hanem a Forint erősödésére játszanak.



Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.



Ezért tartja még a Templeton is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 06. 23:41
Előzmény: #5196  kuruczr77
#5200
Nem a feketemunkára gondoltam, hanem a feketézésre, pl ha dollárt márkár vettél ami hivatalosan olcsó volt csak nem kaptál. Feketén igen csak nem annyiért. 
N0MAD 2023. 11. 06. 23:39
Előzmény: #5197  Nudli
#5199
Rossz matekkal a logika hibás. 
kuruczr77 2023. 11. 06. 23:30
Előzmény: #5195  Nudli
#5198
De amit leírsz az a normál piacgazdaság. Aki jó szakember, annak van/lesz munkája most is és a jövőben is. De vajon ki idézte elő, hogy akkora igény keletkezett egy időben záros intervallumban, hogy a rosszak is méregdrágán szolgáltattak? - Mondjuk igaz, hogy adóztak is utána ( áfa, szja bevételek rendben is voltak) De ha ezek rendben voltak, akkor meg eleve kódolva volt a rendszerbe egy szja-nyi, kata-nyi, áfa-nyi árnövekedés. 
Nudli
Nudli 2023. 11. 06. 23:18
Előzmény: #5194  N0MAD
#5197
Ok. A logika volt a lenyeg. 
kuruczr77 2023. 11. 06. 23:18
Előzmény: #5192  N0MAD
#5196
Hát a feketézéshez is két ember kell, egyedül a vállalkozó a vevő "beleegyezése" nélkül nem tud... (ehhez nég nőnie kell ennek a társadalomnak) De az vitathatatlan, hogy pont ez a kormány sok intézkedést/technikát és remek ötleteket vetett be a gazdaság fehérítése érdekében eddig, sikeresen. ( bár egy konjuktúrában tette, mely könnyítette dolgát, mely majd most vizsgázik, hogy ebben a helyzetben is kiállja-e a recesszió próbáját)
Nudli
Nudli 2023. 11. 06. 23:17
Előzmény: #5191  kuruczr77
#5195
Tobb kutatas volt erre, a koltsegnovekedesen felul emeltek arakat szolgáltatók kereskedők. Ha lehet miert ne? Mi lett a vege? 20%os forgalom csokkenes. Szolid kepessegu szakemberek is milliokat kerestek. Hivtam szakit aaa nem, kis melo meg nem is jo. Most hivogat, főnök van meló. Mondom persze van, mindig van de azokkal dolgozom akik jottek amikor kell . Az emberek megtanultak nyugati modon sporolni vasarolni. Majd most lesz valodi piacgazdasag. Csak a legjobbak maradnak. Ez mar latszik kinai boltokban, emeltek arakat most uresek a boltjaik. Akikhez beszoktak az arak miatt az most is megy. Latszik a sparban, tengenek lengenek a lidl tele. Leng az inga
N0MAD 2023. 11. 06. 23:14
Előzmény: #5193  Nudli
#5194
Nem értés kérdése a matek hogy hogy jött ki 22-23 ra 28%kamatod. Például. Elég sokat válaszoltam és kérdeztem ha nem tisztelsz meg azzal hogy érdemben reagálsz ne nagyon erőltessük a beszélgetést/ vitát a továbbiakban. 
Nudli
Nudli 2023. 11. 06. 23:06
Előzmény: #5188  N0MAD
#5193
Aki erti erti. Nem kezdek bele ujra. 
N0MAD 2023. 11. 06. 22:57
Előzmény: #5191  kuruczr77
#5192
És igen. Kapitalizmust akartunk elvileg rég. 
Mindenki a hasznát maximalizálja ahogy tudja, a melos is a állalkozó is, a befektető is a gyártó is a kereskedő is. 
Ezt bünnek beállítani…..
Nem jellemzem. De nem akartam lecsapni rá, de te megtetted. 
Már várom a feketézés kifejezést is. 
kuruczr77 2023. 11. 06. 22:43
Előzmény: #5185  Nudli
#5191
"árnövekedés nagyobb része nem HUF vagy gazdasági probléma alapú, hanem kereskedői ügyeskedés eredménye" -
Miért gondolod, hogy a kereskedői ügyeskedés egy öncélú, gonosz dolog? Nem lehet, hogy ő csak a likviditását szeretné megtartani esetleg növelni egy kiszámíthatatlan, volatilis világgazdasági helyzetben? Nem tudja, hogy mit hoz a holnap (egy újabb különadó, egy újabb bérmegállapodás a feje felett, egy újabb háború stb...) Olyan amplitudóval mozgott a huf árfolyam, hogy le kellett reagálnia, be kellett építenie az árakba. Olyan mértékben drágult meg a hazai alapanyag/termék, hogy újabb csatornákat (import) nyitott meg. Miért drágult ilyen mértékben a hazai előállítású termék? Mert az erőforrások (energia, humán erőforrás, kapacitás) is jelentős mértékben drágultak és a hazai termelő is beépítette ezeket az árba. És miért drágultak ezen erőforrások? Meg is érkeztünk a gazdasági problémához... Szerintem el kellene felejtenünk ezt a gonosz multi/kereskedő hipotézist. Ha egy egészséges, versengő piac van, akkor a kereskedő jó áron, jó terméket szeretne értékesíteni és ezzel előnyre szert tenni. Ha nem, akkor jönnek a bizonyos torzulások...és végül egy felismerhetetlen torzót fogunk látni.
N0MAD 2023. 11. 06. 20:44
Előzmény: #5189  N0MAD
#5190
Pláne hogy 22 elején 350 körül volt az euro, áprilisra lett mostani szinten, akkor viszont ne számolj két éves kamatot a forintra. 
N0MAD 2023. 11. 06. 20:40
Előzmény: #5187  Nudli
#5189
“ Ha beraktad 2022ben PMAP-ba akkor most vehetsz kb 128 Eurt. ”
Ez hogy jön ki? 2022ben a pmap kamatozása 5%+valami volt, 2023ban 14% környéke és még le se járt. 
Ebnől hogy lett 128 forint mostanra 2022 óta?
N0MAD 2023. 11. 06. 20:17
Előzmény: #5187  Nudli
#5188
Tavaly év elején 17. 500 ft volt egy gramm arany most 22.500. Amúgy annak mi a magyarázata hogyha forintról beszélsz akkor hozzácsapod a pmap kamatot, ha euroról vagy dollárról akkor meg nem?Ugyanaz az euro közel 9% kamaton ketyeg szintén a magyar állampapírban. 
Illetve még azt nem értem hogy miért vagy euro vagy forint a vita tárgya, amikor alap hogy diverzifikálni kell, mert tavaly se tudta senki a mostani euro árfolyamot, most se tudja senki a jövő ilyenkorit. Az csak tipp. 
“ De ha befektetsz, akkor Ingatlan arany valuta nem hozza azt az árfolyam emelkedést ami megérné a befektetést hiszen a 2022 márciusi árakon vagy alatta van a jelenlegi ára”
Azt mondod nem fogja hozni a jövőben mert az elmúlt évben nem hozta. Hát izé. 
Nem vagyok állampapír ellenes, nekem is van. De ez a kiragadom az aktuális évet és nem nézek több évre régebbre, és feltételezem hogy az elkövetkező években us így marad nekem kicsit erős. Miközben az mnb devizatartalék veszteség leépítésnek is a forint gyengülés a módja, a többnyire forint alapú államadósságénak is. Hát, én nem bíznék benne hogy évekig ez a szint marad. De nyilván nem tudom. Te se. 
Már írtam, holdnál van a túlnyomó része, 8hónap alatt hozták idén a pmap éves kamatát. És ott nem félek a forintromlástól mert az csak az elszámolás, mindenben is van. Euróban is verték a 8, valamis pemapot, dollárban is az aktuális alapkamatot. 
De persze almát a körtével az összehasonlítás, az öt évig lekötött tbsz, az allamkincstár meg kb azonnal kiutalható. 
De igaz, az elmult év alatt a pmap hozott többet mint a pemap, kár is lenne vitatni. De térjünk erre vissza egy meg két év mulva, aki azt mondja tudja mi lesz az hazudik. 
Nudli
Nudli 2023. 11. 06. 19:43
Előzmény: #5186  N0MAD
#5187
tényleg nincs meg? 
A lényeg az, kb15% százalék infláról beszélünk 2022ben és 19ről 2023ban. 
De a vizsgált időszakban (2022márc-2023nov) mennyit változott a klasszikus befektetési instrumentumoknak az ára. Ingatlan arany valuta vs mennyi kamatot fizet PMAP. 
A párizsi ára valóban magas, meg áram meg benzin, ez a fogyasztás.
De ha befektetsz, akkor Ingatlan arany valuta nem hozza azt az árfolyam emelkedést ami megérné a befektetést hiszen a 2022 márciusi árakon vagy alatta van a jelenlegi ára.
most is 380 az eur és 2022 márciusában is ennyi volt. Ha most lenne kb 500 felett Eur akkor lennél 0 kamaton. De nem ennyi.  Ha 2022 márcban vettél 380on 100 eurt most is vehetsz ugyanennyi Ft-ért 100egység Eurt. Ha beraktad 2022ben PMAP-ba akkor most vehetsz kb 128 Eurt. 
Arany sem lett drágább neked eurban dollárban csak annyival ami a természetes árfolyam mozgása. De ez bármelyik országban ennyibe kerül. stb stb.. 
N0MAD 2023. 11. 06. 12:30
Előzmény: #5185  Nudli
#5186

Forint inflációról beszélgetünk és dollárban nézed az arany grafikonját?
Ezt csak én nem értem?Komolyan nem értem mi köze a fizumnak a befektetésemhez a forint infláció kapcsán. 
Nem az élelmiszer inflát emlegettem, ami persze lehet eltérő, de azért elfogadhatjuk a számításokat ha nár az eus és magyar kb megegyezik. Irányszámnak. 
Nudli
Nudli 2023. 11. 06. 12:21
Előzmény: #5183  N0MAD
#5185
Beírtál valamit az arany kapcsán ami szerintem nem így van. Ettől még nem vagy megszólítva hiszen elsősorban azoknak írtam akik itt olvasgatnak. 
GOLD Charts and Quotes — TradingView
Itt az arany chart. az arany rangéja az 1600-2000 usd között van. Semmit nem változott kb 2020 óta.
A fogyasztói inflát vetted alapul egy megtakarításhoz vagy a befektetéshez. 
Az eur huf is kb egyforma sávban mozog 2022 óta, én 2022márcra néztem a huf és az arany árfolyamokat mert hiszen erre az időszakra nézzük inflát. 
A lényeg:  nálam a befektetés inflája nem azonos a fogyasztási inflával. 
Ha a béred nőtt monjuk 15%al az adott időszakban a fogyasztói kosár 25% akkor is relatív különbséget érdemes nézni. Ráadásul az árnövekedés nagyobb része nem HUF vagy gazdasági probléma alapú, hanem kereskedői ügyeskedés eredménye. Lásd Pogácsa kutatásai. Ami viszont a vállalkozások eredményét növeli. Minden mindennel összefügg. 
ehe
ehe 2023. 11. 06. 09:18
Előzmény: #5181  combo
#5184
Van már MCC vitaakadémia.
viktort se ártana beiratni.
N0MAD 2023. 11. 06. 09:09
Előzmény: #5177  Nudli
#5183
Ha már negszólitottál, bár az előző cirádáid elég előzmény nélküli coelho bölcsesség szintűek….
A forint óriási alapkamattal sőt napi kamattal lett megtámasztva, ezért az árfolyam amiben stabilnak látod a befektetési eszközök árfolyamát. De az infláció az nem természeti jelenség hanem a pénztöbblet, “pénznyomtatás” következménye. Amit a fizetésemelések és a kifizetett kamatok táplálnak nem pedig ellensúlyoznak. 
Ha akarsz vonsz le ebből következtetést ha nem akarsz nem. 
A matekpéldában nem találsz hibát, így eleresztesz egy egysorost arról hogy az infla nem infla ha befektetö vagy. 
Jó. Nem kell elméleti vitákat folytatni arról mi a jó stratégia, majd az idő megmutatja. Személyeskedni meg elég felesleges, akiről egy névtelen fórumon ez nem pereg le  az hülye. 
Amúgy az arany pl kicsit drágább mint tavaly ilyenkor de durván drágább mint tavaly év elején, ne egyenletes grafikont várj. 
combo 2023. 11. 06. 08:47
Előzmény: #5181  combo
#5182
Arra volt jó a 2022-es választás, hogy most már mindenki számára világos, hogy mi az ábra. Valami olyan rendszerben élünk, mint a késői kádárizmus, vagy összeomlik, vagy nem. Lehet külső vagy belső emigrációba vonulni, akinek ez nem tetszik.
combo 2023. 11. 06. 08:44
Előzmény: #5179  Madeinhungary
#5181
OFF
Propaganda + az utolsó iskolaigazgató is fideszes (már a KLIK nevezi ki), stb. MZP-vel a valasztók 90%-a nem nézett meg egy 30 perces beszélgetést se, csak azt látták, amit a szájukba rágott a média. Azért nincs valasztási vita se, hogy ez így is maradjon.
Az ellenzéknek ez jó így, 2 milliós fizetéssel én is elszidnám a rendszert tét nélkül. Arra mindig vigyáznak, hogy nehogy valami tényleg  kellemetlen legyen a hatalomnak. Még mártírnak is gyávák (ha megbünteti őket az ÁSZ, akkor udvariasan megkérdezik, hogy hová kell utalni, stb.) Az, hogy énekelgetnek budapesti hidakon, az demokráciadíszlet. Budapest ellenzéki, meg vagyunk azért legalább 1.5 millióan, simán lehetne azért borsot törni az orruk alá.

Topik gazda

27400
27400
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek