kuruczr77

Regisztráció: 2020-05-29 19:49:29

Hozzászólások száma: 7

Utolsó hozzászólás: 2023-11-06 23:49


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 1
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Állampapír 2023. 11. 06. 23:49
igazából egy kiszámítható gazdaságpolitika kell és akkor nem kell a költségnövekedésen felül extrémen beárazni a kockázatokat a termék/szolgáltatás árába.  Mely kockázatok számszaki nagyságát pont itt az állampapír topikban nem kell leírjak
Állampapír 2023. 11. 06. 23:30
De amit leírsz az a normál piacgazdaság. Aki jó szakember, annak van/lesz munkája most is és a jövőben is. De vajon ki idézte elő, hogy akkora igény keletkezett egy időben záros intervallumban, hogy a rosszak is méregdrágán szolgáltattak? - Mondjuk igaz, hogy adóztak is utána ( áfa, szja bevételek rendben is voltak) De ha ezek rendben voltak, akkor meg eleve kódolva volt a rendszerbe egy szja-nyi, kata-nyi, áfa-nyi árnövekedés. 
Állampapír 2023. 11. 06. 23:18
Hát a feketézéshez is két ember kell, egyedül a vállalkozó a vevő "beleegyezése" nélkül nem tud... (ehhez nég nőnie kell ennek a társadalomnak) De az vitathatatlan, hogy pont ez a kormány sok intézkedést/technikát és remek ötleteket vetett be a gazdaság fehérítése érdekében eddig, sikeresen. ( bár egy konjuktúrában tette, mely könnyítette dolgát, mely majd most vizsgázik, hogy ebben a helyzetben is kiállja-e a recesszió próbáját)
Állampapír 2023. 11. 06. 22:43
"árnövekedés nagyobb része nem HUF vagy gazdasági probléma alapú, hanem kereskedői ügyeskedés eredménye" -
Miért gondolod, hogy a kereskedői ügyeskedés egy öncélú, gonosz dolog? Nem lehet, hogy ő csak a likviditását szeretné megtartani esetleg növelni egy kiszámíthatatlan, volatilis világgazdasági helyzetben? Nem tudja, hogy mit hoz a holnap (egy újabb különadó, egy újabb bérmegállapodás a feje felett, egy újabb háború stb...) Olyan amplitudóval mozgott a huf árfolyam, hogy le kellett reagálnia, be kellett építenie az árakba. Olyan mértékben drágult meg a hazai alapanyag/termék, hogy újabb csatornákat (import) nyitott meg. Miért drágult ilyen mértékben a hazai előállítású termék? Mert az erőforrások (energia, humán erőforrás, kapacitás) is jelentős mértékben drágultak és a hazai termelő is beépítette ezeket az árba. És miért drágultak ezen erőforrások? Meg is érkeztünk a gazdasági problémához... Szerintem el kellene felejtenünk ezt a gonosz multi/kereskedő hipotézist. Ha egy egészséges, versengő piac van, akkor a kereskedő jó áron, jó terméket szeretne értékesíteni és ezzel előnyre szert tenni. Ha nem, akkor jönnek a bizonyos torzulások...és végül egy felismerhetetlen torzót fogunk látni.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 11. 06. 10:38
Azért lehetséges referencia csak, mert minden embernek a fogy. kosarától és fogy. szokásaitól függően más és más a saját, egyéni inflációja.  De ezen - persze bizonyos keretek között és jövedelem mellett -- tud változtatni!  De az állampapír (infláció követő) egy "minden lefelé megy", eső piacon érhet többet, mint bármely más befektetés (minden lefelé megy szcenáriót feltételezve, ami azért soha nincs). Pláne lehet ez igaz, ha a trend (infláció csökkenése egyenletese mértékben)  2-3--4 évig tart (és a trend tetején beszállva),  hiszen akkor az adott évben mindig az előző évi magasabb inflációt fizetik ki számodra. Persze senki nem tudja, hogy a trend meddig tart.  De ha az infla stagnálásba vált vagy fordul , akkor nyúlcipő, ki kell szállni (ha hagyják vagy kicsi bukóval hagyják) és akkor kell ahogy írtad újra másba fektetni.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 11. 06. 00:16
Ahogy írod és a korábbi linkelt cikkben is olvasható: a fogyasztási kosaradtól függ, ugyanis, ha a tőkét és hozamát csak pl. élelmiszerre (32,5% infláció) szeretnéd költeni, akkor bukod a tőkéd egy részét is (18% általámos inflával számolva), ha viszont csak és kizárólag szolgáltatást vásárolsz (8,2% infla), akkor nyersz. És ugye itt jön ki a kisbefektető (avagy alacsony keresetűek) és nagybefektető ( magas jövedelműek) közötti lehetőség különbség. Jó cikk , gondolatébresztő meglátásokkal. Kösz, hogy belinkelted. 
Magyar Állampapír tulajok 2023. 11. 05. 23:36
Szerintem nem 0,82-vel kell szorozni, hanem 1,18-al osztani. Így az eredmény: 1,01271. Azaz a 1,5 % infláció feletti kamat jelen értéken csak 1,271%.  De lehet, én nem gondolom jól?

friss hírek További hírek