Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsugabubi
Zsugabubi 2022. 01. 18. 17:50
#3640
Kézilabda válogatottunk megoldja vajon ezt az izlandi melót?? Az aréna szép és tele, senkinek sem mondták most hogy maradj otthon.. :D
geza77
geza77 2021. 11. 08. 18:15
Előzmény: #3638  herlas
#3639
"Orbán álmait szétzúzza ez a kijózanító lista az európai futballakadémiákról
2014-ben, a felcsúti Pancho Aréna átadóján a helyi akadémia alapítója, Orbán Viktor azt mondta, hogy az intézmény Európa tíz legjobb akadémiája között van. Az eredeti terv szerint az akadémiának kellett volna egy csomó jó kvalitású játékost kinevelnie, akiket meg lehet csodálni majd a helyi stadionban. Még abban az évben kijött a belga Double Pass auditja a hazai akadémiákról, ami megállapította, infrastruktúrában valóban egyedi a felcsúti műhely, de még az itthoni rangsorban is csak a kilencedik helyre futott be."
siralom mennyibe is került ez a móka a polgártársaknak?
Glo67 2021. 11. 05. 21:10
Előzmény: #3636  Peterbond
#3637

köszi, ez tényleg elképesztő és irreális, bár ezt eddig is tudtuk persze.
igazából az az érthetetlen hogy ez az egész mire jó így, hiszen az még csak rendben lenne hogy ez profi sport, meg szabad piac, meg blablabla, de mivel ennyire szabályozatlan és irrealitásba hajló, ez így már egy az értelmetlenségbe hajló folyamat aminek semmi köze szinte a szabad versenyhez vagy ha van, akkor merő szélsőség az egész
nem véletlen hogy létre akarták hozni azt a szuperligát de lássuk be, annak sem lett volna semmi értelme, vagy legalábbis nem túl sok
a hibás csakis az EU lehet, amely megengedte és engedi, hogy ilyen irreális és gyakorlatilag értelmezhetetlenül szélsőséges viszonyok alakulhattak ki egy ennyire népszerű sportban! mert az Uefa bizonyára nem tehet semmit sőt még ötletei lennének az esélyegyenlőség előmozdítására, azt is bizonyára lesöpörné az EU bizottság..
kb. szarni lehet bele az egészbe, mert ez így nem verseny a klubok között és nem is sport, hanem egy torz, irreálsi, értelmetlen álverseny..ahol világválogatottak küzdhetnek a templom egerei szegéynségű (hozzájuk képest) klubokkal az európai kupasorozatokban!
Peterbond 2021. 11. 05. 15:53
Előzmény: #3632  Glo67
#3636
"amit nem értek: Mesinek (is), addig is, átlag feletti fizetése volt - bizonyára a Realban is voltak vagy vannak játékosok, akiknek volt legalábbis majdnem akkora fizetésük, mint neki - akkor a Reálnál miért nem volt hasonló eset?"
.
ööö nem azért Messi Fizuja tényleg DURVA volt.most hirtelen ezt az összehasonlítást találtam:
.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona-2021-06-03-barcelona-squad-wages-revealed-messi-1st-pjanic-and-coutinho-in-top-5/
.
.1. Lionel Messi - €60,320,000m (per year), €1,160,000m (per week)
2. Antoine Griezmann - €35,830,080m, €689,040
3. Philippe Coutinho - €24,489,920m, €470,960
4. Miralem Pjanic - €16,346,720m, €314,360
5. Sergio Busquets - €16,346,720m, €314,360
Peterbond 2021. 11. 05. 15:47
Előzmény: #3633  Törölt felhasználó
#3635
Dehogy nincsenek. Ott is durva az eladósodás csak nem annyira magas illetve a rövid lejáratú hitelek aránya is kissebb mint a Barcánál. Ha jl tudom 1,6 milliárd EUR a Barca és 900 millió EUR a Real adósssága.
Peterbond 2021. 11. 05. 15:44
Előzmény: #3632  Glo67
#3634
A fizetésekben lett írva egy plafon. Több játékostól is meg kellett válniuk hogy egyáltalán az újakat beregisztrálhassák. Ebből a legnagyobb Messié volt. Vele bőven a lehetséges 100% felett voltak. de nem csak ő mások is irgalmatlanul sokat kerestek de mindenképp Messié volt a legnagyobb. Spanyol törvények szerint ha valakit foglalkoztattál ha újra szerződteted nem adhatsz felénél alacsonyabb bért ( ez gondolom általános és arra lett kitalálva hogy védje a normál munkavállalókat ) ennek megfelelően szóval hiába maradt volna Messi és akarta megtartani a Barca a feles bérrel is még el kellett volna küldeni embereket hogy beférjen a keretbe. Mivel nem sikerült annyi embert eladni illetve fizu csökkentésre rávenni hogy beférjen az idő meg letelt így nem maradhatot.
.
Én ennyit tudok a történetről.
.
aztán hogy mennyi realitása lett volna egy ingyen játéknak vagy más trükközésnek hogy maradhasson az kérdés. A tény hogy Messi rengeteget hozott a klubnak de rengetegbe is került. De elsősorban a Barca a felelőtlen költekezés miatt van szar helyzetben. Mert sokat költöttek olyanokra is akik keveset hoztak akár bérben akár átigazolásban. Szóval ez nem egyetlen egy ember miatt alakult így és nyilván nem csak Messi miatt mentek csődbe de azért Messi sem ártatlan a dologban. De ő legalább feltudd mutatni rengeteg pénzt is ami csak miatta érkezett a klubhoz. Elég sok játékos meg nem akik ugyanúgy sokba mégha nem is Messi szinten sokba kerültek.
Törölt felhasználó 2021. 11. 05. 15:11
Előzmény: #3632  Glo67
#3633
nem tudom a megoldást,de úgy tudom a klub nyakig el van adósódva, valszeg ez is meghatározza a plafont. A real tulaja gazdag ember állami hátszéllel, ott ilyen gondok nincsenek:)
Glo67 2021. 11. 05. 14:51
#3632

lécci magyarázza már el vki, de érthetően a Messi ügyet!
leírom amit tudok és nyugodtan javítsatok ki ha nem jól:
tehát
"a Barca meg akarta tartani, és Messi is szeretett volna maradni
de átlagon felüli volt a fizetése(?), amit ha nem kapott volna meg, akkor nem maradt volna mégsem(?) - viszont ennek ellentmond hogy elsírt magát amikor kiderült, nem maradhat
mert ugye van (vagy jött vmi új) szabálya a spanyol szövetségnek(?), ami már nem tette lehetővé az ekkora nagy fizetést egy játékosnak"
amit nem értek: Mesinek (is), addig is, átlag feletti fizetése volt - bizonyára a Realban is voltak vagy vannak játékosok, akiknek volt legalábbis majdnem akkora fizetésük, mint neki - akkor a Reálnál miért nem volt hasonló eset?
miért hozta a szövetség ezt a szabályt és mikor? vkivel ki akartak cseszni?
és: ha akarták egymást Messi és a klub, akkor miért nem egyeztek meg egy akkora, jóval kisebb fizetésben, ami még alatta lett volna annak a bizonyos plafonnak?
ja és mennyi ez a plafon, azt lehet tudni legalább kb.?
harlem
harlem 2021. 11. 05. 12:39
Előzmény: #3629  Peterbond
#3631
Igen ez sajnos emberi butaság, avagy szurkolói fejekben sincs minden rendben.
Sajnos a fütty ilyen formában ellenszenvet vált ki ellenfél és világ közvélemény oldalon is, akár klub, akár válogatott szinten jelenik is meg és egyre blamásabb lesz.
Sokkal elegánsabb lenne a csend v helyette ha az aktus alatt a dolog jelmondatait skandálná a közönség a végén tapssal.
rockmaster 2021. 11. 05. 11:26
Előzmény: #3629  Peterbond
#3630

A térdelést úgy értettem, hogy a Fagyisták meghajoltak az ellenfél előtt.
Az meg egy jó kérdés, hogy erre minek csilliárdokat költeni?
Külföldön töredék állami pénzből nagyobb sikereket érnek el!
Peterbond 2021. 11. 05. 10:26
Előzmény: #3622  rockmaster
#3629
A térdelésről egyetlen mondat mert mégiscsak fociról van itt szó mégis kikívánkozik belőlem.
.
Ott voltam a stadionban és nem tudtam mit kezdeni a helyzet abszurditásával. A térdelést egy döntés volt az ellenfél részéről. Ők teszik és nem az ellenfélnek üzennek vele hanem kiállnak valami elv mellett. Nem kényszerítik rá senkire hogy tegye ugyanezt. Pont ugyanolyan mint amikor templom mellett elmenve valaki térdet hajtva keresztet vett az utcán például.
.
Erre fel a "Tábor" egy emberként mintha vérig sértették volna kezdett el fütyülni és bekiabálni. mintha én az utcán a templom elött térdelőhöz odamentem volna hogy és elkezdem elküldeni melegebb éghajlatra hogy nálunk ateistáknál/hinduknál/zsidóknál/muszlimoknál ez nem divat és ne provokáljon meg sértegessen itt minket.
.
Tették mindezt úgy hogy a Celtic csapatában és a cserék között nem volt Egy "szinesbörű" játékos sem csupán egyetlen japán gyerek. A többi fehér ( a kezdő fele Skót de még a keret 2/3-a is a brit szigetekről van).
.
Ellenben a Fradival ahol a kezdőben volt egy tunéziai, egy Marokkói, egy brazil és egy fekete felmenőkkel rendelkező norvég plusz beállt egy másik marokkói később vlamint a padon ült egy fekete amerikai. És ennek a cspaatnak a szurkolói fütyülték ki a rasszizmus elleni kiálls egy formáját valamint ezen csapat tagjainak van megtiltva hogy ilyenek mellett kiálljanak ( pl még Tockmac anno Gergoe Floyd-os pólója esetén ).
.
Nem tudom nekem ott a lelátón mit kellett volna tennem de egyrészt szégyeltem magam, másrészt fel nem tudtam fogni a helyzet abszurditását. Képzelem hogy érezheti magát a csapatban Tocmak, a két Mmae, Szomália vagy Wingo....
Törölt felhasználó 2021. 11. 05. 09:31
Előzmény: #3627  Törölt felhasználó
#3628
Ez annyira így van,hogy még egy Dárdai sem mer nyíltan szembemenni a hazai közeggel . Minek nyírja ki magát egy szélmalolmharcban,ahol a szakma és a közeg szélesen vett seggnyalói túlerőben vannak. és ez a mi sarunk is,hogy nem zavarjuk el az élősködőket, így azt kapjuk amit megérdemlünk a gyávaságunk a megalkuvásunk miatt. 
Törölt felhasználó 2021. 11. 05. 09:27
Előzmény: #3621  Escorbia
#3627
társadalmi a probléma. 2021-ben ez az ország még mindig nem civilizált ország. Ahogy a németeknél az újraegyesítés után is megmaradt a Kelet-Nyugat mentalitásbeli különbség, Kelet-Európában is megmaradt keleteurópaiság szemlélet.
A magyar foci korrupt, nívótlan és versenyképtelen évtizedek óta.A kormányok és a szakma ezt nagyon jól tudja. Viszont a társadalom olyan birka, hogy nem helyez nyomást az illetékesekre, hogy ez változzon, vagy annyira igénytelen, vagy ostoba, vagy én nem tudom... feudalizmus van és sötétség...
harlem
harlem 2021. 11. 05. 09:25
Előzmény: #3624  _Sigorszky
#3626
Ebben is van vmi, bár én ezt a fej dolgot a szakvezetésre és edzői szintre tenném.
Játékosban a fej ahhoz kell, H a játektudást, játék intelligenciát megtanulja, raktározza és alkalmazza. 
Illetve arra mondom még H a játékosok fejében gond van, ha sunnyognak, pihengetnek a meccsen, motiválatlanul, lemondóan bolyonganak a pályán.
Ilyet nem láttam, egyszerűen nem értük utol az ellenfelet.
Szerintem tegnap rengeteget tanulhattak a fiúk a Celtic-től, többet mint az NB1-ben fognak a kövi kupa szezonig összesen.
Viszont ez a fej gond, H miért a Celtic-ektől kell nekünk tanulni?
Miért nem az edzőtől és az edzésen egymástól?
Miért nem szabunk mi is fazont, főleg egy Üllői úti arénában?
Mert ott tartunk, H a konfekció osztályon próbálgatjuk a leárazott zakókat..
Törölt felhasználó 2021. 11. 05. 09:19
#3625
végülis nyertek a zöldek. semmi probléma :D
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 11. 05. 08:56
Előzmény: #3623  harlem
#3624
Mindkettővel baj van. Fejtől büdös a láb....
harlem
harlem 2021. 11. 05. 08:45
Előzmény: #3621  Escorbia
#3623
Nem, nem a fejekben van baj, hanem a tudással.
Fradiban kb 3 magyar van a pályán a többi fejben "rendben lévő" profi idegen légiós, De csak európai 3. vonal szintű játékos.
Max van benne pár eu 2-es és mivel ez a szintjük ezért játszanak csak Mo.-on, egy 12 csapatos ingoványban, S még itt sem 11-0-0 ra állnak.
A celtic hozzánk képest csapat volt.
Tudnak pontosan passzolni, indítani, helyezkedni, gyorsak mint az atom, folyton náluk a labda és látszik rajtuk, H élvezik a focit. Pedig az EU liga alja és a 3. vonal határán billegnek, csak tőlünk szereztek talán pontokat.
Nehéz dió ez, de be kell érjük mozizással, a jegyzett foci odaát van egyelőre.
rockmaster 2021. 11. 05. 07:38
Előzmény: #3620  harlem
#3622
Ismét letérdeltek....
Escorbia 2021. 11. 04. 23:34
Előzmény: #3620  harlem
#3621
Az nem lehet, hogy 1960 ig elhittük, hogy vagyunk olyan jók mint a legtöbb nagy futball hatalom, de 1990 ig is akár. Volt egészséges önbizalom büszkeség fanatizmus. Mindig azt mondom, hogy ha bármelyik nb1 2 -es focista elmegy az amatőrök közé játszani és mindenkit bekötényez a leglehetetlenebb helyekről is gólt lő, akkor azt tudja már megismételni nemzetközi porondon is. Régen ezt megcsinálták éles versenyhelyzetben is. Óriás baj van szerintem a fejekben.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek