Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ishar
Ishar 2023. 11. 09. 07:44
Előzmény: #209297  tihamer
#209300
Mi kezdődött el, hogy Mucsajröcsöge alsón hogyan lehet 220 nettóból házat venni hitelből semmi önerővel?! Szerintem Bivalybasznádon lehetne találni olyan elhagyatott házat is, amelyet meg sem kell venni, csak be kell költözni (és felújítani).
mpagnes 2023. 11. 09. 07:38
Előzmény: #209297  tihamer
#209299
Újra jön a jóvilág. 
mpagnes 2023. 11. 09. 07:35
Előzmény: #209294  N0MAD
#209298
Szerintem az eladásra felújított ingatlanok általában ilyenek. Ezért nem is vettünk sosem ilyent. Inkább legyen teljesen rossz minden, mert akkor nem tudnak átverni. 
mpagnes 2023. 11. 09. 07:33
Előzmény: #209295  Murdoch
#209296
Ja én nem a helyre mondtam. Én csak azt mondtam, hogy a magyar ingatlanok 80 %-a rosszabb, nem a hely, hanem az ingatlan..
Murdoch 2023. 11. 09. 07:24
Előzmény: #209293  mpagnes
#209295
Azért az áthallásban lehet vmi, gondolom feldaraboltak egy eladhatatlan hodályt 4 részre. A kerthasználat is elég érdekes lesz. Amúgy ismerem a környéket, nem rossz hely, de a világ vége. 50-ért itt behúzni 60m2-t, nem az év vétele, ismerős kb. 4 éve adta el ennyiért a gyönyörű ikerházát.
N0MAD 2023. 11. 09. 07:21
Előzmény: #209293  mpagnes
#209294
Vagy csak utál elkefélt dolgokat venni. Kurta idegesítő ha valamire csak kis idafigyelés kellett volna. 
Mint amikor a drága steaket odahozzák hogy ráborult az egész üveg bors, de mindegy, zabájjá’. 
mpagnes 2023. 11. 09. 06:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#209293
Arról nem is beszélve, hogy az emberek 80 %-a rosszabban lakik.
De hát egy fórum már csak ilyen. Össze-vissza hazudik a fél fórum meg nagyoskodik.
Törölt felhasználó 2023. 11. 09. 06:53
Törölt hozzászólás
#209292
Wuff
Wuff 2023. 11. 09. 00:24
Előzmény: #209287  PappLaszlo
#209291
Jöttem én is katasztrófa turistáskodni... Ez az épület tipikus példája annak, amikor a fekáliát próbálják becsomagolni, de az sem sikerül.A legnagyobb red flagek:1. Újépítésűként hirdetik, de ez max. papíron új (btw, ügyvédi megosztás egy "új" társasházban, mi van?!). Az alaprajzon tisztán látszik, hogy ez egy ikerház volt (jó eséllyel '70es vagy '80as évek), amit horizontálisan is kettévágtak, így lett 4 lakás. 2. Jó eséllyel a kémény miatt nem tudták megoldani a földszintre a gázkazánt, ezért lett ott villanykazán. Ott lesz még durva a rezsidémon. És ha már szigetelés: 2023-ban még lehet 10 cm szigetelést felrakni? Valamiért fogadni mernék rá, hogy a talajszinten véget is ér, nem megy a lábazatra. Az emeleti lakásokban pedig hol a konyha? 3. Homályos az alaprajz, de az eredeti lakások között vsz. sima tartófal és nem hanggátló fal van. Az emelet-földszint között pedig jó barátság kell, mert jó eséllyel semmi hangcsillapítás nincs. 4. Szanitereken, szerelvényeken, kilincseken mindenhol tényleg látszik, hogy ahol ezer forintot lehetett spórolni, ott azt megfogták. Ahol ilyen "szépen" kivágták a csempét, ott vajon tettek kenhető vízszigetelést kádnál? Ahol nem futja még pár m2 csempére és egyenlő méretű lécekre az erkélyen, ott vajon a falban/talajban a vízvezetékek hány évesek? Maradt-e valahol dugi alu-vezeték az új rézzel összekötve? Tényleg, az ajtófélfa szintjében a "projektor-kiállás" konnektorokra mi lehet a megfejtés? Csupa izgalmas kérdés... De a radiátor méretű, egyszárnyú ablakok is lógni fognak, ha teljesen nyithatóak, de tudom, a kétszárnyú drágább. Vajon a beépítésnél mekkora rést fújtak ki purhabbal? A(z alulméretezett) szigeteléssel mindenhol ráfordultak a kényes pontokra, vagy jó hőhidas?Mentségükre szóljon, hogy árazásban sem új építésű. Az egésznek olyan a feelingje, mint a 8 éves, "svájci doktornő, templomba járós, megkímélt, 100ezret futott" X5-ös BMW-jének, amin csak a check engine lámpa égett ki és itt-ott fél centivel nagyobbak a hézagok...
Törölt felhasználó 2023. 11. 08. 23:37
Előzmény: #209288  Andy01
#209290
oké de miért állnánk meg itt? a wc szagát is el lehet szívni meg minő mennyei illatosítok vannak már detektálják a fenék elemelésnél, hogy sprickoljon egyből! Luxus ingatlanokban amúgy is az ágy mellett a kád! Így aztán lesznek nagy terek, döntsük le az összes falat! 😆
N0MAD 2023. 11. 08. 22:13
Előzmény: #209288  Andy01
#209289
Mit külön helyiségbe, nyárikonyha a kert végébe, a disznóólak után, a fészer mellé. 
Van aki tudna paraszt lenni hogy pontosan idézzem a klasszikusokat. 
Andy01 2023. 11. 08. 22:05
Előzmény: #209286  Törölt felhasználó
#209288
Szagelszivorol, modern korszeru konyharol, csaladi kozos fozesrol, egyuttletrol nem hallottal meg?  Miert kellene a konyhat kulon helyisegbe tenni a mai modern technikaval? Nem tetszenek neked  nagyobb, atlathato terek, ahol a  tarsasag kenyelmesen elfer?
PappLaszlo 2023. 11. 08. 21:12
Előzmény: #209284  berlini
#209287
Nem csak a kiosztás a rossz a lépcsőnél. Ha megnézed, csempeméretet akkor másfél lapból jönne ki a lépcső. Ehelyett 3 darabból van, van ahol meg 2-ből. Egyszerűen a máshol leeső hulladékból van kiburkolva.
Ezen a két képen látszik, hogy a félbevágott járólapok és a szegély más színűek mint a teljes lapok.
https://ot.ingatlancdn.com/c2/94/33837175_227428367_hd.jpg?source=gallery
https://ot.ingatlancdn.com/ed/d9/33837175_227428374_hd.jpg?source=gallery
Falon menő gázcsövek? Vetemedő fadeszka erkélykorlát ahol nem egyen méretűek a deszkák. Ez kb a 70-es évek műszaki tartalma és stílusa. A lépcsőnál a korlát is mintha a 70-es évekből jött volna. Ez szerintem nem is újépítésű, csak egy lefosott 50 éves társasházat újrafestettek/burkoltak maradék anyagokkal. Aztán keresik a balekot aki elhiszi, hogy ez új.
Törölt felhasználó 2023. 11. 08. 21:11
Előzmény: #209281  berlini
#209286
"(Nincsenek alkalmazottak és a feleség sem akar különzárva lenni a családtól főzés-sütés közben)"
én is tudok paraszt lenni, de ekkora baromságot még én sem tudtam volna kitalálni. Ez valami erős frusztráció vagy önmantra eredménye? Mert az biztos, hogy melyről jött! Hol ért hozzád a konyha, hogy ekkora traumát okozott, hogy így meg kellett tanulnod ideológizálni kaja szagú nappalit, bocsánat amerikai konyhát ?
berlini
berlini 2023. 11. 08. 20:10
Előzmény: #209283  Vodafonelive
#209285
Ja igen!
Az első fehérvári lakásom (győri , dán licensz alapján gyártó panelgyár terméke) volt egy nappali és 3 hálós, aminek az alapkoncepcióját vittem át akkor amikor a XVI.ker-ben tervezettem a családiházat. (Ami persze jóval nagyobb lett mint a fehérvári. csak aaz alagsor + garázs szint volt közel 100m2)
A zuglói 2017-ben lekötött lakás alaprajzát is átalakitattam mielőtt 2018-ban elkezdődött az épitkezés.
A javitások:
- kisebb közlekedők (12m2-ről 8m2 alá)
- nappali - konyha mérete 34m2-ről 36 m2-re nőtt
- bejárat mellett kis gardrób lett kialakitva
- a kisebbik zuhanyozós wc-s fürdő mérete megnőtt (igy már szűken akár ketten is elférnek benne egyidejűleg, nőtt a zuhanyozó mérete is
berlini
berlini 2023. 11. 08. 20:00
Előzmény: #209280  PappLaszlo
#209284
Jó annak aki azt, hogy selejt anyagokból lett felépitve pár fénykép alapján meg tudja (és ráadásul ilyen nagy biztonsággal ) állapitani.
A burkolatoknál persze abban igazad van, hogy a kiosztás el van szúrva (lépcsőnél látványos.)
Amúgy meg újlakást nem szabad megvenni részletes műszaki leirás nélkül, ahol le vannak irva a felhasznált anyagok és később számonkérhetőek az eltérések. (Persze az épittetőt vétel előtt át kell világitani, mert az már eleve nem jön számitásba amit arra az egy épitkezésre alapitottak. Lásd projektcég)
Azért szóljál, ha találsz új épitésűt kis hibákkal 200 ezer ft/m2-es áron. Veszek én is egyet.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 11. 08. 19:55
Előzmény: #209281  berlini
#209283
Említetted, hogy volt egy olyan panel lakás aminek nagyon jó az elosztása és a 14. kerületben vett lakásodat még kulcsrakész állapotnál át tudtad olyanra alakítani csak nem volt neten ilyen alaprajz.
Broafka_Ottokar 2023. 11. 08. 19:50
Előzmény: #209280  PappLaszlo
#209282
Az ujjnyi széles fugák se semmik, pláne hófehér anyagból, ami az első évben félig szürke lesz. Aki pedig képes a mozaikcsempét úgy felrakni, hogy az összehálózott egységek körül nagyobb fugát hagy, mint a darabon belül van, és így látszanak az egységek, nem egybefüggő mozaik hatását adja, azt le kéne lőni. Szarás közben mindig ezen járna az agyam.
berlini
berlini 2023. 11. 08. 19:49
Előzmény: #209274  Vodafonelive
#209281
Melyik alaprajzra gondoltál? (Beszéltem régebben az eladott családiházam alaprajzairól, de a mostani lakás alaprajzáról is)
Ezeket fel tudom tölteni ujra.
Vagy általánosan kérdezed?
Mert arra van izlésem:
- Én szeretem az amerikai konyhás nappalis étkezőt. (Nincsenek alkalmazottak és a feleség sem akar különzárva lenni a családtól főzés-sütés közben) És van egy nagy családi tér, ahol együtt van a család.
- hálószobák külön-külön minden családtagnak. (Ha azok mérete legalább 16-18m2, akkor külön gardrób nem létszükséglet, de amúgy az is  jó ha van. Elhelyezkedése a bejárat mellett)
- közlekedő (belépő, folyoső, előtér) összméret ha lehet ne lépje túl a lakás hasznos alapterületének 7-8%-át
- 2 szoba felett 2 fürdő. (Mindkettőben wc, nekem bidé is fontos)
- terasz, aminek mérete lehetővé teszi, hogy a család egyszerre körül tudjon ülni egy asztalt. (minimum 20m2)
Családiháznál külön:
- jó ha egyszintes (extrém esetekben sokszor 4 szinten helyezkednek el a helyiségek pincétől a padlástérig), de a tetőtéri beépitési lehetőség a jövőben jó ha adott. Értéknövelő a bővitési lehetőség még nagyobb családiházaknál is egy esetleges későbbi eladásnál.
- garázs a földszinten bejárattal a lakásból is.
- terasz szigorúan a terepszinten (nem kiemelve sokszor 1 méterrel)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek