Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 14:30
Előzmény: #208598  nexthor
#208600
Sorosista ügynökök éltek vissza a kormány bizalmával a CSOK támogatásokon kersztül hamis ígéretekkel fosztották ki az államkincstárat. Ezzel a Sorosista ügynökök társadalmi éket akartak verni a magyar nemzet és a családot vállalok közé, zavart és torzulást okozva az ingatlanpiacon, majd magasabb áron a támogatást visszafizetve a felvert árú ingatlanokat eladják és a hasznot az ellenzék vitorlájának szelébe forgatja, ezt nem hagyhatjuk! Ez egy tipikus Sorosista társadalom bomlasztó a hazatestébe furakodó idegenügynök érdekeket kiszolgáló csoport, ezért a kormány teljes erejével kell lesújtson a társadalomba beszivárgó bomlasztó erők ellen!  
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 14:25
Előzmény: #208598  nexthor
#208599
semmi párhuzam. Kevés trükköző büntetése ami amúgy is büntetőként van nevesítve VS a napelemek ellehetetlenítése a korábbi ígéretnek ellenkezőleg a tömegek számára. Ez inkább egy kata felállás ha bármihez hasonló, miszerint az emberek\cégek éltek vissza vele fajta történet, sőt morálisan mégrosszabb hiszen ezzel más családok elől vették el a házat és verték fel az árat és gyarkolatilg a trükközők okozták a teljes ingatlan árrobanást ami megnehezíti a valóban gyereket vállalok életútját!
Ugye milyen könnyű a gonosz kép kivetítése erre a csoportra 😉
nexthor 2023. 10. 30. 14:19
Előzmény: #208594  Törölt felhasználó
#208598
Ezek szimbolikus ügyek, amiknek nagyon is van jelentősége a nap végén. Ebben jók a kormánypártok, szondázzák a közvéleményt, mérlegelnek és döntenek hogy megéri-e politikailag vagy sem. Lásd napelem szaldós elszámolás, amit először be akartak szántani teljesen, le is kommunikálták, aztán mikor látszott az elégedetlenség akkor osztottak szoroztak és rájöttek hogy inkább benyelik azt az X milliárd Ft veszteséget ami a szaldón keletkezik még 10 évig, ami nem annyira jelentős. Majd beszedik a MOL-tól, bankoktól stb., (ahol jött a különadó szabályozás további módosítása) az látszólag nem zavar senkit, le lehet kommunikálni hogy fizessenek a multik, pedig a végén ugyan úgy meg kell fizetni az árát az embereknek.
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 14:15
Előzmény: #208595  hunball
#208597
természtesen a nem teljesítéssel, ha sok akkor odaverhetnek. De az inerciarendszerből adódóan hosszú a visszacsatolás, ezért hamis biztonságérzetet teremthet átmenetileg.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 10. 30. 13:48
Előzmény: #208592  Sony123
#208596
Akárhogy is nézzük ez mindenhogy csapda, egy lassú lecsúszás. Ok a háztartások örülnek, mert olcsón kapnak áramot, vizet stb, de ugyanezt minden szolgáltatásba beépítve mindenki megfizeti , és a szolgáltatás minőségének javítására így esély sincs. (Mondjuk onnantól, hogy átvette Lölö és elkezdtek furcsán számlázni ez már mindegy is, mert előre tudható volt).
Én azt nem értem, hogy ez miért csak engem zavar ? Senkise a maga ellensége, hogy direkt drágáért akarja venni az áramot vagy a gázt, de ezt most szolgáltatásban mindig kifizetik már most is. (gazdagabban jobban szigeteltebb, hatékonyabb házakkal természetesen csökkentett mértékben mint a szegények akiknek nincs pénzük szigetelni stb stb...
hunball 2023. 10. 30. 13:39
Előzmény: #208594  Törölt felhasználó
#208595
Egyetértek, hogy semmiben se lehet bízni, változtatnak ezek bármit bármikor. Na de honnan tudják, hogy van-e visszaélés? Olvassák a fórumot, hogy hunball vagy mások vissza akarnak élni ezzel? Vagy mi? Ezer dologgal visszaéltek csomóan eddig.
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 12:56
Előzmény: #208593  nexthor
#208594
szerintem, túlgondolod, ez egy semmiség a kormány szempontjából. Ha keresik a forintot vagy látnak visszaélést akkor másodperc tört része alatt meghozzák a döntést.
nexthor 2023. 10. 30. 12:54
Előzmény: #208574  Törölt felhasználó
#208593
Itt inkább arról van szó hogy nem hoz annyi hasznot a késedelmi kamat emelése, mint amennyi politikai tőkét kockáztatnak vele. A kamattámogatás már bele lett kalkulálva a költségvetésbe, ebből ha bármekkora összeg visszajön az plusz bevétel, talált pénz. De ezen nem lehet annyit fogni mint a különadókon például, és az sokkal jobban kommunikálható. Így kevésbé tartom valószínűleg hogy hozzányúljanak, mint azt hogy nem, de az elvi lehetősége megvan, pláne amíg rendeleti kormányzás van, addig semmit nem lehet biztosra venni.
Sony123 2023. 10. 30. 12:38
Előzmény: #208586  EURHUF_goes_to_haven
#208592
Én azt gondolom, hogy ez baromi nagy csabda. Fiztőképes lakosság nagyvároskban élnek. Most nagyon jól hangzik ez a lehetőség, de szerintem nem gondolnak bele, hogy mi lesz 20 év múlva. Szerintem ez tök ugyanaz, mint a devizahitel, csak átkeresztelve. Nem lesz aki visszafizesse, háztartási hiány nőni fog. Nem látom be hogy ezt hogy tudják majd finanszírozni. Most már a falvakat a kisvárosakat is el akarják adósítani, hogy aztán jöjjön egy megváltó javaslat, ami arról szól, hogy sz@rból, hogy lehet még nagyobb sz@rba kerülni. 
Mindenkinek a maga döntése, csak ne okoljank másokat!
Békesség
FR73 2023. 10. 30. 12:14
Előzmény: #208586  EURHUF_goes_to_haven
#208591
Aztán korrigálják a piactorzítás hatásait. Aztán ismét korrigálják az előző korrigálás hatásait. Nem félnek rendeletet alkotni és rendeletet módosítani sem.
A maga módján ez a módszertan is működőképes, látjuk élőben.
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 12:09
Előzmény: #208588  Pistike12
#208590
szándékosan kevered a szezont a fazonnal, ferdíteni akarsz.
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 12:06
Előzmény: #208587  Pistike12
#208589
mert a növekedésből vesztett százalékok nem trend ami aztán csökkenéshez vezet mi? 😃
bárcsak Viktor is olyan okos lenne mint te 😉
Pistike12 2023. 10. 30. 12:05
Előzmény: #208583  Törölt felhasználó
#208588
Huh. Mely lelegzet:) :)
Latsz te itt erdemi merletkorlatozast? 
Pistike12 2023. 10. 30. 12:03
Előzmény: #208584  Törölt felhasználó
#208587
1 honap =trend? :) :(
EURHUF_goes_to_haven 2023. 10. 30. 12:01
Előzmény: #208585  FR73
#208586
Én nem azt mondtam, hogy hülye , csak felhívtam a figyelmet, hogy a lakossági ár még mindig messze van egy valós piaci ártól, ipari fogyasztók ugye érzik/sejtik, de azok meg sokkal többet fizetnek, amennyit kellene (szerintem). De ez már megint egy olyan piac torzítás aminek normál esetben nem szabadna megtörténnie, de itt mégis szárnyal.. Csak aztán jön a valóság... 
FR73 2023. 10. 30. 11:59
Előzmény: #208581  EURHUF_goes_to_haven
#208585
Példák voltak arra, hogy simán hátrányosan is megváltoztatják a feltételeket, ha épp úgy tartja kedvük, és ezzel még politikai veszteséget sem szenvednek.
Sokszor leírtam már, hogy az ellenfeleik lebecsülik a Fideszt, a Fidesz sajnos nem olyan hülye, mint amilyennek mások gondolják.
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 11:58
Előzmény: #208582  Pistike12
#208584
te jössz mindig a reállal azért írtam, mert neked a sajt inflációja az ingatlané is... de legalább látod a trend változást, hogy havi alapon csökkenőbe váltott! Na látod, megy ez, fejlődsz!
Törölt felhasználó 2023. 10. 30. 11:56
Előzmény: #208580  Pistike12
#208583
pistike legalább egy szót legyél képes értelmezni: "legalább"
Pistike12 2023. 10. 30. 11:56
Előzmény: #208579  Törölt felhasználó
#208582
Ja havi alapon csökkent... Je augusztusrol csokkent szeptemberre 1%ot jujujuj. Eves alapon meg mindegy, hogy nott ugye. Varjal. Magyarorszagon nem is inflacio van, hanem deflacio mert csokkeno palyan vagyunk. Ne zavarjon h pozitiv tartomanyban...
Most meg mar csak a realcsokkenes szamit ? Jujujujuj... Mintha ferdulnel mint nagymarcika... 
Pozitiv 0 mi? 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 10. 30. 11:55
Előzmény: #208575  FR73
#208581
Rezsicsökkentés ? Ugyan hol vannak még a piaci árak... Nézzétek már meg mennyibe is kerül ausztriában- németországban az áram - víz stb stb... és ott ezek piaci árak néha szociálisan támogatva, de ott van pénze a szolgáltatónak ebből fejleszteni a rendszert..
Itt az lesz, hogy az ivóvíz minősége és a elfolyó víz csak nő, a villamos hálózat állapotát meg látjuk, hogy miért is nem engedik a napelemek telepítését, vagy pl a Volán és a MÁV állapotán. 
Ez még most is egy erősen támogatott ár (amiből persze tudjukki erősen gazdagodik).... 
Viszont támogatási oldalon meg sokkal jobban vannak a magyarok dotálva mint pl németországban.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek