Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 11. 13. 21:54
Előzmény: #184332  Rincewind2
#184340

Szerintem a műtrágya árak miatt nem a kiskertesek panaszkodnak, hanem a gazdák. Ott meg nem elég 1-2 tyúk. Anyuméknál 25 tyúk van, de szépen kezdenek elapadni, ahogy jön a hideg. Enni viszont még többet esznek, így nem is olyan biztos, hogy annyira jó biznisz, főleg télen.
Régebben tartottunk sertést is, de a disznóvágás után összeszámolva nem olcsó mulatság. A hentes is elvitt egy csomó pénzt, de  a konzervdoboz, gáz, fűszerek is jón sokba kerültek, nem beszélve arról, hogy fagyoskodva melóztunk látástól vakulásig. Csak az volt a vigasz, hogy tudjuk, mit eszünk, igaz, a főzőüstbe sokminden belekerült, ami a préssajtban köszönt vissza. Például a fej, a fogakkal együtt belefőtt, de a tüdő és vese is hasznosult.
mpagnes 2022. 11. 13. 21:45
Előzmény: #184293  Törölt felhasználó
#184339
Akivel 28 évig heti kapcsolatban voltunk otthon, egyszer sem keresett 7 év alatt külföldön. Mi hívtuk az elején, de 1,5 év után már mi sem kerestük, mert nem tetszett a szitu.
zepi
zepi 2022. 11. 13. 21:41
Előzmény: #184336  Törölt felhasználó
#184338
Értem. Tehát a bank inkább  nekem ad x összeget, minthogy az államnak adjon  kölcsönt.
Világos, reggel megyek a hitelért. Ja, nem.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 21:28
Törölt hozzászólás
#184337
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 21:27
Előzmény: #184335  Törölt felhasználó
#184336
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 21:20
Előzmény: #184333  Törölt felhasználó
#184335
Igaz, 
Végső soron ami most van, az az egyén harca az állammal. Tüntető, fizetés lecsökkentett tanár, stb. = egyén, NER, CSOK-osok, babavárósok, stb = állam. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:30
Előzmény: #184333  Törölt felhasználó
#184334
Illetve te is tudod hogy ciklikusak az ingatlan dolgok, ne nezd rovidtavon, 20-30 ev tavlatban nezd. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:24
Előzmény: #184329  Törölt felhasználó
#184333
Ugyan, mindig voltak ujgazgagok meg olyanok akik csak úgy örököltek egy budapesti belvarosi lakast ugy hogy semmit nem tettek le az asztalra...
Rincewind2 2022. 11. 13. 20:22
Előzmény: #184328  Törölt felhasználó
#184332

Szerintem tök mindegy az ingatlan ár, ha az a lakásom. Ha az albérlet díj több, mint az ingatlan megvásárlásához szükséges hitel törlesztő vedd meg. Ha az albérlet ár kevesebb ne vedd meg. Ha az albérlet ár kevesebb, mint az ingatlan árát befektetve kapott hozam ne vedd meg. Ha nincs pénzed akkor meg mindegy.:(
A saját ingatlan egy esetben számít: ha felpakoltad napelemmel, van kút és értesz a gazdálkodáshoz. Ez esetben tényleg komoly hozama van. Én ezt az utat követtem. Most mosolygok az élelmiszer ár emelkedésen, és a műtrágyán is, mert tartok állatokat van trágya bőven. Az elmúlt 20 évben azt mondták hülye vagyok... lehet, de jól érzem magam. Bár az elmúlt egy évben már változott a vélemény.
lacikonyha 2022. 11. 13. 20:20
Előzmény: #184320  tothjoco
#184331

beszélgess itt,ez a delület erre való
..
indokold meg hogy az a szövegem miszerint egy lakóingatlan értékét a
funkcionális
esztétikai
szimbolikus
értékeinek valamilyen arányú együttese határozza meg, akkor miből gondolod, hogy eltévesztettem az érték kifejezést használatát mert szerinted ezek az ár megtározó tényezők?
..
az ármeghatározó tényezők közé tartozik pl a promocio léte nemléte minősége, vagy a hely ahol értékesíteni kíván az ember, vagy a tárgyalási stratégia, a csomagolás, az értékesítő felkészültsége stb miközben a fenti szempontok szerint kreált érték nem változik
somogyi 2022. 11. 13. 20:18
Előzmény: #184320  tothjoco
#184330
amilyen az adjon isten 
olyan lesz a fogadj isten.
Vagy kikellene nyalnom a seggét, miutan elhord minden buta tudatlan eszme nélkülinek?
Joco úr, ne nevettessen.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:17
Előzmény: #184325  Törölt felhasználó
#184329
Ez igaz, nem tudnak nyerészkedni... Viszont igy sajnos én árazódtam ki a vásárlásból. De ez a realizmus, elfogadom. Magyarországon az értelmiség lett a vesztese a rendszernek. A rokonaim, ismerőseim, akiknek az olyan értékek, mint tanulás, vagy a világirodalomban jelentős irók müveinek olvasása, érvelés, sőt, munkahely váltás magasabb fizetésért, stb. semmit nem jelent, lettek a nyertesek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én annyira okos vagyok, dehogy, csak pár fogalmat akartam kiemelni, amik szerintem fontosak. Nekem voltak élet céljaim, amiket nem feltétlenül értem el, de párat elértem. Diplomát akartam, és meg is kaptam. Külföldön akartam dolgozni, ez is összejött. Gyakorlatilag a sok pénzen, vagyonon kivül, amit akartam elértem. De a jövöt még se látom feltétlenül fényesnek, mert látom, hogy amikor eredményt értem el, pl. jól megirtam egy egyetemi felvételit, akkor verseny volt, szemben a mai magyar valósággal, amikor nincs verseny, illetve van verseny, amikor az egyén az állammal áll szemben, és szinte mindig veszit. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:07
Előzmény: #184326  Törölt felhasználó
#184328
Halljuk a statisztikat, mennyit mentek nalunk es mennyit a masodiknal, harmadiknal...
De most nalunk a legnagyobb az inflacio is, ugyhogy azt nyugodtan le is vonhatod
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:05
Előzmény: #184326  Törölt felhasználó
#184327
A legjobban igen, de mindenhol is mentek nagyon. Attol h aranyermesek vagyunk a bronzermes se marad le sokkal...
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:03
Előzmény: #184319  Törölt felhasználó
#184326
Statisztika mutatja, hogy Magyarországon mentek legjobban az árak, legalábbis Európán belül. Ezért a témától kicsit eltereli a fókuszt, amit irsz.  
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 20:03
Előzmény: #184323  Törölt felhasználó
#184325
De te nem veszed figyelembe h tok mind1 hogy 30 milliot er a lakasuk vagy 80  -at, nem tudnak belole nyereszkedni hiszen laknak benne.....
lacikonyha 2022. 11. 13. 19:55
Előzmény: #184320  tothjoco
#184324

csak a véleményeidet látom és csak azokrolmondokvéleményt
..
idéznél valahonnan mértékadó módon egy mondatot amiben szerepel lakóingatlan kapcsán az "esztétikai ár "szókapcsolat
ha akarod én idézek olyat amiben szerepel az "esztétikai érték"  párosítás
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 19:52
Előzmény: #184306  mr_bob
#184323
Szinte hallom a tapsikoló embereket. Nemrég beszéltem rokonnal, lakás cserét akarnak a házas társsal, egy szerintük 75 millió Forintos lakásból egy 85 milliósba költöznének. 2 gyerek van, a két szülő összesen keres kb 500 ezer Forint nettot. Volt egy kis szülői támogatás régebben, de nem jelentős. Nekem furcsa, hogy ilyen összkeresettel, nem is túl szinvonalas munkát végezve valakik ekkora értékü ingatlanok tulajdonosai legyenek. Ők nem vettek fel CSOK-ot. csak korán szereztek kedvező hitelü lakást, és a lakás az elmult 15 évben jelentős áremelkedést ért el. Nagyon félre mentek itt a dolgok, hogy 2 szülő, nem túl komoly munkával (egy értelmes, 8 általánost végző is meg tudja csinálni...) 500 nettoval 85 milliós lakásba költözik....a tanár meg tüntet az utcán, a fiatal értelmiség pedig keresi a menekülő utat Nyugatra... A közmédia meg azt hirdeti, milyen szörnyü volt 1956, amikor is 200 ezer ember menekült Nyugatra. Arról miért nem beszél, hogy most hányan mennének Nyugatra ? Az nem akar Nyugatra menni a fiatalok közül, aki nem tudja, milyen ott az élet.
lacikonyha 2022. 11. 13. 19:50
Előzmény: #184317  Rincewind2
#184322

amikor megtudták hogy 26 évesen saját magának kp vett lakást pesten, azonnal sokkal nagyobb fizetést kapott az adott multinál emiatt az egy dolog miatt
nem csak a rezsivel többet
van a te egyéni tapasztalatvilágod, amiből nem biztos hogy érdemes általános érvényűt fabrikálni
..
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 19:50
Előzmény: #184298  Törölt felhasználó
#184321
Gazdag lett, de ha iden januar es novemben eseten is ugyanannyiert tudta volna ertekesiteni, akkor maris 20%-os realerteket veszitett rajta hiszen annyi a valos inflacio...
Januarban 100 tonna kenyeret tudott volna venni, most meg csak 80 tonnát a penzbol amit kapott volna.. ( tudom a kenyernel nem 20%-ot inflalodott, ettol most tekintsunk el ;) )

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek