Nem ugyanaz befagyaszhatják a kifizetést ( idő előtt nem tudod feltörni vagy csak nagy veszteséggel ) - kamatot csökkenthetnek bármi lehet elinflálják a pénzt stb. ( semmit se ér euroba stb )
Aki azt hiszi ( főleg a piaci állampapíroknál ) hogy nem kockázatos az nézze meg a hozam emelkedések következtében a hosszú lejáratú állampapírok másodpiaci ( idő előtti feltörésekor ) megjelent árfolyamok hogy csökkentek az elmúlt egy évben 30-40 % ot! ezért alakult ki 12-13 % os hozam is már 5 éves papíroknál ( nem kamatos kamat ez a trükk )
7 % os kamatnál ha kamatos kamat 10 év alatt duplázza a pénzt ez az államkincstár honlapján van most 10 éves 10 % os állampapír ami felér egy 7 % os kamatos kamatozásu állampapírral
Kis szemfényvesztés azért van az államkincstárnál is persze ha lejáratig tartod nem érdekel akkor nincs kockázat elméletben csak az államcsőd jöhet közbe semmi több de az államcsőd ellen is jó védelmet nyújt az ingatlan.. nem tudom én ekkora összegeket ami ingatlanba van nem aludnék nyugodtan ha az államkincstárnál tartanám bár nyilván a legnagyobb válságba háborúkba is ki szokták fizetni az államapírt kérdés mit ér már akkor ha kifizették.
Aki azt hiszi ( főleg a piaci állampapíroknál ) hogy nem kockázatos az nézze meg a hozam emelkedések következtében a hosszú lejáratú állampapírok másodpiaci ( idő előtti feltörésekor ) megjelent árfolyamok hogy csökkentek az elmúlt egy évben 30-40 % ot! ezért alakult ki 12-13 % os hozam is már 5 éves papíroknál ( nem kamatos kamat ez a trükk )
7 % os kamatnál ha kamatos kamat 10 év alatt duplázza a pénzt ez az államkincstár honlapján van most 10 éves 10 % os állampapír ami felér egy 7 % os kamatos kamatozásu állampapírral
Kis szemfényvesztés azért van az államkincstárnál is persze ha lejáratig tartod nem érdekel akkor nincs kockázat elméletben csak az államcsőd jöhet közbe semmi több de az államcsőd ellen is jó védelmet nyújt az ingatlan.. nem tudom én ekkora összegeket ami ingatlanba van nem aludnék nyugodtan ha az államkincstárnál tartanám bár nyilván a legnagyobb válságba háborúkba is ki szokták fizetni az államapírt kérdés mit ér már akkor ha kifizették.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link