Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 10. 14:58
Előzmény: #112856  hétszilvafás
#112860
Én nem tudnék nyugodtan aludni a helyetekben... + 4-5%-ért elég meredek.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 14:56
Törölt hozzászólás
#112859
hétszilvafás 2021. 04. 10. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#112858
Ja, ha arra célzol, ez nem piramisjáték. Ismerem a tevékenységét, rengeteg szektorban aktív. de pakolgatja a pénzeket rendesen. De attól még lehet szivacs, c'est la vie.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 14:42
Törölt hozzászólás
#112857
hétszilvafás 2021. 04. 10. 14:33
Előzmény: #112855  ncseed!
#112856
Már a 2018. végi kölcsönnél mondta, hogy ha szólok, 1 hónapon belül visszaadja. Egyik (távolabbi) ismerősöm is adott kölcsön neki, sokkal nagyobb nagyságrendet, visszaadta azt is, amikor kellett. De én senkit nem biztatok erre, kockázatos, lentebb leírtam, kvázi 19-re lapot húzni. Amúgy a 10 % egy kvázi átlag, az első, nagyobb részlet még magasabbal ment ki, ezért írtam egy éve, hogy bejön az albidíj több mint duplája. Konkrétan havi 450 e jön abból. De igazából éves kamatozás van, jövedelemmé is válik (erre mindig figyelek), okosban megoldva. A többi kölcsönrész már kisebb, 10 % alatti kamattal megy. Ja, és a lakás ugyan bő 40 m, de volt terembeálló, tároló is, ezért 45 m számolom a lakástőkét.
És mivel látom az előző pár kommentemnél, hogy a fórum sátánja lettem, ezért nyomatékosan kérek mindenkit, ilyesmibe soha ne vágjon bele, csak a szerencselovagok kockáztatnak ennyit!
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 10. 14:21
Előzmény: #112846  hétszilvafás
#112855
Az igen... csak pislogok. Gondoltam hogy valami vadabb sztori van a nagy hozam miatt, nekem elég meredeknek hangzik de mindenkinél más a tűréshatár. Remélem ha szólsz hogy kell a pénz akkor hiánytalanul visszakapod időben. Nem is értem hogy kereshettek így ingatlant... hiszen nem tudtok fizetni addig amíg nem kaptátok vissza a pénzt a vállalkozótól akinek gondolom nem a polcon áll a pénz szóval időbe telik visszaadni. Így öngyilkosság foglalózni bármit. 
Én az illeték kedvezményt nem szívesen buknám el a helyedben, kivéve ha újat veszel CSOK-al mert ott nincs, de az olcsó biztosan nem lesz.
***
Majd írd meg ide ha alakul valami, érdekelne valós piaci visszajelzés. Én úgy érzékelem ismerősöktől, kapcsolatokon keresztül hogy eléggé felpezsdült a piac január óta, meglátjuk meddig tart ki...
lohran 2021. 04. 10. 14:14
Előzmény: #112843  HerrLudwig
#112854
Budapest most cigányváros,semmi több.
Undorító környezet sok helyen,bűz,gk forgalom,zsúfolt egybeépített házak.
Emberminőség ,kulturáltság csapnivaló.
lohran 2021. 04. 10. 13:48
Előzmény: #112852  lohran
#112853
Ami pedig végképp értelmetlenné teszi az ingatlankiadást a Melós költségei.
Bármihez hozzá kell nyúlni ott peregnek a 10 és százezrek.
Felújítandó lakás öngyilkosság
lohran 2021. 04. 10. 13:42
#112852
Jelenleg az ingatlanbefektetést vásárlást hanyagolni kell.
Értelmezhetetlen árak,ingatlanok.
Most már a továbblépés is kizárt mert nagyok a marzsok,ingatlan eladás vételnél.
Kiadás is értelmetlen mert egy kvalifikáltabb ember Home officéből is tud dolgozni.
Ennek az egész lufinak befellegzett
hétszilvafás 2021. 04. 10. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#112851
Van kockázat, nincs vita. Akkor mérlegeltük, és kiadtuk. Két különböző vállalkozó kezes. De persze minden alól ki lehet bújni, de bízunk benne, hogy nem fog. Ha gebasz történik, csak az ügyvédi szerződés és két kezesség van, nincs más. Ismerjük őket egyetem óta, 20 éve, leginkább a bizalom a garancia. Rokonnak én sem adnék, nem is kérnék, az nem szül jót. De ez vállalkozói finanszírozás, a profitjából bőven megtérül. Csak mindig teszi a pénzt újabb és nagyobb projektekbe, ezért kellett a finanszírozás. Így tettünk rá újabb kört tavaly és tavalyelőtt. De ő sem hülye, amint talál olcsóbb forrást, visszaadja. Egy hónapja már mondta, hogy folyamatban van, ebből azt vettem le, hogy hamarosan (pár hónap múlva) lezárul a sztori. Ha minden oké lesz, akkor legalább vmi visszajött a lakáseladási bukóból. Ha meg beüt a krach a fenti biztosítékok ellenére, akkor barom voltam, megérdemlem.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 13:28
Törölt hozzászólás
#112850
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 13:23
Törölt hozzászólás
#112849
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 13:19
Törölt hozzászólás
#112848
hétszilvafás 2021. 04. 10. 13:04
Előzmény: #112846  hétszilvafás
#112847
De hamarosan vége lesz a jó világnak, mert ez a kölcsön a vállalkozó önerő-teljesítésének egy része volt, tehát az olcsó hiteleket már kimaxolta. Viszont úgy néz ki, más cégeire tud NHP-t szerezni, és akkor vége a sztorinak. MÁP+ csak sok év után hoz jobban, de megközelítőleg se ennyit, szóval akkor majd még jobban szorul a hurok, hogy bukó a bérlés. Ha meg lakásba / házba megyünk, azaz találunk végre vmit, abban áll a zseton, és számolhatom serényen, mennyi egy bp-i nagy lakás / jobb agglo ház tőkeköltsége.
hétszilvafás 2021. 04. 10. 12:44
Előzmény: #112842  ncseed!
#112846
Igen, házbérletben nem is gondolkodtunk. De abból meg tényleg alig van, nem erre a szegmensre utaznak a lakásbefektetők, sztem nincs is érdemi kínálat. Az illeték így van, 2018. jún adtuk el, azaz pár hónap maradt, és illetékalappá válik az eladott lakás ára is. A kiköltözés 2018. okt volt, ezért írtam 2,5 év albit. Két gyerek van, különszoba-érettek lennének, ezért duplán drámai a helyzet. A régi szobájuk 20 m2 volt, erre most bő 10 m2 vannak ketten... Borzalom. A kedvezményekből minimális járna, újépítésű esetén minimális csok, ez alapból nem is kéne, de akkor jár áfa-visszatérítés és illetékmentesség. Használtnál nem jár csok, mert anno igénybe vettük a régi lakásra a 2,4 m szocpolt. És ha jól tudom, akár új, akár használt lakásra / házra vesz fel az ember csokot, a régi szocpolt le kell vonni (ami régen csak újra járt), de a jogszabályból igazából nem tudom kibogozni. De akkor használtnál negatív csok jönne ki, olyan meg ugye nem lehet. Tehát csak újnál jár a 0,2 m (!) csok, de áfa + illeték lehajolnánk. Meg a felújítási 3 m.
Régen nem akartam megírni, mert kaptam volna hideget - meleget, de vállalkozónak kölcsönként van kihelyezve 10 % kamattal (két kezesség, részlegesen egyéb biztosíték). Eddig szépen befolytak kamatok. Persze azért van cidri. Azóta meg is fejeltük, már 75 m van kint.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 12:37
Előzmény: #112843  HerrLudwig
#112845
3 magyarországi településen éltem 1 évnél hosszabban. Plusz egy német kb 200 ezres városban fél évet.
macisajt 2021. 04. 10. 12:25
Előzmény: #112824  CyrusTheGreat
#112844

Hallottam olyanokról akik panelházban laknak, hogy maszkban mennek fürödni, meg a klotyóra, mert félnek, hogy elkapják a  koronavírust a szellőzőn keresztül.
Most már nem a büdösségtől, cigi és ételszagtól félnek, hanem ezektől a rohadt láthatatlan, szagtalan vírusoktól.
HerrLudwig 2021. 04. 10. 12:24
Előzmény: #112838  Törölt felhasználó
#112843
Ott megy félre az analógiád a pinát nem kapó férfiakkal, hogy én éltem 25 évet Budapesten és élhettem volna továbbra is ott, ha akarok. 
4 éve máshol élek, szóval van összehasonlítási alapom és Budapest nagyon túl van értékelve: a karrierlehetőségekhez meg az elérhető életszínvonalhoz képest rohadt drága pl a lakhatás - hogy a fórum témájánál maradjunk.
Te amúgy mennyit laktál máshol és hol? Csak mert az ilyen Budapest-fetisiszták jellemzően sosem éltek máshol, egész életükben csak Budapesten, szóval nem túl hitelesek.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 10. 12:05
Előzmény: #112769  hétszilvafás
#112842
Na beugrott végül a sztorid korábbról!
Őszintén szólva jól bírjátok idegekkel...  2,5 év az rengeteg idő, főleg egy kompromisszumos albiban havi 200-ért! A 40M+ milcsi kamatait pont elviszi (magyarul reál veszteséget szenvedsz el a tőkén), persze emlékszem te megtaláltad a csodalámpát és kétszer annyit hoz neked csak akkor azt nem értem mi a baj? Béreljetek egy takaros házat aztán dolce vita!
***
Gyerek van? Ha igen éljetek a most bedobott pénzekkel, ha nincs akkor dupla szívás mert fél év múlva elbukod az illetékkedvezményt ami  1,6M+ jó magyar forintocska... azt azé' nem kéne gondolom!  Remélem találtok végül olyat ami megfelel!
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 11:49
Előzmény: #112840  Murdoch
#112841
Diákhitellel talán. Olcsó de azért csak vissza kell azt is fizetni, még kamat is van rá. Leleményes magyaros furfangos megoldás a takaró hosszabbítására.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek