Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 19:20
Előzmény: #93356  berlini
#93360
Na ez tényleg hasznos volt. Köszönet a részletes leírásért.
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 19:14
Előzmény: #93351  ncseed!
#93359

Mindig olyan példát hozol, ami egy teljesen más történet.
Az önkormányzatok lakáseladása az egy jól ismert program volt, közgyűlés döntött a feltételekről. Persze volt benne mutyi is, de a lényeg, hogy jogászok dolgozták ki és arra hivatkoztak, hogy a felújítási költségek ilyen magasak, hogy ennyiért is megéri eladni. Ezen mit támadjon meg a NAV?
Két magánszemély között már jóval inkább szemet szúró dolog ez.
Próbáld ki, játszd át az egyik panyel kéglidet 5Ft-ért aztán meglátjuk mi lesz.
Még egyszer mondom, azon ismerőseim, akiket ténylegesen megforgatott a NAV, mind azt mondták, hogy a revizor nem bizonygatott az égvilágon semmit, hanem megfordította a bizonyítást. Bizonyítsák ők be, hogy ártatlanok és volt elég bevételük. A pszicho terror rész az ebben, hogy nem tudod, milyen részleteséggel kéne feltárnod az életedet. Nyilván minden számla mozgásra rálát a revizor.
Az se véletlen azért, hogy mindenki akit ilyenre behívtak fő vagy másodállású vállalkozó volt. Sima alkalmazottat még nem hallottam, hogy ilyenre hívtak volna, de persze minden lehet.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 19:11
Előzmény: #93356  berlini
#93358
Miért írsz ilyet? Ilyen árakon nincs vevő! Nem olvastad? 🤣🤣🤣
berlini
berlini 2020. 10. 05. 19:11
Előzmény: #93356  berlini
#93357
Lényeges és kimaradt:
facebook-os vevő lett a nyerő.
Egy irodától jött  a 70 milliós árajánlat
Az ingatlan.com-ról jött a zuglói beszámitásos.
berlini
berlini 2020. 10. 05. 19:07
Előzmény: #93062  copa
#93356
Akkor térjünk vissza a fórum témájához.
Szombaton igértem, hogy ha ma összejön a szerződés, akkor beszámolok róla nagyvonalakban.
XVI. kerületi családi ház, több mint 30 éve épült, de kb 23 éve nagyrészt felújitva illetve tetőtér beépitésre került. (Hőszigetelés + külső burkolatok) Hivatalosan csupán kb 130m2, de teljesen alápincézett, ami ugyancsak fütött.
Tavaly kérdeztem egy ingatlanost, aki azt mondta, hogy 70-75 millió az az ársáv ahol komoly érdeklődésre lehet számitani, de a praxisában éppen akkor volt egy eladás, ahol a vevő beleszeretett a házba és a becsült forgalmi ár felett halandó volt 10 millióval többet kifizetni érte.
Augusztus végén kezdtem el hirdetni az ingatlan.com -on és a facebook-on. 
Erősen túl akartam lőni az árat. Ami sikerült is. Indultam 100 alatt nem sokkal.
Az első napokban a hivások 90%-a ingatlanosoktól jött.
Mindegyik kijött, (kb 12-14 ingatlanos) és tájékozódás után elmondták, hogy szerintük ők 70-75 millióért tudnák eladni.
Eseti megállapodásos szerződést kötöttem 4 irodával, akik hozták is a vevőjelölteket. Közben levittem az irányárat  90 alá először és utána 85-re.
3 hete kaptam egy, később 2 további árajánlatot 
80 milliós kp. de november végéig átadás)
70 milliós kp. (de márciusig maradhatok)
kb. 80-84 milliós, de csak 30 kp a másik részlet egy zuglói társasházi lakás (68m2+garázs felújitva) beszámitása.
A 80-asat felalkudtam 81-re.
Ma szerződéskötés volt, 16,2 millió foglalóval, ami 2 hét múlva ki lesz egészitve 41-re. A maradék november végén az átadáskor.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 19:06
Előzmény: #93353  Alexander_Greybeard
#93355
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 19:05
Előzmény: #93353  Alexander_Greybeard
#93354
Ja persze... most olvastam a napokban hogy fing pénzért (piaci ár töredékéért) adtak el önkoris lakást fideszes valakinek, vagy adnak bérbe másoknak tucatszámra. Fel kéne ébredni!
Alexander_Greybeard 2020. 10. 05. 18:59
Előzmény: #93351  ncseed!
#93353
Az önkormányzatnak nincs joga hülyének lenni mert hűtlen kezelés tényállása is van ám a világon. Az mondjuk megint más kérdés, hogy az ügyészség hajlandó-e vádat emelni. De ne a magyar jogrendszer mindennapjaiból induljunk ki.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 18:56
Előzmény: #93350  Wuff
#93352
Hajjjajjjj... tudnék mesélni!
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 18:55
Előzmény: #93348  Törölt felhasználó
#93351
Úgy írsz valamiről hogy fogalmad nincs róla, gyakorlati tapasztalatod meg pláne nulla!
***
Persze, a Fideszes vevőknek akik töredékáron vettek lakásokat az önkoritól kiszabták az 'ajándékozási illetéket' ... ne röhögtess! Az önkorinak joga van hülye lenni és gombokért eladni a lakásaikat, legfeljebb a vevővel a piaci ár 4%-át fzetteti ki az illetékhivatal de SEMMILYEN EXTRA ADÓT nem kell azért fizetniük mert olcsóbban jutottak az ingatlanhoz! Magánszemélyeknél dettó!
Wuff
Wuff 2020. 10. 05. 18:52
Előzmény: #93299  CyrusTheGreat
#93350
Azért a magyar valóságban ezt nem merném kijelenteni. Alapból a vgysz. illeték miatt sok vevő azzal indít, hogy "nem lehet-e papíron kevesebb?". A dörzsölt magyar vállalkozó pedig még örül is ennek, mert lehet a melósokat "fix + boríték" konstrukcióban fizetni és adózni se kell annyit. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy pl. 100 milliós lakást 5 misiért adnak papíron, de 15-20 millió szvsz. még a NAV tolerancia szinten belül van...
CyrusTheGreat 2020. 10. 05. 18:47
Előzmény: #93258  ncseed!
#93349
Ezen sokat gondolkodtam hazafelé menet, de az a helyzet, hogy a vagyonosabb réteget nem a BV-vel vagy CSOK-kal tudod a nagymértékű eladósodásra rávenni. Az igazán vagyonos réteget (akik nem a felső jövedelmi tizedet jelentik) csak akkor tudod eladósítani, ha neki minél kevesebb tétje van benne. A vagyonos nem fogja a saját pénzét pocsékolni, pláne nem egy ilyen piacon, de ez persze már inkább csak a magánvéleményem. Én személy szerint szívesen eladósodok 0%-on lazított adósságfék-szabályok mellett, lehetőség szerint állami és nem banki-közjegyzői magánokiratos konstrukcióban. De ha egy ilyen megjelenik, akkor az már egyenes út a véghez. Plusz, a társadalom szövetét is meglehetősen szabdalja, de ez a Fideszt alapvetően nem zavarja.
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 18:44
Előzmény: #93345  ncseed!
#93348

Egy dolog, amit érdemes észben tartani, a NAV mindig 5+1 évet vizsgál. Ha elég t.kös vagy azt mondják meg lehet próbálkozni azzal, hogy neked 7 évvel korábbi adócsalásból származik a jövedelmed. Persze itt ügyvéddel előtte át kell beszélni, hogy nehogy valami adócsalásnál súlyosabbat valljál be :)  Meg az is biztos, hogy ilyenkor elnyered a revizor jóindulatát.
Az 5ft -os példád ott hibázik, hogy nem fogja a NAV elfogadni és kéri az ajándékozási illetéket a különbözetre. A normál illetéken felül természetesen.
Nem tudom, hogy mennyi a tolerancia, valószínű revizor függő, de 20-25%-nál nagyobb különbségnél már szerintem magyarázkodni kell.
Megnézi a revizor, ha lát nagyobb összegű kp felvételt, akkor nem ő fog magyarázkodni, hanem eléd teszi a kockás papírt, hogy írd le mire költötted. Nem fogadja el az 5ft-os árat, hanem csak azt amit a szakértő mond és magyarázd meg neki, hogy miből tudtad volna annyiért megvenni. Nem vagyok NAV szakértő, de én ezt hallottam mindig is nagy sz.pásnak, pár ismerőst elkapták és megforgatták nagyon, pedig sima kisemberek voltak csak másodállásban csináltak valami minimál bevételes vállalkozást, hogy nem fog  a revizor bizonyítani semmit, neki csak sejtései vannak, meg persze a vásárlásaidra rálát  és neked kell levezetni, megmagyarázni és bizonyítani mindent. Aztán vagy elfogadja vagy inkább kiegyeztek valami büntiben, mert tervszámaik vannak és muszáj büntetnie.
A jó hír az, hogy úgy tudom, ha átnézte az 5+1 évedet, akkor amit ott megállapított azt már utána elfogadják.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 18:44
Előzmény: #93346  Alexander_Greybeard
#93347
"A hazai vagyon X%-a fekete pénz. Adófizetés nélkül keletkezett és a hozamai is elkerülik az államkasszát.Hogyan mutatnád ki? "
Sehogy. Még a KP mennyiség növekedése sem mérvadó mert vesz belőle valutát és máris nincs KP-ben a fekete pénz! Jóóóóóval nagyobb fekete pénzek vannak a rendszerben mint amire a KP álomány nagyságából következtetni lehetne!!!
***
"A szürke pénzeket, amik adózva változtak kp-re de nincs hozamuk csak szekrény mögött pihennek, hogyan terelnéd vissza olyan helyre, ahol hozamot generálnak és segítik a gazdaságot?"
Írtam: "Az hogy ki mit csinál a legális pénzével az Ő dolga. Ha nem akar állampapírt venni akkor nem akar." Kismillió beektetési forma létezik, annak speciális oka van ha valaki egyikbe se akarja tenni a pénzét!
Alexander_Greybeard 2020. 10. 05. 18:35
Előzmény: #93344  ncseed!
#93346
A hazai vagyon X%-a fekete pénz. Adófizetés nélkül keletkezett és a hozamai is elkerülik az államkasszát. Hogyan mutatnád ki? Milyen szűrők lennének a rendszerben?
A szürke pénzeket, amik adózva változtak kp-re de nincs hozamuk csak szekrény mögött pihennek, hogyan terelnéd vissza olyan helyre, ahol hozamot generálnak és segítik a gazdaságot? Miben látod az okát annak, hogy ilyen pénzek ilyen nagy mennyiségben vannak az országban?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 18:34
Előzmény: #93343  Törölt felhasználó
#93345
Döntsd már el miről írsz mert nem lehet követni úgy csapongsz.
Ha neked van egy szerződésed miszerint 5 forintért eladta neked valaki a kelenföldi paneljét akkor hidd el nekem a NAV nem fog belekötni! Mindenkinek joga van sz*r üzletet kötni, a te eladódnak is!!! Más kérdés hogy az illetékhivatal nem fogja elfogadni az összeget és meghatározza az illeték alapját ami alapján kiszabják de ez nem változtat azon hogy te 5 forintért vetted meg! Ezen nincs az az isten aki fogást talál! A NAV sem!
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 18:26
Előzmény: #93342  Alexander_Greybeard
#93344
"Hogyan szűrnéd a fekete pénzeket "
Pontosan hogy érted mert nem világos. Az AKK pont lesz*rja ki milyen pénzből veszi az állampapírt csak vegye. Ők nem is vizsgálják a forrást nincs jogkörük se hozzá és érdekük se fűződik hozzá.
**
" hogyan terelnéd vissza a rejtett de legális pénzeket bejegyzett pénzügyi közvetítőkön keresztül a fehérgazdaságba?"
Az hogy ki mit csinál a legális pénzével az Ő dolga. Ha nem akar állampapírt venni akkor nem akar. Legális pénzt nagy tételben KP-ba menekíteni hosszú távra annak annyi értelme van mint illegális pénzből állampapírt venni: SEMMI! Ki az az elmeroggyant aki osztalékot KP-ben akarna felvenni (hogy a te példádnál maradjak) és nézegetni azt évekig??? Ilyen a földön nincs. "Nem életszerű" hogy egy NAV indoklással éljek!
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 18:20
Előzmény: #93340  ncseed!
#93343

Azt állítottad, hogy te már teljesen sikeresen teljesítettél egy NAV ellenőrzést és mégis ilyen ostobaságokat le tudsz írni.
illegál, legál,  a NAV szempontjából van amit elfogad és van amiért megb.sz, teljesen mindegy a forrása tulajdonképpen, csak mondjuk ha alkalmazott vagy, bejelentett fizuval akkor jó eséllyel elfogadhatják de még ott is mondhatja azt a vizsgáló, hogy feltételezi, hogy zsebbe is kapsz, mert az életviteled nem áll arányban a fizetéseddel. Aztán lehet bizonygatni, hogy fényt szoktál enni.
Veszel egy bömöst és a NAV felértékeli 15 millióra te meg azt állítod, hogy 5-ért szerezték neked a tesók és egyébként is az albérlőktől van a bevétel. Legális jövedelem, jóhiszemű vásárlás és mágis úgy megb.szhatnak, hogy arrol koldulsz. Egy kérdés van csak mindig, elfogadja-e a NAV a jövedelmedet tisztának, illetve ha el is fogadja, akkor nem ítéli-e meg a helyzetet úgy, hogy nem elégségesek a látható bevételeid a kiadásaidhoz.
Amúgy mióta van KATA (bár most azokkal is kib.sznak, szóval változhat) azóta a májszterek inkább azzal trükköznek, hogy a segédjüknek kell fizetni ha elérik a határösszeget. Befizet havi 50e-t és akár milliós havi jövedelemig amit egy víz gáz szerelő elérhet vagy megközelíthet, nem b.szogatja a NAV, ha Katázik. Minek csaljon?
A kazánszerelőm havi sok százezret hord a postára és váltja a papír alapú állampapírra. Egyáltalán nem fél, mert mitől féljen? Annyit mondott, hogy sok idősebb mester valóban párnaciházik vagy EUR, de azt is okosban váltat, mert a múlt beidegződése.
Adóamnesztia meg olyankor szokott lenni, ha a NEResek szeretnék hazahozni az adózatlan pízt és kastélyt vagy valami értékeset venni.
Amióta azonban lehet eleget lopni idehaza is és többé-kevésbé veszélytelenül, addig erre már semmi szükség :)
Alexander_Greybeard 2020. 10. 05. 17:45
Előzmény: #93341  ncseed!
#93342
De ha free of charge, akkor igazán megoszthatnád itt is. Hogyan szűrnéd a fekete pénzeket és hogyan terelnéd vissza a rejtett de legális pénzeket bejegyzett pénzügyi közvetítőkön keresztül a fehérgazdaságba?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 17:36
Előzmény: #93339  Alexander_Greybeard
#93341
Ha az MNB-nél lenne fogalmuk a való világról akkor nem álmodták volna azt hogy majd csökken a KP állomány mert jött a mese-szuperállampapír... majd ezt is említd meg nekik, PLÍZ!
**
Ha meg eredményt akarnak akkor kérdezzenek meg és elmondom mivel lesz, de már nagyjából leírtam! Free of charge... 😘

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek