Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 15:16
Előzmény: #14854  gambadoro
#14860
Nem folytatnam a szemelykedest, annyit tennek hozza, hogy egyreszt nem kaptam valaszt a kerdesemre, masreszt te vagy itt ebben a kerdesben a leghangosabb. Nehany peldat hoznek fel, amilyen ambiciodat egy videki varosban nehezen elsz ki: En egy videki brokerceget vagy bankkozpontot se ismerek, ha broker Marcsikat nem szamoljuk, egy videki varosban kb egy klasszikuszenekar, ha van, nyilvan a legalapabb repertoarral(ez egyebkent egy klasszikus zenet kedvelot is el tud akar uzni videkrol), de a kfkinak se ismerek sok videki telephelyet, de gondolom reggelig lehetne sorolni a peldakat.
redi 2017. 06. 04. 14:30
Előzmény: #14858  johai
#14859
Köszi az ötletet! Sajnos ahhoz elég messze vagyok, hogy sétálgassak esténként.
johai 2017. 06. 04. 14:06
Előzmény: #14857  redi
#14858
Eszak zuglo,alsorakos keves etnikum.Pestulyhely belso keves etnikum.Altalaban pest eszaki resze tisztabb.persze vannak kivetelek.Bringazni,vagy setafikalni kell...kulonbozo napszakokban,ha nincs idod,de penzed van felfogadhatsz magannyomozot:))
redi 2017. 06. 04. 13:18
Előzmény: #14853  kbb
#14857
Igen, Zugló jó ötlet lehet. Esetleg még Csepel. Ott sok ilyen bérház van, ott a hév, csak nem tudom mennyire sok az etnikum, illetve Csepel melyik részén éldegélnek?
gambadoro 2017. 06. 04. 11:33
Előzmény: #14855  gambadoro
#14856
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj Ezért van az, hogy nekik tök mindegy, csak legyen busz meg kukaledobó
gambadoro 2017. 06. 04. 11:32
Előzmény: #14853  kbb
#14855
téged honnan hozott a nagy városba a jó sors?
gambadoro 2017. 06. 04. 11:31
Előzmény: #14851  Törölt felhasználó
#14854
ja te is betelepült vagy? a leghangosabbak a gyökértelenek, akik felhígítják a várost, aztán kiabálnak a migrókra később parasztozzák a fődiket
kbb 2017. 06. 04. 11:20
Előzmény: #14850  redi
#14853
Zugló?
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 10:57
Előzmény: #14840  buyandhold
#14852
En azt tenyleg a legjobb kovetesi idore ertettem, de gondolom az erzsebetiek nem igen hasznalhatjak, mert ahogy a menetrendet nezegetem este fel tizkor megy el az utolso, igy mar a masodik felvonast se tudja az ember megnezni, vagyis nem tudom mi ennek a villamosnak a koncepcioja egeszen. Seta 5-10p a megalloba, 20 perc docoges, ha nem sikerul jol kiszamolni lekesed es 10 percet varsz, es meg nem vagy a belvarosban, csak a koruton. Corvinba el tudsz vele menni dolgozni, vagy az epamba, ez igaz. Es ahol a 10 perc a legjobb milyen a legrosszabb? De hol eljek a gyanuval kollega sose jart vele, csak reklamozza.
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 10:08
Előzmény: #14848  gambadoro
#14851
Te gondolom egeszen a romai aquincumig tudod legalabb budai gyokereidet visszavezetni. Ezert is nepszeruek, vagy maskepp fogalmazva keresettek a jo kozlekedes melletti panelek, mert nem fer fel mindenki a rozsadombra, bar ott az elemelt kisujjal kavezok amugy sem szivesen adnak ki lakasokat, kerulnek erintkezesbe a plebs-szel, tehat nem is tudnak oda koltozni berlemenybe, venni pedig egy ideig nincs eselyuk.
redi 2017. 06. 04. 10:06
Előzmény: #14839  buyandhold
#14850
Köszönöm a hasznos tanácsaidat! Nem igazán ismerem Budapestet, mármint olyan szempontból, hogy melyik környéken milyen emberek élnek. Olyan lakást keresnék, ami: - csúsztatott vagy 50 évekbeli tégla - elsősorban idősek által lakott (nekem a nyugalom a legfontosabb ilyen szempontból) - még megfizethető (Budáról így lecsúsztam) - Busszal vagy villamossal elérhető legyen a belváros kb fél óra alatt - de a legfontosabb, hogy ne nagyon legyen etnikum a környéken (előlük menekülök) Hol lehet találni szerintetek ilyen lakást? Mindenki véleményét megköszönném!
kbb 2017. 06. 03. 23:17
Előzmény: #14846  because
#14849
Nyilván nem családdal gondoltam otthagyni a kertes házat, hanem ha egyébként is költözne, pl.: 1.) Bérelt, és lejárt a szerződés 2.) Kezdő olcsó kis saját lakást cserélne nagyobbra-újabbra Ha az illető eddig a XI. kerületben lakott, és a Váci úton dolgozik, a pótlóbuszozást elkerülendő lehet szét fog nézni a XIII. kerületben is - de ha járna a metró, maradna Dél-Budán, mert megszokta és szereti. Belvárosi munkahellyel meg nyilván fordítva, az M3 mellől fogja megfontolni az elköltözést a XI. vagy XIV. kerületbe.
gambadoro 2017. 06. 03. 22:19
Előzmény: #14847  Vortex
#14848
a gyökértelen bevándorlók költözködnek össze-vissza mondjuk inkább bérelnek
Vortex 2017. 06. 03. 22:14
Előzmény: #14846  because
#14847
Szerintem senki nem költözik át a munkahelye miatt Budapest egyik végéből a másikba. Ha valaki vidékről költözik fel, első körben lehet szempont a munkahely. De hogy egy munkahely váltás miatt valaki költözzön, szerintem nonszensz. Hacsak nem nagyobb távolságról van szó, de Budapesten belül nem hiszem. Ha ismét munkahelyet vált, megint költözhet. Ma már nem maradnak az emberek életük végéig egy helyen. És mi lesz a gyerekkel, férjjel/feleséggel? Ők is váltsanak munkahelyet és iskolát, ami közel van az egyik munkahelyéhez? Sokkal fontosabb egy élhető helyet és normális munkahelyet választani. Képtelenség mindig a munkahely közelében lakni.
because 2017. 06. 03. 22:00
Előzmény: #14845  kbb
#14846
Hát, aki a Váci úti irodafolyosón dolgozik, és mondjuk Kispesten lakik, nagy valószínűséggel nem fog átköltözni az M3 miatt a XIII. ker-be csakis az évekig tartó rossz metrózás miatt ... Nem mindenki szeretne kipufogógáztól büdös, zajos környezetben, hatalmas embertömegű lakótelepeken élni a munkahelye miatt...
kbb 2017. 06. 03. 21:46
Előzmény: #14843  because
#14845
Ez kétoldalú: a Váci úti irodaházak csúcsidei megközelítése a város déli feléről hatalmas szívás lesz, az ott dolgozók számára így fel fognak értékelődni a XIII. kerületi lakások...
kbb 2017. 06. 03. 21:42
Előzmény: #14840  buyandhold
#14844
Én 1 óra körül látom azt a határt, amit tartósan (sok évig) nem szoktak vállalni az emberek... vagy munkahelyet váltanak, vagy közelebb költöznek.
because 2017. 06. 03. 20:59
Előzmény: #14839  buyandhold
#14843
Ami az M3 metró mellett van, az mind rossz lesz sok évig, amíg a metrófelújítás tartani fog, amit 2017. őszétől kezdenek el. Csak buszokkal lehet majd utazni napi legalább 500.000 embernek, sok átszállással és várakozással. Az M3 metró vonalán most venni lakást nem túl jó ötlet...
Bandi_ujonc 2017. 06. 03. 19:34
Előzmény: #14841  gambadoro
#14842
vagyon felépítés, karrier miatt lemondanak sokan az életről, ebben az értelemben. Egy darabig, mert vagy maguktól változtatnak x év után, vagy kiégnek a francba.
gambadoro 2017. 06. 03. 18:45
Előzmény: #14840  buyandhold
#14841
akkor minek idejönni? mikor éltek amúgy?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek