Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2018. 12. 27. 21:13
Előzmény: #7199  Törölt felhasználó
#7200

"2 dollar óta képtelen vagy felismerni az értékét és másnak magyarázol, hogy mekkorát szívtak"
Észre sem veszed, hogy a hasonlatod kb azzal egyenértékű, hogy valakinek azt mantráznád, hogy nem ismeri fel a lottó értékét és hogy mit magyaráz, amikor kimaradt egy öttalálatosból.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 21:06
Előzmény: #7198  Törölt felhasználó
#7199
Marhára nem nézek yout. 😀 Mindig mellébeszélsz. 2 dollar óta képtelen vagy felismerni az értékét és másnak magyarázol, hogy mekkorát szívtak akik kemény 1 éve bukóban vannak. Basszus, próbálj már meg tovább látni 1 évnél. Aki vett lehet úgy vett, hogy ad neki 5-10 évet. Ja és kérdezz már meg 10 embert az utcán, hogy tudna e bitcoint venni, jó ha egy tudná hogyan kell csinálni. Én vagyok itt a legaktívabb fórumozó kb. egy országos gazdasági portálon..ez is azt mutatja higy sehol nincs ez az egész. Kicsi még az érdeklődés. Mint egy politikus nyomatjátok, higy összesett blabla, de te kátod pont végig néztél már vagy 3 ilyen crasht amiből mindig felállt. Erre van bőr rajtad kijelenteni, hohy ennyi volt meg blabla. Miközben egyre többen használják, nyitnak felé a nagyok. Igazán sok eszed lehet ha ezt nem látod, épp lefelé manipulálják az árfolyamot de hosszabb távon az számít, mennyien mennyire használják. És ugye azt látod higy 2 dollár óta ez rengeteget fejlődött? Ha nem akkor vak vagy. A többi rally nem érdekel, te egy btc fórumon rontod a levegőt, de minek? Ja és amiket írok azok tények te szerencsétlen, nem a számba adják, egy átlag ember is felfogja hogy mi adja ennek az értékét. Csak te vagy ilyen zokni. De tudod mit leszarom csak másokat ne vezess félre. Hülye conteogyártó idióta vagy. Ráadásul hiteltelen.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 20:25
Előzmény: #7192  Törölt felhasználó
#7198

Nem értem, mire gondolsz. Azért vagyok hiteltelen, mert 2 dollárnál láttam először bitcoinról cikket? Ami 22 dollárról esett le 2, valamennyire? Ha tudnád, hogy mennyi rallyból marad ki az ember az életében, akkor csodálkoznál, de mivel te csak a szemellenződ mögül csak a BTC-t látod, jól el vagy magaddal.
A legutóbbi rallyba nagyon sokan szálltak be, jó sok pénzt beleölve, most már nem csak egy picike szekta vesztette el befektetésének jó részét, erről már nemcsak a coincsatornákon volt hír, hanem egész világ hallott róla.
Fogynak a piramisépítők és ha pénzre lesz szükségük, a legegyszerűbb megoldást választják majd, dobják BTC- jüket.
Én nem írtam sehol, hogy 0 dollárra esik az árfolyama, mindig lesznek különcök, akik tartogatni fogják, mindig tartózkodtam az árfolyam jóslatoktól. Te hitelesen megírtad jóslatodat, ami ugye tudjuk, hogy hogyan sült el. Ez nem a 3 kívánság, szárnyakat kaptak vágyaid. Mennyi hasonló jóslatot tartogatsz számunkra? Tanulhattál volna Kisvuktól, sose mondj időtávot!  A tudományod a - talán, lehet - kategóriába esik, amit nálunk a "mondták a buszon" hírértékkel ér fel.
A válaszaid az értékére egy sablon szöveg, amit a coinbárók adnak a szátokba. Észre sem veszed, hogy amit nézel a jútyúbon, az reklám, ahol csak a jó oldalát mutatják be,  csak azért, hogy jöjjenek még piramisépítők.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 16:53
Előzmény: #7196  cooler20
#7197
reddit, bitcointalk
cooler20 2018. 12. 27. 14:56
Előzmény: #1  Portfolio
#7196
Ilyen nemzetkozi forum nincs bitcoinnál? Ott miket írhatnak. Twitteren kivul.. 
mereszZenesz 2018. 12. 27. 14:02
Előzmény: #7194  cooler20
#7195
Én vettem egy keveset , sose lehet tudni :)
cooler20 2018. 12. 27. 13:53
Előzmény: #1  Portfolio
#7194
3700 dollaron megrekedt a BTC, vajon most merre tovább? 
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 13:14
Előzmény: #5381  1ember
#7193
"...A rezsim én is forint alapú hitelkártyáról költöm (miközben van Wirex-em is), de a "fölösleges" jövedelmem folyamatosan tolom a bitcoinba, mert tudom, hogy az legalább nem fog garantáltan kevesebbet érni..."
 
ezt 6200 usd körüli btc-árfolyamnál írtad... történt valami azóta??... csak mert röviddel utána hirtelen eltűntél.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 11:20
Előzmény: #7184  Törölt felhasználó
#7192
Szegény nemelemző ha nem homokba dugná a fejét és nem lenne olyan nagyon okos, most benne lehetne a felső 0,5% ba. De ugye neki fontosabbak voltak a valótlan elméletei, világlátása és elvei. Remélem a pályán nem forgalommal szembe mész. Az a baj, hogy ezek után bármit írsz full hiteltelen lesz, 2 dolláról végig nêzni egy dolog, de ezek után is ellene beszélni és okoskodni az már vicc. Tudom abban bízol hogy 0 lesz és akkor a lelkednek jó lesz, de ez nem a mi életünkben lesz.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 11:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#7191
Véleményem szerint ne aggódj, igen jó áron sikerült venned, az eth csak most fog kivirágozni, már maga a projekt. Már ha nem hónapokban gondolkodsz csak..
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 11:12
Előzmény: #7185  kukker
#7190
Kit kérnél számon? Megteheti nem? Full legális lenne. Te lennél olyan hülye, hogy adtad volna a nevedet hozzá igaz? Nem lett volna neki túl biztonságos, mellesleg simán lehet, hogy satoshi több ember. Mellesleg eladnia csepegtetve lenne célszerű, mert kicseszne magával is.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 11:01
Előzmény: #7185  kukker
#7189
Tőlem piacra is önthetik, majd valaki megveszi, ez sincs máshogy a rv piacokon sem, az erősebb kutya..De ha ennyire semmibe nézed ezt a dolgot, mi a lószart keresel itt? 
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 09:48
Törölt hozzászólás
#7188
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 01:10
Előzmény: #7185  kukker
#7187

Egy számlán biztosan nem tartja, mert nincs 1 millió darabos számla, ha igaz amit itt írnak:
https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 01:04
Előzmény: #7184  Törölt felhasználó
#7186
Bocsi, azt nem vettem figyelembe, hogy egy egy "nagy" címet cointőzsdék birtokolnak, ahol ugye számtalan kisember tulajdona teszi ki a mennyiséget. Így viszont elképzelhető, hogy akár 5%-ra is felkúszhat a kisbüfik aránya, csak az a kérdés, hogy ott milyen arányban oszlanak el a BTC tulajdonuk szerint.
kukker 2018. 12. 27. 00:03
Előzmény: #7183  Tazsomaru
#7185

"Sose nyúlt még hozzá satoshi, sztem nem is fog" Valószínűleg csak emléknek tartott meg magának 1 milliót"
Milyen jó, hogy ennyi konkrétumon áll ez a szuperizé:
- szatocsi. mende-monda, himi-humi kitalált figura, valós személy?
- 1 millió db egy számlán, ami tételezzük fel, hogy tényleg a kitalálóé, de minek is neki 1 millió db? A nagy és önzetlen "világmegváltás" közben? Meg ugyan már, hisz a személye is olyan biztos(?), akkor higgyük már el, hogy eskü, nem önti sosem a piacra manipuláció végett.
- ha meg is teszi, kit is kérünk számon, ha ezzel többszörös kárt okoz?
Annyira, de annyira tuti egy eszköz minden tekintetben.
Tényleg világmegváltás meg innováció.
Szipi-szupi már ettől a ténytől is.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 23:52
Előzmény: #7177  Tazsomaru
#7184

Szegény Indi még nem fogta fel, hogy már csak a blokklánc decentralizált, de a BTC nagy részét egy nagyon kis csoport birtokolja.
Azt tudni érdemes, hogy az összes cím 99,43%-a 10 nél kevesebb bitcoinnal rendelkezik ez 22.411.146 címet takar,  akik 2.190.603 BTC-n osztozkodnak.
Nem nehéz kiszámolni, hogy a 0,67 %-nak (148.998 cím) mennyi BTC jut. 10-1000.000 ig számlákként.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy 1 tulaj több ezer címmel is rendelkezhet, így ez még jobban  tolódik a centralizálás felé. Felettébb furcsa 107 darab számla, ami egyenként kerek 8000 BTC-t tartalmaz ahol nov.30-ától dec 6-ig volt az utolsó mozgás.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 23:39
Előzmény: #7181  Törölt felhasználó
#7183
"Sose nyúlt még hozzá satoshi, sztem nem is fog" Valószínűleg csak emléknek tartott meg magának 1 milliót. Egyébként nem is kell, hogy hozzányúljon, elég a lehetőség rá, hogy sokakban bizalmatlanságot ébresszen.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 23:36
Előzmény: #7180  Törölt felhasználó
#7182
"Fizetésre jó lesz persze." Ez lenne az elsődleges cél. Vagy nem?
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 23:06
Előzmény: #7177  Tazsomaru
#7181
Sose nyúlt még hozzá satoshi, sztem nem is fog. Nyilván volt neki más pakk is vagy nekik. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók