Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 19:12
Előzmény: #7219  Törölt felhasználó
#7220
Te nagyon sokeszű, hogyan tudod összehasonlítani a google-t, mint egyik legnagyobb céget egy kódokat előállító algoritmussal? Gőzöd sincs, hogy mennyi mindent csinálnak.
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 18:37
Előzmény: #7218  Törölt felhasználó
#7219
Tehát már akkor is úgy szóltál hozzá, higy el se olvastad mi az. Grat! Jel, ja. Szted a google algoritmusai is csak jelek, látod ennyi eszed van. Vároma sarokbaszorító kérdéseid! Kettőnk közül te szoktál piramisozni meg hasonlók, azt se tudod mihez szólsz hozzá. Folyton derülnek ki a hiányosságaid a témát illetően. Mindegyik marhaságodra válaszoltam ennek ellenére miért ferdíted a valóságot? Várom a kérdéseid hazug nembarátom!
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 18:17
Előzmény: #7217  Törölt felhasználó
#7218

Indi barátom most ezen lovagol, hogy 2 dollárról mennyit kereshettem volna. Ez úgy volt, hogy valami cikk megjelent, hogy 20 dolláról leesett 2 re és akkor hozzászóltam a cikkhez, hogy ki az a bolond, aki egy számítógép által generált kódért hajlandó akár 2 centet is fizetni, aztán jó ideig eltűnt az életemből.
Nincs más a tarsolyában amikor sarokba szorul, csak a személyeskedés, azt gondolja, hogy ezzel sikerül választ adnia a megválaszolandóra. A kényes kérdésekre nem reagál, csak amire megfelel a reklámkampányhoz betanult szöveg.
Egész nap tudnám sorolni, hogy visszanézve mennyi ralliból maradtam ki, ennek ellenére nem panaszkodhatok.
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 17:46
Előzmény: #7215  Törölt felhasználó
#7217
nem értem a szarkazmusodat... ahelyett, hogy lekereskedted volna 2 dollár óta a valódi a kereslet/kínálatot...:))) 
 
https://i.imgur.com/oXqJuRO.png
 
))
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 17:44
Előzmény: #7214  pitcairn2
#7216
A kizsebelést úgy értettem, hogy amit beletett, azt szépen  elinflálták.
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 17:34
#7215
Biztosan jött valami nagyon jó hír, mert a 3600 os szintől rögtön 3850 ig pattant. Ez igen! Nem tudom a 6000-es szint meg tudja-e állítani. Még ma új csúcs lehet.  :-)
pitcairn2 2018. 12. 28. 17:20
Előzmény: #7204  Törölt felhasználó
#7214
az előző összeomlásoknál jóformán senkit sem zsebeltek ki, mivel szinte senki sem hitt annyira ebben, hogy jelentősebb összeget tegyen rá...
pitcairn2 2018. 12. 28. 17:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#7213
az a bibi, hogy ez az izé nem azzal az ígérettel indult, hogy "sokat hoz a konyhára"...
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 17:06
Előzmény: #7211  Törölt felhasználó
#7212
Fordított fej-váll a láthatáron, talán innen verheti át a 6000-et. Bár nagyon korai lenne.
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 17:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#7211
Magánvélemény, de meglepődnék ha fél év múlva nem lennének jelentősen magasabbak az árak, revről annyit tudok, hogy dicsérik. Van még Robinhood app, de az lehet nem működik még magyarban, pedig ott ingyenes lenne. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 16:59
Előzmény: #7200  kukker
#7210
De gyenge példa. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 16:57
Előzmény: #7204  Törölt felhasználó
#7209
Anyádat kicsihuszározd, köszi. Soha nem mondtam, hogy tény, csak oda vártam, nálam okosabb emberek is tévedtek már. Miért ne jósolgathatnék? Pont leszarom higy egy magadfajta gyökér mit gondol rólam. Senki nem tudja mi lesz, leírtam a víziómat, akkor nem jött be. De hogy hosszabb távon ne lássa valaki ebbe a potenciált az vicc. Főleg aki 2 dollarról végignézte mert akkora balek. Az meg hogy a korrekció alján mint a politikusok hőbörögtök az elég kistílű, persze ha majd fentebb megy csendbe leszel, ahogy a korrekciónál is már behúztátok a fületrk farkatok hirtelen kurva okos lettem itt. Továbbra se fogod fel h nem a kisbüfik mozgatják ezt sem. Azok késve szálnak fel a vonatra, és későn szállnak le. Ha lesz következő nagy bika mennek rá azonnal majd aki vesztett is és azz mondják na most időben szálok ki vagy most türelmesebb leszek. Gondolom kurvára kimentél az utcára igaz? Megkérdezted? Lószart, csak a szájába adod az embereknek a saját baromságod. Szóval kérjék számon hogy rossz a jóslatom, nekem van gerincem. Ez a korral való idősebb vagyok akkor különb okosabb vagyok szar meg elég alja szint. Láttam én már jó pár idősebb hülyét. Szval ja mondtam 100000 et és? Vállalom. Mondtam, hogy vegyen valaki? Nem. Max. Azt is leírtam anno, hogy mindenki max annyit kockáztasson amit ha elveszít abszolút meg se érzi. Szóval nem kell hazudozni. Az indiánokhoz semmi köze a nevemnek. De a te neved nagyon találó.
kukker 2018. 12. 28. 10:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#7208

"Az látszik, hogy minden eddig ismert és a világban létező összes pénzügyi rendszer rogyadozik, rosszul működik és hatalmas változásnak vagyunk az elején, ami az eddig ismert egész pénzügyi rendszert felforgatja, meg változtatja."
Ez jó duma, csak, hogy ez a BTC-re meg a többi klónra nem azt jelenti, hogy ők valami megváltás lennének, mivel mindenki - te is - azért liheg, hogy alul beteszi a kicsi dollárt, felül meg kiveszi a nagy dollárt.
Szóval a mögöttes blabla itt nem kell itt jó néhányunknak, ezért írogatunk ide, mert az ilyen fals kamudumák nem tetszenek, sokan ugrunk a hülyeségekre. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 09:44
#7207

Azt szeretném megkérdezni, hogy a BTC-nél hogyan lehet lefelé manipulálni az árat. Szerintem csak úgy, hogy nincs vevő a semmiből elővarázsolt koinokra, az emelkedés érdeklődés hiányában elmarad.
A felfelé manipulálás az sokkal egyszerűbb, hiszen a dúsgazdag koinbárók saját coinokat magasabb áron maguk veszik, bevonva esetleg a tether -t ennek ingyenes megtámogatására.
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 09:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#7206

És szerinted a bitcoin nem az aránytalanságokról szól? Még meg se született, de már most úgy van elosztva, hogy a nagyurak birtokolják a nagyrészét.
Amit leírsz, hogy sokaknak ez vagyonokat hozott az igaz, ahogy madoffnak is annakidején. Mivel nem termel, ezért csak azt tudud megnyerni, amit valaki kiadott a kezéből, egy furcsa szerencsejáték, ahol a kriptoguruk biztosra mennek, nem bízzák a véletlenre nyereményüket.
Azt is meg kell mondani, hogy a bitcoin csak azért forog több ezerszeres áron, mert nagyon alacsonyam, 0-án kezdte, nincs funda, ami meghatározná értékét. Ez hasonló, mintha valamilyen cég, 0,01 dollár kezdőáron szórta volna szét részvényeit és azután verhette volna a mellét valaki, hogy ezerszerezett az első évben. Sarkított hasonlat, de remélem érted mire gondolok.
A hullámzásról, ami általános a piacon csak annyit, hogy kevés részvény, fizetőeszköz rogyott össze szinte teljesen 4x a működése során, elvesztve értéke 90 %-át. Itt jön be a piramis effektus, mikor mindig friss húst találtak, akiknek el lehetett adni, elkerülve a teljes összeomlást.
aquila. 2018. 12. 28. 07:00
Törölt hozzászólás
#7205
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 04:04
Előzmény: #7199  Törölt felhasználó
#7204

Kicsi huszár, ne sírdogálj itt,  az eddigi összeomlásokat a társadalom 0,0008 %- a szenvedte el, de az utolsó nagyon nagy földrengés volt. Ott nem csak a csiga-biga gyere ki játszóház volt kizsebelve, hanem a vállalkozó kedvű szerencselovagok. Ezek nem könnyen felejtenek, főleg úgy, hogy a nagy tüzijátékkor naponta 22 milliárdot dobáltak az új befektetők a feneketlen kútba. 2011ben 20 ezer dollár égett el, legutoljáta viszont 200 milliárd. Van különbség. Oszthatod a hiteles tudományod, de eddig ez nem nyert. El sem tudom képzelni, ki az a meggondolatlan ember, aki látja 20 ezer közeléből az összeomlást és nem tesz semmit a vagyona kimentésére, amit már egyszer megnyert. Ja, nem lát a jövőbe???-ezt már a 100 ezres jóslatával bebizonyította.
Kicsi indián barátom, ha jó a sejtésem, hogy 86-os születésű vagy, akkor még tapasztalj sokat , ha meg 86 éves akkor jó egészséget kívánok és egy jó tanács, a jóslataid mellé semmi felajánlást ne tegyél, mert ugye azt számonkérhetik.
Ha az utcán megkérdeznék 10 embert, hogy tudna -e bitcoint venni, a válasz az lenne, hogy nem, de nem is akarok. Ezzel el is dőlt, hogy nincs több piramisépítő.
A mások félrevezetése a te műfajod, én sohasem hírdettem, hogy 2018-ban 100 ezer lesz az ára, viszont te tényként adtad elő. Már csak a lottószámokat kellene megjósolnod, lehet abban nagyobb lesz a szerencséd, mert a tehetség az hiányzik. Beszerezhetnél egy jósgömböt, hátha az segít.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 22:00
Törölt hozzászólás
#7203
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 21:58
Törölt hozzászólás
#7202
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 21:25
Előzmény: #7199  Törölt felhasználó
#7201
te hol szálltál be, dindike??... (jó, tudjuk h. 2 dollárnál)...  de tényleg, hol?... (tippem: 12k felett)... ;))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek