Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Végülis nem nagy csoda hogy az energia szektor továbbra is a feketebárány hiszen bika hangulatban is utálták már, nyilvánvaló volt, hogy rossz hangulatban a gyenge még gyengébb lesz. Az olyanok pedig csak olaj a tűzre, mint mai Putyin megnyilatkozás, miszerint nekik jó az olajár így is, sőt 42-n is. Occidental katasztrofálisat jelentett, margón megjegyezve. szerintem a vírus nem tud olyan kitermelés csökkenést okozni az arab országokban, ami kínálat hiányossá tehetné jelenlegi piacot, legfeljebb egyensúlyba tudja hozni és ezáltal egy mini Rally legfeljebb 55 $-os brentig elképzelheto
számomra egészséges ha nincs olyan 12 hónapos időszak benne amikor minuszban van a vezető indexek eredménye. Az is egészséges jel számomra, ha átlagosan két évente bekövetkezik 10 % körüli korrekció kb. három hónapos időtávon. ez a bika piac szerintem már legalabb ket éve nem egészséges.
szerintem pedig indirekten mégis ide való téma,ugyanis jelenleg a legizgalmasabb value befektetéseket éppen Energiaipari cégek kínálják. Amik viszont rövid távon rendkívül ki vannak téve az olajár jelenlegi alakulásának. Jól időzítve akár 10 éves távon is jelentős hozzám többletet eredményezhet egy jó beszálló. Pl nem mindegy hogy a shellt egy hete vette volna az ember vagy pénteken, hisz közel 20 % különbség volt
S&P500 komponenseinek viselkedése pontdiagramon ábrázolva. Vízszintes
tengelyen látható az 1 évvel ezelőtti és múlt péntek (02.21) közötti árfolyamváltozás
mértéke, míg a függőleges tengelyen az elmúlt 5 kereskedési nap eredménye
%-ban.
A trendvonal praktikusan párhuzamosan fut -12% körül a
vízszintes tengellyel. Ez azt jelenti nekem, hogy a mostani pánik nem
válogatott, lényegében minden azonos mértékben esett (a felhőben látható
szórással). Talán engem az lepett meg a legjobban, hogy az eddig is legjobban
lezúzott energia szektor esett a legtöbbet az elmúlt héten. A 4. lapon
található pivot tetszés szerint átalakítható.
Annyit tudni kell, hogy aritmetikai átlagokkal dolgozik a
kiértékelés, nincs súlyozás.
Egyáltalán nem biztos, hogy érdemes. Ha tudsz olyat, örömmel várom ötleteidet :). Megnézem őket, ha van ilyen. Úgy vagyok vele, hogy a munkámból tudom fedezni a napi cash igényemet. A munkahelyem elvesztésével nem kell számolnom. Plusz kiadások be vannak kalkulálva. Emellett vállalkozást építek, amihez nincs szükségem a megtakarításra. Legfeljebb annyi történik, hogy a megtakarításom egy (akár jelentős részét) elvesztem. Ezzel az életszínvonalam nem romlik számottevően. Nem fog PTSD-t kiváltani nálam :). Viszont ha helyesek a meglátásaim, akkor ez akkora jövedelmet jelent számomra, amivel minőségi életszínvonal-ugrást tudok elérni. Mellesleg nem csodálkoznék, ha a jövő héten az utóbbi 30 év legnagyobb emelkedését élné át az olajpiac. Senki sem számol azzal ugyanis, hogy a Közel-Keleten kapacitások fognak kiesni a vírus miatt. De nem folytatom, mert ez nem value investing téma, és meglincselnek.
Más szemszögből néztem ma Dow index eredményét : mai záró felett is volt már 2018 elején. Tehát 7 nap alatt eltörölte több mint 2 év emelkedését. Ha ez egészséges bikapiac,akkor én tökkelütött vagy vak vagyok.
én is ugyanilyen helyzetben vagyok, de az a tapasztalatom, hogy ez a hozam kényszer nagyon gyakran rossz irányba viszi el az embert, és indokolatlanul magas kockázatot vállal. Igen, 5 éves távlatban valószínűtlen hogy olaj 45 alatt legyen. De biztos érdemes ezt meg játszani is? nincs akár nyersanyag piacon is ennél kiszámíthatóbb, de magas hozam?
Évekig nem fog itt maradni az olaj. Simán eshet 42-ig, sőt ma még elképzelhetetlen mélységbe. Viszont nem fog ott maradni sokáig, egy mert a kitermelő országok költségvetése, gazdasága összeomlik. Főleg Oroszország esetében, mint 2015-2016-ban majdnem megtörtént. Másrészt a termelők egy része cash negatív lesz, ami felemészti a likviditást, és ki fog esni a termelésük. Lehet ezt jövendölésnek hívni, szvsz. józan közgazdasági logika. Másrészt a kimerülő kutakat pótolni kell előbb utóbb, mert különben megszűnik a kitermelhető olaj. Tehát ez biztosan kijelenthető, hogy 5-8 éves időtávban javulás lesz. Mellesleg nem beszélek rá senkit sem. Csupán válaszoltam rbbj felvetésére. A kitermelő iparágak ciklikusak, kockázatosak, és ezt mindenki tudja. Valóban nem valók mindenkinek. Van aki száz milliókon ül (jó családba született, szerencséje volt, ügyes volt, stb.), neki elhiszem, hogy elég évi 5% hozam, amiből a reálhozam 2%. Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés, kénytelen vagyok óriási kockázatot futni, sokat olvasni, számolni, spekulálni. Ennyi.
Amiket leírtál mind azt bizonyítják, hogy készülnek az amazon elleni harcra. Amit lehet nem is fognak elveszíteni, de nyomás alá kerülhetnek a marzsok, mert az amazon egyenlőre még nem a nyereségességre hajt hanem piacot akar szerezni. Lehet, hogy a cvs a walmart és a target-hez hasonlóan állni fogja a versenyt, de lehet lemészárolja az amazon. Nekem túl távoli az amcsi piac, hogy ezt meg tudjam ítélni. Kíváncsiságból követni fogom a cvs-t és ha nagyon beverik lehet venni is fogok belőle :).
3M tartom. WBA tartom, CVS-t eladtam, hogy ennyivel is kevésbé legyen szétaprózva a portfólió. Tanger van, nem nagyon merek bővíteni, és eladom, ha problémás lesz. SPG nincs tervben. Olajos sem. Inkább elektromos közműveket tartok, és azok majd eldöntik, hogy miből termelnek energiát, vagy kitől vásárolják meg.
CVS megvette az Aetna biztosítót, ez a 2. legnagyobb az USA-ban. Ezzel egy integrált aszolgáltatása van, patikák mellett a biztosíytó ügyfeleit közvetetten a sajat patikájáiba irányítja a betegeket. Illetve az USA retail eloszto rendszerében is 2. Szerintem az emberek fognak patikába jarni, ráadásul a sajat online rendszereiket fejlesztik ők is.
Gyógyszertár üzemeltetőket az amazon veszélyezteti a színre lépésével, én nem erőltetném. Kiskereskedelmi üzleteket bérbeadó ingatlan cégekkel is óvatos lennék, őket ugyan úgy az amazon és többi online áruház veszélyezteti a bérlőiken keresztül.
Value Investing