Az interjúban elhangzott, hogy 2021 fűtési szezon végére várja a Főtáv az első geotermikus projekt csatlakozást a rendszereihez, azaz 2022 Q2-re. Egy ilyen méretű projekt megvalósulása a nyertes kiválasztásától az átadásig alsó hangon másfél év, tehát valamikor 2021 elején szerződniük kell, az pedig nincs messze.
Vagy csak reálisan nézik a várható piaci viszonyokat. Eléggé közmegegyezés van már arról, hogy a pandémia egy W alakú válságot okoz, akkor viszont iszonyat túlárazottak a részvénypiacok és egy nagy korrekció várható. Egy ilyen minket sem kímélne, viszont akkor jó áron tud még a SRV működni. Ha nem lesz visszaesés, akkor pedig megint marad egy szép adag cash a cihában.
Illetve természetesen saját részvényt minél alacsonyabb áron jó venni, mert annál jobban növeli a részvényesek vagyonát. A kérdés, hogy megvették-e már a tervezett mennyiséget vagy sem. Ha igen, akkor be kellene durrantani a PR-t. Ha nem, akkor viszont emelni kellene a 750 Ft-os maximum áron, mert úgy tűnik, ezen szint alatt már elfogytak az eladók.
A vállalat PR-ja meglátásom szerint szándékosan van elnyomva. Mag a társaság nemhogy nem tesz azért, hogy folyamatosan reklámozza az eredményeit, vagy a társaság, manapság oly népszerű ESG kompatibilitását, hanem egyenesen gátolja. Nem jelenik meg a szakirányú konferenciákon, szűkszavúan nyilatkozik, ha kérdezik, a kötelező OTP-n kívül más már nem is elemzi, nincsenek befektetői prezentációk, stb. Meg lehet nézni pl a Masterplast vagy az Alteo elmúlt 2 évi ilyen jellegű tevékenységét... Nem tudom, mi készül, ez miért van, de így van sajnos.
Emiatt nem értem én sem, eleve még 5 hónapig támasztja az srv, amúgyis durván alulértékelt + most bejött hozzá a "fogadás" Budapestre faktor... Hogy nem veszik, nem értem
Tudott még a múlt héten csipegetni a cég saját részvényt, de már csak módjával van lehetősége venni. Kérdés, ha majd még kicsit emelkedik az árfolyam és nem tud venni a cég, akkor elgondolkodnak-e egy limit emelésen.
A Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt.-től vették a pakkot, amely cég mindösszesen azért létezik, hogy értékesítse a még megmaradt MNYP vagyont. Úgy látszik, ez volt a legegyszerűbb megoldás. Ugyanakkor lehet tudni arról, hogy az MVM az egész Panny-t meg akarta vásárolni, csak Seszták sumákolt valamit, ezért meghiúsult. Szerintem 3 éve még volt egyfajta diverzifikációs stratégiája az MVM-nek, ami mostanra már nem igaz, és kizárólag árampiaci szereplőként definiálják magukat. Ez viszont gyakorlatilag pár évente változik, úgy látszik.
Ha az MVM pénzügyi befektető, akkor is oka van hogy a Pannyba fektetett. Arra gondolok, ha egy olyan projekt jön elő, hogy geotermikus energiából áramot állítanak elő, akkor az MVM is ott akar lenni.
PANNERGY