És személy szerint nem ismerem annyira a céget. Egy-két dokumentumára ránéztem és figyelem, de komolyabban csak akkor fogom megvizsgálni az értékeltségét, amennyiben megfelelően likvid lesz. (a megfelelő likviditás már lehet az, ha legalább kb minden nap kötnének ügyletet és átlagosan azért legalább egy 2-3 millió forint lenne a kereskedés, ez a minimum) És szerintem sokan vanak így ezzel. Ehhez pedig elengedhetetlen a részvényesek számának növelése, amihez eladniuk kell a nagyoknak.
A végső döntés a közgyűlésen születik meg. Az más kérdés, ha lesz egy nagytulaj akinek majdnem van 50% részesedése, akkor aki tudja, hogy ő mit gondol erről az jó valósznűséggel tudhatja, hogy fog-e fizetni.
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2023/02/uzembe-allt-a-waberers-elso-elektromos-nyergesvontatoja Amúgy itt várhatólag tényelg nem lesz közzétéve március vége előtt a negyedik negyedévi eredmény?
Nekem most nincs részvényem (a korábbi körben eladtam), de bárki akinek van valami értelmes elmélete arról, hogy itt mi a fene folyik azt szívesen meghallgatnám.
Nem lenne rossz, ha egy 25-30%-ot menne márciusig és akkor a BUX átsúlyozás adna neki akkor még egy lendületet úgy szerintem el tudna menni egy 150-160-as szintig még az érdemi kamatcsökkentések előtt.
Ehhez kapcsolódóan amúgy már meglévő saját részvénnyel fizettek (nem most hozták létre) és ugye a teljes vételár teljesítmény függő. Ha rosszul teljesít akkor már nem annyira kell érte többet fizetni. Ha pedig jól megy akkor a cégnek még kell is vennie újra saját részvényt, mert nem sok maradt a cégnek. ..... összességében amúgy nem nagy összeg Ami lényegesebb, hogy ugye kijött a Q4-es sales report. Az pedig eléggé biztató. (Én a múlt héten vettem a pakkomhoz.... szóval ennek megfelelően emelkedésre számítok és érdekelt is vagyok benne)
Az osztalék minden bizonnyal kevesebb lehet (talán ilyen 120-130 forint körül), és ezen bázisról egy vviszafogott növekedésre leheet csak számítani. Ami miatt lehet tér a mostani szintről fölfelé a nyomdánál az leginkább a hozamelvárás csökkenése. A magyar hozamgörbe hosszú vége több, mint másfél százalékot csökkent az elmúlt egy hónapban, és már középtávon is látszólagos a csökkenés. Én a nyomdától ennek megfelelően nem várok drasztikus osztalékot (főleg a tavalyihoz képest, aminek akkor az alapját adta a védettségi igazolványokból következő rendkívüli marzs és nyereség), de a hozamgörbe további csökkenésével párhuzamosan elkezdhet majd emelkedni akár ilyen 1900-2000 forintig is.
Ha csak az akvizíciókat, illetve a részvényárfolyamokat tekinted mértékadónak akkor fennállhat valamilyen párhuzam. Az azonban egy komoly különbség, hogy míg az Opus azt falta fel ami elé került egy ideig (amúgy a 4iG-hez hasonlóan - bár ez utóbbi legalább valamilyen innovációval karöltve csinálta mindezt), addig az AW egy jól lefektetett stratégia mentén akvirált, illetve legalább ilyen fontos különbség figyelhető meg a fundamentumokban is, míg az Opus örül ha nyereséges, addig az AW valszeg 20%-ot meghaladó ROE-t fog tudni felmutatni. Ha nyereség van akkor igaz, hogy még mindig a többségi tulajdonoson, illetve a menedzsmenten áll vagy bukik, hogy hogyan részesednek mindebből a kisrészvényesek....itt viszont ne írjunk le semmit előre.
Leszögezem, hogy nincs jelenleg Alteo részvényem és nem is bánom. Ezzel együtt amúgy én azt el tudom képzelni, hogy végre rájöttek Tiborcék, hogy a már ilyen-olyan móódon megszerzett vagyont érdemesebb jó menedzsmenttel és megfelelő kilátásokkal rendelekző vállalatok kisebbségi részesedésébe fektetni, mint erőltetni a teljes tulajdonlást. Előbbi esetben szép és annyira az uniót sem zavaró módon nyerségeket érhetnek el, míg utóbbinak a mérlege inkább az, hogy szarul működtek a vállalatok, és effektíven (pénzügyi értelemben) értékromboló tőkeallokációnak voltak tekinthetőek.
Tisztább lenne azért ha a cég venne saját részvényt, majd azt munkavállalói résztulajdonosi program keretében adna részvényt egyéb bónusz helyett a munkavállalóknak. (Vagy legalább az olyan pozícióban lévőknek) Legalább csökkenne a tulajdonosi koncentráció, elő tudná mozdítani a likviditást is. (Úgy ahogyan a DunaHouse csinálja)
Illetve nagy érték most az a 12,6 milliárd NKP amit két részletben bocsátottak ki..... azért az h ez teszi ki az idegen tőke nagyját nagy segítség most.
Én áldásomat adom az alacsonyabb osztalékra. A következő egy évet túléli valahogy a cég. A core üzlet a régiónkban kevésbé fog menni, viszont ez valószínűleg nem csak a DH részvényárfolyamát hozta lejjebb hanem most olcsóbban is lehetne venni a régióban releváns cégeket. Én adnék egy cseh, szlovák, román vagy akár horvát, illetve montenegrói akvizíciót. Utóbbiak valszeg külön érdekesek lennének ha a DH elkezdené egy közös platformra felterelni a leányvállalatait és lehetőség nyílna nemzetközi ingatlanpiaccá alakítani a piacokat. (PL ha egy magyar venne egy horvát tengerparti házat, vagy egy lengyel Csehországban.)
Na azért fél szemmel nézem én is ezt a részvényt, de azért az fontos, hogy ha a napi forgalom 0,7-1 millió forint akkor az messze van attól h valódi árfolyamról beszéljünk. Ez inkább csak egy-egy tranzakció értéke, de ez nem imlikalja, hogy utána később valahol ekorul lehet majd venni vagy eladni, így ajánlom h ebben az esetben senki se figyeljen erre úgy mint az "árfolyam". Ezen a szinten két célból lehet megtekinteni az ajánlati könyvet: milyen áron lehet befektetni (nincs biztosíték arra, hogy ennyiért el is lehet adni) illetve h milyen áron lehet spekulatív pozíciót nyitni. Itt a spekuláció azonban nem az árfolyam lekereskedése, hanem jobban hasonlít valami műtárgyra: megveszed majd beteszem drágábban hátha valaki megveszi........ És ez így van egészen addig ameddig legalább egy minimális folytonos likviditás meg nem jelenik a piacon.
Én a részvénnyel masszív bukóban ülök. Ezzel együtt véleményem szerint két dolgon múlik, hogy tud -e jó befektetés lenni jelenleg a Kulcs. Az első, hogy stabil tud-e maradni, illetve tudja-e növelni a vevői körét. A másik, hogy tudja-e, illetve akarja-e emellett az inflációt érvényesíteni az áraiban, vagyis tud-e majd árát emelni. Ha ezek hozhatóak akkor minden rendben van. Ha ebből valami sérül, akkor sajnálatosan tényleg jobban járhatunk egy állampapírral.
(a megfelelő likviditás már lehet az, ha legalább kb minden nap kötnének ügyletet és átlagosan azért legalább egy 2-3 millió forint lenne a kereskedés, ez a minimum)
És szerintem sokan vanak így ezzel. Ehhez pedig elengedhetetlen a részvényesek számának növelése, amihez eladniuk kell a nagyoknak.