A 300 Ft ismét megtartotta.
A chart most már fordulós jeleket mutat.
Az elmúlt 4 napban rendre erősebb volt a vételi oldal.
Napos MACD rövidesen beadja a vételi jelet.
Jövőre (januárban) remélhetőleg elindul végre a 400 Ft irányába és végleg elfelejthetjük a 300 Ft környéki támasz zónát. Az első komolyabb ellenállás 325 Ft, itt található a 200 napos mozgóátlag is.
Vettem a napokban, nem keveset és még veszek is.
Eladási célár 400 Ft környéke.
Tavaszra.
Köszi!
Na ebben mondja a csóka 9:30-nál a 2-es kúttal kapcsolatban, hogy "az engedélyezési eljárási is arra irányul, hogy ebbe a kútba is szeretnénk szivattyút elhelyezni.", azaz az én értelmezésem szerint 2-es kútban nincs szivattyú.
A ma linkelt doksiban meg az van a 2-es kút kiépített berendezései fejezetben, hogy van benne buvárszivattyú.
Ezek után nehéz eldönteni, hogy akkor mi is az igazság?
Mert ha valóban már van benne és jóváhagyták a megemelt kitermelést, akkor az már az idei télen jelentős bevételtöbbletet hoz. Ha meg nincs benne, akkor nem hiszem, hogy a tél közepén kezdenek mókkolni a kúttal.
Nem értem, egyrészt mivel az engedélyben konkrétan szerepelnek a 2. kút búvárszivattyú adatai (580 m3/óra 63 Hz frekvencián stb.), másrészt ha jól emlékszem a második kút 8000 liter/percet tud szivattyú nélkül is. Ezek mind ellentmondó infók, nem tudom mi lehet az igazság..
Akkor stímmel amit írtam.
Gondolom ezt is olvastad:
"A kitermelő kutak engedélyezett, megemelt kapacitásához kapcsolódó jellemző hőtechnikai és kitermelési adatok:
MAL-PE-01 kút: 31MW
MAL-PE-02 kút: 27,1MW"
Tehát csak a megemelt kitermelés után lesz max. 58MW a kivehető hő. Ami azért nem kevés, sőt!
Bár azt nem értem, hogy az itt linkelt elfogadási határozatba azt írják, hogy mind a két kútban van búvárszivattyú, a korábban belinkelt kérelmi videóban (amit most nem találok, valaki belinkelhetné ha megtalálja) meg azt mondta valami technikus csávó, hogy az egyik kútban nincs szivattyú és ennek a beszerelésére kérnek engedélyt a nagyobb vízhozam eléréséhez.
Én a két kútban össz.~57.50 MW kapacitást látok az idézett mondat kíséretében"A vízkitermelés növelése a technológiában semmilyen változtatást nem igényel" !
Mivel jelenleg csak az egyik termelő kútban van szivattyú, így kb. 200L/sec körül van a két kút vízhozama. Ez 50fokos hőmérséklet lépcsővel kb. 42MW-tot jelent.
Ennél ha megszakadnak sem tudnak többet eladni most miskolcra elsődleges hőnek.
Ha a 2. termelő kútba is lesz szivattyú (a beszerelésre ha jól olvastam megkapták az engedélyt), akkor kb. 33%-al nőni fog az eladható hő: ~55MW
Valaki meg tudja mondani, hogy a következő becslés helyes lehet?
Úgy vettem, hogy 13 C napi átlaghoz 0 MW hőigény társul, míg -7-hez az elvi maximális 170 MW. Ez alapján 6 C napi átlag (ráhagyással mondjuk 4 vagy 5) teljes a kapacitás kihasználtság.
Most néztem, hogy a 13/14-es fűtési szezonban 75019 GJ volt a legnagyobb havi hőeladás.
Számításom alapján ha sikerül átlag 50 MW teljesítményt fenntartani, akkor 130 000 GJ, 60 MW esetén 155 000 GJ is lehet a hőeladás.
Szóval ha jól mennek a dolgok, akkor ismét igen nagy árbevétel növekedést is produkálhat a cég. Emellett ha tavaszra az rajzolódik ki, hogy Győrben is végeznek nyár végére, akkor éves távon szerintem jó befektetés lesz. Persze nem akarom elkiabálni, nem mondom senkinek hogy vegyen .. :)
PANNERGY