Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dezso_Laszlo 2014. 06. 05. 13:06
Előzmény: #679  szivacs
#680
:)

A probléma több dimenziós, megoldása csak olyan lehet, amelyik minden dimenzióban hasznos. Ez pedig az EGYKE, amelyet multilaterális szerződéssel lehet biztosítani (a nemzetek közti létszámarányok fenntartására).

A nyugdíj a másik dimenzió. Erre talán nincs is szükség, ha egy alapos munkaalkalmassági vizsgálattal a magamfajta 100%-osakat kiszűrjük és dolgozni küldjük. Megmarad a leszázalékolás, persze: akit egészségi állapota akadályoz a munkában, az csak kevés munkát végezhet.

Ez magával hozza a munkahely-teremtés kérdését. A közmunka látszatmegoldás (akárcsak a "rezsicsökkentés", amelyet a költségvetésnek kell kipótolnia). Munkahelyet csak úgy lehet teremteni (minden fejlett országban), ha a túl magas termelékenységet a természetes - kézműves, ipari energiától mentes - szintre csökkentjük. Ezért kell más vállalkozási adó: olyan, amelyiknek a kulcsa az energia-hatékonyságtól (tkp. a termelékenységtől) függ.

Javaslom a korábban közölt törvényjavaslatom átolvasását, az részletesebb választ ad.
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 18:01
Előzmény: #678  Dezso_Laszlo
#679
"1. A gazdasági Növekedés, amely a népesség növekedésével korrelál; mindenki felel érte, aki az ÉLETMENTŐ gazdasági recesszió (és mögöttze a túlnépesedett emberi populáció csökkentése) ellen egyetlen szót is emel."

Ez nem egészen érthető számomra:
Miként képzelhető el a "túlnépesedett emberi populáció csökkentése" ??
esetleg épp' a gyilkos amerikai gyümölcslegyekkel?
Dezso_Laszlo 2014. 05. 27. 17:23
Előzmény: #674  upgrayeddAKS
#678
Igazából én a 70 évemmel túl öreg vagyok már, hogy megérjek akár 10 millió, akár 2 milliárd évet. De a tények, amiket említettél, azok makacs dolgok, ebben tökre igazad van. A globális légkör gyilkos melegítését a következő emberi tevékenységek okozták ... és a következők felelnek érte:

1. A gazdasági Növekedés, amely a népesség növekedésével korrelál; mindenki felel érte, aki az ÉLETMENTŐ gazdasági recesszió (és mögöttze a túlnépesedett emberi populáció csökkentése) ellen egyetlen szót is emel.

2. A többszáz millió év alatt fosszilizálódott szenek (kőszén, kőolaj, földgáz, stb.) kitermelése, elégetése; felel ezért mindenki, aki fosszilis szeneket kitermel, forgalmaz, felhasznál (a gépjármű-használókat is beleértve).

3. A 2. ponton belül a villamosenergiaipar által FELESLEGESEN elégetett szenek/urán; ennek is vannak felelősei.

4. A 2. ponton belül a fosszilis szeneket elégető világkereskedelmi logisztika.

5. ...

*****

A tények felett ne vitázzunk, ha lehetne ... ugyanis van ennél is fontosabb vitatéma, aktuálisan: hogyan küzdjünk meg a trópusi kórokozókkal, esetleg a ceceléggyel, anopheles-szúnyoggal és társaikkal? Mert pl. mit tett eddig a kormány a gyilkos amerikai gyümölcslegyek felszámolásáért? Eltaláltad, semmit ... és ez nagyon rossz prognózis a közeljövő járványveszélyeivel kapcsolatban.
Dezso_Laszlo 2014. 05. 27. 17:06
Előzmény: #669  bigyula
#677
Bizonyára tévedtem, bocs.
Dezso_Laszlo 2014. 05. 27. 17:05
Előzmény: #668  csendben
#676
Bocs, azt gondoltam, a köztársasági elnöki megbízás 2017-es elfogadása kérdésében Orbán az illetékes ... de eszerint Te überolod. :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 21. 16:28
Törölt hozzászólás
#675
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 05. 21. 16:19
Előzmény: #667  Dezso_Laszlo
#674
"Orbán távozása előtt."

ja, hogy orbán nem is a mini-szterelnök, hanem egy barna törpe? :)
mert akkor értem, hogy miért regélsz itt 10 meg 100 millió évekről, miközben bő 2 milliárdot még "hagytak" a Napnak a csillagászok... egy barna törpe alapvetően más, mint egy G-csillag

amúgy én is régóta barna törpének nevezem a barna törpét, csak most tűnt fel, hogy más is olyan szofisztikált módon tud "vicces" lenni, mint én :) most csak ironizáltam... a lényeg, hogy a tényeket illene tiszteletben tartani, vagy saját kutatási eredményekkel helyettesíteni, a tudományos közösség nyilván számít a paradigmaváltásokra, hajrá :) nem lenne könnyű menet, de a fejlődés fontosabb is, mint pár "begyepesedett dogma"... :) szóval csak rajta
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 05. 21. 16:12
Előzmény: #669  bigyula
#673
én is úgy emlékszem, hogy kb. a Jupiter pályájáig fog "felduzzadni", aztán nagy sokára persze összeroskad, mert elégeti azt az "üzemanyagot" (főleg hidrogén), ami belülről "fújja"

sokan nem értik, hogy az egyensúly a gravitáció és a magfúzió között hogyan jön ki, pedig nem olyan bonyolult, bár nyilván a korrekt számítások már azok: ahogy csökken a grav.-s "ereje", úgy fog felfuvódni, mert még mindig elég lesz benne a hidrogén a "belső nyomáshoz"... aztán amikor a hidrogén is kezd elfogyni, túlsúlyba kerülnek az egyéb folyamatok (CNO ciklus meg ilyenek, töredékére sem emlékszem már, régen érdekelt annyira a csillagászat)
ezek az egyéb folyamatok már csak töredék energiát termelnek a H -> He magfúzióhoz képest, ergo a "belülről fakadó nyomás" is csökken, elkezd összehúzódni a csillag

le van ez nagyon egzaktul vezetve, bárki utánajárhat és utánaszámolhat, nem kell a hülyeségeket kritikátlanul beszedni (akár én is írhattam volna hülyeségeket, mert nem vagyok szakmabeli)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 05. 21. 16:04
Előzmény: #665  Dezso_Laszlo
#672
"Nincs is annyi időnk, a Föld már 10 usque 100 millió év múlva kihűl (ahogy a Nap energiája elfogy)."

megaLOL. Melyik űrszonda mérései alapján jöttek ezek ki? Csak mert a "hivatalos tudomány" mást állít, de nyilván ők nyakig tele vannak long pozikkal :)

Továbbra is erőt, egészséget kívánok a sok szórakoztató "alternatív tudományos" tézishez, hátha okul belőlük majd az ifjúság (is), legalább megtanulnák a kölkök, hogy a tudomány az a tények tisztelete, nem az elméleteké (nyilván a jóféle elméletek is lehetnek nagyon érdekesek, tanulságosak, hasznosak, stb.)...
Phylaxa 2014. 05. 21. 15:58
Előzmény: #669  bigyula
#671
A nap tágul és bizony benyeli a Földet majd. De előtte itt már nem lesz élet. Azt nem merik megmondani, hogy mekkora tágulásnál lesz számunkra lakhatatlan. Mondjuk amikor benyeli a Merkurt?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 21. 13:50
Előzmény: #669  bigyula
#670
ami megnyugtató, mert mennyire rá lennénk most faragva, ha már 10 milla év múlva kihűlne a föld
bigyula 2014. 05. 21. 12:44
Előzmény: #665  Dezso_Laszlo
#669
"...a Föld már 10 usque 100 millió év múlva kihűl (ahogy a Nap energiája elfogy)."

Lehet, hogy én vagyok tanulatlan, vagy az ismereteim hiányosak, de én még úgy tudom, a Napnak van még néhány MILIÁRD éve... És akkor is "vörös óriás"-sá fog felfúvódni, valamint elnyeli a Földet, tehát nem túl valószínű, hogy a Föld ki fog hűlni a Nap energiájának elfogyása miatt...
csendben 2014. 05. 21. 12:43
Előzmény: #667  Dezso_Laszlo
#668
Érdekes felfogás! :-)
Orbán 4 évig -vagy tovább- marad.
Paks bővül.
Szájtépés nem megoldás! :-)
Dezso_Laszlo 2014. 05. 21. 12:38
Előzmény: #666  csendben
#667
Több természeti katasztrófa segíthet, mások meg árthatnak, de ezekről kár tépni a szánkat, mert nem a mi kompetenciánk. Amit MI tehetünk, arra kellene koncentrálnunk.

De ehhez gondolkodni kell, nem érzelmekbe menekülni, gyűlölködni. Újra kell szervezni a környezetvédelmi tárcát, még Orbán távozása előtt.

Paksot pedig le kell bontani, ez egyértelmű.
csendben 2014. 05. 21. 12:16
Előzmény: #665  Dezso_Laszlo
#666
A pólusok felcserélődéséről,mint természeti katasztrófáról,van valami elképzelésed?
Dezso_Laszlo 2014. 05. 21. 12:08
Előzmény: #664  Phylaxa
#665
Ez nem riogatás.

Az a CO2, amit 200 év óta folyamatosan a légkörbe pumpáltunk, több SZÁZMILLIÓ év alatt távozott a légkörből, anno, még az állatvilág kifejlődése előtt. Képzeld el, ha erre most is több százmillió évet kellene várnunk. Nincs is annyi időnk, a Föld már 10 usque 100 millió év múlva kihűl (ahogy a Nap energiája elfogy).

De hogy ADDIG mi minden történik majd ...

ERDŐSÍTÉS??? De hát a fát újra kivágjuk, elégetjük, ezért az erdősítés hatása NULLA.

Nem riogatás ez. Lehet, hogy már most is késő.
Phylaxa 2014. 05. 10. 14:39
Előzmény: #660  Dezso_Laszlo
#664
A Kárpát-medence elsivatagosodása, ha egyáltalán bekövetkezik, nem az emberi tevékenység miatt történik meg, az én véleményem szerint.

Az pedig, hogy a világban mennyi CO2-t engednek a légkörbe ( Kína-USA ), hadd ne állítsuk be úgy, hogy mi tettük.

Emlékszel a Balaton kiszáradására? Jó pár hónapig a csapból is az folyt. Most mennyi víz van benne? A déli parton egyes helyeken víz áll a kertekben? Sió-csatorna is kell hirtelen megint? :)

SZerintem az alternatív energiafelhasználás érdekében értelmes alternatív megoldásokat kellene felvetni és nem riogatni a békés embereket.
apocca
apocca 2014. 05. 10. 11:45
Előzmény: #645  Dezso_Laszlo
#663
Kedves Dezső Úr,

A tudati szennyezés legalább olyan veszélyes, mint a környezetünk szennyezése. Nem ért a meteorológiához, a klimatológiához, az éghajlat modellezéshez. Ne tegyen pánik keltő kijelentéseket: az aszályosodásról, a 30 év múlva elpusztulunk a globális felmelegedés miatt, csak amit egy oldalon is olvastam öntől.
Dezso_Laszlo 2014. 05. 10. 11:20
Előzmény: #661  szivacs
#662
"A magyar lakosság kiemelt területként kezeli a környezetvédelmet
A magyar lakosság 97 százaléka kiemelt területként kezeli a környezet- és természetvédelmi kérdéseket - mondta Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) környezetügyért felelős államtitkára pénteken Budapesten." www.nak.hu/hu/

A jelek szerint Orbán Viktor Miniszterelnök Úr Őexcellenciája nem tartozik a magyar lakosság 97 százaléka közé, mert szétrombolta a környezetvédelmi tálcát és aszálykeltő atomerőműveket bővítget őexcellenciája.
szivacs
szivacs 2014. 05. 10. 10:40
Előzmény: #660  Dezso_Laszlo
#661
Nos, mint ez a példa is mutatja, a mai "piacgazdaságban" az lesz a "versenyképes", aki a legtöbb, a tevékenysége által okozott költségtől képes megszabadulni és azt másokra terhelve "társadalmasítani" valamint elkerülni, hogy azt szabályozással visszaterheljék rá.

"Az extern hatások és a hatékonyság

Az erőforrások társadalmi szinten akkor osztódnának el hatékonyan, ha minden esetben ismert lenne az adott tevékenység teljes, társadalmi haszna, illetve költsége és ezek figyelembevételével határoznák meg az optimális termelési mennyiséget.
A társadalmi optimum meghatározásához a külső hatások belsővé tételére (internalizálására) van szükség. A járulékos költségeket és hasznokat a belső szereplők számára érzékelhetővé kell tenni. Ekkor a társadalmi és egyéni hasznok és költségek megegyeznek." link

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek