Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben péntek, 06:38
Előzmény: #140139  tanrek
#140140
Én is javasolnék Neked (ha meg nem sértelek vele!): költözz el pl.egy évre,Miskolcra vagy a jászságba. Át fogod értékelni az élet szépségét...Biztos vagyok benne,hogy néhány fogalom jelentését át fogod értékelni... 
tanrek csütörtök, 22:59
Előzmény: #140125  dexter
#140139
Javaslom, hogy olvasd (és értelmezd) újra azt a hozzászólást, amire nálam bejelzett a rasszizmusmérő....
Sok-sok éve (amikor még olvastam hírportálokat), az egyiken egy "újságíró" kompetensnek érezte magát a témában, és felsorolta 8-10 (már nem emlékszem, hogy hány) pontban, hogy mikor vagyunk rasszisták úgy, hogy nem is gondoljuk.... Csak arra emlékszem, hogy egyetlen olyan sem volt közöttük, amelyiknek szerintem bármi köze lett volna a rasszizmushoz az én értelmezésem szerint. Szóval nem hiszem, hogy én lennék az, aki túl érzékeny a témában.....
tanrek csütörtök, 22:42
Előzmény: #140137  offshort
#140138
Most, hogy bebizonyítottad, hogy mennyire tisztán látod a problémát, már csak azt a kérdést kellene megválaszolnod (elsősorban magadnak), hogy vajon milyen pozitív hozadéka van (vagy lenne) annak, hogy azzal indítod a segítségnyújtást, hogy fontosnak tartod egy népcsoportot megbélyegezni statisztikai adatokkal.
Én amúgy kifejezetten szeretem a statisztikát, pláne szórakoztat, hogy milyen téves következtetéseket lehet levonni belőlük. De szerintem ne álljunk meg a származás, bőrszín, vallási alapon készítetteknél. Engem az még inkább érdekelne, hogy hogyan korrelál az IQ azzal, hogy valaki mit vall (gondol) a cigánybűnözésről. 
Mondjuk én nem gondolom, hogy létező jelenségeket ne szabadjon nevükön nevezni, a cigánybűnözésről is lehessen (és kell is) megfelelő kontextusban beszélni. Szerintem mondatba lehet azt anélkül is foglalni, hogy ne tocsogjon a rasszizmusban. 
offshort
offshort csütörtök, 21:54
Előzmény: #140134  signal2
#140137
próbáltad egybemosni és bagatellizálni,de kár 
mindkettő más, és más hatása van az átlagpolgár hétköznapi életére! 

amugy ha már az a a világ van, hogy mindent statisztikáznak az applikációk, 
a vásárlási, utazási fogyasztási szokásokig mindent, 
akkor nyugodtan lehetne a bűnelkövetéseket is statisztikázni, 
nyugodtan, bőrszin, származás, vallás alapon is, 
ez a statisztika mutatná a valóságot, és hogy melyik társadalmi rétegben lenne szükség a segítségre, 
oktatásra , felzárkoztatásra! 
statisztika nélkül csak árnyékboxolás az egész!  
signal2
signal2 csütörtök, 21:36
Előzmény: #140135  offshort
#140136
Annyiban lehet összehasonlítani, hogy mindkettő bűnözés. Mint mostanra világos lehetne neked is, épp a szóhasználattal van a problémám, nem pedig azt a jelenséget tagadom, hogy a cigányok között nagyobb a fizikai bűnelkövetés aránya. 
offshort
offshort csütörtök, 21:13
Előzmény: #140134  signal2
#140135
ha tisztába akarnád tenni akkor nem hasonlítgatnád a hétköznapokat átitató egymás mellett élés nehézségeit a fehérgalléros bűnözéssel, 
azt nem lehet egy lapon emlegetni, hogy lelopják az autod gumijait, betörnek a lakásodba/házadba, 
vagy az utcán sétálás közben konfliktusba kerülsz, és kirabolnak! 
vagy valakik korrupcióval, csalással vesznek el a közvagyonból, vagy egy-egy érdekcsoportot becsapnak, átvágnak! 
utóbbiak is bűnözők, mindkettö bűnöző, csak egy "másik dimenzióban" működnek, 
a fehérgalléros bűnözés nem érinti az átlagpolgár hétköznapi életét, illetve nagyon áttétesen érinti, 
amit a károsult lehet h nem is érzékel!
signal2
signal2 csütörtök, 20:24
Előzmény: #140132  dexter
#140134
Akkor tegyük tisztába: a nem cigányok között sokkal nagyobb a fehérgalléros gazdasági bűnelkövetés, tehát létezik nemcigánybűnözés.
Egyébként: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Cigánybűnözés
 
dexter csütörtök, 19:35
Előzmény: #140129  Vali
#140133

"Ami számomra a legvadítóbb, hogy a piti bűnözés és  jelenlétük okozta irritáció könnyen megfogható, miközben a százmilliárdos nem cigány központosított rablás már meg sem üti az ingerküszöböt"
 
Ezek szerint nem szoktad olvasni, amiket akár ide is írok orbánék szabad rablásával kapcsolatban, különben nem írtad volna ezt nekem címezve.
dexter csütörtök, 19:33
Előzmény: #140128  signal2
#140132

Akkor tegyük tisztába mit jelent az, hogy cigánybűnőzés, mert láthatóleg ez nincs meg:
azt nevezik kisebbségi bűnőzésnek (és nem csak cigányok esetre igaz ez), amikor a lakossági arányukhoz képest az elkövetők hovatartozása szignifikánsan magasabb.
dexter csütörtök, 19:31
Előzmény: #140130  Vali
#140131
Hol olvastál te olyat, ahol én azt írtam, hogy mindenki tagadja, csak mi mondjuk csak ki? Én csak tanrek "hardcore racism" kijelentésére reagáltam, mégpedig azért mert mert ez ennél sokkal árnyaltabb, és érdemes megvizsgálni ezt, mert sokan egyszerűen tagadják a problémát.
Vali csütörtök, 19:16
Előzmény: #140126  dexter
#140130
Neked is, bandinak arra van narratívája, hogy itt mindenki tagadja, hogy ez probléma, ti pedig bátran kimondjátok.
Vali csütörtök, 18:59
Előzmény: #140125  dexter
#140129
Tanrekkel és Signallal értek egyet. Amennyi példát bandi hozott az "igenis a cigányok bűnözők'-re, az már túlmutat a problémával szembeni érzékenyítésen. Mind tudjuk, hogy amíg Orbán van hatalmon, nem lesz változás, mert nem érdeke. De ugyanígy nem érdeke a nem cigány szegénysoron lakók oktatása-egészsége, így  nyomorban és tudatlanságban koncnak is örülnek, amit a "megmentő' dob. Vannak működő módszerek a felzárkóztatásra, mind úgy kezdődik, hogy nem felülről közelít. 
Ami számomra a legvadítóbb, hogy a piti bűnözés és  jelenlétük okozta irritáció könnyen megfogható, miközben a százmilliárdos nem cigány központosított rablás már meg sem üti az ingerküszöböt, mert nem megfogható, és tenni sem tudok ellene. Hát haragítok a cigányokra. Orbán Viktor likes that.
signal2
signal2 csütörtök, 18:48
Előzmény: #140126  dexter
#140128
A te logikád szerint olyan is van, hogy magyarbűnözés. Akkor mostantól használjuk ezt is rendszeresen!
ronaldinyo csütörtök, 18:45
#140127
egyre jobban utálják orbánt.és saját maga alatt vágja a fát a tisza párt meg kivégzi-tehát fidesz padlon van pedofilia ota és nem szabad megengedni hogy felálljon.2026 a kivégzés éve lesz.hacsak -
dexter csütörtök, 18:34
Előzmény: #140122  signal2
#140126
Ez olyan, mintha leírnám azt, hogy az ingatlanok ára a jelenlegi medián fizetésekhez képest magas, de ezt nem lehet kimondani, mert ezzel előnytelen helyzetben hozznám az eladókat. 
 
Nem attól fog nehezebben elhelyezkedni egy cigány, mert leírjuk azt, hogy igenis van olyan, hogy cigánybűnözés. Ez nem előítéletek szül, hanem tény.Ha tagadjuk a tényeket, az nem a megoldás felé visz. Pont ellenkezőleg, ezzel önmagukat álltatják az ilyen emberek, hogy ami nincs, azzal nem is kell foglalkozni. Azt, hogy ne használd a cigánybűnőzés szót leginkább pont azok mondják szerintem, akik el akarják maguk hitetni, hogy segíteni akrnak, vagy kellemetelen nekik a téma, de valójában nem akarnak foglalkozni a problémával.
Ott van a megboldogult Bogán László, aki segített a cigányoknak (elég sikeres is volt ebben), de kimondta azt is, hogy van cigánybűnőzés és ezzel foglalkozni kell mégpedig kormányzati szinten.
dexter csütörtök, 18:23
Előzmény: #140120  tanrek
#140125
Azzal, amit Bandi_ujonc szokott írni és amiért te le "hardcore racism"-al vádoltad, azaz, hogy a cigányok a jövőben a jelenleginél is nagyobb problémát fognak okozni az országban.
badsector1
badsector1 csütörtök, 18:20
#140124
badsector1
badsector1 csütörtök, 17:57
#140123
"Harmadszor is Karácsony Gergely a győztese a 2024-es főpolgármester-választásnak"
     
ké-temheS idén 3-szor lettek elverve a főpolgatmester-választáson.
signal2
signal2 csütörtök, 17:53
Előzmény: #140118  dexter
#140122
Akik azt mondják, hogy ne használd a cigánybűnözés szót, azok általában segíteni is szeretnének. Elsősorban oktatással, a munka világába történő bevezetéssel. A “cigánybűnözés” szó felesleges előítéleteket szül, és épp akadályozza a probléma megoldását. Pl azoknál a cigányoknál, akik igenis előrébb akarnak jutni, de pl az ilyen szóhasználat miatt nehezebben helyezkedik el.
ronaldinyo csütörtök, 17:23
#140121
10-20 ig cumi van-mindenben-asztrologus-

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek