Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ivanhoe 2024. 03. 19. 21:47
Előzmény: #131410  Sehmet
#131420
Rájöttem végre, Te egy fordított Hamlet vagy. A "bolond beszéd, de van benne rendszer" fordítottja, amit előadsz. Valahonnan veszel egy idézetet, aztán kifordítod a kereteiből, úgy rakosgatod, mintha levezethető lenne belőle, amihez egyáltalán nem tartozik. Így próbálod igazolni az "igazságodat". Holott pontosan az ellenkezőjét kellene igazolnod. Attól, hogy a liberális modell mindenhatósága megkérdőjelezhető, az "orbáni gazdasági modell" még nem igazolható vele. Érted? Hiába teszel úgy, mintha...
sityaki 2024. 03. 19. 21:24
Előzmény: #131404  ngergo1985
#131419
Na ebből semmit se értett, garantálom...
Ivanhoe 2024. 03. 19. 21:23
Előzmény: #131416  Schmidt
#131418
Amivel egyébként semmi probléma, ha valaki nem azért teszi be ide már sokadszor, hogy olyan dolgot bizonyítson vele, amihez annak semmi köze.
maxwax
maxwax 2024. 03. 19. 19:43
Előzmény: #131414  1valaki
#131417
Velemenyed szerint mit nem ertek/ertunk Sehmet mondataibol? 
Mire gondoltal? 
Engem szemely szerint egy ido utan zavarni kezd a rengeteg idezettel alatamasztott gondolatmenet, mert tul sok lesz, mint most ez szoveg reszemrol. Nagyon nem kedvelem, amikor valaki folyamatosan ugy beszel hozzam, mintha a diakja lennek es en bizony nagyon kinottem abbol a korbol, amikor toleralom ezt a stilust. 
Meg egy aprosag. Kirekeszto az is, hogy ugy gondolod, itt csak ferfiak szolalnak meg. En ugyanis nobol vagyok es a korabbi megszolitasnal, bennunket, noket kihagytal. 
Schmidt
Schmidt 2024. 03. 19. 17:35
Előzmény: #131410  Sehmet
#131416
Általánosságban Fukuyama arra hajlamos, hogy az államot inkább a gazdaság szabályozójaként és a piac működésének elősegítőjeként látja, mintsem aktív résztvevőként vagy szervezőként.
bigyula 2024. 03. 19. 17:23
#131415
"Máris megvan a hatása Tuzson Bence hebehurgya bejelentésének
.
Az ingyenesség meglebegtetése miatt sokan visszaléptek az autóvezetői tanfolyamoktól."
.
Ez konkrétan megint belenyúlás a piaci viszonyokba. Ráadásul csak rémhír, amit viszonylag gyorsan korrigált a terjesztője. Aki főállásban igazságügy miniszer...
1valaki
1valaki 2024. 03. 19. 17:18
Előzmény: #131410  Sehmet
#131414
Sehmet, ne fogalmazz ilyen magasröptűen mert amúgy sem értik az itteniek a tartalmát annak amit írsz.
dexter 2024. 03. 19. 17:05
#131413

Amikor a Spar beint Orbánnak
https://www.youtube.com/watch?v=wQGzE9N3tdE
kjanek
kjanek 2024. 03. 19. 17:03
Előzmény: #131407  Sehmet
#131412
""Szerintem többségében jól fizetett agitproposok" :D Írja ezt egy szélsőjobbos megafonos. :D Szóval akinek nem tetszik a jelenlegi szerinted "csodálatosan" működő rendszer és szóvá meri tenni a problémákat az kizárólag ellenzéki lehet. Halkan megsúgom neked, Orbánod elhúzhatna a búsba és vihetné magával Gyurcsányt és a parlamentben dekkoló összes tróger megélhetési politikust, akkor talán végre lenne valami megtisztulás, de addig sajnos esély sincs rá.
bigyula 2024. 03. 19. 17:00
Előzmény: #131408  1valaki
#131411
Kartellezni (igen, két L-el írják) akkor lehet, ha viszonylag kevés, az eladói/szállítói oldalon szereplő van a piacon. Pont az élelmiszer kiskereskedelem, illetve a piac nem ilyen.
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 19. 16:54
Előzmény: #131404  ngergo1985
#131410
Ez egy kicsit ellentmondásos, mert amíg az egyik oldalon az "államot" ekézed, mert "belebuzerál" az árakba, másrészt azt a vállalkozót, szerelőt, aki "elviszi a havi fizetésedet", stb.
.
Azt már az a Francis Fukuyama is felismerte - aki a bipoláris világrend megszűnésekor már a történelem végét vizionálta -, hogy a washingtoni konszenzusnak nevezett liberális modell - amelynek fő elemei a globális szabad kereskedelem és a belső dereguláció és privatizáció voltak -, a szinte korlátlan liberalizmus és a vele járó társadalmi egyenlőtlenségek már-már a demokráciát veszélyezteti, ezért nagyobb állami szerepvállalást javasol a gazdaságban.
.
 https://newrepublic.com/article/116953/american-power-decline-due-partisanship-washington
bigyula 2024. 03. 19. 16:49
Előzmény: #131408  1valaki
#131409
Már hogyne hallottam volna. Nemrég egy fideszes céget büntettek meg emlékeim szerint. :)
1valaki
1valaki 2024. 03. 19. 16:42
Előzmény: #131406  bigyula
#131408
Kartelesedésről hallottál már?
Menj csak ki egy sima élelmiszer piacra és szólj ha találsz komolyabb ár eltérést (ki is nyírnák azt a kereskedőt).
Ebből fakadóan ha valamire szükségem van megveszem amennyiért adják!
Szólj, ha v.mit elírtam!
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 19. 16:39
Előzmény: #131405  1valaki
#131407
Szerintem többségében jól fizetett agitproposok, akiket a tények nem igazán érdekelnek, de azért van jó is ebben, mert amíg ezt, a negatív ellenzéki mantrát nyomják, addig biztos a kormánypárti kétharmad!
bigyula 2024. 03. 19. 16:38
Előzmény: #131405  1valaki
#131406

Hát, ha ezt is telóról pötyögted, akkor őszintén sajnállak, illetve irigyellek a sok idődért. :)
."Azt azért ne felejtsük el, hogy kapitalizmus van a magánszférában és te annyi fizetést kapsz amennyiről a főnököd (akarom mondani a tulajdonos) hajlandó lemondani a saját meggazdagodása érdekében"
.
És annyi bevételre tud szert tenni, amennyit a vevői hajlandók kifizetni. Ez a másik oldal.
1valaki
1valaki 2024. 03. 19. 16:34
#131405
Uraim!
Természetesen ezeket a reakciókat vártam tőletek, de geza-nak külön köszönet hogy kioktat abból a helyesírásból amit a gyors gépelés és a telefonom szövegkiegészítései miatt utólag már nem tudok javítani, ha elküldtem. Ebből is látszik hogy én milyen felületes vagyok míg ti (persze mire is számítsak) makulátlanok és ezáltal nyelvtanilag, politikailak és no meg persze gazdaságilag is tökéletesen hozzáértők!
Nem is értem hogy ti, akik itt annyira tudjátok, hogy mi miért van, hogy miként jöhetne rendbe minden, hogy az a maradék 7 millió is gazdagon élhessen ebben az országban, akkor ti miért nem törekedtek politikai babérokra, hogy kivezessétek ezt az országot a sz@rból!?
Megmondom, nem is kell válaszolnotok:
1. Mert ugyanúgy mint odafenn, csak a saját dolgaitokkal törödtök, de itt csak úgy csináltok mintha az egész társadalom érdekelne.
2. Az 1. pontból fakadólag csak kibickedtek, de ha lekéne ülni a kártyaasztalhoz csak vakargatnátok a fejetek, hogy miként is kellene ezt úgy játszani hogy mindenkinek jó legyen! Persze ezt ti is tudjátok hogy ilyen nincs, ezt nem lehet megcsinálni, de kívülről könnyű mindenbe belepofázni.
3. A lehetőség mindenkinek adott, mint látható mindig jönnek, feltűnnek új próféták vagy a régiek akik ígérnek (mert az ingyen van), de valódi megoldást, azt a fajta kánaánt amit ti itt vizionáltok, soha nem fogja senki megvalósítani mert mint már mondtam ez a társadalom elpofátlanodott, önző lett és az is fog maradni, mind magánemberi, vállalkozói vagy akár felsőbb politikai szinteken is.
Én lennék a legboldogabb, ha valakik már végre visszaszereznék az emberek abbéli bizalmát, hogy nincs korrupció, lenyúlás és korrekt haszonnal dolgoznának a vállalkozások normális és embernek való fizetések mellett.
Azt azért ne felejtsük el, hogy kapitalizmus van a magánszférában és te annyi fizetést kapsz amennyiről a főnököd (akarom mondani a tulajdonos) hajlandó lemondani a saját meggazdagodása érdekében!
Szóval akkor most a vállalkozót vagy a munkavállalót sajnáljam!?
ngergo1985 2024. 03. 19. 16:06
Előzmény: #131400  1valaki
#131404
Hát te sem tanultál az iskolában közgázt, ugyanolyan sötétségben tapogatózol a gazdasági kérdésekben mint a hasonszőrű "kollégáid".
Tudod, hiába van ÁFA csökkentés valamin, ha a piacon nincs igazi verseny! Ha nem buzerálna bele az állam az árakba, nem emelgetné a kereskedők adóját, nem cseszné szét a forintot, és a sort még folytathatnám, akkor a boltokban igazi verseny lenne a fogyasztókért, és kőkemény árverseny lenne minden termékör esetében, legyen az hús, tejtermék, alkohol, édesség, vagy chips.Az, hogy mennyiért jön ki a szerelő, és elviszi egy 2-3 napos munkáért a havi fizetésedet az is a jelenlegi hatalomnak köszönheted, mert agyonpumpálta az ingatlan és a hozzá szorosan kapcsolódó szakmák piacát állami pénzekkel, támogatásokkal, amik hatására a szakik annyi lóvét kérhetnek el az elmúlt 6-8 évben egy munkáért amennyit nem szégyellnek. Jah, és azok a honfitársaink, akik az elmúlt 10-15 évben gazdagodtak meg, és az utcákon 1-2 lakás értékű autókkal járkálgatnak, állítsd meg őket a piros lámpánál, és kérdezd meg tőlük, hogy miből szerezték a kocsijukat. Építési vállalkozók, vagy egyéb vállalkozók? Állami cégek (felső)vezető beosztású dolgozói, vagy egyszerű átlagemberek, akik jó végzettséggel, jó nyelvtudással piaci alapon versenyképes munkát tudnak végezni komoly multi cégeknél, amiért jól meg is fizetik őket. Ki ne akard találni, hogy azért él ma jól a felső 15-20%,mert az Orbánék nem ellopták a lóvékat,hanem a magyar társadalom széles rétegeinek adták. Sajnos pont ez a baj, hogy csak a felső 15-20% él jól. És a többi 7 millióval mi van? Az nem zavar hogy a kurvanagy "jólétben", amit belehazudnak a szemedbe, az azt jelenti, hogy lassan a legcsóróbb országgá váltunk 15 év alatt?  
geza77
geza77 2024. 03. 19. 15:49
Előzmény: #131400  1valaki
#131403
Tehát az baj, ha egy nem  kormányközelinek jó autója van? Mondjuk egy tesla?  Vagy egyéb(b) drága autója?
Én az egyéb szót 1 b betűvel szoktam írni, te nem?
Az nem zavar, ha a kormányközeliek 27 milliárdért vesznek yachtot, hogy pár hetet egy évben eltöltsenek rajta?   1 tesla kb 10 milkótól kapható, de legyen 15 akkor  27 000 000 000 / 15 000 000 =1800 az a hajó mondjuk 1800 db 15 misis teslának felel meg. Az a zsé is a költségvetésből, azaz a nép zsebéből hiányzik.
Ha van   ˇ~6 000 000 aktív, ami 6 000 000/1 800= 3333,33 minden 3333. ember zsebéből egy tesla mínusz.
és ez csak egy hajó árából. El tudod képzelni miként élhetnénk, hanem lopnának ennyit? Lassan az osztrákokat utol is érhettünk volna, de inkább a Bolgárok előznek éppen minket. 
Miért nem dolgozol többet és veszel te is drága autót, meg ingatlanokat? 14 éve itt a kánaán és a lehetőségek országa!  Kevés a pénzed? Keress többet!  Akinek nincs semmije az annyit is ér!  Na ki mondta ezeket?
kjanek
kjanek 2024. 03. 19. 15:46
Előzmény: #131400  1valaki
#131402
Azért nagyságrendekkel nagyobb az új gazdagok között az a réteg amely kormányközeli. Például zsíros közbeszerzésekhez, nagy volumenű építőipari kivitelezésekhez szinte kizárólag a fideszes cimborák és a kormányközeli cégek jutnak hozzá. Viszont úgy tűnik semm nem elég és ilyen-olyan módon lassan de biztosan minden szektorra szeretnék rátenni a kezüket. Gondolom ez a fidesz szimpatizánsok számára maga lenne a kánaán és cseppet sem zavarja őket, még akkor sem ha a királyuk és a slepp palotákban élnek, ők pedig a küszöböt rágják. 
geza77
geza77 2024. 03. 19. 15:32
Előzmény: #131400  1valaki
#131401
Mert csak az áfa hat az árfolyamra , ugye?  Más módon nem sanyargatják a vállalkozókat, ugye? 
Neked jön a kéményseprő a házadhoz? Vállalkozó 2 kémény kb 30e / év....
Rezsi emelése villany  és gáz, idéntől a víz van aki 900%al többet fizet a vízért! 
Útdíj, extraprofit adó, neta adó, kiskerkülönadó, soroljam még? Lehetne. 
Útdíj ugyanarra az euró 5 kamionra itthon ~260 km-re azaz rakodóhelytől hegyeshalomig  ugyanannyiba kerül idéntől, mint németeknél Subentől az a3 autópályán a holland határig kb 800 km !!! 
Szerinted ezt ki fogja megfizetni?  Majd külföldre még kevesebb árú fog menni, mert az itteni gyártású téliszalámi meg mondjuk unicum még ezek ellenére is olcsóbb kint, mint itthun!  Amúgy a téliszalámi export cetlivel jobb is, mint amit a hazai piacra gyártanak.
FO$rint árfolyam számít szerinted????
Szerinted nem ugyanilyen mértékű az egyéb termékekben az áremelés???   (építőiparban is kb 50%-a a felhasznált anyagoknak kintről jön.)    A rohadt kereskedők ugye?  
"Az Eurostat adatai alapján megnéztük, hogy 2017 januári bázison hogy alakult az új autók ára itthon és az unióban. A különbség drámai, míg itthon az árak majdnem 72 százalékkal nőttek, az EU-ban mindössze 24,4-gyel. Ezt azt jelenti, hogy egy olyan autó, ami 2017 elején 5 millió forintba került, mostanra 8,6 millió forint."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240318/abran-mutatjuk-miert-nem-futja-a-magyaroknak-uj-autora-674917?fbclid=IwAR2lFKHWkZjvrNrkCcbHQgUeYxI53PDixk2t6gFJAxvHLbqHOvV0QmY-g8A

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek