Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2014. 01. 05. 14:22
Előzmény: #1858  pomperj
#1860
Nem tudom, milyen az argentin tőzsde, de a magyar egy vicc. Gyakorlatilag 4 részvény alkotja a BUX-ot, azokat is csak azért nem vásárolták fel az elmúlt 10 évben, mert az állam nem nézné jó szemmel vagy nincsen benne potenciál(OTP, MOL), vagy éppen már nagyrészt megvették (MTEL). Egyedül a Richter, amiben van némi fantázia.

Feltörekvő cég nincsen és nem is lesz jó darabig.
Törölt felhasználó 2014. 01. 04. 23:44
Előzmény: #1858  pomperj
#1859
Klasszikus rendszerkritika. Van amiben egyetértünk,van amiben nem.de ez így jó.
OV valóban európai szinten is vérprofi.Kihívója nincs,ergo tavaszi választások letudva.
Kormánnyal szemben drámai erőt csak a szélsőjobb képes mutatni, amiből nagyon nem kérek!!
Argentin féle és egyáltalán semmilyen diktatúra itt nincs. Engem pld. senki semmilyen formában nem befolyásol az alkotmányos jogaim gyakorlásában.
A szocio-exchange tézised nagyon o.k.! Várom ezirányú további gondolataidat!
pomperj
pomperj 2014. 01. 04. 22:53
Előzmény: #1857  Törölt felhasználó
#1858
Nehany rovid kiegeszito gondolat.

1)A hatalom megragadasanak es megtartasanak legnagyobb profija ma OV. Talan nemcsak Mo-on, hanem egesz Europaban sincs parja. Azert Azsiaban lennenek versenytarsai.

Nyilvanvalo, hogy szinte lenini kepessegekkal bir ebben a mufajban. Az ellenzek vezeri cimert hajto M. es B. kepessegei, tudasa fel sem veheti a versenyt. Az MSZP meg sajat elore elbukott, sikertelen partvezeret sem kepes idoben levaltani, hatmeg OV-t.

2)Az egy kulon katasztrofa, hogy Mo-on soha nem valt el a partelnoki es a miniszterelnoki funkcio. Ez ket teljesen kulonbozo hozzaertesi profilt, habitust igenylo allas.

Azt ketlem, hogy ha lenne 100 profi HR-es, akiknek az lenne a dolga, hogy 100 jelentkezobol kivalassza a miniszterelnokot, akkor OV-t 5-nel tobben kivalasztottak volna. De, ha partelnokot kellene kivalasztani, OV-t 95-en kivalasztanak.
OV. szakertelme, habitusa egyaltalan nem felel meg a mai allasanak.

3)A mondanivalom implicit korollaja persze az, hogy amig a nep (egy elcsapatnyi resze legalabb) nem fordul szembe nyiltan, es dramai erovel a kormannyal, es amig "meg lehet venni" olcson, rezsi-csokkentessel kb. 2 millio embert, akik kritikatlanul "erzelmi alapon" hivei OV-nek, addig nincs esely a politikai lejtmenet leallitasara. Es vele parhuzamosan a tozsdei lejtmenet megfordulasara sem.

4) Argentinaban a Kirchner-diktatura valasztasi bukasa elott 3 honappal indult meg felfele a tozsde. Ettol kezdve 6 honap alatt 200-300% emelkedes kovetkezett be 2013-ban.

Azt gondolom, ha volna esely OV bukasara, a tozsde mostanaban mar elkezdene jelezni.
Nem jelez.

De egyszer majd fog. Oriasi rally lesz, olyan, mint az argentin.

Törölt felhasználó 2014. 01. 04. 20:45
Előzmény: #1852  pomperj
#1857
Klassz elemzés, nekem nagyon tetszik ez a megközelítés. (Mondjuk a singapore-i buszsöfőr vendégmunkások elégedetlensége elég távolinak tűnik, gondolom őket sem zavarja a BKV-s dolgozók problémái, persze ettől még kialakulhatnak globál problémák)
Mindenesetre köszi szépen, tényleg jó és élvezetes okfejtés!
berlini
berlini 2014. 01. 04. 13:53
Előzmény: #1855  berlini
#1856
Az OTP-nél külön szerncse, hogy üzlei tevékenysége felét nem Magyarországon folytatja.
berlini
berlini 2014. 01. 04. 13:51
Előzmény: #1852  pomperj
#1855
Érdekes a gondolatmenet. Tegyük fel, hogy igazad van a külföldi politika-tőzsde korrelációt illetően.
Magyarország viszont csak látszólag hasonlit pld. Törökországra. Ott is az ország legszervezettebb, kezdetben az illegalitásból akciózó (a mostani miniszterelnök volt börtönben is,) párt vette át demokratikus választásokon a hatalmat. Szekuláris ellenzéke azonban annak ellenére erősebb mint Magyarországon, hogy ott még annyira sem kesztyüs kézzel bántak a potenciális ellenfelekkel mint nálunk. Ezen kivül ott vannak a szervezett kurdok is.
Nálunk az elmúlt közel 4 év összes balf@szsága ellenére az aktiv választók tisztán többsége a kormány mögött áll.
Keveseket érdekel a demokratikus intézményrendszer lebontása és a gazdasági válságból való kibontakozás unortodxiája, ami egy recesszióban lévő gazdaságban úgy próbál fellendülést kiváltani, hogy a jövedelem elosztást a felső 20% számára kedvezőbbé teszi kb évi 700 milliárddal és ezzel legalább évi 500 milliárddal csökkenti a fogyasztást, hiszen azoktól akiktől a jövedelmet elvonta azt addig 100%-ig fogyasztásba forditották és a kedvezményezettek közül csupán a többgyerekes középosztály fogyasztott volna többet, ha maga is nem lett volna meggyőződve ezen gazdaságpolitika tarthatattlanságától és párhuzamosan ne lett volna már keményen eladósodva.
Ezen konjunktúra ellenes adózási intézkedés csomagot - a kiesett bevételek miatt különadókkal kellett kompenzálni, amelyek közül majdnem mindegyik ugyancsak fellendülés visszafogó volt és igy állami bevételcsökkenést hozott, ami újabb (mily meglepő) növekedést visszafogó különadókba torkollott.
A 3 év sikertelensége azonban nem eredményezett egy akárcsak pislákoló forrongást sem. A módszer ami a válságból való kilábalásnál az országot egy földuton vezeti már több éve, nem hogy megbuktatn a kormányt, még sikert is kovácsolnak belőle. hangosan ünneplik az a kis 1%-os 2013 évi gazdasági növekedést, aminek legalább a felét a mezőgazdaság 2012 évi rekord rossz bázisáról való időjárás okozta jobb teljesitménye okozott, és senki nem világositja fel a társadalmat arról, hogy mi még mindig a 2010. évi szinten állunk, miközben Lengyelországi GDP ahhoz képest közel 20%-kal, de Szlovákis is 10%-kal magasabban teljesit.
Mi tehát türelmesen kivárjuk hogy a választott úton kb. 3-4 év múlva elérjük a 2007. évi gazdasági teljesitményünket!!! És ezzel a többség láthatóan elégedett.
A következtetéseddel, a magyarországi tőzsde korrekcióját illetően mindezek ellenére egyetértenék, ha a BUX és az OTP a 2010. évi szinten lennének.
Legkésőbb ma már minden befektetőnek elment volna tőlünk a kedve, ha ez már nem következett volna be több hullámban az elmült két évben.
Igy viszont tartom az álláspontom:
Elliot ide vagy oda,éppen az általad bemutatott Graham képlet is azt mutatja, hogy egy egyre inkább stabilizálódó világgazdaságban egy ha szerény mértékben is, de növekvő Magyarországon egy ennél nagyobb diszkont nem várható.
qqtyin 2014. 01. 04. 12:46
#1854
A köv héten kb4500-ig várom a rángatást és vissza leengedik ujra majd.
pf2 2014. 01. 04. 12:20
#1853
Sajnos csak 2014 találtam rá erre a topicra.

Köszönöm nektek , hogy meglátásaitokat megosztjátok.

OTP mindennek ellenére nálam negatív megítélést kap , amíg Ukrán belpolitika és magyar választási ígéretek/ Vaga-Matolcsy-Orbán trió és EU ellenállás nem lesznek egyértelmű. Törvények ide-jogszabályok oda -közös pénzügyi bankfelügyelet meg legodább
pomperj
pomperj 2014. 01. 04. 11:24
Előzmény: #1851  berlini
#1852
Ezen a Forumon mindig RACIONALIS alapu, az agy tudatos mukodesere alapozo invesztori viselkedest feltetelezo, es a tudatos befektetoi megkozelites primatusat eleve feltetelezo vitakat folytatunk az OTP-rol es a magyar tozsdei kilatasokrol. Csak nem biztos, hogy most igy van.

Most megforditanam ezt, egy kiserlettel.

Most egy ERZELMI, SZOCIALIS magatartas primatusat feltetelezo invesztori viselkedest tetelezek fel, es aktualis kulfoldi peldakkal probalom a gondolat lenyeget kibontani. A vegen megprobalom a teoriat megfogalmazni.

Az egesz arra alapul, hogy mar 2 hete itthon vagyok, es sok emberrel beszelgettem. Ilyenkor talan jobban erzekelem a hangulatot, es a varakozasokat.
Eloszor 3 pelda.

1)Torok orszagban a kormany 4 eve diktatorikus jelleget oltott. Ket eve egycsapasra lecsereltek az egesz katonai vezerkart, kirakat-pereket csinaltak. Aztan lecsereltek az egesz allami vezetest is, csak az eros-ember, a miniszterelnok maradt. A vezeto lapok cimlapjai tele voltak :az “uj torok szultan” kepevel. Torokorszag azota is agresszivan lep fel szomszedaival es Izraellel szemben is. Decemberben epp 3 miniszter mondott le, csaladtagjaikat letartoztattak korrupcios vadakkal.

Az emberek egy eve az utcakon tuntetnek, elfogalaltak a fovaros foteret, rohamrendorseggel verik ki oket. A feszultseg az orszagban egyre no, a dramai esemenyek folytatodnak.

A torok tozsde 2011-ben, a diktatura “rejtozkodo” idoszakaban kiemelkedoen teljesitett. Aztan a nyugtalansag elterjedesevel egyidoben elkezdodott a tozsden egy a-b-c formaju eroteljes korrekcio. Nagyjabol Fibo 50% volt eddig az (a) hullam korrekcio alja. Szerintem most mar (c) kozepen jarnak, es a korabbinal melyebbre varom a veget.

2)Thaifoldon honapok ota megy a dramai kielezett harc a kormany “vorosinges” tamogatoi es a kormany-ellenes “sarga inges” demonstralok kozott, akik elfoglaljak a kormanyhivatalokat, megbenitjak az orszag eletet.

A thai tozsde index 2013 elejeig emelkedett, es 2010 ota megduplazodott. Az ellentetek kielezodese nagyjabol egybevag a megindult korrekcio kozepe tajaval, aminek mar a masodik hullama vegen jarunk, merete nagyjabol Fibo 38% korul van.

3)Singapore az eroszakmentes, extrem tiszta es uzletbarat orszag hireben all. Am, mostanaban a 40 eves csodakorszak hagyomanya megtort, es utcai eroszakba torkollo tuntetesek vannak. A kinai buszsoforok 2012 vegen sztrajkoltak eloszor.
Nemregiben egy buszbaleset kapcsan a sokszaz felduhodott kulfoldi munkas megtamadta a buszt, es a mentosoket is. Az eroszak es drama “szingapuri mertekkel” elkepeszto ereju.

A Singapore Index 2011 csinalt top-ot, azota oldalazo a-b-c formaju korrekcioban van. 2013 kozepen csinalta a (b) csucsat, es azota erosebb hullamokkal lefele tart.

4) A Rothschild-i maxima, hogy “akkor vegyel, amikor az utcan ver folyik”, nos, ma is ervenyes, a fenti peldak szerint. Megforditva, amikor jolet es elegedettseg van, akkor a kozhangulat a csucson jar, es igy tesz a tozsde index is.

Kicsit finomitva: amikor a tozsdei index lefele korrigalja a korabbi euforiasan jo hangulatot, akkor egy ideig az elegedetlenseg rejtve marad.
A tozsdeindex a tarsadalmi kozhangulat meroszamakent (is) viselkedik, es joval elobb es pontosabban jelez, mint barmely kozvelemeny kutatas. Aztan, legkesobb a korrekcio masodik lefele mutato, (C) hullama idejen egyszer csak dramai modon felszinre tor. Az elegedetlenseg manifesztalodik, eroszakos esemenyekbe torkollik, minden “bizonytalan” valasztonak felismerhetove erosodik.

Jellemzoen ennek hatasara tarsadalmi kerdesekben valtozas all be (uj kormany jon, intezkedesek azonnali eltorlese, stb), a tozsde pedig a melypontjarol megfordul, es felfele veszi az iranyt, es hasonloan a kozhangulathoz emelkedni kezd.

5)A teoriat es peldakat probaljuk alkalmazni a magyar helyzetre.

2009-10-ben a tarsadalmi kozhangulat a kormany boritekolt bukasa miatti pozitiv varakozasban szarnyalt, es 2010 tavaszan elerte csucspontjat. A tozsde is.

Azota a varakozasokat a tapasztalatok lassan megkoptattak, egesz nyilvanvaloan tulzottak voltak, es folyamatosan tovabb erodalnak. Az elegedetlenseg no, de meg nem manifesztalodott dramai esemenyekben. Az ellenzek elkepesztoen szervezetlen, tehetsegtelen es gyava a hatalmi politizalasban, nincs ellenzeki elcsapat mely az elegedetlenseget kepes lenne manifesztalni.

Igy a kormany kepes fenntartani a siker latszatat, egyben tartani a korabbi tabor nagy reszet, bar a koznapi tenyek vaskosan kudarcosak es az oszag leszakadasa torteneli mertekuve valt.

Amig a kozhangulat fordulata nem manifesztalodik, a tomegek nem kepesek dramai esemenyeken keresztul felfogni es ujra gondolni a kilatasaikat, addig a tozsde tovabbra is lefele korrekcioban marad.

Amikor majd egyszer ez megtortenik, es realis uj, pozitiv kilatasok kerulnek felszinre, akkor van eloszor esely a kozhangulat romlasanak megallasara. Amig ez nincs igy, nos, addig a tozsde is a korrekcio lefele mutato agaban marad.

6)A gondolatmenet kozponti tezise az, hogy a tozsde mutatja a kozhangulatot. Annak egyik lehetseges meroeszkoze. A masik tezise pedig az, hogy a politikai hangulat is a kozhangulat fuggvenye; ha pedi a ketto ugyanattol fugg, akkor hasonloan viselkednek. Ket kulonbozo dolog, am, megis van parallel mozgasuk. Az egyik megvaltozasabol lehet kovetkeztetni a masik kozeljovo-beli megvaltozasara.

Ez a szocio-exchange kapcsolati teoria a kulonfele politikai meggyozodesu invesztoroknak vagy szimpatikus vagy marhasag. Nem kerem, hogy NE politikai alapallasbol szoljanak hozza. Ma ez Mo-n, egy ennyire polarizalt tarsadalmi hangulatban, praktikusan lehetlen.

A kovetkezmenyei, es a varhato kilatasok szempontjabol viszont talan hasznos: kell a drama, ami a katarzis es a fordulat eloszele.

Meg nincs itt, nem latni a nyomat. Az elszigetelt pici toresek latszanak, de ez keves a fordulathoz: tozsden es politikaban egyarant. Folytatodik a lefele korrekcio.

Good luck.
berlini
berlini 2014. 01. 04. 10:48
Előzmény: #1850  Jocek
#1851
Sajnos nem tudom, de fontos lenne megtudni a dátumokat. Tavaly nagy hatást gyakoroltak.
Jocek 2014. 01. 04. 09:31
#1850
Sziasztok! Meg tudja valaki mondani,hogy hol érhető el a különböző indexek átsúlyozás változtatások dátumai? Gondolok itt a CECE meg MSCI-ra. Mennyire lehetnek jelentős hatással ezek, érdemes figyelni?
berlini
berlini 2014. 01. 04. 00:09
Előzmény: #1848  berlini
#1849
helyesen:
...aki meg tud lépni...
berlini
berlini 2014. 01. 04. 00:07
Előzmény: #1847  Törölt felhasználó
#1848
Ebben biztos igazad van.
Ha vannak csontvázak a bank szekrényeiben és ha a tulajdonos olyan aki nem tud meglépni, akkor a Román állam viszi el a balhét. Nyilván ezért nem engedélyezték az előző eladást.
Törölt felhasználó 2014. 01. 03. 23:29
Előzmény: #1846  berlini
#1847
Az MKB 2012 tavaszán egyszer már eladta a román leányát, de akkor a román felügyelet beintett, hogy azt a csapatot, akik megvették volna, még az ő gyomruk sem veszi be.

Most megtalálták ezt az Axxess Capital nevű kockázati tőkebefektető társaságot. Nem furcsa, hogy szakmai befektetőt nem találtak?

Csányi jól ismerheti a Nextebankot. Nyilván mesélt neki Erdei. Ezen kívül az OTP Románia vezérhelyettese az a Gáldi György, aki korábban az MKB-ban volt vezérhelyettes. Tudja az OTP, miért nem megy a Nexte közelébe.
berlini
berlini 2014. 01. 03. 23:03
Előzmény: #1845  Törölt felhasználó
#1846
Meg fogom nézni az adatokat.
De azt tényleg komolyan kérdeztem, ha van hozomány miért ne?
Azt sohasem mondtam, hogy drágán vegyen a Csányi.
Az viszont feltünő, hogy a térségben az elmúlt években egy tucat bankot eladtak már és a legnagyobb likviditációjú és tőkeellátottságú bank mégcsak szinre sem lépett nyiltan. (Kivéve Horvátországban. Tudsz valamit az ottani végeredményről?)
Törölt felhasználó 2014. 01. 03. 22:54
Előzmény: #1844  berlini
#1845
Nézz bele egy-két MKB-s beszámolóba! Az MKB rekorder az elmúlt pár év összesített veszteségét tekintve a magyar piacon. Nagyon nem értem miért akarod mindig az MKB-t rátukmálni Csányira. De a Nexte még az MKB Csoporton belül is gáz. Legalábbis a román/Romexterra/Nextebank és az értékvesztés/veszteség szavak mindig feltűnő közelségben vannak egymáshoz képest. Térden állva könyörgök: ne akarj minden szemetet vásárolni az OTP-nek!
berlini
berlini 2014. 01. 03. 22:08
Előzmény: #1843  berlini
#1844
Vagy alapvetően akvizició ellenes vagy?
Szerintem az akvizició egy olyan környezetben amikor a fiókhálózatot olcsóbban lehet megszerezni mint kiépiteni és amikor egy országban nincsen egy olyan boom ami egy kisebb banki méret és egy szük banki üzleti szegmensben kisebb banokonak is esélyt ad jól keresni, akkor az akvizició ajánlott lehet.
Reakciódból feltételezem, hogy a Nextebank rossz állapotban lehet.
Ha ez igaz...akkor nem lehet, hogy azt is hozományért vette meg a befektetői csoport?
berlini
berlini 2014. 01. 03. 22:04
Előzmény: #1842  Törölt felhasználó
#1843
Ismered a bankot?
Törölt felhasználó 2014. 01. 03. 21:19
Előzmény: #1840  berlini
#1842
Nextebank, mint OTP akvizíció? Rémálmodni fogok az este!
jumbo2 2014. 01. 03. 20:33
#1841
link

És ez vajon mit jelent az OTP-nek hosszútávon?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek