Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimpaa
kimpaa 2014. 01. 17. 08:37
Előzmény: #1899  pomperj
#1900
A honlapodra teszed vagy ide?

Végülis a felminősítéses dolog azért lenne érdekes, mert mindenki ettől várja a Bét feltámadását a mocsárból.
pomperj
pomperj 2014. 01. 17. 06:39
Előzmény: #1896  kimpaa
#1899
1)Ha arra vagy kivancsi, milyen esemenyeket/trendeket latok jo esellyel bekovetkezni Magyarorszagon, mondjuk "50 Joslat 2014-2018 idoszakra" cimmel, akkor osszeirom neked. Eleg sokkolo lesz.

2) A tegnap publikalt "optimalis OTP strategia" modszeremet kisse finomitottam. Es megcsinaltam a backtest-et a szimulator programommal.

A javitas a leirthoz kepest csak annyi, hogy a JOSZEZONban a 39 es 11 napos stochastic fordulokon alltam longra, es lefordulaskor cash-be. A ROSSZSZEZONban a lefordulokon shortra, a felfele indulasokon cash-be.

Nos, a kumulativ hozam ezzel a javitassal, az utolso 5 evre 306%-ra jott ki. Vagyis az evi atlag 60% hozam OTP-nel, nos, igenis elerheto.

Good luck.

berlini
berlini 2014. 01. 16. 23:36
Előzmény: #1895  pomperj
#1898
Érdekes!
egy_kezdo 2014. 01. 16. 22:50
Előzmény: #1893  berlini
#1897
Sajnos személyesen nem, könnyű dolgom is lenne akkor :). Viszont vannak akik igen, tőlük lehet ritkán hallani egy-két történetet.

pomperj, nagyon érdekes a levezetésed, de mivel az emlékezetem az 1990-es évek közepéig elég jó, azt kell mondjam, hogy csak a válság utáni évekre igaz (részben). Januárban és tavasszal szokott lenni egy up. Normális nyugodt években pedig monoton fel is volt (ne felejtsük, ez a részvény már tizedelve is volt).

Más: lehetséges, hogy holnap ismét csak az első fél órában lesznek eladók, akik úgy gondolják nem bírják tovább?
kimpaa
kimpaa 2014. 01. 16. 21:55
Előzmény: #1895  pomperj
#1896
Így távolról mire tippelsz, mi lesz a devizamentősdi vége? A másik hogy szerinted felminősítik Mo-t, ha igen mikor, ha nem, miért nem?
pomperj
pomperj 2014. 01. 16. 21:21
Előzmény: #1894  berlini
#1895
Szerintem jol csinaltad.
Miert?

1)Azt allitom, hogy OTP egy egeszen szelsosegesen “szezonalis” ceg, es ez a tozsdei hozamokban erosen mutatkozik.

Tegyuk fel, hogy a JOSZEZON szept1-jan31, A ROSSZSZEZON Febr1-aug31 kozott van. Es tegyuk fel, hogy egy okos invesztor ugy kereskedett 5 eve mar, hogy a JOSZEZONban long volt, es a ROSSZSZEZONban short volt, akkor, nos, mennyit keresett az utolso 5 evben?

Azt gondolod, hogy keveset? Van egy hirem: az 5 ev alatt, a long oldalon +3420Ft, a short oldalon +3300Ft, osszesen 7420Ft volt a hozam.
Ami egyebkent a mai 4500Ft arhoz kepest, evente +33% hozamot mutat az utolso 5 evre atlagaban, evente elosztva.
Es mindegyik szezon POZITIV hozamu volt.

2)Van valaki itt, aki megverte ezt a primitiv modszert?

Itt vannak a szamok. Hogy konnyen lehessen ellenorizni, a szezonfordulok (sept. febr) arait irom ide az evszam utan, ahogy en visszakerestem:
2009, 4900,5848
2010, 4790, 5659
2011, 4050, 4160
2012, 3580, 4633
2013, 4240,4480

3) Aki OTP-vel kereskedik, es egyszeruen penz akar keresni, annak ennel egyszerubb es jobb investment strategiat nem tudok ajanlani.

Vegul jogos a kerdes, hogy vajon miert van igy? Es stabilan igy marad-e a kovetkezo evekben?

A valasz az elso kerdesre az, hogy OTP ar alakulasaban meghatarozo a kulfoldi alapok index-kovetese. Mivel az alapok mar regota szept-febr. kozott kapnak sok penzt, ezert az elso kerdesre ez a valasz.

A masodikra pedig az, hogy igen, stabil a modszer, es amig OTP index tag marad, addig erdemes ezt a strategiat kovetni. A 10 szezonbol 10-szer jol mukodott. Kell ennel jobb?

Pici aktualis kovetkezmeny: ket het mulva kezdodik a ROSSZ SZEZON.

Good luck.
berlini
berlini 2014. 01. 16. 20:05
Előzmény: #1881  berlini
#1894
Ma eladtam 4500Ft-on (!!!!) és utána két részletben visszavettem (4460-on csak kb 630db-ot tudtam visszavenni, utána viszont tartottam attól hogy ma átviszi a 4500-at és ezért 4480-on visszavettem a maradékot a korábban eladott 2000db-ból. Sokat nem hozott, pedig teljesen véletlenül szinte a napi csúcson adtam el és a mélyponton kezdtem el vissza venni.
És a 4500-at sem vitte ma át.
Viszont kezd újra imponálni a papir. Idén eddig minden megingásból visszakapaszkodott. Karácsony óta majd 9% plusz!
Biztosan jól csinálom, ha tartom a magas cash állományt?
Valahogy egyre valószínűbb hogy mégsem indul meg 4100 felé, pedig 4200 körül lenne jó újra bevásárolni.
berlini
berlini 2014. 01. 16. 19:56
Előzmény: #1890  egy_kezdo
#1893
Ismered személyesen?
Davenport 2014. 01. 16. 19:09
Előzmény: #1891  egy_kezdo
#1892
Én is ebben bíztam, hogy bázist épít és ma a nap végén betámadja a 4500-at. Sajnos csalódnom kellett. Azon filózok reggel eladom a pakkom. Te tuti, hogy utána elindul. :(
egy_kezdo 2014. 01. 16. 18:58
Előzmény: #1890  egy_kezdo
#1891
Az elmúlt 12 kereskedési napon, a napi minimum, MINDEN nap az első fél órában volt.
Ez rendkívüli erőt mutatna, ha nem lenne a 4500-as "üvegplafon" (CS eladás + dev hitel csomag).
Az a kérdés, hogy most két napja konszolidál-bázist épít, vagy ennyi volt a vevői erő? Eléggé "buta" dolog lenne 12 napig venni valamit, amit nem tudok szinten tartani vagy profitot realizálni rajta. Vagy lehetséges, hogy új fiúk léptek be akik nem tudtak a Mo-i történésekről?
Vélemények?
egy_kezdo 2014. 01. 16. 11:32
Előzmény: #1889  egy_kezdo
#1890
Goodwill, céltartalékolás stb ügyben egyetértve, annyit fűznék hozzá, hogy a nyereség egy része most valószínűleg szándékosan nincs kimutatva, mivel a jelenlegi környezetben ez sem tudna több részvényesi értéket teremteni, akkor meg minek elhasználni a puskaport és több adót fizetni.

A könyvelésnek és banki mérlegeknek, már gyakornok korában is Sándor volt a legnagyobb tudora :)
egy_kezdo 2014. 01. 16. 11:03
Előzmény: #1883  berlini
#1889
Köszönöm, hogy megosztod a részleteket és örülök, hogy vannak értelmes emberek az internetes fórumon.
Magam részéről buktam és nyertem is változó szerencsével(főleg M.Gyurka, K.Lajos, János és N.Tibor tudott meglepni :)), de mivel még itt vagyok, azt jelenti, hogy nem adtam föl.

Ha például békén hagyták volna a bankszektort, ma a magyar társadalom több tízezres rétege(részvényesek) és családjaik képeznének egy szavazóbázist és tőkés hátteret. De hát inkább a biztosra mentek és a rezsicsökkentésnek örülő tömegekben bíznak. Az anyagilag független-gondolkodó embereket nem igazán szereti a politika.
Felvásárlás veszélye megnőtt CS. eladásaival, de ezt talán a mindenkori kormány sem nézné jó szemmel, szerintem titokban egyes haverok is pályázhatnak bizonyos üzleti-vezetői részekre-pozíciókra.
Törölt felhasználó 2014. 01. 16. 10:28
Előzmény: #1886  berlini
#1888
Meg nézted a Dillingeres bank robberyt, amit belinkeltem az OTP topicba?-:)))
MKY 2014. 01. 16. 10:00
Előzmény: #1886  berlini
#1887
Pluszabn zártam tavaly én is, úgy hogy volt nagyon sok OTP-m és balek modon nem adtam el 5300-on amikor az átlagom 4200 volt. Úgy zártam pluszban, hogy a szaros ESt Median 4 millot buktam :-(((
berlini
berlini 2014. 01. 16. 09:38
Előzmény: #1885  berlini
#1886
Azért az összes részvényt belevéve szerencsére pluszban zártam tavaly is, de messze a lehetőségek alatt.
berlini
berlini 2014. 01. 16. 09:33
Előzmény: #1884  MKY
#1885
Igen, viszont az OTP-vel tavaly buktam, mig a többivel nyertem pedig ott nem napizok.
(Két nagy bukás volt longban pld a Csányi akciók napjaiban és sok kicsi nyereség volt longban és egyszer shortolva nyertem 600ezer ft-ot, de aznap zártam és longot nyitottam amikor Csányi éppen eladott. Tulajdonképpen akkor kétszeresen buktam: elbuktam a korai shortzárás miatt vagy 3 milliót és a korai longon mégegyszer annyit.)
Ez van.
MKY 2014. 01. 16. 09:17
Előzmény: #1883  berlini
#1884
Úgyan ezt teszem én is. Több papírban benne vagyok és rövid távon pár nap vagy max pár hét. Sokban többszörös tőke áttéttel MOl OTP, Telekom. Kiszámíthatatlan környezetben nem merek kockáztatni inkább ki-be ugrálok.
berlini
berlini 2014. 01. 16. 09:02
Előzmény: #1882  egy_kezdo
#1883
Igen többet kereskedek napi szinten mint valaha.
Okok:
- a rendkivül kiszámithatattlan magyar makrókörnyezet. (Az amerikai és európai fejleményeket 90%-os bekövetkezési aránnyal jól becsültem meg előre tavaly is, igy az ottani részvényeket stabilan tartom.)
- a bizonytalan magyar politikai várakozások. (Szeretnék hinni egy kormányváltásban, de sajnos nem lesz....de hátha.)
- Csányi is egyre kiszámithatattlanabb. (Pld.: akkor ir le az Ukrajnai leánybank goodwilljéből, amikor már újra nyereséget hoz és csökken az NPL90 40%-ról 37%-ra, mintha direkt adóalapot akarna csökkenteni.)
- ezzel összefüggésben kevésbé bizom az OTP közeli nyereségfordulatában mint akár egy éve, miközben hosszútávra (2-3 év múlva legkésőbb) továbbra is 7000-8000 közé várom a papirt.
- tartok egy felvásárlási storytól. (Ami ha nyiltan történik felhajthatná a részvényt akár 30-50%-kal is, de ha csendben megy véghez, akkor fuccs lehet a kisrészvényesek komoly részesedéséből.)

Tőkeáttétellel kereskedem. Néha 3 szorossal.
egy_kezdo 2014. 01. 15. 22:53
Előzmény: #1881  berlini
#1882
Ebből arra következtetek, hogy Te is átálltál befektetőből kereskedőbe :) Jelenleg ez a racionális magatartás, igaz így többször kell jutalékot fizetni, de az sem gond, ha helyes az irány.

Amennyiben nem indiszkrét a kérdés, kérdezném, hogy teljes egészében meg szoktad venni a papírokat v tőkeáttétellel kereskedsz esetleg vegyes?
berlini
berlini 2014. 01. 15. 20:46
Előzmény: #1880  berlini
#1881
Ma eladtam 4480-on ismét és növeltem a cash-t
Ha felmegy 4500-ra és afölé, folyamatosan adom el a maradékot.
Ha marad minden úgy ahogy ma. (Tulajdonképpen semmi hir se Magyarországon se külföldön,) akkor eladok mindent 4600-ig.
Tehát arra teszek, hogy a papir visszatér a 4100-4500-as sáv közepe felé.
Mindenesetre a papir olyan erőt mutatott az elmúlt három napban, hogy nem kizárt hogy tévedek és a sáv feljebb tolódik.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek