Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2014. 01. 14. 09:13
Előzmény: #1876  berlini
#1880
Tegnap záró előtt és záróban is eladtam még összesen 4000db-ot 4452ft-os átlagáron. (Össz eladás tegnap: 8000db)
Ma reggel eddig visszavettem 2000db-ot 4390ft-os áron és 2000db-ot 4375ft-os áron.
berlini
berlini 2014. 01. 14. 00:25
Előzmény: #1878  berlini
#1879
...nem csak felügyelő bizottsági tag, hanem vezérigazgató helyettes (retail üzletág.)
berlini
berlini 2014. 01. 14. 00:17
Előzmény: #1877  berlini
#1878
Jó lenne tudni, hogy egy felügyelő bizottsági tag mennyit tud január 7.-én a 2013 IV. negyedévi eredményekrőllink
Az viszont biztos, hogy ha vár egy hetet, akkor 5 millióval gazdagabb lenne. Vagy ez nem számit Kovács Antaléknál?
berlini
berlini 2014. 01. 13. 15:01
Előzmény: #1875  berlini
#1877
helyesen: tökölést várom március 7.-ig
berlini
berlini 2014. 01. 13. 14:12
Előzmény: #1873  berlini
#1876
2000db eladva 4440-en.
Ha emelkedik akkor adok tovább, a többséget eladom 4560-ig.
berlini
berlini 2014. 01. 13. 11:31
Előzmény: #1874  kimpaa
#1875
Egyenlőre nem. A sáv szerintem: 4100-4500.
Ebben mozog, amíg nem történik valami. Nagyobb az esély a jó hirre mint a rosszra, (legkésőbb a gyj-től várom, hogy ad egy impulzust felfelé,) de én ezt a tökölést várom február 14.-ig.
Utána, (ha bejön a várakozásom,) akkor 5000 fölé megyünk, amit azonban a választások előtt egy durva devizamentőcsomag még megtépázhat.
kimpaa
kimpaa 2014. 01. 13. 11:10
Előzmény: #1873  berlini
#1874
Nem látod feljebb mint 4500?? Ez nekem fura, hisz te vagy a legoptimistább.
Őrült január ismét mint 2 éve már mindig?
berlini
berlini 2014. 01. 13. 11:04
Előzmény: #1871  berlini
#1873
El kezdtem eladni. 4420-on 2000db-ot.
Folytatom az eladást (ha még feljebb megy,) 4440Ft-on.
De azt sem tartom kizártnak, hogy még ma eléri a felső sávhatárt, a 4500ft-ot.
berlini
berlini 2014. 01. 13. 11:01
Előzmény: #1871  berlini
#1872
Szerintem még megy följebb is, de azért el kezdtem eladni.
Egyenlőre 2000db eladva 4420 ft-on.
Folytatom az eladást 4440 fölött. (Már ha addig elmegy.)
berlini
berlini 2014. 01. 11. 00:08
Előzmény: #1868  pomperj
#1871
Az általad felsorolt bankok többsége veszteséges évekkel bukdácsolta keresztül a válság éveit és állami mentőövön csüngött vagy csüng.
Önmagában a P/B mutató amúgy erősen sántit, ezért alkalmazta az idézett elemző a régiós bankok összehasonlitásánál a grafikon másik tengelyén a ROE értéket a bankoknál. Az igy kapott kétdimenziós szórás átlagát képezve tette meg a kijelentését, hogy melyik bank alulértékelt az átlaghoz képest.
berlini
berlini 2014. 01. 10. 23:09
#1870
A 4. negyedéves gyorsjelentés március 7.-én hajnalban várható.
Mit várok én ettől?
- hitelkihelyezés: hitelezési fordulat, azaz növekedés mind éves mind negyedéves összehasonlitó alapon, mert a legtöbb OTP-relációban 2012 lehetett a mélypont, mind a vállalati beruházási mind a magánfogyasztás (és ez az ami az OTP-szempontjából fontosabb,)szempontjából.
- költséggazdálkodásban továbbra is feszeset, igy
- az operativ eredményben javulás,
- a 3. negyedévben már tapasztalt NPL90+ arány csökkenésének folytatódását, (ezen belül az orosz NPl-szinten maradását),igy
- a céltartalékolás abszolút értelemben csökkenését és relativ értelemben szinten tartását,
- és fentiek miatt nyereség növekedést (orosz: 10, Ukrán: 4, bolgár: 8, román: 1, horváth: 1, szlovák: 0,5, szerb-montenegró: 0, magyar: 26), igy kb 50 milliárdos adózott nyereséget.
berlini
berlini 2014. 01. 10. 22:39
Előzmény: #1868  pomperj
#1869
Az elemző RÉGIÓRŐL IR!
A régió már évek óta:
Lengyelország,
Csehország
Szlovákia,
Magyarország

némely elemző hozzáveszi Ausztriát és ezzel az osztrák bankokat:
Erstebank
Raiffeisenbank International

Indoklás:
azért mert ezen öt ország bankjainak leánybankjai vannak jelen szinte minden fenti országban és ezen felül:
Ukrajnában,
Balkánon,
Oroszországban

tehát a fenti elv alapján kiválasztott 6-10 bank jól reprezentálja ezt a térséget, amelynek jellemzői:
- ha Európa fellendülésben van, akkor itt annak mértéke átlagban nagyobb,
- nagyobb banki lehetőségek, mert a pénzügyi ellátórendszer erősen fejlődőban van (Oroszországban a teljes hitelállomány mértéke a GDP-hez viszonyitva töredéke a nyugateurópainak,)
- nagyobb marzs,
- nagyobb kockázatok.
De:
miközben láthatóan sokkal vadabb a környezet mint nyugateurópában, ezek a bankok nem álltak neki a saját tőkéjük többszörösével az USÁban ingatlanspekulációkban résztvenni.
Ne húzzál kérlek párhuzamot Németország és egy német bank között. Németország stabilitásával és fejlődési potenciáljával szemben áll a bankok hatalmas tőkevesztesége a válság alatt.
Ugyanis a Német bankoknak nem volt annyi eszük, hogy német államkötvényt vásároljanak, nekik muszály volt a kockázatos ingatlanfedezetű amerikai értékpapirok mellett belemászni a gigantikus spanyol ingatlanhitelezésbe is és a maradék pénzükből görög állampapirokat vettek.
Az OTP szinte feltűnő módon távoltartotta magát eddig az államkötvénypiacról! (Se magyar se más állampapir.)
Fentiek miatt jogos a régiós összehasonlitást alapul venni.
Tehát az OTP-t nem egy egészen más makrókörnyezetű és teljesen más területen tevékenykedő nyugateurópai bankkal összehasonlitani.
pomperj
pomperj 2014. 01. 10. 18:55
Előzmény: #1865  berlini
#1868
Meg voltam lepve, ahogy ezt olvastam. Ugyanis en is figyelem az EU bankokat, van is beloluk nehanyban nagy poziciom, es egyaltalan nem erre emlekeztem; ha igy lett volna, nem is vettem volna oket. Muszaj voltam megnezni.

1) Az elemzo pontos szovege:

"A régiós szektortársakkal összehasonlítva az OTP az egyik legolcsóbb banknak tekinthető. Az 5,8%-os
tőke arányos megtérüléshez mindössze 0,67-es P/BV ráta (árfolyam és könyvszerinti érték hányadosa)
társul, míg a piaci árazást figyelembe véve, a szektorral megegyező kockázatok mellett 1,3-as P/BV
hányados tűnne reálisnak, ami csaknem duplája annak az értéknek ahol jelenleg az OTP forog.".

2) Ehhez kepest most a valosag az EU vezeto orszagaiban, a vezeto bankoknal a kovetkezo:
Holland ING P/B=0.82
Nemet DB P/B=0.69
Francia BNP P/B=0.82
Angol Barclays P/B=0.73
Spanyol Santander P/B=1.03

Hat, ehhez kepest OTP P/B=0.67 nem is annyira van alulertekelve. Talan 15%-al van, dehat az korantsem igazolja a 8000Ft szamot.

Inkabb a a helyzet, hogy a magyar gazdasag mai helyzeteben ez a 15% inkabb hizelgo, pl, a nemet DB-hez kepest kulonosen.

3) Ettol meg igaz, hogy "normalis" vilagban valoban P/B=1.3 ertekelesi szam a realis, es a 2007 elotti 10 ev atlagaban kb. ez jon ki, NY-tol Tokioig.


4)Ha meg az idezett elemzonek netan tenyleg sikerult talani a "regios szektortarsakat" 1.3 mutatokkal, akkor nos, azok melyik csodaorszagban lehetnek?

A konkluzio viszont nem annyira hizelgo.
berlini
berlini 2014. 01. 09. 23:59
#1867
Érdekes dolgok derültek ki a Töröcskei Raiffeisen akciója kapcsán.
Biztosan volt támogatója, de a gazdasági miniszter nem volt köztük, (inkább megkönnyebültnek tűnt, hogy nem sikerült 300ft-ért megvenni az osztrák bankot.)
Most az a nagy kérdés, hogy ebből milyen következtetéseket von le a Nagyember.
Egyrészt gondolhatja, hogyha ilyen eltökélten ragaszkodnak veszteséges nagybankok szeretett hazánkhoz, akkor esetleg mégis le lehet róluk húzni róluk még egy bőrt. (Legfeljebb pótolnak még 1-2 milliárd ft-nyi tőkét.)
Másrészt még az sem kizárt (én legalábbis novemberben erre gondoltam,) hogy rájött arra, hogy tönkrealázott bankokkal nehéz lesz tartós fellendülést produkálni.
A Nagyvezér megválasztása után egyszer már derűsen bevallotta, hogy nem ért a gazdasághoz, és ebben ahogy tapasztaltuk nem hazudott. Véleményem szerint van egy-két szürkeeminenciás a háttérben, aki eteti az unortodoxiával (Matolcsi biztos hogy az egyikük.)Lassan azonban kapizsgálnia kell, hogy minden forradalom, még a fülkeforradalom után is a konszolidációnak kell bekövetkezni.
Lehet, hogy Varga M. az egyik aki hallótávolságban van tőle és ha halkan is de adagolja neki, hogy éppen a forradalmi-szabadságharcos sikerek megőrzése érdekében most már abba lehetne hagyni a vérengzést.
-bubu-
-bubu- 2014. 01. 08. 13:57
Előzmény: #1865  berlini
#1866
berlini
berlini 2014. 01. 07. 21:09
Előzmény: #1852  pomperj
#1865
A linket a másik OTP fórumon találtam.
link
Az értékelés először megállapítja, hogy a P/BV az OTP-nél a regionális konkurenciához képest csak a fele, tehát - ha az OTP meglévő kockázatait elhanyagolnánk, akkor kb. 8400Ft-os lenne a fair árfolyam.
Az elemző ezek után két fő kockázatot emel ki, amelyek az árfolyam ilyen alacsony szintjét indokolják:
- orosz leánybanki NPL90 növekedés akár 39% közelébe is: ennek árfolyamra való hatása elérheti az 500ft-ot.
- a devizahitelesek megmentésének az az extrém verziója, hogy az átváltás a felvételi árfolyamon történik. Ennek az árfolyamra gyakorolt hatása szerinte: 700Ft
Megemliti, hogy van még sok kisebb kockázatű, de az árfolyamot lefelé befoéyásoló bizonytalanság,igy a bank alulértékeltsége szerinte meg marad.
De én megerősitve érzem magam a korábbi számitgatásaimban.
berlini
berlini 2014. 01. 05. 21:32
Előzmény: #1863  jumbo2
#1864
Nem én kezdtem. :)
jumbo2 2014. 01. 05. 20:43
Előzmény: #1862  berlini
#1863
Ez nem politika topik, ugyhogy hagyjuk is abba :-)
berlini
berlini 2014. 01. 05. 20:24
Előzmény: #1861  jumbo2
#1862
Teljesen mindegy, a mohácsi vész idején Tomori érsek is elég balf@sz volt, de a Nemzeti Együttműködés Kormánya hát....közelít.
(Ez nem azt jelenti, hogy Gyurcsányt visszakívánnám.)
jumbo2 2014. 01. 05. 14:24
Előzmény: #1858  pomperj
#1861
"addig nincs esely a politikai lejtmenet leallitasara"

A lejtmenet részével vitatkoznék, ugyanis lejtmenethez az kellene, hogy relatív feljebbről induljon a politika. Ezt én nem látom. Vagy te itt melyik kormányra gondoltál? Gyurcsányra vagy Megyóra?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek