Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2014. 01. 02. 23:43
Előzmény: #1828  berlini
#1840
...és most elvittek egy bankot Romániában. (MKB leánybankot.)
Az OTP még csak meg sem próbálta megvenni. Valószínűleg azért nem, mert akkor a lóval kellett volna tárgyalni. (Ha valaki nem emlékezne, Csányi egy sajtókonferencián amikor egy újságiró felvetette, hogy az MKB cáfolta azt a hirt, hogy az OTP tárgyal a megvételéről, azt találta válaszolni: "ha lovat akarok venni, akkor a vételről nem a lóval tárgyalok". Az élet már ilyen komplikált. Kiderült, hogy a Ló is tulajdonos valahol. Mondjuk egy olyan piacon, ahol az OTP-nek sürgősen el kellene érni azt a méretet, amivel esélye lenne a nyereségességre.)
berlini
berlini 2014. 01. 02. 09:24
Előzmény: #1837  kimpaa
#1839
Eladtam 4400 körül, de üjra beszálltam 100 ft-tal lejjebb.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 22:17
Előzmény: #1837  kimpaa
#1838
Nem tartok sem limites eséstől sem több százalékostól.
Sajnos attól sem, hogy a következő napokban folyamatosan erősödik majd.
Csányi család OPUS kötvényben tartja az OTP érdekeltségeit. (Legalábbis a bevallottat.)
Az legalább 3-4 milliárd ft-ot ér. Amit meg most eladott az tizedannyi.
Én ebben inkább azt látom, hogy minden pénzre szüksége lehet, mert az élelmiszeripari holdingja veszteséges. (Részben azért is mert minden szart felvásárolt, olyan feldolgozóüzemeket amelyeket nem lehet rekonstrukció (beruházások ) nélkül gazdaságosan üzemeltetni.
Viszont lassan ideje lenne neki bedobni a törülközőt és arra koncentrálni ahol nagyobbat nyerhet, vagy bukhat, a saját vállalkozására. A 160 milliárdos birodalmára. Az OTP-nek most olyan vezetőre van szüksége, aki:
- teljes energiájával erre koncentrál,
- vagyona szinte teljes egészében az OTP-ben van (lásd Pongrácz, Wolf stb.)
- belátja, hogy ma Magyarországon ma csak a Fidesz-seggnyalók élnek meg. Azok nem akik egyenes gerinccel próbálnak tisztességesen vállalkozni.
kimpaa
kimpaa 2014. 01. 01. 21:43
Előzmény: #1813  berlini
#1837
Van még 4500-s OTP-d? Csányi eladás megvolt megint, nem tartasz limites eséstől holnap?
unforgiven 2014. 01. 01. 21:34
Előzmény: #1831  xmann
#1836
Amit leírtál az OTP-ről,az (sajnos) abszolút helytálló.
Csak találgat mindenki, kivéve a döntéshozók. Bár szerintem ők sem tudják még mit lépjenek pontosan.
Az árfolyam pedig hűen követi ezt a "kiszámíthatóságot" (2010.04 = 7300Ft).

Gyorsan hozzáteszem,hogy drága bukszunk egy mocsok sávban van,amiben egyik héten ez az erős,máskor meg az (friss pénz ugyebár nem jön).
recluse82
recluse82 2014. 01. 01. 21:22
Előzmény: #1834  Törölt felhasználó
#1835
richter, tkom
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 20:56
Előzmény: #1833  zodiac
#1834
Későn kérdezted.
zodiac 2014. 01. 01. 20:43
#1833
Nem igazán ebbe a topicba illik a kérdés, de itt találok hozzáértő
embereket, tételezzük fel, a fidesz a választások előtt bedob egy
devizahitelesek mentésére valamit, az OTP-ből kiszállnak sokan,
aki a béten szeretne befektetni, melyik részvénybe fog fektetni?
Talán lehetnek megugró részvények!?
xmann 2014. 01. 01. 20:05
Előzmény: #1831  xmann
#1832
Szóval, ha süt a nap, akkor lehet arról vitatkozni, hogy melyik lehajtónál kanyarodjunk le az autópályáról, de ha sötét van és orrodignemlátszköd, akkor miről beszélünk? Senki nem tudja mennyit ér az OTP, Csányi sem. Ezért adja el a papírjait. És mivel ilyet 2013 előtt nem csinált sosem, elhihetjük, hogy nálunk bennfentesebbként jobban látja a dolgokat, és amit lát az tuti nem tetszik neki. Akkor minek okoskodni, ha a főnök is menekül?
xmann 2014. 01. 01. 20:03
Előzmény: #1828  berlini
#1831
És hogy az OTP témához is hozzászóljak. Szerintem nincsen senki aki tudja mennyit ér az OTP, hisz nem tudjuk sem azt hogy a jó király mennyi terhet rak kedvenc bankunk vállára, sem azt hogy a Spéder-féle Postakarékfhb mit fog okozni a piacon, sem azt hogy matolcsy mivel tervezi kiüldözni a 8 bankból a négyet, de legfőképp azt nem hogy mekkora kamatbevételkiesést okoz az hogy nem 7% a JBK, hanem 3%. Vélhetően sokat. Szóval ez itt most egy teljes lutri. Mehet fel is meg le is 2000 forintot, de ezt a fajta játékot én inkább a kaszinóban játszom
xmann 2014. 01. 01. 20:00
Előzmény: #1829  pomperj
#1830
Testvérem, ha neked éves 40% volt a hozamod 30 éven át akkor Te sorosgyuri vagy maga. Ha volt 1000 dollárod az elején, és annyi csak volt már, akkor most van 24 millió dollárod. Szép munka, így tovább. Ha az "elég régen" csak 20 évet jelent mert csak később jöttél rá a tuti módszerre, akkor is van 1 millió dollárod.

Haggyukmá az etetést
pomperj
pomperj 2014. 01. 01. 19:43
Előzmény: #1827  Törölt felhasználó
#1829
1)Igen, primitiv a modell. Mindossze 2 szamra epit, az elozo 12 honap netto profitjara, es a valos konyvszerinti ertekre. Es ennek alapjan azt szamolja ki a Graham-Nmmber, hogy mennyit er a reszveny, "fair" ertekeles mellett, vagyis egyfajta jozan optimizmus alapallas van benne.

Am, eppen ez a szepsege is. Minden negyedevben konnyen ujra szamolhato, es ad az invesztornak egy iranytut, hogy ertekelni tudja, objektiv alapon, kb. mire szamithat egy "normalisan" jo vilagban.
Nincs benne "bull-market baloney", "excess enthusiasm", ahogy Graham nevezte, es mindaz, ami annyira jellemzo manapsag.

2)A vitainkban itt fel sem szokott merulni a "defenziv investor" fogalma.
Aki csak akkor all long poziciora, ha megvan az a bizonyos "margin of safety".

Maig azon lepodom meg leggyakrabban, mennyire nem kap hangot az ovatossag, a jozan gyanakvas, a rizikok kelloen magas ertekelese. Helyette kedvesebb a maximum profit varakozasok emlegetese, a pozitiv hirek hangsulyozasa, es kozben a vedekezes es jozan ovatossag pesszimizmussa nyilvanitasa.

3)Ebben a mufajban en 30 evet eltem tul. Azt tapasztaltam, hogy az optimistak elettartama sokkal rovidebb. Ja, es ha tuleltek, a hozamaik 5 eves tavlatban sokkal gyengebbek voltak. Az enyem eleg regen stabil, es kozel van az evi 40%-hoz. Evvel manapsag nem lehet elismero fejbolintast kapni. De, nekem ez eleg;-)

Good luck.

berlini
berlini 2014. 01. 01. 16:32
Előzmény: #1822  Törölt felhasználó
#1828
Nem azt állitottam, hogy mindent azonnal háritanak át.
Én azt mondtam, hogy az eddigi intézkedések folyamatosan drágitották a bankolást Magyarországon.
A válság mélypontján a nyereség csoportszinten 160 milliárd volt, de nem véletlenül a válság az NPL90 növekedés fáziskésése miatt fáziskéséssel ért el a bankok nyereségességéhez. (Kezdetben még nőtt is a nyereség a ft/euró árfolyam romlása és ezáltal a kamatbevételek növekedése miatt.)
2011-ben csoportszinten a nyereség már csak 83 milliárd volt.
2012-ben a megnövekedett különadók ellenére 122 milliárd fölött és 2013-ban az ukrán leirás nélkül szerintem 150 milliárd ft lenne.
Egyszerűen nincsen más megoldás.
Ebben az iparágban is van egy a bevetett tőke utáni elvárt nyereség. ha az hosszútávon nem realizálódik, a tőke máshova megy. Igy mindegy hogy melyik politikus mit beszél, hosszútávon minden intézkedés a bankolók költségeinek emelkedését hozza maga után.
Amit pozitivumnak tartok az OTP-nél:
- annak ellenére, hogy a hitelállomány 2009-2012 között erősen tavaly pedig enyhén csökkent, az operativ eredmény szintjén ez csak kisebb csökkenésként volt tapasztalható. Az évi 400 milliárdos szintet tartani tudták.
- egyedi nagyobb leirások ellenére egy évben sem lett veszteséges, és a válság 5 éve alatt a saját tőkéjét több mint 50%-kal tudta növelni. (a nagybankok egy része ezt csak tőkebevonással érte el. A többség a sajáttőkearányt csak komoly eszközállomány csökkentéssel tudta megemelni.
- felismerte a bank, hogy pont a válság éveiben vannak komoly üzleti lehetőségek néhány leánybanknál, (orosz, ukrán, bolgár,) és miután volt tőke, ezekben a relációkban volt offenziv.
Amit nem értek:
- túl hosszú ideig tétlenek olyan relációkban, ahol a bank túl kicsi egy eredményes működéshez.
- Horvátországban végre rászánták magukat akvirálásra, de úgy néz ki az Erstebank viszi el az ottani állami bankot.
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 16:28
Előzmény: #1777  pomperj
#1827
Nagyon korrekt kis elemzés, amit írtál, de tudod, mi a legnagyobb baj vele? Hogy egyetlen eredményadatból indul ki. Mindjárt egész más képet kapsz, ha kicseréled az OTP 82 mrd-ját 120-130-ra (persze, a fordítottja is igaz, ha beszopatják Orbánék a devizahitelekkel a bankokat, akkor 82 se lesz).
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 16:27
Előzmény: #1825  Törölt felhasználó
#1826
Jól van kisfiam, leléphetsz !
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 16:01
Előzmény: #1824  Törölt felhasználó
#1825
beragadt önfényezők topikja
:D

újabb accept nick
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 15:58
Előzmény: #1813  berlini
#1824
BÚÉK mindenki szakinak ! Eszméletlen amit itt lenyomtok az Otp-s érvelésekben, csak így tovább !
A mostani válasz tökéletes, mindenki átgondolhatja, értelmezheti és eldöntheti, hogy milyen pozit vesz fel 2014-re !
Gratula uraim az elemzésekhez !
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 15:38
Előzmény: #1820  pomperj
#1823
Azon hogy 82, vagy 110 milliárd lesz-e a 2013-as eredmény lehet vitatkozni. Szerintem a kettő között. Jó eséllyel 100 alatt.

Azonban a könyv szerinti értéket mindenképpen alálőtted. Nem tudom hogy az ING és a BNP esetében a saját tőkét tisztítottad-e a goodwillel (szerencsédre nincs is kedvem utánanézni), de még ha az OTP Q3-as saját tőkéjéből le is vonjuk a teljes goodwillt, akkor is 4970 Ft jön ki részvényenként. Sőt ha az immateriális javakat is levonjuk, még akkor is 4800. Ez nem 300 Ft tévedés.
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 15:26
Előzmény: #1819  Törölt felhasználó
#1822
Ha mindent áthárítanak, akkor miért ilyen szerény az eredmény? Az OTP harmadik negyedévi gyorsjelentése szerint az eredmény I-III. negyedévben 62,7 milliárd, míg a korrekciós tételek hatása nélkül 135,3 milliárd lenne. Ha mindent áthárítanak, mit kell korrigálgatni? Ha mindent áthárítanak, akkor miért vársz te is csak 110 milliárdos eredményt idénre, miközben a válság mélypontján, 2009-ben 150 milliárd volt?
berlini
berlini 2014. 01. 01. 15:22
Előzmény: #1820  pomperj
#1821
erre már nem tudok mit irni.
Az én számaim tények, a Tieid spekulációk. Ezekkel nem tudok mit kezdeni.

Sorry

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek