Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 12. 04. 20:36
Előzmény: #1639  berlini
#1640
Miről beszélsz kolléga úr. Józan bankári ész, aki ezzel a devizához indexelt szeméttel elárasztotta az országot az bizonnyal igazi profi volt. Tönkre tette az ügyfélkört, a gazdaságot a belső fogyasztás csökkenése miatt tacsra tette, a bank jövedelmezőségét erősen leamortizálta.

Csak tudnám miért istenítitek Csányit, egy profi egy spekulatív termékkel nem tette volna tele a porfólióját. Mert Gizi néni nem ért hozzá, de a banki elitnek kellett volna.
berlini
berlini 2013. 12. 04. 20:26
Előzmény: #1638  Kontraindikator
#1639
Igen, én is éreztem bizonyos iróniát ebben a Csányi feltételezésben.
Szerintem is a takarékpénztárakat pumpálni fogják tőkével (párszázmilliárd) és partnerekkel, akiket odakényszeritenek.
Egyet nem tudnak egy állami pénzintézetbe hatalmi szóval beépiteni: jószan bankári észt és korrupciómentes tevékenységet.
(Csak meg kell nézni az MFB elmúlt 20 éves tevékenységét. Az intézményesitett korrupció központja)
Tehát egy ilyen állami bank nem lesz soha egy jól irányitott magánbank konkurense.
Kontraindikator
Kontraindikator 2013. 12. 04. 20:05
Előzmény: #1636  berlini
#1638
Szeretem olvasni amiket írtok Pomperj-el.
Igazából egy mondatot szúrnék ide azzal kapcsolatban, hogy az OTP nem lehet 2800. Volt az hasonló jó számokkal 1200 is. De ne a múlttal foglalkozzunk, íme a mondat egy mai interjúból:

"Az OTP vezetője tisztességes versenyre számít az állami támogatással épülő Takarékbankokkal: "Egy vethetne fel aggályokat: ha mesterséges eszközökkel átterelnének oda ügyfeleket. Ha a szabad bankválasztást megszűntetik, és kötelezővé teszik a Takarékbank megbízását."

Szóval tisztességes verseny... nincs több kérdésem ;)
berlini
berlini 2013. 12. 04. 18:59
Előzmény: #1635  Törölt felhasználó
#1637
Furcsa, de az én rádióm egyfolytában attól hangos, hogy Magyarország jobban teljesít. :)
Annak az esélye, hogy Európa jövőre recesszióban marad kisebb mint egy fellendülésé.
Viszont megértem, hogy ilyenkor azok a Guruk a keresettebbek, akik egy fellendülést váró környezetben az ellenkezőt jósolják. Ki emlékszik egy év múlva arra, hogy mellétrafáltak?
berlini
berlini 2013. 12. 04. 18:53
Előzmény: #1635  Törölt felhasználó
#1636
Nem írtam, hogy kizárt. Csupán minimálisra veszem annak a valószínűségét hogy a 2800 Ft bekövetkezik. Ezen kívül, számomra egy Elliot-ból számitott eredmény ennek a valószínűségét fikarcnyival sem növeli.
Sajnálom.
Egyébként aki hisz benne az nyisson shortot. (Csak azért nem mondom, hogy tőkeáttétellel, mert nem kivánok senkinek sem rosszat.)
Törölt felhasználó 2013. 12. 04. 14:07
Előzmény: #1633  berlini
#1635
Európában könnyen lehet újra recesszió - pont a mai napon is ettől volt hangos a rádió. Az európai növekedés törékeny, könnyen recesszióba fordulhat ismét.

Más: olyan, hogy "kizárt", a tőzsdén ismeretlen fogalom.

good luck.
egy_kezdo 2013. 12. 04. 13:00
Előzmény: #1633  berlini
#1634
1)Ha a jelenlegi szabályozó(politikai)-környezet és hozzáállás fennmarad, akkor a hozamkereső tőke itthonról inkább ki mint sem befelé áramlik (a tőkének nincs hazája csak érdeke :) ). Persze ez is változhat jó irányba, ha és amikor lesz ilyen érdeke a "nyilatkozó illetékeseknek".

3)Egyetértek, hogy teljesítmény és forward EPS alapján nem kellene a 2800-as szinttel foglalkozni, DE mivel bármikor jöhet egy nyilatkozat vagy döntés, amely az eredményt megfelezi, így az árfolyam két-három nap alatt lenézhet 3000 alá. Ezért most befektetni nem nagyon érdemes a cég-be. Kereskedni lehet, de az egy másik kávéház.
berlini
berlini 2013. 12. 04. 11:38
Előzmény: #1632  pomperj
#1633
1.)
Természetesen lehetőséget ad arra a xetra, hogy a magyar kisbefektetők a maguk összesen pár milliárd ft-nyi erejével szinte 100%-a otthagyja a magyar bluechipeket. Viszont ezt az elméleti maxumumot többszörösen kiegyensúlyozhatja, ha nyugaton a befektetők legalább 1%-a (összpénzügyi erő sokszorosa a bux teljes tőzsdei értékének,)legalább elkezdi nézegetni az OTP-t és társait és csipeget belőle. Csányi helyében persze én már régen road show-kat szerveznék a gazdagabb világ számos pontján az OTP megismertetésére, hamár a BÉT vezetésének erre nincs esze vagy pénze.
2) Az OTP nem épit felhőkarcolót ezért továbbra sem értem.
3.)
Konjunktúra esetén az európai bankszektor nem fog lenullázódni. Egy elemző nincsen, aki a következő évre recessziót jósol.
Akkkor én megadom a valószinűségét annak, hogy az amerikai és egyéb vezető indexek 40-50%-ot essenek a következő évben:
ez szerintem kisebb mint 1%
Miért? Mert ahhoz egy újabb és ugyanolyan súlyos válság kell mint 2008-2009-ben volt. Ami biztos hogy egy ilyen meg fog ismétlődni, de hogy ez ilyen rövid időn belül bekövetkezzen annak az esélyét én nagyon kicsire veszem.
Amúgy meg az Eliot sem erre épit, ha jól selytem az világválság nélkül is ugyanúgy hullámzik.
Továbbra is tartom, hogy OTP ár= 2800Ft kizárt. Ez nagyobb alulértékeltséget jelentene a könyvszerinti értékhez képest mint a válság mélypontján 2009 márciusában. ( ez kb 0,55 volt most szerinted ez lemenne 0,5 körülre.)
pomperj
pomperj 2013. 12. 04. 03:31
Előzmény: #1631  berlini
#1632
1)A 2 ellentetes iranyu penzmozgas kozul, nevezetesen az "itthonról korlátozottan tudtak külföldi értékpapirokhoz nyúlni" irany sokkal erosebb mozgast fog generalni, mint a masik "Most jöhetnek a Mary nénik is" irany fog generalni.

Egyszeruen es roviden: a magyar befektetok sokkal tobb penzt visznek ki Xetran, mint ami bejon. Ezert gondolom, hogy Xetra explicite nem segiti sem a BUX likviditasat, sem az arszinvonalat. Hanem forditva.

2) Egy intezmeny akkor szokott felhokarcolot epiteni (BET eseteben Xetrat bevezetni, maganszemely Audit venni, jolmeno ceg a garazsbol az elegans irodahazba koltozni, stb.), amikor nagynak es erosnek hiszi magat, es csucson van.
Elfelejti, hogy a csucsrol csak egy iranyba lehet menni.
En az olyan cegeket szeretem, amik videki kis irodahazban vannak, es nem a 5th Avenuen.

3) OTP.
3.1)A bajok nem a jo, optimista idoszakokban jonnek elo; es most meg az van. A nyereseg novekedese a valosagban nem elozi meg az ar emelkedest. Hanem forditva; tudom, ez unorthodox(?) idea, nem ez van a konyvekben, csakhogy en mindig igy lattam eddig.
Amikor meg esik az ar, azt a fundamentalisra invesztor soha nem erti hogy miert (most is ezzel a kerdessel van tele a forum), hiszen olyan jo volt az elozo par Q jelentese. Aztan a kovetkezo majd felvilagositja. De akkor mar beragadt a penze, az ar mar lent van; a piac 3-6 honapra elore diszkontal.

3.2) Elore boritekolom: 2014ben nem lesz a bank PE 13-15, hanem sokkal magasabb; remelem, nem minusz(!). Az arat esni gondolom, de a profit meg gyorsabban tud majd esni; a hanyados meg no. A banki nyereseg hamar eltunik, amikor zuhan az orszag receszio iranyaban, esik az Indexe, a bank egyszerre tele lesz zuros hitellel, stb.

Tehat az egeszen valoszinutlen fikcio, hogy a E marad, az ar esik, es a PE esik.
Ahogy a gondolatkiserletben irtad.

3.3)A valoszinusege? 2014-ben SPY 1100-1200 savig lelatogatni gondolom.
Az Mmerging markets kategoriaban BUX, OTP, stb. az SPY-al valo korrelacio miatt meg gyorsabban esik. BUX nem SSEvel, BSEvel, NIKKEIvel korrelal, sajnos.

Szerintem a valoszinusege a 2800 koruli arnak sokkal magasabb 50%nal; inkabb 80% korulre tennem.

3.4. Egyebkent, a kovetkezo OTP hullamot lefele berajzoltam. Szerintem az Elliott model szerint most jon (3) of 5 lefele, nagyjabol minusz 700-1000 pont koruli impulzusra szamitok. Onnan mar egeszen elkepzelheto lesz a rakovetkezo 1000 pont eses, a (5)of 5 of C.

Good luck.
berlini
berlini 2013. 12. 03. 23:26
Előzmény: #1630  pomperj
#1631
Nem ilyen komplikált ez.
A XETRA egyértelműen lehetőség azok számára, akik eddig itthonról korlátozottan tudtak külföldi értékpapirokhoz nyúlni.
Ugyanis igy lehet viszont is igy igenis lehet pozitiv hatása a BÉT likvidebb részvényeinek forgalmára.
Javits ki ha rosszul gondolom, de eddig külföldről az OTP-t eddig leginkább csak hivatásos befektetők vásárolták. Most jöhetnek a Mary (akarom mondani) Mari nénik is.
A hasonlatod az Empire State Buildinggel nemigen értem.
A másik topikban Elliot alapon újra a 2800ft-os mélypontot jelzed. Meg tudod nekem magyarázni, hogy ez hogyan fog bekövetkezni?
De engedjük el a fantáziánkat:
Képzeljük el. 2014-et irunk. Európa végre újra gazdasági növekedést mutat, ujabb válság nincsen a láthatáron. A bankszektor átlagos előremutató P/E-je 13 és 15 közé esik a 2014-es se sokkal marad ez alatt. Ekkor hirtelen jön Elliot és az OTP 2800Ft-on landol, ami egy 2014-es P/E=5 és egy előremutató P/E=4 -nek felel meg.
Eddig volt a fiction, most a kérdés:
Mekkora annak a valószínűsége, hogy ez bekövetkezik?
pomperj
pomperj 2013. 12. 03. 16:26
Előzmény: #1626  berlini
#1630
A XETRA erkezese nekem tipikus contrary indicator a BUX szamara. Akarcsak a gazdasagi katasztrofakat vagy oriasi erdemenyeket bemutato nagy lelegzetu ujsagcikkek.

Nagyjabol tudom, hogy a kommunikacios szakon mit tanitanak, beultem parszor eloadasokra. Egesz vilagos, hogy mi inditja meg, es tartja fenn hatulrol ezeket a mechanizmusokat,

A XETRA-tol sokat varnak. Megelenkulest a befektetok aktivitasaban, nagyobb likviditast a piacon, tobb bevetelt, netan az arfolyamok es indexek emelkedest.

Azt gondolom, pont forditva lesz.

Ahogy A Empire State Building siker helyett hirdette a 30-evek valsagat, a Burj Kalifa felepulese az olaj gyozelme helyett a szenhidrogen-hatalmi vilag leepulesenek kezdetet,

ugy a XETRA is a BUX ujabb nehez szakaszat harangozza be.

pomperj
pomperj 2013. 12. 02. 04:26
Előzmény: #1628  berlini
#1629
Amazonrol:
Epp most a vasarnapi CBS "60 minutes" musorban volt 20 perces film/interju Jeff Bezo-val;
- 100 focipalya meretu a raktar, es megmutattak, hogy mukodik az egesz;

- most fejlesztenek egy drone hazhozszallito helikoptert, ami a megrendelestol 30 perc mulva hazhoz viszi a cuccot! A konyvtol a friss zoldsegig.

Es bemutattak, hogy mukodik; ha van modod, nezd meg.
Hetfon AMZN nagyot fog ugrani!

Good luck.
berlini
berlini 2013. 11. 30. 11:45
Előzmény: #1627  pomperj
#1628
Kb. 23 éve, amikor elkezdtem (kis tételben) részvényt venni, akkor elhatároztam, hogy csak olyat veszek, ahol ismerem a termékeket, a vállalat tevékenységét, makrókörnyezetet.
Látványos bukás volt.
Sony-t vettem (villamosmérnökként is értékeltem a közszükségleti elektronikai termékei minőségét,)és megtanultam, hogy a japánok nem a nyereségre hajtanak, (ezt azóta sem értem.)
Német épitőipari cégek részvényeit vettem (látva a hatalmas keletnémet piaci lehetőséget), de az egyik legnagyobb német konszern (Philip Holzmann) a német egyesülés idején (évi 16%-os növekedés az épitőiparban,)minden erejét a növekedésbe ölte és a konjunktúra végén látványosan belebukott.
De később volt rá ellenpélda is:
Amikor az amazon-t megvettem vehettem volna ebay részvényt is. Én magam is már több mint 10 éve rendszeresen vásárolok (többszáz alkalommal) az ebayen (az amazontól egyszer sem,)személyesen jobbnak láttam akkor az ebay üzleti modeljét és mégis -másokra hallgatva- amazon részvényt vettem. Szerencsére az elemzőknek lett igazuk.
A Qiagen az én titkos favoritom. A cég által kidolgozott eljárások nélkül a géntechnológiai robbanás -ami mindenképpen jönni fog - nem elképzelhető. Világpiaci vezető pozicióban van. Remélem nem tévedek és a részvény a következő 2 évben legalább 100%-os növekedést produkál.

pomperj
pomperj 2013. 11. 30. 04:02
Előzmény: #1626  berlini
#1627
QGEN-el szemeztem par eve en is.
Csak semmit se ertettem a molecular diagnosztika szovegbol, es azert hiszzek annyira Buffetnek, hogy soha nem veszek olyant, amit nem ertek.

(Ketszer csinaltam, az egyiken nagyot buktam, masikon nyertem volna...ha van eleg okossagom megerteni es tartani)

Szoval, szeretem erteni mit csinal a ceg, QGEN tavol van tolem.
Bator voltal, talan erted is a temat, megerdemled a sikert.
Ami a 25-os csucs ota latok, az nem tetszene akkor se, ha benne lettem volna 2012 ota.

Good luck.
berlini
berlini 2013. 11. 29. 21:38
Előzmény: #1625  berlini
#1626
Amúgy (miközben minden szabadidőmben az OTP-re koncentrálok, különösebb eredmény nélkül,) tőkém kisebb része külföldi részvényekben (Amazon, BMW, Qiagen)az elmúlt évben forintban számitva hozott vagy 40%-ot.Különösen az Amazonon csodálkozom, ami az utóbbi két évben 120%-ot erősödött, miközben veszteséges. (Csak azért nem adtam el, mert az SAP kb 3 éve akkor indult be, amikor eladtam.)
berlini
berlini 2013. 11. 29. 20:59
#1625
A gyj. előtt 4200-4500 közötti sávban történő mozgást jósoltam, és ez több hónapon át be is jött. (Kisebb ideig tartó saávból való kilépésekkel.)
A gyj után vártam, hogy a sáv feljebb megy 4600-5000 közé, (ha kitart a jó hangulat kint, akkor akár efölé is.) A gyj.t Csányi szándékosan elb@szta igy a következő gyj.-ig (ha marad minden a makrókörnyezetben,)nem látok semmi okot arra, hogy miért lépni ki ebből a sávból. Igy fel pozit eladtam, a maradékot értékesitem ha 4600 fölé megy.
Úgy általában (óvatosságból) mostanában több cash-t tartok mint régebben. Ezen csak akkor változtatok, ha a részvény zuhan 6-8%-ot és a sáv aljára kerül.Ekkor full tőkével beszállok. De ezt legkésőbb februárban megteszem az éves jelentés előtt. Végre pozitiv meglepetésre számitok és utána (ha a 4. negyedévre bejön legalább 50 milliárd nyereség,)gyors árfolyam emelkedésre pár héten belül 5400ft-ig, és 6000Ft-ig 2014 év végére.
Mindezt persze csak akkor, ha:
- Európa növekedik,
- Magyarország legalább 1,5%-os növekedést elér,
- Ukrajna stabilizálódik,
- sikerül legalább 1 akvizició (Horvát, vagy román.)
berlini
berlini 2013. 11. 29. 16:58
Előzmény: #1620  pomperj
#1624
Ujra meredeken indultak rekordvadászatra az USA részvényindexek.
A magyarázat egyszerű. Ameddig a részvényhozamok a kockázat felár levonása után is magasabbak mint a legbiztnságosabb államok kötvényhozamai addig ez igy lesz. (Várhatóan még 2 évig, miután a nulla jegybanki kamatok addig maradnak.) Igy a tavaly november közepe óta elért 25-30%-os emelkedést még megfejelik 5-10%-kal Lesz megingás a QE csökkentés bejelentésénél, (kb 2014 márciusa körül), de kb 10-15%-os korrekció után long lesz legalább 2 éven keresztül. Ugyanis, ha sikerül elérni az éves GDP növekedésben a 2,5-3%-ot, akkor a vezető amerikai vállalatok éves nyereségtömege évente 5-10%-kal fog nőni. Beruházások növekednek, foglalkoztatottság nő, fogyasztás nő...ameddig az olcsó hitel marad, addig nincsen okunk mást várni.
Törölt felhasználó 2013. 11. 29. 08:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#1623
A tutit mindenki magának mondja meg...max téved :)
Sok szerencsét.
Törölt felhasználó 2013. 11. 28. 23:48
Törölt hozzászólás
#1622
pomperj
pomperj 2013. 11. 28. 20:05
Előzmény: #1620  pomperj
#1621
A Dollar jelet kitorli az editor itt.
A szamok az alabbi iromanyban:
4 Trillio, -600, +24, -1200, +144.,

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek