Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 07. 09. 20:47
Előzmény: #1119  pomperj
#1120
Úgy legyen.
Végül is én sem hiszem, hogy most elmegyünk 5300-ig. Viszont minél magasabbra törünk annál valószinűtlenebb a korábbo korrekciós célárad a 3900Ft elérése.
Én továbbra sem hiszek abban, hogy Amerika nagyot korrigál. De egy 5-10% újra benne lehet. Ez viszont szerintem kevésbé a TA-tól, inkább attól függ, hogy a gyj.szezon hogyan folytatódik.
Minél jobbak lesznek a jelentések, annál kevésbé lesz érezhető a QE leépités miatti félelem.
Láthattuk az Alcoa-nál, hogy könnyű pozitiv meglepetéseket okozni. Elég egy nagyon pesszimistára sikerült elemzői konszenzust csupán részben túlteljesiteni.
pomperj
pomperj 2013. 07. 09. 20:35
Előzmény: #1116  berlini
#1119
Mielott barmit lepnel, azert ajanlok vegy figyelembe 3 tenyt, mielott kilovod a shortod:

1) NY-ban korrekcio felfele mar penteken atment a Fibo 62%-on. Az az okolszabaly, hogy ha ez fole megy, akkor mar csak kb. 38% valoszinusege van annak, hogy nem teszteli az utolso csucsot, ami most 1535, hanem visszafordul elobb.

Ez a szint mar csak 5 ponttal, kb. 0.5-1%-al, igen, egy szazalekkal van a ma este 8 oras szint felett. Ami egeszen keves tovabbi kockazat, de azert nem is olyan keves az a 38% esely.

2)Veletlen ugyanitt van, 1535 szinten, az utolso nagyobb fel korrekcio csucsa, mint ellenallas is.
Tehat, igazabol KET rezisztencia is van, eppen cask picivel a fejunk felett.

3)Nagyon regi okolszabaly az is, hogy 1% mozgas a bond piacon nagyjabol 5% mozgassal er fel a reszveny piacon.

Nos, a kotveny piac majus eleje ota 15%-ot esett. Barmilyen kalkulacio szerint ez egyenerteku egy NAGY crash-el a reszveny piacon. A reszvenypiac csucsa maj22. volt, tehat kesesben van, ugy 2-3 hettel a bond piachoz kepest.

Ertem en, hogy a mediak hihetetlen erovel sikeresen elnyomtak a rizikok oriasival megnovekedett meretet az invesztorok tudataban; az elmult 2 het fantasztikus bizonyitek a mediak hatalmarol.
De nem tart orokke. Le fog esni a tantusz.

Egybekent en is bukoban vagyok, mar egy auto araval, egy szep nagy short-ban; de boven vissza fog jonni.
Alig varoom, hogy mikor duplazzak ra.
Törölt felhasználó 2013. 07. 09. 20:00
Előzmény: #1116  berlini
#1118
Az amerikai bankok jelentéséig nem fog a pénzügyi szektor korrekciózni. Nekem is van különben OTP shortom beragadva (amit nyerőben pénteken lezárhattam volna, csak sokat akartam nyerni a pozikkal), de ez az esetemben minimális.

Bár megjegyzem az európai és fejlődő bankok leváltak az USA bankoktól, (BNP már ma is mínuszban zárt stb.)de az OTP meglepően stabilan tartja magát.
recluse82
recluse82 2013. 07. 09. 19:08
Előzmény: #1116  berlini
#1117
a pénzcsap nem záródott még, meg amugy is feltételekhez kötött manipula az egész, volt egy le kör vki jol bevásárolt és mennek tovább az égbe
berlini
berlini 2013. 07. 09. 18:36
Előzmény: #1114  pomperj
#1116
Igaz, hogy én nem vártam 4000 alá, de nagyot tévedtem abban, hogy ez csak egy kisebb korrekci lesz 4700-4800 közé. Ennek megfelelően cash-ben vártam 4700-nál a visszakorrekciót 4400 alá és utána vártam csak egy 5000-ig menő longot, de azt is csak augusztus közepére.
Miután 4700 fölé ment sorozatban nyitottam rá shortot (egy részét napon túl,)egészen a mai napig. Ha tovább megy 5300 felé, akkor lesz teljes az elmúlt 7 nap csődje.
Ma gondolkodtam azon, hogy zárom a 6000db shortot, de nem gondoltam, hogy ekkora erő lesz benne és 5000 fölött marad.(Ma csak 100ezret buktam, mert 5006-nál nyitottam rá ismét.)
Itt az idő, hogy beinduljon az amerika vezette nagyobb korrekció , különben még nagyobb lesz a bukás.
(S&P500 már alig a május végi csúcsa alatt van.)
Törölt felhasználó 2013. 07. 09. 14:49
Előzmény: #1112  kimpaa
#1115
Az a helyzet, hogy pont ettől szép, vagy nem szép a tőzsde ( attól függ, éppen hogy áll a zászló neked ), hogy senki, ismétlem, SENKI nem tudja, hogy mi lesz a holnapi, holnaputáni, stb. árfolyam. Ha sok elemzést és előrejelzést olvasol, észreveszed, hogy kb. 50%-uk találja el. Akár itt, a fórumon, nagyon alátámasztva mindennel, akár bármilyen hivatalos elemző. És ez így van jól. Ha nem így lenne, nem lenne tőzsde, vagy nem az lenne, ami. Hát így adjatok bárkinek a szavára :)
pomperj
pomperj 2013. 07. 09. 10:45
Előzmény: #1113  Törölt felhasználó
#1114
Igazad lett.
Atment a kritikus szinteken, tesztelni fogja az utolso csucsot. Azt gondolom, mar most nagyon tulvett OTP, tovabbra is pici az esely a csucs attoresere,
Törölt felhasználó 2013. 07. 09. 09:39
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1113
Igen várakozásom be is jött, úgy tűnik az ötezres OTP szinttel kapcsolatban. Igaz 4900-as szinteken én már longot nem veszek fel...
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 08. 10:13
Előzmény: #1111  kimpaa
#1112
Egon abszolút lefelé várja:

Napos:
Erős ellenállás az 50 napos átlag, és a fej-váll alakzat nyakvonalának
együttese 4800-on. Nagy forgalommal megpróbálkozott ennek az áttörésével, de
sikertelenül. Egy gravestone doji - sírkő -, ez a gyertya újra lefelé fordítja.
A 200 napos átlag támasz 4450-en.

Hetes:
Elliott !!! Nem teljesen szabályos, de elég jól elkülöníthetőek a hullámok. A hetedik hullám szépen felemelte az 5-A szakasz
50-61,8 %-os szintje közé, ezzel abszolút szabályszerűen teljesült a hetedik hullám
szükséges és elégséges feltétele. Következhet a 8. hullám, amely újra 4450 alá
hozza.
Nagyon jó pay-roll adat Amerikából, de ugye most a jó adat a rossz adat, hiszen a jó adat hatására záródhatnak a pénzcsapok a FED-nél...
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 08. 09:30
Előzmény: #1110  pomperj
#1111
Ma lesz a vizsgálat, figyelek :) Eddig veszik az OTP-t :)
pomperj
pomperj 2013. 07. 08. 09:00
Előzmény: #1109  pomperj
#1110
2)Shanghai index nem egyszeruen tovabb veszitett a momentumabol, inkabb eros impulzus van lefele, es mar 2% -nal nagyobb a minusz. A korrekcio a Fibo 32% rezisztenciat csak megkozelitette, de ott se erte el. Kina mintha szandekosan akarna “kirazni” a shadow-banking mufajt, es a preferalt allami bankok jatekteret boviteni, majd egy feltokesitesi kenyszer utan.

3)India BSE index is minusz 1%-al nyitott hetfon es azota is gyengul. A ciklikus cegek (acel, auto, bank) az atlagnal sokkal nagyobbat estek, a defenzivek pedig (IT, gyogyszer, stb) egesz jol tartjak magukat; nyilvan megy a szektor rotacio, ami lenduletet adhat a lefele trendnek.
pomperj
pomperj 2013. 07. 08. 08:34
Előzmény: #1108  Törölt felhasználó
#1109
Minden Azsia index nagyot esett hetfon. Az MSCI ex Japan -1.6%. Ugy nez ki, hogy az Azsia korrektiv rallynak vege.
Minden azsia valuta tovabbra is gyenguloben van a dollar ellen.

1)Japan NIKKEI kb. -1.4%-al zart. A Sprint-felvasarlas hatasara Softbank 4%-ot esett, a bankok (MFG,MTU, NMR), es az exportorok is atlag felett estek. A NIKKEI Fibo 62% kb. 14.600 korul van, de ugy nez ki, az index visszafordul mar 300 ponttal elobb. A hullamforma is ezt igazolja, 14.000 szintnel szep oldalazo haromszog formaban latszik a (4) hullama. A meg longban levoknek ideje megint felreallni, valoszinuleg kezdodik a (c) hullam, ami lankadatlan eladoi nyomast hozhat. A trader mentalitasuaknak itt van a leveraged short ideje.
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 14:43
Előzmény: #1107  pomperj
#1108
Kedves János! :))
Te valami alapkezelőnél dolgozol vagy magánzó vagy?
Portfólió kezelést vállalsz?
Légy szíves írd meg priviben.
fci197@indamail.hu
pomperj
pomperj 2013. 07. 07. 14:22
Előzmény: #1106  pomperj
#1107

Szia S,

Az email-ed alapjan jol, es csak azert valaszolok itt, mert hatha masokat is erdekel ebbol valami. De igen, a lenyeget jol erted, csak en kicsit maskepp latok par reszletet.

1)Igen, a “Don’t fight the FED” elverol van szo. Ha a FED elkezd szukiteni, akkor kivon valamennyit, eloszor persze nagyon keveset, a gazdasag egyik fo hajtoerejebol: hivatalosan bejelentettek, hogy 2013 nyaratol mas idoszamitas van, mint amit 2008 osze ota megszoktunk. A megszokas nagy ur, nehez leszokni mar 5 eve tarto folyamatos “feldobo” kabitoszerrol. Innentol mas a kotveny piac, es persze mas a reszvenypiac kilatasa is. Meg minden mase is.

A kotveny piac, amit a FED kozvetlenul tamogat es allandoan vasarol bele napi kb. 3 B USD likviditast, mar maj. eleje ota esik. Mert mindenki tudja mar, hogy elmenoben a legnagyobb vevo. Ez mindenfele addicionalis kovetkezemennyel jar, pl. azok az befektetok, akik ezevben ugy 150Mrd USD allamkotvenyt vettek, azok mind viz ala kerultek par het alatt. A Trimtabs szerint eddig USD 60B korul maris eladtak kotvenyeket, es ez csak az altaluk figyelt par alapbol jot ossze! Bill Grossnak nincs vevoje!

Csak hasonlitaskeppen, 2008 nyaran volt egy kisebb, kb. 40B kotvenyeladasi panik, es tan emlekszel, mekkora balhe lett ebbol? Az eddigi 50% koruli kamatemelkedes akkora feszito ero, hogy ettol jopar hete vadul esik az arany, csuszik az olaj, minden nyersanyag ara zuhan, es mert az USD kamat megy fel, (mikozben ECB/BOJ/BOC meg az elozo haborut vivja, es le van kesve), hat gyorsan erosodik a dollar es zuhan Euro, yen, stb.

2)Nem azonnal, nem. A reszvenyek a “big rotation” elve alapjan egy ideig akar profitalhatnak is; de ha a kotvenyek maj1. ota esnek, a reszvenyek ugyancsak esnek maj.22-ota, szoval, akkor azert megse akkora nagy ez a kesleltetesi ellenhatas. De igazad van, a cons.confidencia akar nohet is, mert szerenyen, de mukodik. Csak ettol meg a wake-up call eleg hamar megjohet, szerintem.;-), akar a jovo heten.

3) mas a sorrend szerintem, de igen:
1)bonds 2)commodities, 3)US multinationals.4)Emerging markets5)utility, REITs, MLPs, against USD cash.

4)NEM.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 07. 07. 10:09
Előzmény: #1105  McDee
#1106
The yield jump is not confined to TLT notes, but affected ALL forms of CREDIT.
There are over 100 bond ETF categories, the importants are BND, SHY, HYG, JNK, etc. Check a couple of them.

T-bond yields at 30 years category jumped over 50% from their lows; similar municipals up 70%, mortgage bonds up 20%, junk bonds up 40%.
Sure, the short ones (CSJ) jumped only 2%.

The thing is global. UK gilts are up 77% from 2012aug.low. German bund yields are 55% up, the japanese, as we all know, are up 110%.
Why do you think Draghi said last week what he said? Think!

"tavolabbrol nezve", eddig az arzuhanas megsemmisitett legalabb 2.0Trillo USD likviditast, majus eleje ota. Ami csak kicsit tobb, mint a FED osszes QE-ja, a BOJ-val egyutt.
Tenyleg, ez bakfitty?

Lattal mar aranyokat, vagy a bond es a reszveny piac korrelaciojarol kepet?

Mert ha megkerdezel ma egy NY bond tradert, akkor azt fogja mondani, hogy nem kepes hetek ota kapni egy rendes bid-et, akarmennyire viszi le is az arat?

Bond offerings have also run into a brick wall. Issuers postponed 10 deals, just to raise 300M, since 4 days no new offering came to market. because impossible to sell them.
Nem tunik "tragikusnak"?

Good luck.

McDee 2013. 07. 06. 20:26
Előzmény: #1104  pomperj
#1105
Kétségtelenül igazad van a hozamemelkedést illetően. TLT (ETF)-ben kb. 28 év a kötvények átlagos hátralevő futamideje, ami igen érzékennyé teszi árfolyamát a hozamváltozásra. Pénteken minden lejáratra ugrás volt US bondban.
Távolabbról ránézve nekem nem tűnik tragikusnak a kép.
link
A spread nemigen változott a rövid és hosszabb lejáratra sem.
pomperj
pomperj 2013. 07. 06. 07:23
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1104
Ket, szerintem fontos fejlemenyre hivnam fel a figyelmet, ami szorosan osszefugg, magyarazat nelkul:

1)A hosszutavu, es oriasi allomanyu US treasury bond (TLT) penteken GAP-el oriasit esett.

Ez uj 3 eves melypont, 106 korul. A majus elejen 122-es szintrol kezdodott megcsuszas lefele mostanara zuhanassa morfolodott. A gap a(3) hullamok kozepe tajan szokott lenni. A hosszutavu Support szintek 90-nel kezdodnek.

El tudod kepzelni, hogy 1.0 Trillio USD allomany ertekvesztese ilyen aranyok mellett mekkora penz, ha a fenti elemzes helyes? Mekkore a bepanikolasi kockazat? Es NEM egy, sok Tr van ebbol a kezekben.

2)A portfolio cikket, "Elképesztő csúcsot értek el Magyarországon a külföldi befektetők"
alaposan el kell olvasni.

Keves contrarian szemlelettel kitalalhato a varhato kovetkezmeny.

Good luck.
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 21:27
Előzmény: #1101  pomperj
#1103
Tavaly fel 4K fölé, majd sávozás 3300-3800 majd kitörés ősszel.
Idén fel 5K fölé majd sávozás 4400 - 4900 között már egy ideje. Kitörés ősszel?
Lehet idén is ilyen egy ezressel feljebb?
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 17:10
Előzmény: #1101  pomperj
#1102
4200? Az nem semmi lenne.
pomperj
pomperj 2013. 07. 05. 16:56
Előzmény: #1100  kimpaa
#1101
Tovabbra is azt gondolom, a 1091 szamu elemzes ervenyes.

Ha a mai zaras 4xxx, akkor az (5) impulzus alja -600 (plusz/minusz 100) ponttal kevesebb, kb. 2-3 het mulva.

En ma zarskor mindenkepp kilepnek, ha lenne long poziciom.

Good luck.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek