Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2013. 06. 27. 21:36
Előzmény: #1059  berlini
#1060
És az a Holland kismama megkeresi napi két órában azt, amit nálunk a 8 órás.
Mennyi ideig is tudja "lógatni a lábát" a neki járó pénzért a hazai munkakereső (előtte mennyi ideig kellett munkaviszonyban állnia)? Mennyi egy munkanélküli álláskeresésének az átlag ideje?

berlini
berlini 2013. 06. 27. 20:55
Előzmény: #1051  Törölt felhasználó
#1059
apró megjegyzés:
a hollandoknál az egyik legalacsonyabb a munkanélküliség Nyugat-európában.
Tudtad, hogy ott az állások túlnyomó többsége részmunkaidős?
Hogy ott természetes, hogy a munkaidőt hozzá lehet passzitani a, mondjuk női munkaerő lehetőségeihez? Akár 2 óra naponta. Hogy ez mennyivel jobb mint évekig nem dolgozni és utána (úgy hogy a gyerekek még csak 5-8 évesek) egyszerre hirtelen megpróbálni helytállni napi 8 órában?
Ez természetesen jól jön a munkaadóknak is az jó az egész gazdaságnak.
Nálunk még mindig az a természetes, hogy ha valakinek jut egy munkahely, akkor jár neki az is, hogy ha nincs munka akkor a láblógatásért jár a pénz.
Hogy ez nálunk versenyképesebb országban nem igy van az nekünk fel sem tűnik. Sőt sajnáljuk őket ezért. (Persze másrészt meg irigykedünk a jobb életszinvonalért, ami ott senkinek sem ingyen jut osztályrészül. Kemény küzdelemmel érik el.)
berlini
berlini 2013. 06. 27. 20:43
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
Nem válaszoltál arra, hogy az a sok buta USA képviselő és szenátor miért nem áll elő a radikális javaslataid egyikével?
Ha jól értem egyrészt elitéled az USA vadkapitalizmusát másrészt fenntarthatattlannak tartod az Obamai egészségügyi programokat.
Azt is megmagyarázhatnád, hogy milyen csődhullámot idéz elő a mennyiségi lazitás az USA-ban.
Eleget szidtad már a pancser megoldásokat jó lenne már olvasni arról is, hogy a gyakorlatban hogyan nézne ki a Te megoldásod.
Amit eddig olvastam erről az az volt, hogy csődhullámmal kezdődne...
Törölt felhasználó 2013. 06. 27. 19:56
Előzmény: #1053  berlini
#1057
ez nem shortos szemüveg kérdése.

Madicaid, Madicare szociális egészségügyi programok a legnagyobb költségvetési tételek USÁban. Finanszírozásuk fenntarthatatlan.

Semmi örömöm nincs abban, ahogy a lejtmeneten csúszik a nyugati világ.

Társadalmi robbanáshoz vezethet az a csődhullám, amit a fedezetlenül nyomtatott pénzek vég nélküli öntése jelent a világgazdaságra. Erre figyelmeztetett a bázeli BIS bank.

Mostani és a jövőbeni helyzet fő oka:

A globális világgazdaság által állított kihívásokra adott pancser, haszonleső, csak az elitet szolgáló nyugati, monetáris, tűzoltó válasz.

kimpaa
kimpaa 2013. 06. 27. 15:52
Előzmény: #1055  pomperj
#1056
Holnap negyed és féléves zárás, nem vársz egy meghúzást emiatt?
Nagyon biztos vagy ebben a 3900-ban, de figyelek :)
pomperj
pomperj 2013. 06. 27. 14:43
Előzmény: #1050  pomperj
#1055
A mai nap megerositeni latszik a reggeli varakozast:
Az emelkedo korrekcio elakadt a 4700-4738 kozotti GAP aljaban, 4705Ft szinten. A mai extreme alacsony vasarloi hajlandosag volumene mellett nincs is esely atmenni rajta.

Ket alternativa latszik kezenfekvonek:

a) visszateszteli a 3 nap emelkedest vagy egy reszet; kezenfekvo kozbenso tamasz a 4550Ft szint, az emelkedesnel kihagyott gap teteje. De lehet, hogy visszatesztel egeszen 4440Ft-ig, DE aztan ujra lenduletet vesz, es egy masodik hullamban megprobalja bezarni a GAP-et minimum 4738, max. 4850FT szint kozott. Ennek 60%-os eselyt adnek.

b) A rengeteg fundamentalis rossz hir miatt nap vegere maris visszafordul lefele, es vege a korrekcionak.

Ha igy volna, akkor itt az utolso jo alkalom a menekulesre; a felevel mindenkepp kilepnek, ha lenne long poziciom.

Utana irany a joval alacsonyabb 4300-3900FT-os szintek tartomanya.
berlini
berlini 2013. 06. 27. 12:06
Előzmény: #1051  Törölt felhasználó
#1054
Amerikáról nincsenek személyes tapasztalataim, igy nem vitatom (a már más forrásból is hallott) tényeket a munkaerőpiac keménységérő, a job halmozókról, a biztositások, és nyugdijbiztositás hiányáról stb. Kemény világ, nekem is szimpatikusabb mondjuk (a személyesen is tapasztalt) német rendszer.(Habár van olyan festő ismerősöm, aki kb 10 évet volt Nwy York-ban és környékén, kézről kézre adták és nagyon szépen megszedte magát, még Rober de Nero-nak is renoválta az egyik lakását. ) Obama próbálkozik, de neki és az országnak az a peche, hogy ezt a válság közepén kezdte el és ezáltal csak súlyosbitotta az amúgy is felborult költségvetési egyensúlytalanságot.
Nem tudják elkerülni a teljesitmény mérleg (áruk + szolgáltatások és a tőkemozgásokkal kiegészitett) egyensúlyának helyreállitását, (ha jól tudom vlamit már javult ez az elmúlt évben.
berlini
berlini 2013. 06. 27. 11:46
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
Hát felelősség nélkül könnyű osztogatni ezeket a katasztrófális megoldási javaslatokat.
Idéztél egy képviselőt.
Tudsz idézni EGYET, aki amit most javasoltál ott a kongresszusban beterjesztette?
Ha nem, akkor mielőtt ilyet irsz, előtte elkezdhetnél számolgatni, hogy ennek a válság közepén 2009-ben milyen hatása lett volna.
Én azt tudom, hogy shortos szemüvegen keresztül nézve minél rosszabb annál jobb, de ez annál komolyabb történet.
Törölt felhasználó 2013. 06. 27. 10:40
Előzmény: #1051  Törölt felhasználó
#1052
és hogy mit kellett volta tenni USÁ-nak.

Ahogy Ron Paul kongresszusi képviselő szokta ismételni "The US is technically bankrupt", azaz az USA gyakorlatilag csődben van.

A különbség az USA és Magyarország között, hogy ott nyiltan beszélnek az államcsődről míg itt a sheeple népet etetik a növekedési statisztikákal.

HOgy mit kellett volna tenniük? A 2008-ban bedőlt cégeket és bankokat hagyni bedőlni. No Bailout. Költségvetési hiányt lefaragni, ami óriási fájdalommal és átmeneti károkkal járt volna. De amíg közel 50 millió ember food stampet kap étkezési hozzájárulásként havonta, közben kínában ezért egy hónapig állnak a gyártószalag mellett, addig az amerikai álom és versenyképesség csak egyre távolodik.

Szupehatalom fenntartása szupergazdaságot igényel, ami egyre halványabban teljesít. Ha a FEd pénzéből gyárak és termelés nőne ki Amerika szerte, akkor senki nem szövegelne, de így...??!!!
Törölt felhasználó 2013. 06. 27. 10:06
Előzmény: #1048  berlini
#1051
kis ízelítő az amerikai és kanadai munkaerőpiacról (ahogy tapasztaltam):

- óra bér van, ami elsőre nem baj. Ha bemégy dolgozni és mondjuk nincs munka éppen, hazaküldenek. Aznap kerestél 2 órát. Kereskedelem, vendéglátóipar és még sorolhatnám, mind így megy. Van egy mobilod és behívnak dolgozni egy héten mondjuk 2 napra 2 órára és csak ezt fizetik ki. Becsekkolsz a time-sheeteen, ahogy végzel, good-bye. Ezek az part-time-jobosok millió számra. Nem munkanélküliek a statisztikában! Államonkénti minimál órabért kapod, persze lehet több part-time-jobod is.

- Fed pénzpumpa ellenére vállalati hitelezés nincs, állampapírokon keresztül közpénzbe megy, és a spekulációt fűti csak. Valós infláció 8-10% körül van, de nem az a veszély igazán.

Igazán ipari beruházás nincs, 55 ezer termelő létesítmány hagyta el az országot az elmúlt 20 év alatt. A teremtett munkahelyek szolgáltatások
mint egészségügy, vendéglátás, stb. Ez nem váltja ki az elbukott ipari termelést.

vegyél egy repjegyet és tölts el mondjuk egy pár hónapot odaát, és akkor valósabb képet kapsz a helyzetről. A média hazudik, ez a dolga. Etetés folyik.
pomperj
pomperj 2013. 06. 27. 09:25
Előzmény: #1049  p-b
#1050
Abszolut egyetertek. Kituno elemzes.

A vegehez csak annyit tennek hozza:
A lefele menetben, majus vegen volt az eddigi legnagyobb korrekcios tuske, kb. 300 pont. Utana jott a 600 pontos zuhanas.

Aligha valoszinu, hogy most, sokkal tobb negativ fundamentum hatasa kozben, 300 pontnal nagyobb felfele tuske kialakulna. Vagyis, arra szamitok, a korrekcio nagy valoszinuseggel kifullad 4738-4800 savban.

A tuskehossz becslest csak alatamasztja az a teny, hogy a volumen megnott. Es sokan akarnak kiszallni mostanaban, boven tobbsegben vannak a viz alatt, mint a potencialis vevok. Akkor pedig akar az is lehet, hogy a 4738-as Gap-et se sikerul betolteni.

Az emelkedes vege utan, a kovetkezo impulzus lefele, egeszen kellemetlenul gyors es lankadatlan lehet.
Minimalis merete 600 pont (-elozo lefele impulzus merete), legvaloszinubb merete kb.1000 pont (1.62Fibo*600), es maximalis merete 1200 pont lehet.

Good luck.
p-b 2013. 06. 26. 21:39
Előzmény: #1048  berlini
#1049
TA, ahogy látom:)
A 4440-körüli szintnél a horizontális support, valamint a hosszú távú emelkedő tr.vonal megállította az esést/korrekciót.
Hetes Log charton link
A hosszútávú csökkenő tr. vonal barna pontvonal áttörése nem járt sikerrel. Továbbra is ellenállásnak, de meggyengítettnek tekintendő, ahol az alsó GAP is található.
Napos Log charton link
4800-as nyakvonal , ami egyben egy ideális korrekciós szint ellenállást jelenthet. A 4440 körüli hosszútávú tr.vonal, ami továbbra is erős supportként szolgál
Órás Lineáris charton link
berlini
berlini 2013. 06. 26. 16:31
Előzmény: #1046  pomperj
#1048
Hát ha ezek szakértők?....
Lehet, hogy rövidlátónak látszom, de annak is örülnék, ha év végéig előre sejteném a folyamatokat.
Azt nem tudom, hogy mi lesz 2020-ban, egy kivételével...
lesz egy csomó szakértő aki 2027-re jósolja a világvégét.
Amúgy meg elmagyarázhatná már végre nekem egy hozzáértő, hogy mi olyan rossz a FED politikájában.
Ahogy én látom:
- folyamatosan csökken a munkanélküliség (és ott nem közmunkaprogramokkal hamisitják a statisztikát és nem osztogatnak munkaerőpiactorzitó módon mindenféle cimen időleges támogatást annak aki 20 és 60 év közötti korosztályokból foglalkoztat, hanem alacsonyan tartják a munkát terhelő költségeket,)
- az államadóság egyre tekintélyesebb része vándorol a FED-en keresztül gyakorlatilag az államnál tulajdonképpen "ingyért", (igy ha majd meglódulnak a kötvénykamatok az állam egy belelendült gazdaságból komolyabb adóbevételi háttérrel kell, hogy a költségvetési egyensúlyt helyreállitsa.
- közben nem szabadult el az infláció,
- sőt a dollár tartalékvaluta szerepe megerősödött,
- USA gazdaság nemzetközi versenyképessége kis lépésekkel, de javul.
Mindemellett elmagyarárhatná nekem valaki, hogy mit kellett volna a FED-nek csinálnia a nullszintes alapkamat és a QE-k sorozata helyett egy olyan gazdaságban, ahol a GDP (ha jól tudom) több mint 70%-a a belföldi fogyasztáson keresztül realizálódik, tehát ahol egy a magyarországihoz (de mondhatjuk európaihoz ) hasonló központibanki és állami restrikciós (fogyasztáscsökkentő) gazdaságpolitika valószinűleg nemcsak az USA-t, hanem az egész világgazdaságot erős recesszióba vitte volna.
Törölt felhasználó 2013. 06. 26. 14:46
Előzmény: #1046  pomperj
#1047
túl kell néha nézni az országhatáron.:)

Most adta ki jelentését a bázeli Nemzetközi Fizetések Bankja, ahova Bernanke is részt szokott venni. Ebben az áll, hogy fel kéne hagyni a jelenlegi monetáris politikával, mert ez csak a bukás receptje, várt hatása elmarad.

The Basel-based BIS - known as the central bank of central banks - said in its annual report that using current monetary policy employed in the euro zone, the U.K., Japan and the U.S. will not bring about much-needed labor and product market reforms and is a recipe for failure.

pomperj
pomperj 2013. 06. 26. 13:53
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1046
Sokat olvashatsz, gratulalok a szelekciohoz.

1)Csak kotozkodeskeppen megjegyzem;-), azert 10 evig nem tarthat bear, mert a medve atlagos esesi sebessege az utolso 100 evben ugy 400 pont SnP/ev, es most SPY mar 1600 alatt van; tehat 4 ev utan mar minuszban lenne!

De masfel ev bear, es minusz 600 pont siman osszejohet; 2014 vege-2015 eleje bottom elkepzelheto.

Ha Prechter-e jonne be 2016-ra, addigra akkora bajnak kellene lennie, hogy az USA/kapitalizmus letezese is megkerdojelezodhetne. Igaz, a Szovjetunio esetere se fogadtunk 1990-ben, emlekszel? ;-)

2) Mostanaban mintha elkezdenenek zuhogni a negativ hirek. Alighanem atszakadt par gat, esnek ki a csontvazak, amiket eddig eldugtak?
A mediak mindig kovetik a piaci hireket. NEM kivaltjak, es nem okozzak a fordulatot. Csak raerositenek.
Törölt felhasználó 2013. 06. 26. 12:41
Előzmény: #1043  kimpaa
#1045
szerintetek miért megy most felfelé ilyen fundás hírek után? az ok, hogy húzza a nyugat, de ez egy kicsit nagyobb volumenű érvégés, mint azt előre gondolta bárki is.. főleg ha a hosszú távú kockázatokat vesszük alapul.
Törölt felhasználó 2013. 06. 26. 12:35
Előzmény: #1040  pomperj
#1044
Charles Nenner Research

Stocks should peak in mid-2013 and fall until about 2020. Similarly, bonds should peak in the summer of 2013 and fall thereafter for 20 years. He bases his conclusions entirely on cycle research. He expects the Dow to fall to around 5,000 by 2018 – 2020.

Kress Cycles by Clif Droke

The major 120 year cycle plus all minor cycles trend down into late 2014. The stock market should decline hard into late 2014.

Elliott Wave Cycles by Robert Prechter

He believes that the stock market has peaked and has entered a generational bear-market. He anticipates a crash low in the market around 2016 – 2017.

Market Energy Wave

He sees a 36 year cycle in stock markets that is peaking in mid-2013 and down 2013 – 2016. “… the controlling energy wave is scheduled to flip back to negative on July 19 of this year.” Equity markets should drop 25 – 50%.

Armstrong Economics

His economic confidence model projects a peak in confidence in August 2013, a bottom in September 2014, and another peak in October 2015. The decline into January 2020 should be severe. He expects a world-wide crash and contraction in economies from 2015 – 2020.

Cycles per Charles Hugh Smith

He discusses four long-term cycles that bottom roughly in the 2010 – 2020 period. They are: Credit expansion/contraction cycle; Price inflation/wage cycle; Generational cycle; and Peak oil extraction cycle.

Harry Dent – Demographics

Stock prices should drop, on average for the balance of this decade. Demographic cycles in the United States (and elsewhere) indicate a contraction in real terms for most of this decade
kimpaa
kimpaa 2013. 06. 26. 11:55
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
Akkor lassan összejöhet popmerj 3900-a. Mondjuk eddig szépen tartják 4600-nál.
Törölt felhasználó 2013. 06. 26. 11:51
Előzmény: #1041  Törölt felhasználó
#1042
A többi tétellel együtt ez már bruttó 25 miliárd Ft feletti eredmény rontó hatás (nettó 20 milliárd körüli) csak az elmúlt pár hónap kormányzati és MNB bejelentéseiből. Emlékeztetőül: a végtörlesztés nettó hatása egyszeri 32 milliárd Ft volt (bruttó 66). Arra estünk még 33 %-ot, 1400 Ft-ot a görög válság miatti zuhét követően.
Törölt felhasználó 2013. 06. 26. 11:41
#1041
Az önkoris hitelek állami átvételének 7 %-a 10-10,5 millirád Ft sarc lenne. Na most ez nincs, viszont helyette a január-április tranzakciós illeték 208 %-a a sarc, ami becslésem szerint közelíti a 20 milliárdot. Ez még a ma reggeli állapothoz képest is alsó hangon 6-7 % további EPS csökkenés idénre, vagy kicsit több. Az árfolyam meg az utóbbi 1 óra esésével együtt is pluszban....

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek