Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zk2010 2013. 06. 10. 14:11
Előzmény: #919  pomperj
#920
Kosz, hogy rendszeresen megosztod az azsiai trendekrol a benyomasaid. Nem sokan hajlandoak tomondatokon tul is velemenyt mondani. Elvezettel olvasom.

Kerdes: mar regota varom a ket banyasz orias, BHP es RIO, igazan jo hosszabb tavu belepesi pontjat. Ezek szerint meg korainak tartod annak ellenere is, hogy 3 eve nem voltak ennyire alacsony aron?
A nyersanyagok most szerinted vezetik a piacokat?
pomperj
pomperj 2013. 06. 10. 10:43
Előzmény: #918  pomperj
#919
5)A legnagyobb vesztes egyenlore Ausztralia. Ahol az ASX index mar az egesz 2013 nyereseget elvesztette 4 het alatt.
Az 5250-es csucsrol 4750 ala is benezett mar; de meg csak az eses lassulasanak jelei sem lathatok. Mint a vajon, ugy ment at a szokasos elso rezisztencia szinteken. Ettol meg persze hamar kialakulhat egy (b) visszalendules.

A 64 Forintos kerdes persze az, hogy vajon ki es milyen erovel koveti az ASX-et? Ha az ASX vezeti a globalissa terjedo lejtmenetet, es sorra csaklakoznak hozza masok, nos, akkor tovabbra is erdemes lesz figyelni Sidney hangulatat.

pomperj
pomperj 2013. 06. 10. 09:38
Előzmény: #901  pomperj
#918
Az Azsia indexek pentek ota rovidtavu melypontjuknal jarnak. A varhato visszapattanas korrekcios jellegu lesz, idoben es nagysagban is rovid, valoszinuleg a szokasos (2b) hullam. A technikai kar, amit az utolso 2 het esese okozott, egyes piacokon jelentos, masoknal egyenlore elhanyagolhatonak latszik.

1)Kina az egyetlen, ahol meg nem indult meg a visszapattanas, ami eloszor felvetheti a gondolatot, hogy a Shanghai proxy, FXI, nem stabilizalodik a mar elert emelkedo support vonalon, hanem attorheti lefele. Meg nem tortent jelentos kar, de az eselye megnott. Ha a Composite lenyegesen attori a 2150 szintet, akkor az aprilisi alj alatt eleg sok pont veszhet el, mielott stabilizalodni fog.

A ma hajnali kinai gazdasagi jelentesben az legmeglepobb, hogy a nyersanyagok kereslete es feltehetoen az ara is ujra esesnek indulni latszik. Ennek vilagmeretu a kihatasa: a 21. szazadi Manchester, mint a vilag ipari kozpontja most Shanghai, es az ottani arak diktalnak.

Hang Seng index is lenduletben van lefele, es akar a 2012 juniusi melypont tesztelese is szobajohet, ami azert 7-8%-al van a mai szint alatt.

2)Nikkei viszont teljes lenduletben van felfele, a visszapattanasi folyamat kozepe tajan. Megprobaltam meg penteken 12.900 korul belevenni a bankokba, de a limitaras megbizasom nem teljesult, siman atugrottak; a japan kisbefektetok zuditjak penzuket a piacba. Az USD/Yen arfolyammal valo eros korrelacio kitartani latszik. Ha elegge visszapattanna a (2) hullam (b) szakasza, akkor ujabb short alkalom adodohat a het vege tajan, 14.000 felett. Akik nem birjak jol az extrem volitilitast, jobb ha kivarnak Japanban.
A tobbi azsiai piac joval kisebb momentumot tudott felmutatni.

3)India Nifty indexe most tartja a formajat es lepcsozik tovabb lefele. A penteki visszalendules 5880 korul igen gyenge volt. Tehat vagy nincs meg vege a mikro korrekcionak, es bizonytalanul de folytatodik (kisebb valoszinuseg) meg par napig, vagy ennyi volt az egesz, es maris tovabb halad lefele, az 5500 tamasz fele. Itt nem latszik jo alkalom most semmire.

4) Singapore es Taiwan nez ki leggyengebbnek Azsiaban.
Mindketto boven eshet meg, a technikai kar jelentos.
berlini
berlini 2013. 06. 10. 09:03
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#917
Bocs, hogy arra nem reagáltam, de nagy ellentmondást nem találtam ezt illetően abban a 860.sz. hozzászólásodban.
Idézlek:
"A forward P/E most 15. A 10 éves átlag erős 15, a 20 éves közel 17, de a valóban hosszú távú csak erős 12."
Ha jól értettelek, (de szólj, ha nem igy van,) akkor ez nekem azt jelenti hogy a jelenlegi előretekintő P/E megfelel a tiz éves átlagnak az elegendőnek tűnik ahhoz a kijelentéshez, hogy a jelenlegi árazás még nem jelentősen túlértékelt, különösen nem egy olyan alacsony kötvényhozamos környezetben, ami az elmúlt 10 év átlagától messze elmarad. Ezért én továbbra is úgy gondolom, hogy miután a nagy verseny mindig is a kötvények és a részvények között folyik a nagybefektetők döntéseinél, ezért ebben a versenyben a részvénypiac túlárazottságáról még korai beszélni. Ennek a veszélye viszont természetesen fennáll. Erről le is irtam a véleményem a hétvégén is.
berlini
berlini 2013. 06. 10. 08:52
Előzmény: #914  berlini
#916
Dax futures: minimálisan de pluszban várja a nyitást ma reggel
Törölt felhasználó 2013. 06. 10. 07:49
Előzmény: #907  berlini
#915
"Tény, hogy:
- P/E alapon hosszú történeti átlagban az amerikai részvények nem túlárazottak, még a jelenlegi csúcsokon sem."

Most már sokadszorra jelented ezt ki érdemi indoklás nélkül. Én a 860-as és 866-os hozzászólásomban P/E, P/BV és GDP-hez mért alapon szerintem elég alaposan, több módszerrel és több időtávra vizsgálva a mutatókat, objektíven igazoltam, hogy tényleg hosszú távon nézve igenis túlárazottak.

Ráadásul azt is megmutattam, hogy a jelenlegihez hasonló helyzetből a 2007-es csúcshoz képest az akkor ugyancsak "nem túlárazott" részvények elég durván zuhantak.

Ezekre a hozzászólásaimra nem válaszoltál.
berlini
berlini 2013. 06. 09. 20:55
Előzmény: #913  berlini
#914
DAX futures:
link
egyenlőre pluszban
berlini
berlini 2013. 06. 09. 20:28
Előzmény: #912  pomperj
#913
Holnap megy-e tovább fel?
Több mint 4% után több szól egy korrekció mellett, akár 5000 alá is.
Viszont ha külföld erősen nyit, akkor a nyitó korrekció után akár napon belül is ujra zöldbe fordulhat.
pomperj
pomperj 2013. 06. 09. 10:18
Előzmény: #907  berlini
#912
Egyetertek a leirt 3 scenario lehetosegerol. Hozzafuznek azert 3 megjegyzest, inkabb kiegesziteskeppen.

1)Kene profit? Minek az a profit?

“P/E alapon hosszú történeti átlagban az amerikai részvények nem túlárazottak”.

A reszveny arak kepesek arra a csodara, hogy elszakadnak vallalati profitok tenyleges nagysagatol, neha meg par evre is. 2012 elejen S&P500 PE mutatoja 14.5 volt, de mostanaban, masfel evvel kesobb mar 19 korul van a szam.
Szoval, az arak emelkedeset azota nem annyira a profitok emelkedese hajtotta felfele, hanem inkabb a PE szorzoszam expanzioja.
A 2009 valsag utani elso evekben a tozsdei aremelkedes valoban a visszalendulo profitokkal aranyos volt. Am mostanaban ez nem igaz. A gazdasagi korulmenyek Amerikaban sem igazoljak a mostanaban lathato meredek aremelkedest, egyre nagyobb az oxigenhiany (=profit hiany). Persze, a profit “kilatasok” javulasa magyarazhatna a dolgot, vegulis a piac elore tekinto rendszer; csakhogy az elemzoi varakozasok 2013-ban lefele update-oljak a Q2-Q4 profitot varakozasokat. Igaz, meg most is 12-13% profitnovekedes az elfogadott atlag profitnovekedesi becsles.

De vajon meg fogjak-e fizetni a FED stimulus elvetele utan is a mai PE=19 koruli szorzot? Vannak ketelyeim.

2)Sokaig tart az, amikor a jo hir JO HIR, es a rossz hir JO HIR?

Nos, ez a refren hallhato minden mediaban, mar 3 ev ota. Ez a mentalitas arra epul, hogy a jo hirek alatamasztjak a gazdasagi expanzio elorehaladasat. A rossz hirek meg azert jok, mert akkor a FED tovabb tartja magat a QE sorozathoz, es fenntartja/kiterjeszti a monetaris stimulus idotartamat vagy volumenet. Valahogy igy van ez Mo-on is?

Csakhogy fundamentalisan a rossz hir azert rossz hir marad, es a reszvenyek piaci arkepzese a “hirmagyarazo csodadoktorok” hatasara egyre inkabb elszakad a valosagtol, es naponta ertelmezve minden hir utan a fenti kerdo mondatot, eszrevetlenul messze tulfut a realis erteken.

Volt mar a QE csomagok kozott 2 alkalom is, amikor par honapra szunetelt a FED penzpumpa, megpedig 2010 majus-szeptember, es 2011 aug-oktober kozott. Tessek csak megnezni, mi is tortent akkoriban az ar gorben? Igen, mindket alkalommal csak 20% koruli volt a beszakadas… de a lefele lendulet megtort hamarosan, pontosan aznap, amikor a kovetkezo QE-t nagy sietve bejelentettek.

A FED pumpa nem fog orokke mukodni. Alain Greenspan epp multheten interjuzott a CNBC-n, es azt talalta mondani, hogy o epp most allitana le a FED stimulust, ha elnok lenne. Veletlen mondta? Vajon Ben fule erzekeny-e arra, amit Alain mond? Vigyazat: abban az orszagban van neha konszenzus is.

3)” ma a részvények (magasabb kockázat mellett) legalább dupla hozamot igérnek az amerikai 3 éves állami kötvényhozamokhoz képest. Igy nem indul meg ebben az esetben a részvényekből a kötvényekbe menekülés”

Hmmm…igaz volna. Csakhogy nem ez a problema. Hanem az, hogy a hosszu, es mostanaban mar a 10 eves, meg TIP es junk kotvenyek arfolyama is csuszik lefele.
A FED pedig azoknak a kamatait nem tudja befolyasolni, csak a roved kotvenyeket. Mert a FED epulete mellett akkora a kotveny kupac, hogy az lehetetlen, annak mar sajat mozgasa van. A kotveny ar csokken, a kamat meg no, a kapcsolat inverz. Es komplikalt a pontos keplet.

DE a lenyeg az, hogy a novekvo kamatok nem tesznek jot a reszveny piacnak. Tessek megnezni az utolso 100 evet. Meg az aktualis Japan osszecsuklast NIKKEI-ben, mert a kotvenyek beszakadtak.

Szoval, a lenyeg szerintem az, hogy a 3 scenario kozul nem egyforma a bekovetkezesuk valoszinusege. Van, amelyike joval nagyobb.
Törölt felhasználó 2013. 06. 09. 09:42
Törölt hozzászólás
#911
Törölt felhasználó 2013. 06. 08. 20:05
Előzmény: #907  berlini
#910
Nagyon kszi ezt az alapos elemzést! Rendkvül jól átlátható a folyamatok lényege - nem szakmabeli számára is !
berlini
berlini 2013. 06. 08. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#909
várom az eredményeket!
Törölt felhasználó 2013. 06. 08. 15:51
Törölt hozzászólás
#908
berlini
berlini 2013. 06. 08. 15:19
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#907
Szaporodnak a cikkek a QE végéről, sőt arról is, hogy értelmetlen volt meginditani.
Akik ebben hisznek azoknak ajánlom tanulmányozni a FED és az EKB pénzpolitikája különbségeinek tanulmányozását. (Azzal együtt, hogy melyik milyen sikereket ért el.)
De nézzük Amerikát:
Miközben világos, hogy lesz korrekció amerikában, de az legalább annyira naiv ezt egyfolytában, már hónapok óta várni és ráadásul földcsuszamlászerűen jósolni, mint a jelenlegi csúcsokon bevásárolni.
Tény, hogy:
- P/E alapon hosszú történeti átlagban az amerikai részvények nem túlárazottak, még a jelenlegi csúcsokon sem.
- ma a részvények (magasabb kockázat mellett) legalább dupla hozamot igérnek az amerikai 3 éves állami kötvényhozamokhoz képest. Igy nem indul meg ebben az esetben a részvényekből a kötvényekbe menekülés, még akkor sem, ha pár %-ot tovább emelkednek a részvényárfolyamok. Valószínűbb, hogy ezen a szinten oldalaznak, ameddig nem látszik a QE vége.
Mik a kilátások?
- amennyiben a QE akció végét akkor jelentik be (sikeresen), amikor a munkanélküliség eléri (felülről) a 6,5% FED-célt, akkor az amerikai GDP-növekedés stabilizálódik 2-3% körül és az infláció nem szabadul el addig, akkor a cégek nyereségessége a következő években évi 5%-kal legalább nő igy a jelenlegi árfolyamokon a P/E csökkenni fog. Igy nem valószínű, hogy egy korrekció után a részvényárfolyamok tartósan csökkennek a jelenlegi szintekről.
- amennyiben a QE program végét az infláció 2-3%-ot meghaladó értéke kényszeríti ki, de az alapkamatot nem emelik, akkor a program végének bejelentésekor a mai helyzet marad, egyedül a részvények hoznak reál hozamot.
- amennyiben a QE program az infláció elszabadulása miatt céljának elérése nélkül úgy ér véget, hogy az alapkamatot emelik, akkor nagy bajban van Amerika. Az államadóság finanszirozása duplájára emelkedik, a magas munkanélküliség szinten marad és a GDP emelkedése (eddig a QE tartotta az emelkedést életben,) lelassul. Mindez viszont kiváltaná a dollár tartalékvalutaszerepének gyengülését, igy az árfolyam gyengülését a yennel és az euróval szemben. Ebben az esetben szerintem is várható egy nagyobb (20-30%-os) és hosszabban tartó (1-2 éves) visszaesés a részvénypiacon a félelmek miatt, hogy a fenti fejlemények a cégek fundamentumait is kikezdik igy a nyereségességük csökkenő lesz a rákövetkező években. Hosszú távon azonban ebben a scenárióban megerősödnek az amerikai cégek. Amerika megtanulja, hogy a GDP-realizálása nagyobb részben kell, hogy az exporton keresztül történjen, ami nem megy csak egy versenyképesség javulásán révén, amit viszont megsegit a dollár meggyengülése. (De ebben az esetben nem várom a mai részvénycsúcsokat két éven belül.)

Ennél is fontosabb az, hogy melyik változatnál mi várható Európában és nálunk.
Ha amerika sikeres, az húzza magával Európát.
A mostani válság is azt mutatta, (ami a 2. világháború óta törvényszerű volt,)hogy ha Amerika megrezdül akkor az egész világ besz@rik. (1950-ben 38, 2000-ben a világ GDP-jéből az USA 32%-kal részesedett.)
link

Viszont a mostani válság azt is bebizonyitotta, hogy ez már nem generálisan érvényes. Ázsia vezetésével (annak ellenére, hogy a világ legnagyobb fogyasztói Amerikában és Európában vannak,)szinte változatlan dinamikával folyt a fejlődő világ felzárkózása. (Ugyanabban a grafikonban látszik, hogy 2008-ban az USA részesedése a világ GDP-jéből lecsökkent 27%-ra és folyamatosan csökken.) Európa azért szart be, mert a bankrendszere túl szoros kapcsolatban volt az amerikai ingatlanspekulációval és az európai államoknak eladósodva kellett, hogy újabb adóságot magukra vállalniuk. Ez recesszióba sodorta Európát, ami rávilágitott arra, hogy recesszióban egy átlagosan 80%-os eladósodottság adóságtörlesztése nem fenntartható. (Márcsak azért sem, mert a kötvénykamatok magasba szöktek.)
Én arra számitok, hogy egy esetleges amerikai válság most már nem lenne akkora hatással Európára mint 2009-2012 között.
Mindehhez még hozzájárulhat az, hogy Magyarország kilátásai Európán belül javulhatnak a következő hónapokban, igy a magyar részvények tradicionális alulértékeltsége csökkenhet. Akár úgy is, hogy a fejlett országok részvénypiacairól óvatosan pénzt kivonók részben nálunk fektetnek be.
pomperj
pomperj 2013. 06. 08. 09:42
Előzmény: #904  berlini
#906
Vasarnapra atnezem Azsiat (vegulis partunk nagy bolcse szerint is odavalo nepseg vagyunk;-) ),
mert egyenlore nagyobb a korrelacio veluk, meg az orosz piaccal, mint a DAX/SPY-al, es csinalok egy update-et;

de addig is: az bizton latszik, hogy van ebben az impulzusban meg 2-3 nap felfele; talan tobb is.
Szoval, ha nem adtad el, szerintem jol tetted.
Törölt felhasználó 2013. 06. 08. 01:39
Előzmény: #897  pomperj
#905
Iszonyatosan gazdagodnak az amerikaiak:
link
"3 ezer milliárd dollárral nőtt az amerikai háztartások vagyona csak az idei első negyedévben. Ez új rekordot jelent, az amerikai lakosság összvagyona már 70 ezer milliárd dollárra rúg. Csak az idei első három hónap részvénypiaci emelkedése 1500 milliárd dollárral hízlalta az emberek pénztárcáját."

Értelmetlen az amerikai pénznyomda a guru szerint:
link
"Sőt központi bank a különböző eszközosztályok árfolyam emelkedése révén a társadalom alig fél százalékát jelentő tehetős embereket tette még gazdagabbá. "

Most akkor hogy is van ez ?
berlini
berlini 2013. 06. 07. 20:58
Előzmény: #903  pomperj
#904
Hát ez bejött!
Az általad várt 10%-ból ma meglett 4,2%!
5050Ft-ra ma szerintem senki nem számított. Ha több időm lett volna, ma eladom 4940Ft-on, a tegnapelőtti vételt szerény nyereséggel. Igy mire észrevettem 5000 fölé ment. Zárás előtt 7 perccel beszéltem a brókerrel, aki részbeni realizálást javasolt, (legalább a hitelből vettet,) nem tettem, remélem hétfőn nem bánom meg.
pomperj
pomperj 2013. 06. 07. 09:14
Előzmény: #902  berlini
#903
Most lesZ egy het rally. Talan ketto is.
Es kegalabb 10% felfele.

Azsaiaban a piacok megfordultak ma hajnalban, es az utolso par ora mar a vad emelkedessel telt el. Volt, ahol pozitivban zartak, volt ahol zarasig meg nem kerult zoldbe; de mindegyik szarnyal.

Nem erdwemes az utjaba allni. Es kihagyni se.
berlini
berlini 2013. 06. 06. 20:58
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#902
Igaz, elirtam: 4855Ft-on zártam.
Ma ment tovább a tökölés.
A 4846ft-os záróban csak az volt a pozitivum, hogy szinte egész nap minuszban voltak a mérvadó európai és amerikai indexek. Ennek ellenére egy kis mini plusz.
Holbapi nap kérdése, hogy a dax korrekciója tovább megy-e 8000 alá.
Ha nem, akkor az OTP újra megindulhat 4900 főlé.
pomperj
pomperj 2013. 06. 06. 08:32
Előzmény: #898  berlini
#901
Az Azsia piacok nagyresze leert a Bollinger/Jurik csatornaja aljara. Innen kiseebb felugras szokott kovetkezni.

1)Nikkei mar 17%-ot esett, meredeken es stabilan.
Es most van a Fibo 37% szintnel a rally kezdete ota. Mintha most eloszor latszana csekely pozitiv divergencia; 1-3 napos rally eselye megnott.
Ne legyen felreertes: nincs vege a lejtmenetnek, utana a korrekcio lefele folytatodik. Ha a rally megis erosebb lenne es visszaemelkedik 15.000 koruli szintig, az nagyszeru short alkalom lesz.

2) Shanghai hasonlonak nezz ki, am jobb eselye van egy erosebb felfele korrekciora. Namost, ettol meg jol megtrefalhatja a hosszabbtavra bull oldalu csapatot, ahove en is tartozom.
Egyenlore HongKong es Kospi is hasonlo, talan meg erosebb is, mint a kinai.

3) Singapore viszont beszakadt, es a leggyengebbe valt. Ott a hangulat nagyot fordult.

4)India Nifty valahol a ketto kozotti allapotig gyengult.

5)5)SPY most a parhuzamos, lefele mutato, 10 napos csatorna aljan van. Innen vagy leszakad, aminek kisebb az eselye, vagy csinal 3-5 napos rallyt. Mindenesetre szoros stoploss-al meg lehet probalni, a nyitas utan fel oraval. Vagy elvetni, mert leszakad.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek