Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2024. 03. 04. 09:52
Előzmény: #7918  berlini
#7940
Megnéztem  a januári becslésemet:
Figyelembe véve az előző negyedévek trendjeit az egyes piacokon itt a becslésem a 4. negyedévre. 
 
Valahol olvastam az ukrán extraadóról, igy ott töröltem az adózott nyereséget. 
Még az sem kizárt hogy negativba csúszik az éves nyereség.
Az első 3 negyedévben: egyedi tételek nélkül 778 milliárd azzal pedig 858 milliárd volt az eredmény.
Ha ez bejönne és nem lesz extra egyedi tétel (Üzbegisztánban lehetséges leirás, de ott a céltartalékot erősen megemeltem igy remélem az reális eredményt (adózott nyereséget ) ad.
Ezzel a 278,3 milliárddal a tavalyi számviteli eredmény (egyszeri tételekkel): 1.136 milliárd, ami részvényenként kb 4.200 Ft-os eredményt adna.
OTP-bankokÖssz.
Bevétel
költség  operativ
 ny.
 céltartalékadózott
nyereség
egyedi tételek nélkül
OTP Core200100100684
OTP alapkezelő101908
Merkantil8440,52
OTP-bolgár922468157
OTP-szlovén652243136
OTP-horvát371621117
OTP-szerb381325220
OTP-albán9450,53,5
OTP-montenegro113,77,315
OTP-üzbég331122201
OTP-orosz651847438
OTP-ukrán2882020
OTP-román2012815
OTP-moldova63311,8
összesen:622239,7382,341278,3
Germilio
Germilio 2024. 03. 04. 07:51
Előzmény: #7938  berlini
#7939
Egy_kezdő merre lehet, régen nem írt ide, 
Ki mit vár a jelentéstől, mi lesz az évre a várakozás?
berlini
berlini 2024. 02. 16. 13:43
Előzmény: #7937  herlas
#7938
kiváncsi vagyok, hogy az ukrán bankvásárlási ötlet komoly-e.
És ha igen, akkor mekkora az a bank és milyen áron adják?
TozsdeMan2023 2024. 01. 30. 13:22
Előzmény: #7934  arabka
#7936
Köszönjük szépen.
TozsdeMan2023 2024. 01. 30. 13:22
Előzmény: #7932  berlini
#7935
Nagyon szépen köszönöm.
arabka 2024. 01. 30. 09:22
#7934
2024 végén PBV 19000 Ft  várható ami segít alulról támasztani az árfolyamot.
2025 végére PBV  kb 23000 Ft várható.
Kazah , Georgia akvizíciókat emlegettek + folyamatos további akvik keresése ,
Most 16500 , jó eséllyel mondjuk 2 év alatt ha semmi extra ( nincs + akvi , és II. vh )
akkor 23000 körüli PBV nagy valószínűséggel alulról fogja az árfolyamot ami 23000/16500  kb = 1,39 azaz  ( 1,18*1,18 ) ami éves 18 % hozam adódhat nagy valószínűséggel + osztalék. És még a magasabb árazás esetén felfelé mutató kockázat.
Érdemes elgondolkodni.
stoky 2024. 01. 30. 07:38
Előzmény: #7932  berlini
#7933
Köszi!
berlini
berlini 2024. 01. 29. 22:01
Előzmény: #7931  TozsdeMan2023
#7932
ha rövid távra kérdezel, akkor arra a jelentésnek nem sok hatása lesz.
Ha 1 évre, akkor is van egy széles skála:
Ha az
- eredmény 2024 évre eléri a 4200Ft/részvényt
- a háború befejeződik, vagy legalább befagy
- közel-kelet nem durvul
- kina-amerika viszony nem durvul
- EU GDP szerényen nő (a magyar pedig 3% felett, amihez kellenek az EUs pénzek is)
akkor a piac megad egy év múlva egy P/E= 6 vagy 7-es értéket, azaz az árfolyam elérheti a 25 - 28 ezer ft-ot.
Ha a fentiekből semmi sem teljesül, de legalább az OTP tartja a 4 ezer Ft/részvény eredményt (van esély még erre ekkor is) akkor marad a P/E= 4 - 5 közötti értékeltség, azaz a mai árfolyam.
Ki ki döntse el, hogy melyik szélsőségnek van nagyobb esélye.
Valószinűleg egyiknek sincs komoly.
Én egy év múlva azt remélem, hogy a 22 ezres szintet elérjük Igaz, hogy az ukrán orosz háború befejezését nem várom egy éven belül, de a többivel kapcsolatban optimista várakozásaim vannak
TozsdeMan2023 2024. 01. 29. 20:32
Előzmény: #7918  berlini
#7931
Kedves Berlini,
Ha ez az eredmény ekkora tényleg, mekkora részvényárfolyamra számítasz jelentést követően?
Én kezdő vagyok, de mostanság tervezek venni 1 évre.
bankos
bankos 2024. 01. 14. 19:50
Előzmény: #7929  berlini
#7930
Már 92-ben úgy csinálta a dolgokat , hogy soha ne lehessen kimozdítani onnan.
Tény , hogy tudja mit csinál , és talán mondhatjuk , hogy neki köszönhető az ahol az OTP most tart..
A privát befektetéseihez , az utóbbi jó években itt dél baranyában egyszerűbb felsorolni mi nem az övé , mint mi az 🙃
berlini
berlini 2024. 01. 14. 19:34
Előzmény: #7928  Fundaman
#7929
Egy normális részvénytársaságnál a részvényesek maguk közül választanak Felügyelő bizottságot és az a részvényesi érdekek képviseletét látja el megszabva a hosszútávú stratégiai irányokat.).
Mi a helyzet az OTP-nél?
Putyin stróhmanok tartanak komolyabb részvény csomagot, eszük ágában nincsen nyiltan belepofázni, ők közvetlenül Csányival értekeznek, a fene se tudja milyen érdekek vezérelik őket
Goupama tart még 5%-ot, emberük ott van, de szerintem ők ki akarnak szállni, (felét már eladták)
Mol tart nagyobb csomagot kihasználva egy jogszabályi hézagot. OTP-MOL részvénycsere révén Csányi és Hernádi védi a székét mindkét cégben. (Hernádi meg amúgy is Csányi embere (OTP fiókvezetőként kezdte), Csányi nélkül soha sem lett volna belőle se MOL vezér se körözött bűnöző (utóbbi nem biztos)
A többi felügyelőbizottsági tag Csányi kegyelméből kapja a megélhetéséhez szükséges aprót. Tőlük se várható semminemű felügyeleti lépés.
Csányi mint kis részvényes?
A fene sem tudja.
Ahogyan azt sem tudjuk hogy az Orbán család nemhivatalosan mekkora részt birtokol az ML birodalomból, itt sem világos semmi.
Singapúri alapban van sok részvény, de azt hiszem 5% alatt. (De nem tudjuk abból mennyi Csányié)
Most az új Csányi családi alapitvány kicsit világositja a képet, de ott is vigyáznak arra, hogy ne lépjék túl az 5%-ot ami felett a tranzakciókat (ha jól tudom) be kellene jelenteni.
Igy nem várható el az a természetes lépés, hogy ha a tőzsde a részvényt a saját tőke alá értékeli és a túltőkésités nyilvánvaló, akkor srv-nek kell jönnie.
És gondoljunk bele.
Mindez a dilettantizmus egy olyan cégnél tapasztaható ami egyike a legjobban menedzselt magyar cégnek. (És azért el kell ismernünk ebben csányinak nagy érdemei vannak.)
Az össze többi magyar cég egy mutyizó nem természetes piaci környezetben nődögél (néha viharos gyorsasággal) de nemzetközi szintéren nemigen tudnak érvényesülni.
Fundaman 2024. 01. 14. 19:13
Előzmény: #7926  berlini
#7928
Csányi a cég kisrészvényese, teljesen mindegy kéne hogy legyen, hogy ő mit akar. Ő a vezérigazgató, neki a cég részvényeseinek az érdekét kell néznie. 
Nincs a cégnek pár olyan nagyrészvényese aki esetleg megkérdezné tőle hogy ugyan már miért a szlovén bankot veszi meg 400 milliárd Ft-ért amivel nőtt a csoport kb 2%-kal olyan időkben amikor volt hogy az egész csoport ért 2000 Mrd körül. 400 Mrd Ft-ból a cég 10%-át  vígan vissza lehetett volna vásárolni ha belevesszük a srv árfelhajtó hatását is. 
Alap kéne hogy legyen szerintem, hogy amíg OTP maga a legjobb vétel addig magát veszi, ha már olyan árfolyamon van, hogy szlovén kazah stb bank olcsóbb mint OTP akkor azt, ha már egyiket se érdemes venni akkor meg a fennmaradó profitot kifizeti osztalékként. Aki belelát esetleg jobban OTP menedzsment döntéseibe annak van infoja arról, hogy miért nem így cselekszenek?
berlini
berlini 2024. 01. 13. 19:14
Előzmény: #7925  herlas
#7927
Kösz.
Platót mutat, sőt az utolsó hónapban kissé emelkedőt. Nem látszik egy gyors fordulat.
berlini
berlini 2024. 01. 13. 19:05
Előzmény: #7924  herlas
#7926
Magyarországon rekord infláció volt és az ugyancsak rekord gyorsasággal csökken.
Igy itthon bizonyára túl vagyunk a legmagasabb hitelkamatszinteken, de ezt itthon valószinűleg ellensúlyozza a bővülő hitelkihelyezés idén.
A több piacon szerintem idén még kamat-plató. és ha bekövetkezik a régiós fellendülés, akkor a hitelbővülés üteme akár gyorsulhat ezeken a piacokon is.
Ezért gondolom, hogy a bevételek valószinűleg minden OTP részlegnél vövekedni fognak.
Ezért merek reménykedni abban, hogy a tavalyi rekord év megismétlődhet idén.
De 2025-re már én sem jósolok.
De ismerve Csányit lesz itt évente egy új bank.
Horvátországban kellene még egy piaci részesedést növelő bank és Albániának + Moldovának is csak akkor van értelme, ha ott is növelik a piaci részesedést.
De szimpatikusnak tűnnek a kazah tervek is.
Pénz bőven lesz rá még a romániai eladás nélkül is.
A tavalyi 4000Ft/részvényből úgy sem akarnak majd 500Ft-nál többet osztalékként kiosztani és nagyszabású részvényvisszavásárlás sem smakkol a Csányi családnak. Akkor pedig az évente ujra termelődő (osztalékon felüli) 1000 milliárdból lazán kijöhet egy-egy közepes kapitalizációjú bank megvásárlása
herlas 2024. 01. 13. 18:03
Előzmény: #7924  herlas
#7925
herlas 2024. 01. 13. 17:54
Előzmény: #7923  berlini
#7924
Ilyen mélységben nem vállalkoznék az OTP elemzésére, különösen 2024-es előrejelzésre. Viszont egy tényezőt kiemelnék, ami szerintem a 2023 évi eredményrobbanást (engem nagyon meglepve) is előidézte és a 2024-es profitra is ki fog hatni, ez pedig a kamatszint alakulása az OTP egyes piacain. (Még a kiadás-bevételi arány dinamikus javulása is a főként a kamatbevételek gyors emelkedésének volt köszönhető tavaly.)
Szerintem a nettó kamatbevételek emelkedő pályája valamikor idén tetőzni fog, aztán követve a jegybanki kamatok (ECB) várható csökkenését ugyancsak ereszkedésbe vált. Kérdés a hiteleknél az átárazódás gyorsasága, a kamatcsökkenés üteme, a betéti kamatok emelési versenye, mindez nagyon más-más lehet Magyarországon, az eurozónás piacokon, a háborús országokban és az "egyéb" piacokon. Az elemzők bizonyára a kamatszint csökkenéséből gondolják azt, hogy a banki "extraprofitoknak" valamikor, valamilyen ütemben csökkenniük kell. Ezzel nem vitatkoznék. Hogy mikor és milyen ütemben fog bekövetkezni, előtte meddig tart a platózás, ellensúlyozza-e hatását a hitelállományok bővülése, a kinyert szinergiák, a magyarországi javulás, új akvizíciók vagy bármi más, ez a jövő zenéje. Talán megismételhető 2023. A korrigált adózott eredmény, a kamatbevétel negyedéves alakulásából (sajnos csak utólag) látszódni fog a tetőzés ideje. 
berlini
berlini 2024. 01. 13. 12:32
Előzmény: #7919  herlas
#7923
A 4000ft-os részvényenkénti eredmény azért még az általad becsült extra tételekkel is összejöhet.
Akár több is, mert én 40 milliárd körüli céltartalékolással számoltam, ami valószinűleg túlbecsült.
Egy milliárd Ft többlet részvényenként majd 4Ft-os csökkenést okoz az adózott nyereségben.
De azt hiszem, hogy ma nem ez az igazán izgalmas kérdés.
Igaz, hogy az elemzők kisebbsége gondolja hogy a 4 ezer ft elérhető, de szinte mindegyik azzal számol, hogy az idei eredmény kisebb lesz mint a tavalyi.
Igy ez van a célrakban, amelyek átlaga ma már nem magasabb mint a tegnapi árfolyam.
Tehát az árfolyam alakulása szempontjából idén az a döntő kérdés, hogy a bankcsoport be tudja -e bizonyitani, hogy a tavalyi eredményt eléri idén is a bankcsoport.
Számolgassunk:
Volt kb 160 milliárd milliárdnyi egyedi plusszos hatású a bankok vételéből származó badwil (amit a számitásod szerint a romániai eladás idén egy minusz 50 milliárddal még megemel) .
Idén ennyivel több nyereséget kellene a banknak termelni a szinten tartáshoz.
Tehát hiányzik kb 210 milliárd.
Nem tudjuk, hogy a bankadóból mennyit tud a bank megspórolni. Ez ugyanis attól függ, hogy a bank mennyi államkötvényt vesz.
Becslésem 10 milliárd ft
Tehát 200 milliárddal kell hogy nőjön a bankcsoport nyeresége.
Kb 15%-os a bankcsoport átlag adója.
Igy ez adózatlanul:200/0,85= 235 milliárd
Mennyi lesz idén a céltartalékolás a tavalyihoz képest?
Ezt ma még Csányi sem sejti.
Az biztosnak tűnik hogy több lesz, hiszen tavaly sok visszairás volt. 2022-ben ugyanis az orosz államkötvényeket, valamnt az orosz-ukrán tőkét nagyrészt mint potencionális veszteséget leirták (arra tartalékot képeztek) Én ezt a visszairást már a 4. negyedévre megszüntettem, de ennek ellenére idén biztosan visszatér a normál céltartalékolás. A jó hir, hogy idén egyik OTP részpiacon sem számol senki recesszióval (még az ukránok is GDP növekedéssel számolnak, nem beszélve Putyinról, aki világbajnok gazdasági fejlődést vizionál). Tehát nagy emelkedés a nemfizető hiteleseknél nem lesz.De a tavalyhoz képest egy 50 milliárdos többletet várok a céltartalékolásban.Igy az operativ nyereség növekedés, ahhoz hogy a tavalyi számviteli adózott nyereséget tartani lehessen:
 235 +50=285 milliárd többlet.
tavaly a költség/bevétel arány elérte a kitűnő 39%-os szintet. (Ez már a 2008 előttinél is jobb szint). Idén arra számitok hogy ez egyrészt javul, mert a kamatszintek még magasak igy a bevételek is és idén már nem nőnek a személyi bérköltségek olyan mértékben mint tavaly, az infláció csökkenése miatt. A másik oka annak, hogy ezt a kitűnő arányt még lehet javitani, az elmúlt évek szerbai, szlovén bankvásárlások utáni szinergia hatás. Meg kell nézni, hogy a bolgár szint milyen jó lett már tavaly is. Szerbiában, de szlovéniában is van tér a banki összeolvasztások révén. Én 37%-os szinttel számolok idénre:A többlet bevétel elvárt szintje ahhoz hogy az idei adózott eredményt tartani lehessen:
285/(1-0,37)=440 milliárd
Ez negyedévennte 110 milliárd többlet bevételt jelentene.
Tavaly a 3. n.évi gyj-ben 400 milliárddal nagyobb volt a bevétel a egy évvel korábbihoz képest.
Azaz összejött a negyedéventi 100 milliárd.
Kérdés hogy idén belendül-e a hitelkihelyezés.
Ha igen akkor a 110 milliárdos negyedévenkénti plusz nem tűnik elérhetettlennek.
berlini
berlini 2024. 01. 12. 17:50
Előzmény: #7920  davidian
#7922
Nehéz az összehasonlitás.
Az OTP tevékenysége szolgáltatás, hasonlóan a Telekomhoz.
A Richternél meg alapvetően egy gyógyszerfejlesztéssel és gyártással foglalkozó cég működik, (többségében magyar termelés exportja folyik).
A MOL-nál meg kevert.
Van a kitermelés: pár Országban
Van a finomitás, ez ha jól tudom 3 Országra korlátozódik és 
van az üzemanyagkereskedelem elég sok országban.
berlini
berlini 2024. 01. 12. 17:44
Előzmény: #7919  herlas
#7921
Igen, mindkét tétel játszik.
De a román eladás még nincsen leszerződve, igy az biztosan nem okoz badwil-t 2023-ra.
De az üzbég banknál még lehet egy leirás a 4. negyedévben.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek