Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 05. 10. 10:41
Előzmény: #778  berlini
#780
Igen, erre nem lehetett számítani. A magyar részvényekhez kötődő politikai kockázat olyan mértékű, hogy korrekten hosszútávra nem lehet beárazni a papírokat. Magam részéről sajnos be vagyok ragadva elsősorban MOL-ba, de amint le tudom zárni a pozíciót, azt is kivonom a magyar piacról, csak egy csekély tőke marad itt, hogy kereskedjek a Randomnál játék pakkokkal. 950 körül akartam az OTP-t megshortolni, ami össze is jött volna, ha nincs ez az újabb hír.

Egyelőre kivárok, remélem délután kint is végre megkezdődik valami korrekcióféle, de legkésőbb jövő héten.
berlini
berlini 2013. 05. 10. 10:34
Előzmény: #778  berlini
#779
...csak 600ezer ft nyereség maradt (havi 300ezer) Nem vontam le a költségeket.
berlini
berlini 2013. 05. 10. 10:06
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Na ma reggel megint a Nemzeti Együttműködés Kormánya mozgatja a piacot.
Én mindenesetre eladtam most reggel két részletben a hitelből vásárolt 9000db-ot, megmentettem 930ezer ft hasznot és várom a szebb jövőt.
Lehet persze itt még 5000ft feletti OTP (akár egy szenzációsan jó gyorsjelentésre, akár egy akvizició bejelentésére,) akár úgy is, hogy naponta többszáz ft-ot megy fel, de most úgy látom, hogy a Brüssellel való birkózás fogja uralni a piacot.
Törölt felhasználó 2013. 05. 09. 22:12
Előzmény: #775  berlini
#777
Én is kontratrendként nyitottam meg pár shortot, ezért én is a korrekciókba fogok belevenni. A jó gyorsjelentés felvetésedre reagálva nézd meg. hogy reagáltak a végletekig letaposott Richter esetén erre. A MOL sem hinném, hogy érdemben megdobodna egy jó gyorsjelentésre. A magyar papíroknál sajnos ez nem így működik (legfeljebb negatív értelemben lásd Telko).

De erősen valószínűsítem, hogy az OTP függetlenül a gyorsjelentésétől, ha marad a nemzetközi jó hangulat, csak idő kérdése, hogy 5000 forint fölé menjen.
berlini
berlini 2013. 05. 09. 21:47
Előzmény: #775  berlini
#776
...és mindezek ellenére ma is +20ft (4890Ft záró)
berlini
berlini 2013. 05. 09. 21:46
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
Na, ma már nagy összegben fogadtam volna egy kis korrekcióra. (20-40Ft.)
Aki ezen a szinten vesz, az:
- vagy hosszútávú befektető,
- vagy, (ami nem valószínű,) nagyon hisz egy meglepetésszerűen ) jó gyj.-ben, és nyereséggel eladásban május 15.-én.
Mert, miközben komoly korrekciót (-5% -10%) én sem várok egyenlőre, itt már -megrögzött longos hírem ellenére- én sem vásárolnék.
Én ugyanis az elmúlt két hónap első hat hetének esése alatt négyszer vettem bele, (és mindig megállapitottam, hogy túl korán) az esésbe. (4650Ft átlagos vételi ár jött ki a négy vételből. Egyenlőre tartom.)
Törölt felhasználó 2013. 05. 08. 21:10
Előzmény: #771  pomperj
#774
Ha tőlem kérdezed, bevallom férfiasan nem, van mit csiszolni az elméleti felkészültségemen.

Ma is emelkednek, sajnos a piac mind felfelé, mind lefelé hisztérikusan túlreagálja az információkat. USA indexeknél már úgy tűnik eljött végre a Kánaán. Tekintettel arra, hogy még a kerítés is kolbászból van korrigálni nem is hajlandók a papírok.

Shortolni nem merek érthető okok miatt, longolni már nem akarok bízva abban, hogy még a fák sem nőnek az égig. (Vagy mégis?!) A leghelyesebb a kivárás...
Törölt felhasználó 2013. 05. 08. 19:18
Törölt hozzászólás
#773
berlini
berlini 2013. 05. 08. 18:09
#772
Az elmúlt három nap kapaszkodott több mint 80Ft-ot.
A mai nap pozitivuma nem a plusz fél százalék volt, hanem a stabitl, kis sávon belüli kereskedés egy közepes 7 milliárdos forgalommal.
Folyamatosan és lassan nyereséget realizálnak azok akik 4200-4700 között vásároltak be az elmúlt hónapban. Lecserélődnek azokra akik 4600-4900 között bevásárolva a május 14.-i gyj-ben bizva utána akarnak realizálni.
(Vagy közvetlenül előtte, ha az emelkedés addig felviszi az árfolyamot 4950 fölé.)
Ha marad a jelenlegi nemzetközi helyzet:
- kinai makróadatok javulnak,
- észak korea teljesen elszigetelődik (és csendben éheznek tovább,)
- folytatódik pénzmennyiség növelés,(sőt kibővül alásd ma Újzélandi bejelentés,)
- folytatódik a jegybanki kamatcsökkentési szakasz, (lásd ma lengyel jegybanki alapkamatcsökkentés,)
- mindezáltal csökkenő állami kötvényhozamok (még a kockázatosaké is mint Magyarország,)
akkor ez továbbra is érdekessé teszi a részvénypiacot, (ahol ráadásul az 1. negyedéves válalati jelentések többségében pozitiv meglepetést okoztak,)
Ez nem azt jelenti, hogy azt hinném, hogy nem lesz (OTP-t elérő) korrekió, de az igenis lényeges kérdés, hogy mikor és annak kezdetekor hol állnak az árfolyamok.
Ha a fenti keretfeltételek kitartanak, akkor lehet itt még 10-20%-os indexemelkedés az USA-ban, és a recessziós periódus után (talán már a 2. félévben) +20-25% Nyugateurópában.
Ha kitart....
pomperj
pomperj 2013. 05. 07. 21:28
Előzmény: #769  pomperj
#771
Az arany buborek log-periodus kozeliteset ismered?

link

Eddig tudtommal ez az utolso ismert jo kozelites es forecast.

Kivancsi vagyok, most bejon-e?
Mindenesetre nem fogadok ellene.
Törölt felhasználó 2013. 05. 07. 16:52
Előzmény: #769  pomperj
#770
"Ne bizz senkiben." :) Ez könnyen megy.

Köszönöm szépen a linket!
pomperj
pomperj 2013. 05. 07. 15:16
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Felraktam a Sornette model havi es hati valtozatat.
Bocsi, de a naposat megtartom magamnak.

Szerintem, erted a website-bol, mit akarok mondani.

link

Ne bizz senkiben. Ez csak egy elmelet gyakorlati probaja.

Caveat Emptor.
Törölt felhasználó 2013. 05. 07. 14:38
Előzmény: #766  pomperj
#768
Köszi az értékelést. Jelenleg USA papírok közül csak BAC-ban vagyok shortban (tegnap 5%-al elszállt, csak szívom a fogam. Szerencsére kicsi a pozícióm mérete, és nem tőkeáttételes. Tehát longból itt már kilépnél, de a shortal még kivárnál?

A technológiától félek, tudsz nekem ajánlani valamilyen Kínai bank adr-t ami akár ma jó belépést kínál? (Persze csak ha éppen kapásból tudsz valamit, mert a drága idődet, nem akarom rabolni.)

Az eu indexeknél is ez a gondolat foglalkoztat mikor fog fordulni. Pl. DBK több mint 25%-ot ment fel érdemi korrekció nélkül...
Törölt felhasználó 2013. 05. 07. 14:34
Előzmény: #766  pomperj
#767
Szerintem ez az ázsia szekció megérne egy önálló topikot is. Az OTP-hez ugyanis nem sok köze van, de legalább olyan érdekes. És ha van időd a sornette modelledről is írhatnál bővebben. Hogy alkalmazol egy 1-2 hónapos szórású előrejelzést napi gyakorlatban? Köszi!
pomperj
pomperj 2013. 05. 07. 14:21
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#766
Akiket erdekel Azsia:

1) DE ELOBB ... (szerintem)
a NYSE nagyon, de nagyon toppy. Par mertekado Dow tag (pfizer, Merck, J&J, sb) elkezdett latvanyosan esni. Nincs erdemi korrekcio Sp500-ban mar November ota.

Szerintem onnan MA ki kell lepni.

A Sornette modellem majusra (masodfoku approximacioval, pontossaga 1-2 honap), szingularitast jelez.
(bocs, a katasztrofaelmeleti power law log-periodic valtozatanak tozsdei alkalmazasban a matematikai szingularitas = crash).

Get out.

Es most Azsia:
(a website update csak kesobb, talan este lesz ra idom)

Summary of recommendations on 2013.May 06:Focus China.

1)Stay long India BSE SENSEX index, and India stocks. BSE in rally since early April, up 11%. Expect short correction. Add to positions (HDB,IBN) at upcoming weakness.

2)Stay long Korea KOSPI index. Telecoms oversold. Add at to positions at weakness.
The rally started mid-April, already up 8%, and should last more weeks.

3) Go long, and focus China SSE index (FXI), and the best quality+materials china stocks (BIDU,ACH,SNP,CYD,BHP,RIO,SNP).

4)Stay long Taiwan, up 8%, wait to add at any weakness.
berlini
berlini 2013. 05. 06. 20:31
Előzmény: #764  berlini
#765
...az adóterhelés becsült 80%-os növekedése valszeg azzal függ össze, hogy a tavaly 1. negyedévben a végtörlesztési veszteségek egy részét le lehetett irni az adóból.
Itt feltételezem, hogy jól számoltak.
berlini
berlini 2013. 05. 06. 20:27
#764
link

Igyekeztek nem túl optimistának lenni.
1. Bevételek csökkennek (ami ellentétben van a menedzsment kijelentéseivel és az egy ismert leánybanki gyj.-vel Szlovákiából)A menedzsment több leánybanknál több mint 10%-os hitelállománynövekedést vár, de a többinél is pár százalékos emelkedést. Ha a menedzsmenti várakozások szerint ment az 1. negyedév, akkor 2-4 milliárddal több kellett, hogy összejöjjön a bevételi oldalon. (Az elemzői várakozásokhoz képest legalább egy szerény 2 milliárdos adózás utáni eredmény plusz.)
2. Csökkenő működési eredmény az egy évvel ezelőttihez képest? (Lásd előző pont.)
2. Csökkenő céltartalékolás. Látszólag jelentősen a 4. negyedévhez képest (-18%), de kb az egy évvel ezelőtti szinten. Csányi kijelentette a Közgyűlésen, hogy a céltartalékolási arányt nem növelik, 82% elég. Valszeg Kb. 40 milliárdot elégettek a feltételezett 57-ből a folyó negyedévben. Maradt 17 milliárd. Mindebből az következne, hogy az NPL90 állomány nem stagnált, hanem 1%-kal nőtt.
A másik lehetőség: céltartalékolási szint stagnált és a működési eredmény nőtt 17 milliárddal. (adózás utáni eredmény növekedés: kb. 12 milliárd.
Mindezzel nem azt állitom, hogy az elemzők feltétlenül tévednek. Becslésük lehet reális, ha:
- kamatmarzs konszern szinten jelentősen csökkent, igy a működési eredmény a szerény hitelkihelyezési offenziva mellett (annak ellenére) csökkenhetett, (magyar és szlpvák Otp kivételével nem valószinű, de lehet)
- az NPL90 nem egy szinte stagnáló pályán volt az 1. negyedévben, hanem tényleg nőtt közel egy százalékkal,(más bankoktól származó információk ennek ellent mondanak, de lehetséges,)
Ha viszont ezek nem jönnek be, akkor én az elemzői becsléshez képest lehetségesnek tartok egy +14 milliárddal nagyobb 1. negyedéves nyereséget. Ez azt jelenti, hogy az egészéves banki különadó levonása utáni 9 milliárd helyett 23 milliárdot, a különadó levonása nélküli 38 milliárd helyett 52 milliárd ft-ot is elérhetett a bank. (Ennek az optimista becslésnek a valószinűségét én legalább olyan szinten látom, mint a pesszimista elemzői becslés bekövetkeztéét.)
berlini
berlini 2013. 05. 06. 00:02
Előzmény: #762  pomperj
#763
Vajon mi lesz reggel.
Én korrekciót tippelek a DAX vezetésével (legalább -1%, OTP-nél kicsit több.)
pomperj
pomperj 2013. 05. 05. 15:53
Előzmény: #761  berlini
#762
Szivesen allnek be en is a bull taborba a fejlett piacokon.
Az a baj, hogy nem birok. Mert az SPY charton extrem tulertekeltseget latok:
-A havi stochastic a mai erteke 97.82, es a legutobbi csucson, 2007-ben csak 95.1 volt.
-A havi MACD mai erteke 8.37, a legutobbi csucson csak 7.49 volt.
-A Didier Sornett-fele log-periodicitasi elmelet szerint (a foldrengesek es katasztrofak nagy elmeleti matematikusa, es a UCLA-en ismertem meg)kozvetlenul elottunk, majusban van a szingularitas.
-a havi Bollinger sav eddig szelesedett, az ar az utolso 4 honapban "fennragadt a felso savon, de a sav utolso honapban elkezdett szukulni; a deviancia valtozasa momentum valtozast jelent.

Tovabbra is mindenkinek ajnalom, nezze meg: az emerging Azsia piacok sokkal egeszsegesebbnek neznek ki.
berlini
berlini 2013. 05. 05. 14:10
Előzmény: #760  pomperj
#761
Csak pár gondolatébresztő megjegyzés:
- ahogy 1929 után, most sincs semmi ami kötelezően lezárná a QE sorozatot. FED mérleg főösszeg lehet a mai 10szerese, senkit nem zavar, csak ha az infláció elszabadul.)
- nem úgy néz ki, hogy az USA-t (minden nehézsége mellett) fenyegeti a dollár mint tartalékvaluta szerepének elvesztése. (Nem tud mindenki norvég koronába és svájci frnkba menekülni.)A kamat emelkedés még igencsak nem esedékes. (Szerintem 2015 ben legkorábban, de a GE befejezése után csak.)
- de ha minden ok: GE befejezve, kamatok lassan növekedve: az általad jelzett kötvényből kiáramlás nem mehet csak a fellendülő piacokba. Ehhez túl sok lesz. Amúgy meg a fellendülés begyorsitja a vállalatok forgalomnövekedését (sokszor beindulását, mert jelenleg inkább csak a nyereségek nőnek és a gigantikus kp ami felett ülnek a cégek. De pont ez a kp segiti ki a cégeket akik egy emelkedő kamatkörnyezetben drágábban tudnák tevékenységüket bank hitelből finanszirozni.
- a vállalati nyereségesség amúgy egész szépen feljődik. A histórikus P/E értékekhez képest nem állunk rosszul. A mai csúcsok csak látszólagosan azok. Két link:

link

link
1996-2010 között nem volt ilyen alacsony a P/E (Az viszont igaz, hogy 2011-2012-ben alacsonyabban állt.)
Lesz újra válság szó se róla.
De:
soha nem az okozza, amit jó előre felismertek. A leirt veszélyek fennállnak, ezért orvosolhatók.
Amit nem látunk attól kellene tartanunk.
De ahogy látszik, aranyba sem minden időben és árfolyamon érdemes menekülni. (Pedig akik ott fektetnek be azok többségében óvatos emberek.)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek