Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2013. 05. 05. 10:34
Előzmény: #759  berlini
#760
1)“Mihelyt bejelentik, hogy a program kifut (fél-egy éven belül,) azonnal beindul a korrekció.”

Igen, ebben kis elteresekkel biztos egyetertunk. Eredetileg 2013 ev vegig igertek meg a QE4 programot, Kesobb Ben azt mondta, addig tartjak fenn, amig a munkanelkuliseg a 6%-ot megkozeliti, a gazdasag stabilan megy felfele. Mostanaban a FED jegyzokonyvekbol vilagossa valt, hogy mar targyalnak arrol, milyen modon lassitsak a likviditasbovitesi tempot, es fokozatosan milyen atmenetekkel allitsak le a havi 80Mrd kotvenyvasarlast.

Nos, ha az elso scenario ervenyes, akkor 2013 oszen mar eloretektesi okokbol megindul a korrekcio. A piac eloretekinto funkcioja 3-8 honappal elobb diszkontalni kezdi a varhato esemenyeket:: legkorabban majustol, elvileg a piac mar ovatosabb/vegetalos lehet, de szeptembertol mar vad hullamzas/eses egesz valoszinu lehetne.

Ha a masodik leallitasi kriterium ervenyes, akkor erdemes tudni, hogy mostanara a 9% csucs munkanelkuliseg 7.5%-ig csokkent, nagyjabol 3 ev alatt, es ekozben fennmaradt az USA vallalatok evszazados csucson jaro magas profit/bevetel aranya. Ha tenyleg aszimptotikusan kozelit munkanelkulisegi gorbe a 6%-hoz, akkor (ceteris paribus) meg 4 evig kene csinalni QE3-at…ami nyilvan lehetetlen.

Miert lehetetlen? A FED merlegfooszege (hitelallomanya) 1.0Tr korul volt 2008-ig, es ezt egy evszazad alatt hozta ossze. Pedig azert volt nehany esemeny kozben. Aztota 2013 majusra felpumpaltak HAROM-szorosara, kb. 3 Tr-ra, es ha fennmaradna 2013 vegeig, akkor egesz kozel lesz 4.0Tr-hoz. A FED allomanya 2008-tol ment at exponencialis novekedesbe. Azt lehet tudni, az ilyesminek mi a vege.

A lenyeg az, ha igy lenne, akkor egy normalis 4% koruli kamatlab mellett ekkora adossa szolgalati kiadas mar elviselhetetlen teher lesz, oriasi koltsegvetesi kiadascsokkentesbe lesz muszaj kezdeni, ami oriasi recessziot okoz majd. (nagyjabol olyan, akarcsak Mo-on, amiota 80% GDP aranyos eladosodas van, 6% kamat korul, Amerikaban 120%GDPs lesz, 4% korul, ami ugyanolyan).

Es a 2000 evi tozsde-buborek, 2006 evi ingatlan buborek, a 2008 evi subprime+bank buborek felrobbanas utan, mar 2014-ben allamadossag buborek-robbanas is lehet…ami az osszes korabbinal sokszorosan nagyobb katasztrofa lenne.

Azt akarom mondani:a bajok orvoslasara kitalalt kozponti-banki penznyomtatasi mania-nak is van felso korlatja. Es hogy mania, az nem vitas. Lasd FED utan BOJ is, mostanaban mar ECB is belezuhant a spiralba, meg vagy 50 mas orszagbeli MNB. Az arany-ar megroppanasa a mania ideiglenes gyozelmenek, csucspontjanak lehet jele. DE, lesz meg forditva is. Mint minden manianak, akar tulipan, akar Deltenger, akar QE…lesz vege es utohatasa, kovetkezmenye is. Nincs ingyen ebed.

2) “Ezek után azonban csak az a kérdés marad, hogy mekkora lesz a korrekció”.
Ezzel is egyetertek, de a valaszoddal (miert is fuggene index erteke, P/E, osztalek..tenyezoktol ?), nos ezzel nagyon nem.

Azert nem, mert nehez felfogni, mekkora is QE relative merteke. Elso kozelitesre, QE mostani szintje akkora, hogy nagyjabol negyszer annyi, mint az osszes penz, amit Amerika a legjobb idokben kepes volt megtakaritani, Es most ezen a negyszeres penzen, igen, (szinte) minden dollaron kotvenyt es reszvenyt vasarolnak. (Az utolso 10 evben Amerika nettoban mar SEMMIT sem takarekoskodott.!)

Ha ez a penz, mint vasarlo ero eltunne, a mai vetel-eladasi egyensuly MINDEN eszkoznel, es egyszerre (kotveny, reszveny, ingatlan, auto, stb) teljesen felborulna. Oriasi zuhanas indulna be. Altalaban azt tartjak, hogy 1-2%-os elteres az egyensulyitol az aukcios modelleknel a szokasos, meg kontrollaltnak tekintett, havi 10%-os lefele mozgast eredmenyez. Ennel nagyobb egyensulymegbomlas pedig szinte azonnal napi 3-10% zuhanasba megy at.

A FED most nagyjabol ugyanazat teszi, mint 1929 utan. Akkor masfel evtizedig ment a QE, es a merlegfoosszege 50B-rol 300B-ra not. Es igazabol csak 1945-ben alltak le.

Van egy masik “zavaro” tenyezo is. Ha a FED es ECB kamatai, akarmilyen kis lepesekkel es lassan, de elindulnak felfele, akkor a kotveny arak azonnal esni kezdenek, Eloszor a rovid futamidejuek, de hamarosan a hosszabbak is.

Es akkor elkezdodik egy menekules kifele a kotvenyekbol. Van nagyjabol az USA-ban 15Tr USD, az Eu-ban ennel kisse tobb kotveny, es mindnek az ara esni fog. A 64 millio dollaros kerdes az, mibe fog atmenni? En speciel az emerging/Azsia piacokra, es ingatlan/aranyra tippelek. Nagy respektje lesz a cash-nek, amikor az egesz vilag Ciprussa valtozik.

Nos, ez addicionalisan oriasi rangatast okozhat. Tehat egyik oldalrol a kamat novekedestol csokken a cegek nyeresegessege, a QE lassulasa/leallasa recesszios spiralt indithat, raadasul a kotvenyekbol menekulhet kifele a penz, es az aramlas rangatja a piacokat. Szoval, azt gyanitom, nem lesz unalmas a kovetkezo 10 ev, es megeshet, vissza fogjuk sirni azokat a szep nyugis eveket 2008-2013 kozott, amikor csak kicsi valsag volt.

3) Amikor sokan erzik ugy, hogy “nem szabad kimaradni” a rallybol, akkor az a rally a vegso. Amikor mindenki ugy gondolja, hogy muszaj bennt lenni, vagy meg gyorsan bevasarolni. A Barrons Big Money survey eheti szama szerint, idezem: “a whopping 94% like what they see for the next 5 years”. Minden erzelmi indicator sokeves csucson van.

Caveat emptor.
berlini
berlini 2013. 05. 04. 16:30
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#759
Szerintem az is fontos, hogy mikor lesz az amit mát tényleg korrekciónak nevezhetünk.
Erre írtam, hogy ez addig nem kezdődik el, ameddig az 1-2 éves államkötvények kamata az S&P500 várható 2013-2014 évi osztalékhozamai alatt marad, tehát addig ameddig a mennyiségi lazitás folytatódik.
Tehát az igazi kérdés az, hogy meddig marad a FED gazdaságpolitikája a jelenlegi?
Mihelyt bejelentik, hogy a program kifut (fél-egy éven belül,) azonnal beindul a korrekció.
Ezek után azonban nemcsak az a kérdés marad, hogy mekkora lesz a korrekció.
Ugyanolyan fontos adat lesz akkor:
- az akkori előretekintő P/E és osztalék adatok,
- az akkori index szint.
Egyáltalán nem vagyok ugyanis biztos abban, hogy a korrekció a jelenlegi szintektől tartósan 10-15%-kal viszi lejjebb az árfolyamokat. Amennyiben ugyanis az USA-ban 2% fölötti GDP feljődés stabilizálódik FED segitség nélkül annak ellenére, hogy az egy a költségvetési kiadásokat visszafogó szövetség költségvetés mellett történik, akkor az nagy valószinűséggel egy a jelenlegi várakozásoknál jobb S&P500 nyereségességi szint mellett valósul meg.
OTP-nél engem már az is meglepett, hogy most 4780-nál zárt.
Az, hogy év végéig milyen csúcsot ér el, az a nemzetközi környezet mellett erősen függ attól, hogy a magyar makrógazdasági környezet megitélése javul-e, (május közepén fontos adat lesz az első negyedéves magyar GDP adat,) valamint a gyj. minősége, (lesz-e jelentős céltartaélképzés csökkenés az OTP-nél, látszik-e már a trendforduló az eszközállomány eddigi folyamatos csökkenését illetően.)
Ha a fentiek mindegyike jól alakul, akkor egyáltalán nem tartom kizártnak akár még az ez évi 6000Ft-os szint elérését sem.
Ha a korrekciók kint megindulnak a nyáron, a magyar GDP-alakulás az elvárttól is elmarad és az OTP (ha kicsit csökkenti is a céltartalékolást, de azt kiegyenliti a bevételek csökkenése,) akkor én sem hiszem, hogy 5000 felett mozog az árfolyam, sőt akár a 4000 alatti sávba is visszaeshet.
Törölt felhasználó 2013. 05. 04. 11:14
Előzmény: #753  pomperj
#758
Hát pénteken megint rátettek a longra egy nagy lapáttal, az eu bankok szintén száguldottak, ami jövő hét elején akár folytatódhat is.

Engem inkább az foglalkoztat, hogy mekkora lesz a korrekció mértéke?!

A nemzetközi piacon még van egy kevés longom, de már shortokat is nyitottam, az elképzelés akkor működik, ha lesz legalább egy 2-3%-os korrekció, egy kisebb emelkedést követően.

De az is kijelenthető (EUFN már 21,30-on áll), hogy a piacok erősen túlfűtöttek. Továbbra sem állítom, hogy drágák a részvények, de az emelkedés dinamikája nem fenntartható már középtávon sem.

OTP esetén én sem várok 4800 forint körül további nagyobb emelkedést rövidtávon, legjobb esetben felszúrhat 4950 közelébe jövő hét elején, de az éves csúcsát sem várom 5300 fölé.
Törölt felhasználó 2013. 05. 04. 09:17
Előzmény: #755  berlini
#757
Én nem voltam ott a közgyűlésen, viszont utána néztem az adatoknak.

Eddig is az OTP volt az MVH-s támogatások fő előfinanszírozója csak nem faktoring, hanem hitel konstrukcióban. Ha a hitelek átmennek faktoringba, azzal nem fog többet keresni a bank.

Az MVH évente 600 milliárd Ft bruttó támogatást fizet ki. A gazdák kb. 1/3-a - fele kér előfinanszírozást és azt nem 100 %-ra kapja. Így az MVH-s támogatások előfinanszírozása legfeljebb 150-200 Ft hitel/faktoring forgalmat generálnak a teljes magyar bankrendszerben és a faktorcégeknél együtt véve. Nem tudom, hogy pont mekkora az ilyen célra nyújtott OTP-s hitel forgalom, de szerintem nem több 30-40 milliárdnál. Az átlag állomány ennél értelemszerűen jóval kisebb.

A Faktoring Szövetség adatai szerint a nettó finanszírozási forgalom 600 és 710 milliárd Ft között, a nettó átlagállomány 100 és 130 milliárd Ft között változott az elmúlt 4 évben. A PSZÁF folyó (nem work-out) faktoringra tavaly 90 milliárdos átlagállományt mutatott ki a pénzügyi vállalkozásoknál. Ekkora az egész piac. Az elmúlt 5-6 évben a legnagyobb piaci részesedésű szereplő az MKB volt. A piaci részesedés csúcsértéke 30 % körül mozgott. Ha ezt az OTP 2 év alatt a nulláról indulva el tudná érni az hatalmas eredmény lenne. Még ez is csak 30, legfeljebb 40 milliárd átlag állományt és 200 milliárd körüli forgalmat (és nem állományt, mint ahogy a cikk sugallja) jelentene. Ez legfeljebb 1,5-2 milliárd Ft eredményt hozhat ha nincs érdemi kockázati költség.

A PSZÁF adatok szerint a piacon átlag 17 %-os az NPL ráta. Ha ennek csak a fele lesz az OTP-nél és automatikusan megképzik az értékvesztést ugyanolyan arányban, mint a hitelekre, akkor a portfólió felépülésével együtt a portfólió 7 %-ának megfelelő értékvesztést képeznek. Ezt egy évben nem lehet kitermelni, így az elején várhatóan veszteséges lesz az új üzletág. 2014-ben talán, de inkább 2015-től termelhet kimutatott nyereséget. Ja és még ebből jön le a faktoringba átirányított hitelen korábban megkeresett pénz.

A faktoring üzletág még legjobb eseteben is csak pár ezrelék erejéig fog hozzájárulni az OTP eredményéhez, de valószínűbb, hogy az elején inkább veszteséget termel.
berlini
berlini 2013. 05. 03. 21:00
Előzmény: #753  pomperj
#756
Kösz az infót (kitekintés az euró-banki szektor felé.)
Én eddig azt feltételeztem, hogy az elemzők kezdenek optimistább képet festeni az OTP közeljövőbeli nyereségalakulásáról. (Lásd Portfolió cikk: erste banki elemző az OTP gyj várható alakulásáról. Habár ezt az elemzést, merthogy érdekelt volna a teljes elemzés, nem találtam meg az interneten.)
Valahogy az az érzésem, hogy az elemzők kezdenek optimistábbak lenni mint én, ami a gyj.-t illeti, tehát rövid távon.
Eddig viszont bejött az a megérzésem, hogy USA nem tud tartósan és nagyot korrekciózni ilyen pénzbőség és alacsony kötvényhozamkörnyezetben. Ugyanemmiatt nem számitok a következő pár hónapban jelentés visszaesésre az USA-ban. Ez abban a pillanatban indul majd be, amikor hiteltérdemlő források pedzegetni fogják azt az időpontot amikor a pénznyomtatás lassul, esetleg le is áll. Ekkor lesz egy minimum 10%-os korrekció.
berlini
berlini 2013. 05. 03. 20:49
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#755
Ott voltam a közgyűlésen. Azért megy a faktoring ilyen mértékben, mert a mezőgazdasági úniós támogatásőkat előlegezik meg.
berlini
berlini 2013. 05. 03. 20:48
Előzmény: #751  berlini
#754
4780.
Rekord az USA-ban és Németországban, ezért majd 4800 fölé ment.
pomperj
pomperj 2013. 05. 03. 10:58
Előzmény: #751  berlini
#753
En inkabb ugy latom, OTP araban most benne van az szamos rovidtavu pozitiv tenyezo egyuttes hatasa, amik kivulrol ertek a magyar piacot. Ezek nem maradnak okvetlen igy, plane nem sokaig.

(Elliottistaknak: Nalam B(c) hullamban vagyunk felfele, melynek indulo pontja a 04.15-i 4175Ft ar-minimum volt.

Szerintem a mostani, meg mindig korrektiv jellegu OTP rally fo tenyezoi a kovetkezok:

1) A fo tenyezo az, hogy EUFN index, az Europai bank fund megint kozel jar a februar eleji csucsahoz, amikor vele egyutt OTP is csucsra jart, es 4920Ft volt. Akkor EUFN 21.40 volt, most 21.0-ig emelkedett, es ma talan meglesz a dupla csucs is. Vegulis az Eu bankok nagy resze, foleg UBS, RBS, HSBC, LLOY erezhetoen ” jobban teljesit”.

Mivel OTP tulajdonkeppen nem folyamatosan emelkedett EUFN-el, hanem a penteki kiugro volumennel "ugrott utana", szinte biztos, hogy az aremelkedes ennek az indexmozgasnak a masodlagos kovetkezmenye. (vagyis, hogy egy nagy fund indexkoveto vasarlasa) all az OTP emelkedo mozgasa mogott.

Es sem az OTP viszonylag jo fundamentalis eredmenyek fantaziamozgato hatasa, sem nem szeleskoru hosszabbtavu vasarlas nem all a rally mogott.

Ettol fuggetlenul, sajnos az is igaz, hogy EUFN-hez kepest OTP lefele divergal, mert az utolso honapban ugy 4%-al gyengebben teljesitett OTP, mint az EU bankok atlaga. Nem felreertendo: igen, gyengebb az atlagnal. Ugyhogy mar emiatt sem latok semi okot euforiara. Siman megyunk egyutt az index-el, csak lassabban, azt is “utanaugro” jelleggel.

2) AZ S&P500 index csucsformazo szakaszban van. Ez vitte magaval a magyar indexet es OTP-t felfele. Azsia is nagy rallyban van, ez is segitette Sp500-at.
Csakhogy, szerintem megvan az Sp500 csucs nagyobbik fele. Az utolso 2 evben SP500 tipikusan olyan modon formazzta a csucsot, hogy 3 –szor egymasutan, 8-10 napos ciklusban 3-4%-os esest-visszaemelkedest csinalt, aztan a harmadiknal mar nem birt visszaemelkedni. Ees atmegy 10-15% korrekcioba. Nos, az az erzesem, SP500 mar keszen van 2 ciklussal a fneti tipusbol. A harmadik jovo heten lesz.

Azsia rallyja egyebkent epp korrekcio elott all. Japanban mar megkezdodott, egyenlore akisebb cegeknel nyilvanvalo, de Nikkei is toppy. BSE korrekcioja most kezdodik. Nem lennek meglepve 2-4 hetes oldalazo korrekciotol a tobbi Azsia piacon sem.
Ebben az ervben belatom, sok szubjektiv sajat megiteles van, ugy 30 eves invesztori "gyomorerzes".

3) A magyar kormany most par hete nem rangatja a rihocerosz, az Eu farkat. Csakhogy a rhino mar felduhodott kicsit a korabbiak miatt, es mergesen nezegeti, minek is kene nekimenni; ezert is van, hogy a kis magyar vadkutya latva ezt, behuzta fulet-farkat, es oldalazva tavolodni probal a fenyegeto balhetol.

Meg egyebkent is, epp belekeveredett egy olyan felesleges es kinos ugybe, mint a trafikbotrany. Es hatalmas erofeszitessel probal masrol beszelni, ami erezhetoen nem nagyon erdekel senkit.

Szoval, Osszefoglalva: az elmult 2-3 hetben volt egy igen kedvezo kulso aremelo-felhuzo hatas OTP arara.
Ezek elmuloban vannak szerintem, sot, a lokalis euforikus hangulat konnyen negativba fordulhat, akar napokon belul.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 05. 03. 10:45
#752
Cikk:
"Bár az elmúlt években egyre növekvő mértékben hiteleztünk, szerettünk volna még aktívabbak lenni, ennek a gátja a hitelképes és hitelt felvenni szándékozó ügyfelek hiánya volt", tette hozzá Csányi. Konkrét számokat nem tesznek közzé azzal kapcsolatban, hogy mennyi hitelt szeretnének kihelyezni idén, ugyanakkor a bankvezér elmondta, hogy a növekedési hitelprogram során az OTP-n keresztül juttatott forrást meg kívánják duplázni, legalább 350 milliárd forintnyi forint folyószámlahitel kibocsátására tesznek ajánlatot, valamint bevezetik a vállalati faktoring üzletágat, ahol 200 milliárd forintot szeretnének kihelyezni.

"Igazából semmilyen gátja nincs az OTP-nél sem likviditási, sem tőke szempontjából annak, hogy növeljük a hitelek mennyiségét mind a lakossági, mind a vállalati ügyfélkörben. Itt a hitelt felvenni szándékozó ügyfelek száma és a hitelképességük szabhat gátat bankunk hitelezési aktivitásának"

Saját komment:
A 200 milliárd a faktoring üzeltágra nyilván fogalom akar lenni és nem állomány. Hiszen az egész faktoring piac állománya 100 milliárd Ft körüli és évente 600-700 miliárd Ft forgalmat bonyolítanak. Ebből 200 milliárd forgalmat megcsípni úgy, hogy most indult az üzletág idénre gyakorlatilag lehetetlen, jövőre talán sikerülhet. Az OTP konszolidált ügyfélkövetelésének talán 0,5 %-a körülre futhat fel az állomány.

A növekedési hitelprogram 2 x 250 miliárdjából is valószínűleg messze kevesebb jut majd az OTP-nek mint 350 miliárd. Azt kell mondjam szerencsére, mert gyalázatosan alacsony az árazása.
berlini
berlini 2013. 05. 02. 18:59
Előzmény: #750  berlini
#751
Kisebb korrekció lett éppen 4700 alá. Nagyobbat megakadályozta az egyértelműen pozitiv hangulat USA-ban Európában (EKB kamatcsökkentés.)
Szerintem:
ha a környezet holnap nem lesz ennyire lelkes, folytatódhat a korrekció. (Na nem 4000 alá, mert legkésőbb 4400 megállitja pár nap után.)
Ha a mai környezet várja az OTP-t akkor már erről a szintről visszapattanhat 4750 fölé.
berlini
berlini 2013. 05. 01. 23:03
Előzmény: #749  berlini
#750
Holnap korrekció érik.
Nagyobb (2-3%) ha Európa is esik a mai USA után, és kiesebb ha Európa stagnál.
Én a gyj-ig nem tartom reálisnak és tarthatónak az OTP árfolyamot 4700 fölött.
Megköszönném, ha valaki tudna orosz, ukrán vagy bulgár akármilyen banki gyj.-t belinkelni, amiből lehetne selyteni, hogy az OTP leánya ugyanott várhatóan mit csinált az első negyedévben.
berlini
berlini 2013. 04. 30. 20:03
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
4736!
Én mondjuk nem számitottam erre.
Törölt felhasználó 2013. 04. 30. 17:47
Előzmény: #745  berlini
#748
szép nap volt azért
Törölt felhasználó 2013. 04. 30. 14:14
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#747
Vicces mert a hírből nem derül ki hogy milen állami garnciáról van szó, tehát nem leeht tudni az ügyletek kockázatát. Szintén nem derül ki, hogy mennyi a garanciadíj, csak az, hogy a garanciadíj és a kamatfelár együtt nem lehet több 2,5 %-nál. Ez így még a legjobb esetben is igen mérsékelten jövedelmező. Erre most minek kell ész nélkül emelkedni?
Törölt felhasználó 2013. 04. 30. 13:53
Előzmény: #745  berlini
#746
na lám.. micsoda szép shrt zárások ....

berlini
berlini 2013. 04. 29. 23:13
#745
link

Az OTP_szlovákia:
- növelte a hitelállományát (vállalati hitelek csökkenése mellett lakossági hitelkihelyezés növekedése,)
- viszont az 1. negyedéves nyeresége a negyedére esett.
A nagy kérdés, hogy ez most jó hir-e?
Merthogy a hitelkihelyezési fordulat megvolt, de a marzsok valszeg rohamos csökkenése mellett.
Tud valaki hirt az ukrán vagy orosz leányok 1. negyedévi teljesitményéről?
(Persze jó lenne látni a részletes gyj.-t.)
berlini
berlini 2013. 04. 29. 18:12
#744
Most néztem vissza, elképesztően alacsony forgalom volt a BET-en. Az első fele pár száz milliós forgalma szerintem lassan a terembérleti dijra nem elég
Ha ez így folytatódik, akkor sűrgősen össze kell vonni a bécsi tőzsdével.
A leglikvidebb részvény az OTP forgalma is csak arra volt elég, hogy egy kisstilü spekuláns a végén beránthassa. Pár ezer db-bal jól eltalált pillanatban működik a dolog.
De a záró (az 1%-os lerántás után is csak) 6ft-tal ment lejjebb a pénteki záróhoz képest. Folytatódik az oldalazás.
Törölt felhasználó 2013. 04. 29. 13:40
Előzmény: #742  pomperj
#743
Legalább egy kisebb korrekciót vártam, ezért szálltam ki a Surgutból, ill. HDFC-ből, túl óvatos voltam a papírok továbbra is felfelé tartanak, elsiettem a dolgot úgy tűnik!
pomperj
pomperj 2013. 04. 29. 11:37
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#742
Currently I am very bullish on India, China and Korea.
link

5)Shortterm, the China Index (FXI) bottomed as expected at 35 level, and immediately started to turn up in wave (3).

This should be the best rally in China in 3 years, if my Elliott count is correct. Should have at least 5 subwaves, strongly upwards.

MACD is confirming my bullish stance by diverging upward, see chart above. MACD has a long way to go to hit 0.99 like it did at the wave (1) top, in early 2012.

Potentially FXI could double in 1-2 year, and hit the previous top at 71. The risk to jump in now is minimal (stoploss at 34, potential loss 3) compared to a potential 34 point gain.

The Google of China, (seach in chinese characters!) Baidu (BIDU) almost completed its 2 years longdownward wedge form correction. Looks BIDU is just days from starting up its new rally. BIDU has high beta, so probably will far outperform FXI. I think Baidu is a three-bagger in 2 years.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 21:36
Előzmény: #739  berlini
#741
Én meg arra világítottam rá egyértelműen, hogy nincs különbség!
Én úgy fogalmaztam, hogy egy egyszerű elemivel is megértse bárki!
Én nem voltam és nem is leszek FIDESZ szavazó, de ettől még nem fogok csúsztatásokat és ferdítéseket elvi okokból szó nélkül hagyni!
Én nem kívánok ilyet senkinek!
Legyen Holnap mindenkinek jó napja!

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek