Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 23:25
Előzmény: #979  pomperj
#980
félelmetes mit tudnak itt egyesek, jó olvasni Titeket, köszi :)
pomperj
pomperj 2013. 06. 20. 22:58
Előzmény: #978  berlini
#979
Roviden osszefoglalom, amit gondolok, valaszkeppen:

1)A maj. 22-en megkezdodott NYSE BEAR regime fo kivalto okanak a piac 50 honapja tarto, endogen alapon kifejlodott, buborekepito es singularitas-mechanizmusat gondolom. Amit legjobban a Sornette modell ir le, errol jopar alkalommal irtam, errol a sajat eredmenyem publikaltam es megvitattunk parszor marcius ota. Negy honapja leirtam itt, hogy a sajat Sornette modellem majus vege-junius vege korul hozta ki a varhato csucspontot. Epp 2 napja Sornette sajat publikaciojat is feltettem ide: o majus 21-re szamolta ki a szingularitasi napot es EGY (1) napot tevedett!
Ezt a tenyezot gondolom a mostani BEAR piac fo kivalto okanak, legalabb 75%-ban.

2) A masodik fo oknak azt gondolom, ami ugyancsak majus 22-en kezdodott: az OSSZES globalis kotveny piac csuszasat, es gyors crash-jellegu osszezuhanasat, es a kovetkezmenykeppen fenyegeto globalis kamatemelkedes varhato hatasat. Ezt csak kb. 2 hete ismertem fel, azota a palacsinta es Nagysarkany allegoriakkal probaltam vilagossa tenni. Latszik, nem sok sikerrel, pedig probalkoztam. Ez kulso, exogen kivalto ok, talan 20%-ban jarult hozza a crash-hez.

3)A FED es Ben bejelentese QE3 tapering szeptemberi elkezdeserol (mert nyilvan akkor el kell kezdeni, hogy haladjon is valamit evvegeig) csak a harmadik, es legkevesbe fontos kivalto oknak gondolom. Ez inkabb csak urugy, meg a mediak nagyszeru lehetosege a dolog felfujasara, a “bunbak” keresesre; tenyleges hatasa a crash kivaltasaban legfeljebb 5%.
A hatasuk persze oriasi volt, ami abbol is latszik, hogy meg az itt kommentelok 90%-a bamul, hogy ez miert van most?

Vegul: nincs mas, el kell fogadni, hogy most antibubble idoszak van. OTP szamara is. Hogy az milyen, azt lasd Sornette dolgozataiban.

Ket dolog latszik maris, 1 honap alatt, meg egy szokasos becsles.

- Vizeses-cascade formaju a fraktalis, annyi maris biztosnak latszik. Az elso intenziv impilzus utan jon egy 63-72% meretu korrekcio vissza; aztan egy 3 hullambol allo lankadatlan eses. Az antibubble legalabb 4 hasonlo hullam kell legyen a SOrnette modell szerint, neha 5, annal tobb mar ritkan fordul elo.

-Az egymasutani fraktalisok nagyjabol 1.3-1.5 ido/ar szorzo szerinti hasonlosagot kellene mutassanak, eddigi adatokbol kb. ennyire becsulheto a log fuggveny negative kitevoje. Ez meredekebb kicsit a szokasosnal.

-A vegen kb. 2 szigma-val fog a realis piaci ertek alatt vegzodni a lejtmenet. Ott mar a masodik derivaltak miatt csak masodrendu kozelites hoz eleg kozeli hasonlosagot avarhato valos gorbehez, a sok kozbenso kis hullam mar nem kovetheto elsofoku modellel. Pontosabb becsleshez legalabb 2 teljes fraktalis kell, ami azert 8-12 honap alatt lesz, mire osszejon. Ha lesz eleg adat a modellhez, megprobalom kiszamolni a varhato vegpontot. De addig meg sokat kell aludni.

Persze, tevedhetek is. Pl. hirtelen feltamad a vasarloi kedv, a TRIN megint esik, a nagy alapok es a penzaram iranya es mozgasa (a szokastol ellentetesen) meg be se indult az uj iranyba egeszen, maris megfordul, vagy mit tudom en. De nagyon nem ugy nez ki. Ennek igen kicsi valoszinuseget adok.

Good luck.
berlini
berlini 2013. 06. 20. 21:06
Előzmény: #977  berlini
#978
(Befejezve a mondatot).....nem valószinű hogy 4000 alatt lesz, de az sem kizárt, hogy 4400 fölött fordulunk.
berlini
berlini 2013. 06. 20. 21:04
Előzmény: #976  pomperj
#977
Kedves János!
Igen a piac többsége ezt hallotta ki a FED-es kommentálásból, amit tegnap és ma (és valszeg holnap is) láttunk.
Nagyobb korrekciót (mégha ma is esik egy nagyot) tehát 13%-ot én azért nem várnék. Hogy miért nem?
Még egy ilyen szar munkaerőpiaci adat mint a mai és el kezdenek emlékezni a teljes mondatra abból amit a FED-elnök mondott tegnap, ami szerint:
ha folytatódnak a pozitiv tendenciák, akkor lesz QE csökkentés, lehet, hogy már ez év végén.
Ehhez még erősödni fognak azok a hangok, amelyek kamatemelést sem várnak 2015 előtt, (már csak azért sem, mert jelenleg inkább deflációs veszélyt látnak.)
Mindez alapján összeszedik magukat az alapkezelők, (mert az alapvető matematikához nagyon is értenek, mégha némelyik bölcsész szakon végzett mint Soros, és nem a villamosmérnöki karon mint mi) és rájönnek, hogy 2015-ig is hozamot kell felmutatniuk különben nem milliárdosok lesznek 20 év mulva mint példaképük, hanem állástalanok relative szegényen.
O.K.
De mennyit esik addig?
Szerintem két napos esés után kis korrekció felfelé, majd újabb két-három napos esés. Összesen max. 7-8%-os korrekció.
Hogy az OTP hogyan viseli ezt?
Általában 50%-kal nagyobbat esik mint a vezető amerikai és európai indexek, igy benne lehet 4740Ft-tól számitva) összesen 10-12%. Ez még mindig 4170Ft-os mélypontot ad. (Persze a Nemzeti Együttműködés Kormánya képes lehet még egy-két dobásra a következő hetekben igy az OTP belátogathat 4000 alá. De ezzel most számolni valszeg nem kell.)
Eszerint a mélypont
pomperj
pomperj 2013. 06. 20. 07:39
Előzmény: #965  pomperj
#976
SzentGyorgy es a Sarkany harca megkezdodott?

Veletlenul egesz turhetoen beletrafaltam tegnap a 70% valoszinusegu scenarioval abba, amit Ben mondott. Am a piacok negativ es heves reagalasa el kell gondolkoztasson, mert bizony nagyjabol ugy tettek, mintha az azonnali QE3 tapering/leallitas scenario bejelentese tortent volna.

Ez nem veletlen. Es nem atmeneti tulreagalas, es plane nem az annak a tenynek a fenyeben, ha a ma reggeli azsiai indexek minusz 2.8% nagysagu esest tudomasul vesszuk....

bizony, sz.r van a palacsintaban, es ennek fundamentalis oka kell legyen. Amit a piac lat, de a David-szerepbe szorult kisbefektetok nagyresze meg nem.

A kis gyikocska meretu bejelentes hata mogott a piac SzentGyorgye alighanem mar latja a nagy sarkanyt. Az eso kotvenypiacot, ami emelkedo kamatokat hoz. Es ugy reagalt, mintha ezzel kellene hamarosan megkuzdenie...hatrabb lepett.

Mar 3 eve majdnem lehetetlen a vilagban bankbetetet elhelyezni azzal a szandekkal, hogy legalabb az inflaciot meghozza.

De 2013. majus 22 ota ez a helyzet megvaltozoban van. Ujra, par honap mulva, fel fognak bukkanni elfogadhato beteti kamatok az inflaciohoz kepest, es nagycsomo penz atmegy oda, mert amugy se remelhet sokat a tulertekelt PE=18-19 mutatoju, tulertekelt NYSE-tol. Plane, ha a kamatok is nonek.

Azsia messze nem ennyire tulertekelt. Megis, jol a labara leptek ma reggel.
Az ijedtseg nem mult el, inkabb fokozodni fog: szerintem az van, hogy most kezdodott a piac reakcioja arra,
(a FED-es Ben bejelentes urugyen),
hogy emelkednek a kamatok.
Ahogy mondtam: sz.r van a palacsintaban.
McDee 2013. 06. 20. 07:28
Előzmény: #973  HALIS
#975
EURUSD-t elnézve, a napi minimumot már megjárhatta, talán van még 1.3230-ig némi tér. Vízióm szerint 1.3320-30 lehet a teteje. Ezt leginkább a behavioral finance ideáim miatt gondolom így.
Napon túl gondolkodva van tere dezső erősödésének.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 07:15
Előzmény: #972  berlini
#974
én is full tökével de full shortban :-) likviditásbőség csökken ez leginkább a bankokra lesz hatással hozamok emelkednek országkockázat nő varga csomag osztogatás- fosztogatás mindent a 2014 választásokért ja és ez csak magyarország :-)
HALIS
HALIS 2013. 06. 20. 06:54
Előzmény: #972  berlini
#973
A DAX futi tovább esett, most már ismét a napos trendben vigyorog.
Valahogy én is túlreagáltnak érzem ezt a hisztit. DAX-ban mindenképpen várok én is majd egy újabb csúcsot még. Biztosra veszem, hogy a napos csatiból előbb fog felfelé kitörni, mint lefelé.
berlini
berlini 2013. 06. 19. 22:48
Előzmény: #971  kimpaa
#972
Szerintem amerika túlreagálta azt amit hallottak.
Mire Európa nyit arra szerintem már nem lesz ekkora esés. A DAX-futures:
link
esett a záráshoz képest még 0,6%-ot, de én ennél kisebb minuszra számitok reggel a nyitáskor és napközben emelkedésre.
Ha az OTP 4700 körül nyit veszek. (Még gondolkodom, hogy beszálljak-e full tőkével.)
kimpaa
kimpaa 2013. 06. 19. 22:42
Előzmény: #970  berlini
#971
Minden szinte a legoptimálisabban alakult a részvényekre tekintve, mégis esnek.
OTP-ben mit vársz? Lassan már mínusz 600 pont a csúcshoz képest.
berlini
berlini 2013. 06. 19. 22:03
Előzmény: #969  berlini
#970
...most meg azt olvasom, hogy mégis jelezte a FED.elnök, hogy ez év végével várhatóan csökkentik a QE mennyiségét, ha a gazdaság folytatja a javulást.
Eredetiben állitólag igy hagzott a kulcsmondat:
" Ben Bernanke said a reduction in the rate of stimulus could occur this year if the economy continues to improve."
A link:
link
Igy már érthetőbb a most már több mint 1%-os visszaesés.
Viszont ez még nem egy eldöntött időpont, igy a piac holnap megnyugodhat.
berlini
berlini 2013. 06. 19. 21:38
Előzmény: #958  pomperj
#969
Bejött amit vártam.
Meglepett a kisebb beesés az amerikai indexekben, de zárásig még felkapaszkodhat nulla környékére.
De jellemző erre a hiperérzékeny befektetői környezetre, hogy bejött a (részvényekre nézve) legjobb verzió és mégis esés volt az első reakció.
p-b 2013. 06. 19. 19:29
Előzmény: #967  berlini
#968
Gratula a topikhoz:)
Pár kommentelőnek a jóvoltából a legnívósabb szakmai topik az összes közül sztem . Csak így tovább srácok:)
berlini
berlini 2013. 06. 19. 18:30
Előzmény: #965  pomperj
#967
Miután én is csak kb. 50-60%-os esélyt adok arra, hogy ma este nem dönt a FED, csak némi komunikációs bravúrt mutat fel, ezért több mint 50%-os cash-ben várom az estét. (Ha lement volna a záró alá még 20-30Ft-ot, ott várta volna még vételi megbízásom.)
berlini
berlini 2013. 06. 19. 18:30
Előzmény: #965  pomperj
#966
Miután én is csak kb. 50-60%-os esélyt adok arra, hogy ma este nem dönt a FED, csak némi komunikációs bravúrt mutat fel, ezért több mint 50%-os cash-ben várom az estét. (Ha lement volna a záró alá még 20-30Ft-ot, ott várta volna még vételi megbízásom.)
pomperj
pomperj 2013. 06. 19. 15:38
Előzmény: #934  pomperj
#965
Mintha sz.r lenne a palacsintaban?

Mar multheten, meg azelott is irkaltam arrol, hogy a kotvenyekkel globalisan mintha baj lenne. Merhogy az arfolyamuk csuszik lefele, a kamatok meg mennek fel. Es ez ellen se FED, ECB es BOJ nem tehetnek semmit. Mert akkora a volumen.

1) Japanban a dolog maris majdnem katasztrofalis. Ott 0.3% kamatszintrol felment 1.0% korulre, ami meg nem is latszik nagy bajnak. Csakhogy a japan adobevetelek se nonek 25 eve, (akarcsak a magyar adobevetelek !, nalunk is hiaba vezettek be 40 uj adofajtat, meg megduplaznak egyes adofajtakat, megse jon be tobb adobevetel),

szoval, most jo a lenyeg, a japan allamnak sokkal tobb lett ettol a kamatkiadasa, most eppen az adobevetel 24%-at viszi el.

Es ha felmenne 2.2%-ra a kamat, akkor elvinne a 80%-ot, ami ugye kifizethetetlen, vagyis ... allamcsod fenyeget.

2) Az USA-ban a par legnagyobb kotveny alap, mint Bill Gross-e a Pimco-nal (aki volt fonokom, es nagyon okos ember: a felesegenek a 10. randevu utan se mondta meg, hogy ki o!)

szoval, Bill a top-guru menedzseli az Ishares Corp. Opp. Fundot, de az is esett 8.7%-ot, ami azert 3 evi kamat teljes elvesztese. Ja, egy honap alatt !

De nemcsak ez a fund, hanem az osszes tobbi bond-fund is esik, atlagosan mar 6 szazalekot estek, 1 honap alatt. Eves szinten ezt kiszamolod, es... azt crash-nek hivjak.

3) A Magyar allampapirok kotvenyalapjai is esnek. Az utolso 3 het alatt elvesztettek az idei teljes hozamukat.

Tehat: lehet, hogy nincs messze az, amikor felebrednek a magyar befektetok, es elkezdik eladni az allamkotvenyeiket?
Mondjuk megnezik az MKB-nal az Ametiszt alapjukat, es maris elmegy a kedvuk attol, hogy magyar allampapirba fektessenek?

Ismetlem: cash is king!

, majus 22
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 10:18
Előzmény: #958  pomperj
#964
köszönöm az összefoglalót.
mindig figyelek a beírásaidra,kérlek ne hagyj fel vele.

üdv:Imo
zodiac 2013. 06. 19. 10:02
#963
Mennyit ér? ez jó kérdés,
Mennyinél érdemes vásárolni? 3000.-?
berlini
berlini 2013. 06. 19. 08:59
Előzmény: #959  berlini
#962
....tehát a szerintem legvalószínűbb lebegtetés (gyakorlatilag döntés eltolás) kommunikációja szerintem szigorúbb lesz, amiből mindenki azt olvassa majd ki amit akar:
János, Te (és még sokan mások)azt, hogy ha most nem is, de nemsokára legalább szűkités bejelentés lesz,
Aki pedig azt olvassa ki, hogy nincs még a szűkités bejelentésének napja sem meg, az veszi újra a részvényeket.
De az egyensúlyi árfolyam most már valószinűbb, hogy a jelenlegi közelében lesz oldalazással, ahol a deffenzivebb vásárlők az osztalékos részvényeket veszik, eladva másokat.)
Én ezt várom, mert szerintem ez a FED szándéka is.
berlini
berlini 2013. 06. 19. 08:59
Előzmény: #959  berlini
#961
....tehát a szerintem legvalószínűbb lebegtetés (gyakorlatilag döntés eltolás) kommunikációja szerintem szigorúbb lesz, amiből mindenki azt olvassa majd ki amit akar:
János, Te (és még sokan mások)azt, hogy ha most nem is, de nemsokára legalább szűkités bejelentés lesz,
Aki pedig azt olvassa ki, hogy nincs még a szűkités bejelentésének napja sem meg, az veszi újra a részvényeket.
De az egyensúlyi árfolyam most már valószinűbb, hogy a jelenlegi közelében lesz oldalazással, ahol a deffenzivebb vásárlők az osztalékos részvényeket veszik, eladva másokat.)
Én ezt várom, mert szerintem ez a FED szándéka is.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek