Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 04. 28. 21:26
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#740
Bocs de erre muszáj még reagálnom.
Én a 80-as években (többek között) az Új embert is olvastam, (pedig nem voltam vallásos).
Én Liberális Embernek tartom magam Voltaire szellemében..de erről majd máskor hosszabban...
berlini
berlini 2013. 04. 28. 21:23
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#739
Igen úgy néz ki.
A másik probléma, hogy egyfolytában az MSZP kormányzat korrupciós ügyeit hozod elő, mintha én mást állitottam volna.
Pedig igyekeztem (leegyszerűsitve) a különbséget megvilágitani.
Nem baj. Én kibirom ezt a rezsimet is, mint előtte a szocializmusnak mondottat is (nem kevés éven keresztül.)
Már ott tartok (figyelve a közvéleménykutatási eredményeket is,) hogy ha igy akarjátok (a többség szemlátomást igy akarja,) kormányozzon a FIDESZ még pár évtizedig.
Egyet kivánok Nektek.
Ha úgy gondoljátok majd valamikor később, hogy mást akartok, akkor erre is legyen még lehetőségetek.
Jó éjszakát!
Szerencse fel a holnapi tőzsdei napra is.
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 20:10
Előzmény: #735  berlini
#738
Szerencsére az emberek többsége ezekből a cikkekből más konzekvenciákat von le mint Te...
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 20:07
Előzmény: #736  berlini
#737
Elég szomorú hogy fenntartod az állításodat, úgy tűnik hogy teljesen a balliberális médiára szocializálódtál.

Azért vagyok teljesen elképedve, mert sorozatosan hozták az önkormányzati, illetve országgyűlési politikusok korrupciós ügyeit. Amelyek célirányos közbeszerzési kiírásokkal alapozódtak meg, célirányos önkormányzati rendeletekkel, közgyűlési határozatokkal. Szinte még most is pár hetente kerülnek elő újabbnál újabb botrányok. Ahogy tárcák szakpolitikusai intézményesített döntéssel tapsoltak el haveroknak Milliárdokat, a támogatási pénzekből.

Mindig erre a primitív példára hivatkoznak, nyilván a Horn kormány céljainak az az Alkotmány amely a magyar föld kiárusítását is lehetővé tette tökéletesen megfelelt, a balliberális körökről már nem is beszélve...

Mintha más országban élnénk...
berlini
berlini 2013. 04. 28. 19:43
Előzmény: #733  Törölt felhasználó
#736
A leegyszerűsitő állitásomat fenntartom.
Ha közelről figyelted az MSZP regnálását, akkor végképp nem értem, hogy mit nem értesz a különbségen.
De egy példán megpróbálom megvilágitani:
Korrupt MSZP prominens éveken keresztül gyüjtögeti a nokiás dobozokat (részben párt fekete kasszába részben saját célra.
Ez KORRUPCIÓ. (Közpénz ellopása kb 10x5 millió= 50 millió ft értékben, de van egy kis esély, hogy elkapják.)
Fideszes miniszterelnök kiir egy pályázatot forgorvosának. (Közpénz intézményes ellopása másfél milliárd ft értékben. Jogi következmény kizárva= INTÉZMÉNYES KORRUPCIÓ.) Csak aki vak az nem látja a különbséget.
Az MSZP 94 és 98 között módositani akarta az alkotmányt kétharmaddal a parlamentben, de azt ötpárti konszenzus hiányában nem tette.
A mostani rezsim sorozatos alkotmánymódositó borzalmairól nem irok, mert ezt hozzáértők már megtették.
berlini
berlini 2013. 04. 28. 19:34
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#735
Magán biztonsági cégeket egy ilyen nagyszabású rendezvényen látni...hát inkább az lenne furcsa ha nem lettek volna ott.
Amerika pedig nem Magyarország! Ott a sajtó buktatott már meg elnököt (Nixon) és tett politikai hullává (Clinton).
Megirják ha van más is emögött.
Én továbbra sem látok mást a cikkekből mint amit eddig irtam.
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 19:11
Előzmény: #732  berlini
#734
Hát akkor nagyon mást olvasunk ki a cikkekből. Nyilván egyértelműen nem vádolhatnak, mert az pereket vonna maguk után. A cikkekből egyértelmű következtetéseket lehet levonni. Azt mindenképpen, hogy információkat hallgattak el a közvélemény elöl, illetve hamis az a forgatókönyv mint amit hivatalosan állítanak!
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 19:04
Előzmény: #731  berlini
#733
Javaslom több külföldi irodalmat olvasgatni. Nem tudom ezeknek mi köze van a nemzeti radikális kuruc.info-hoz. Ha minősítesz talán alá kéne támasztani valamivel, mert a komolytalan minősítésekkel én nem tudok mit kezdeni...

MSZP idején a FIDESZ-hez hasonló jogszabály alkotás valósult meg, semennyire nem volt kevésbé intézményesített (az Alkotmányunkat is módosították volna alapjaiban, csak nem volt hozzá elég többségük).
A célirányos MSZP államigazgatási döntésekről mesélhetnék a saját tapasztalataimból is.

berlini
berlini 2013. 04. 28. 18:52
Előzmény: #731  berlini
#732
Olvasom a linkeket, egyenlőre nemolvasom azt amire célzol. Csupán kérdések és kérdőjelek, hogy a fotózott FBI-val együttműködők mit kereshettek ott. Ebből azt a következtetést levonni, hogy azok bábusgatták a csecsen gyilkosokat...hát?
berlini
berlini 2013. 04. 28. 18:47
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#731
MSZP= korrupció
FIDESZ= intézményesitett korrupció
Aki ezt nem látja az vak.
Bostonnal kapcsolatban legfeljebb a Kurucinfo és társai irnak ekkora marhaságot mint amire célzol.
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 18:46
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#730
Akit érdekel esetleg a bostoni ügy másképp:

link

link

link
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 18:35
Előzmény: #727  pomperj
#729
Kedves Kolléga a FIDESZ semmivel sem korruptak, mint az elődje volt akiket "balliberális" pártoknak csúfoltak. De gondolom a "vasárnapi újságban" ezekről a mutyikról kevesebbet írhattak. Gondolom a hivatkozott sajtó orgánumoknak a forrása erősen elkötelezett egy másik lobbi csoport irányában.

A befektetők szerintem tökéletesen hidegen hagyja kicsiben a mutyi, ami pedig az OTP-t érinti kifejezetten jól tartja magát a régiós viszonylatban.

Én a bostoni robbantással kapcsolatban olvastam cikkeket, horror ami az USA-ban megy, elképesztő, hogy nemzetbiztonsági szolgálatok, már a saját társadalmuk ellen is fellépnek (ha kell gyilkolnak is), hogy létjogosultságukat igazolják, illetve további demokrácia ellenes intézkedéseket kényszerítsenek ki. Magyarországon azért idáig szerencsére az utóbbi két évtizedben nem jutottunk el.
Törölt felhasználó 2013. 04. 28. 18:34
Előzmény: #727  pomperj
#728
Kedves Kolléga a FIDESZ semmivel sem korruptak, mint az elődje volt akiket "balliberális" pártoknak csúfoltak. De gondolom a "vasárnapi újságban" ezekről a mutyikról kevesebbet írhattak. Gondolom a hivatkozott sajtó orgánumoknak a forrása erősen elkötelezett egy másik lobbi csoport irányában.

A befektetők szerintem tökéletesen hidegen hagyja kicsiben a mutyi, ami pedig az OTP-t érinti kifejezetten jól tartja magát a régiós viszonylatban.

Én a bostoni robbantással kapcsolatban olvastam cikkeket, horror ami az USA-ban megy, elképesztő, hogy nemzetbiztonsági szolgálatok, már a saját társadalmuk ellen is fellépnek (ha kell gyilkolnak is), hogy létjogosultságukat igazolják, illetve további demokrácia ellenes intézkedéseket kényszerítsenek ki. Magyarországon azért idáig szerencsére az utóbbi két évtizedben nem jutottunk el.
pomperj
pomperj 2013. 04. 28. 11:37
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#727
Szamunkra az igazi baj az, hogy amikor egy tavoli varosban elo invesztor elolvassa a vasarnapi ujsagban, hogy a magyar kormany mar a trafikok uzleti ugyeibe is beleavatkozik, es botranyos meretu korrupcioval osztogat koncessziokat a kisfideszes hivoknek, nos, akkor megerosodik benne az, hogy ime, nemcsak a nagy multikat es bankokat adoztatjak mukodeskeptelensegig a magyarok,
de 5000 apro vallalkozast is tonkretesznek habozas nelkul, afrikai szintu kormanyzasi modszerekkel.

Es azonnal elmegy a kedvuk OTP reszvenyt venni. Mindegy, mennyire van alulertekelve, akkor sem kell.

Egyszeruen erthetetlen a kisstilu lopasi hajlam teljes szabadon engedese, ami vegul ekkora kart okoz. Nem gazdasagilag, hanem politikailag.
berlini
berlini 2013. 04. 27. 22:07
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#726
Aki nem szavaz, annak nincsen joga utána panaszkodni.
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 21:15
Előzmény: #715  unforgiven
#725
látok összefüggést ? gyengébb forint nem tenne jót az államadósággal bizalom megrendülhet az ország iránt. irán -amerikai izraeli ellentét, észak-korea - dél koreai minimum ezekre piacokra lenne "némi" hatással
2014 választás én biztos nem szavazok nincs olyan párt, szervezet akire vagy akikre most nyugodt szívvel behúznám az x-et nagy kalap f@s az egész!
berlini
berlini 2013. 04. 27. 18:55
Előzmény: #723  berlini
#724
berlini
berlini 2013. 04. 27. 18:05
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#723
Nem egy nagy állomány. (Én azt hittem, hogy több short nyilt április közepéig.) De ilyen kicsi napi forgalom mellett könnyen kiszámítható, hogy van olyan nap amikor a short nyitások, zárások akár a napi 1 milliárdos forgalom több mint felét is kitehetik.
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 17:17
Előzmény: #716  berlini
#722
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 16:28
Előzmény: #719  pomperj
#721
Kösz az összefoglalót!

HDFC-ből 1,5 százalék nyerőben kiléptem, Surgutból 3% nyerővel szintén. Csütörtökön, pláne pénteken vártam az USA korrekciót (a GDP is vártak alatt alakult), de csak nem akar jönni az érdemi korrekció. Pl. Bank of America 8% emelkedést követően pénteken is csak 0% korrigált, de zárás előtt úgy tűnt, hogy pluszos lesz.

Jelenleg kivárok új pozit vagy lejjebb (long), vagy feljebb (short) veszek ki.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek