Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 04. 15. 21:30
Előzmény: #659  berlini
#660
Miért maradnak el a pénznyomtatás következtében a kötvényhozamok a részvény hozamoktól?
berlini
berlini 2013. 04. 15. 20:55
Előzmény: #647  berlini
#659
A korrekció bejött, 4500 alatt vagyunk. Miután ma mind Európa, mind Amerika rosszul néz ki, (most a kinai növekedés csökkenő üteme ad aggodalomra okot,) esély van a korrekció holnapi folytatásához 4400 alá. Különösen ha a várt amerikai korrekció folytatódik pár napon keresztül 5-10%-os mértékben.
Eltérően a többségtől én nem várok ennél nagyobb korrekciót Amerikában. Miért?
Ameddig a pénzmennyiség növelés nem marad abba, (sőt egyre többen alkalmazzák, lásd Japán, de Európa is rákényszerül, ha a recesszió folytatódik a 2. negyedévben is,)addig a kötvényhozamok stabilan elmaradnak a részvényekkel elérhető hozamoktól. (Még akkor is ha csak az osztalékokat nézzük és nem az egy részvényre jutó nyereséget.)Igy nem látok okot arra, hogy a részvényindexek tartósan visszaessenek. Egy kivétel persze van. Ha Amerika recesszióba csúszna és a várakozások csökkenő vállalati nyereség irányába mutatnának. De minderre én nem látok nagy esélyt.
Törölt felhasználó 2013. 04. 14. 18:09
Előzmény: #657  pomperj
#658
Köszi a ticker keresőm nem nyitja meg érthetetlen ok miatt és a német zászló miatt azt hittem euró alapú mint a DBK.
pomperj
pomperj 2013. 04. 14. 10:26
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#657
ticker (DB)

Ajanlom figyelmedbe KEP, KT. Ezekkel vard meg az elso impulzust felfele, de aznap zaraskor mar lepj be.

Mas. Mindenki es annak sogora a japan temaval foglalkozik, a portfolio.hu is naponta cikkezi. Kisse "crowded" a trade mostanra, pedig a decemberi ajanlasom idejen csak szkeptikusokkal leveleztem itt. Szoval azt gondolom, a yen short akar vissza is uthet, abbol kiszalltam, es mar nem lepnek be. A maradek keves EWJ is eladasra var, megvarom a korrekciot. Nekem ez nagyon bejott, thank you ma'am.
Törölt felhasználó 2013. 04. 14. 10:03
Előzmény: #655  pomperj
#656
Kolléga úr, most én kérek segítséget tőled, USA-ban olcsóbb Deutsche Bankot venni, mint Európában, tudsz adni kódot DB ADR-re.

Segítséged előre is köszönöm!
pomperj
pomperj 2013. 04. 14. 09:35
Előzmény: #650  berlini
#655
A Commerzbank nalam is listan van, hetente nezem is. Csak nagyon bizonytalan, kiszamithatatlan a chart.

Deutsche Bank most is biztatobbnak nez ki, persze csak azutan szabad belevenni, ha a 2009 ota lefele tarto R vonalat hatarozottan attori. Ami egyebkent akar par napon belul megtortenhet, kb. 50USD szinten.

Tavany nyaron belevettem 30 USD korul, de tul koran eladtam...ezzel egyutt jol sikerult. Azt gondoltam, meg egyszer tesztelni fogja azt a szintet, es akkor hosszu tavra meg lehet venni. Lehet, hogy mar nem, es akkor marad az, hogy 51 USD szinten belepek.

meg mindig ink
pomperj
pomperj 2013. 04. 14. 09:19
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#654
1)Jogos, korrekt a megjegyzesed a CNX Nifty-re.
De en az iShares S&P India Nifty 50 Index (INDY)-NasdaqGM -rol beszeltem.

Azert arrol, mert azt lehet kereskedni, van egy normalis 170edb/nap koruli volumene. INDY tavaly majus vegen fejezte be double-bottomjat USD 20 korul, akkor hivta ra fel a figyelmem Galewski Forecast-ja, azota figyelem.

Azota (1) hullamban felment 26 USD-ig 2013februarra, es onnan indult a (2) korrekcioja. Megvan kb. a Fibo 50% es CMO is, Stoch(13) is leert az aljara.

Szoval, alig varom, hogy elinduljon (3) hullama felfele, ebben meg akarom duplazni a poziciot.

2)Nagyjabol hasonlot gondolok HDFC bankrol; boven a monszun megerkezese elott el fog indulni felfele. Valoszinuleg az egesz BSE is, szoval EPI is jo lesz.

3) Igazad van en bull vagyok szinte egesz Azsiara;
egyebkent epp a del-koreaiak lehetnek jovo het nagy rally-csodaja...elmuloban a fiatalember cirkusza.
Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 04. 13. 23:27
Előzmény: #651  berlini
#653
Várjuk ki a végét, mindent lehet taktikusan is csinálni, ne legyünk ennyire pesszimisták. A Jegybank eddig jól szerepel, pedig szinte mindenki, a "szakma" már előre világvégét jósolt...
Törölt felhasználó 2013. 04. 13. 23:24
Előzmény: #616  pomperj
#652
"Csupa negativ hir jon most, pedig egy ev alatt NIFTY index 20%-ot emelkedett."

Kolléga Úr! A CNX Nifty tavaly májusban 5900-as szinteken volt most 5500-as szint körül kóvályog. Ez sehogy sem 20%-os emelkedés.

Egyébként szemezgetek a HDFC Bankkal, de egyelőre csak figyelő listán van...
berlini
berlini 2013. 04. 13. 19:26
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#651
Ha a Fidesz most nem veszi komolyan a Varga irányváltási szándékait, akkor megnyerik a választásokat, de úgy járnak mint Gyurcsány 2006-ban. Akkorát buknak a következő kormányzati ciklusban, hogy akár teljesen le is nullázódhatnak.
Már most elérték, hogy Magyarországon nem lesz komoly beruházás "termőre fordulása" a következő 3-4 évben. (Igy munkahelyteremtés sem.) A Matolcsismus folytatása ujabb évek elveszejtgetését jelentené.
berlini
berlini 2013. 04. 13. 19:21
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#650
Én is szemezek már egy ideje a Commerzbankkal...
Törölt felhasználó 2013. 04. 13. 18:51
Előzmény: #648  berlini
#649
Nem nagyon féltem egyelőre a dollár tartalékvaluta szerepét, amíg az Unióban folyamatosan jönnek a rossz hírek, és a Japán Jegybank is végzi áldásos tevékenységét.

Ami meg csontvázakat illeti az előző hozzászólásomban éppen arra utaltam, hogy az OTP esetén várhatunk még csontvázszerű politikai döntéseket. A Deutsche Bank tőkehelyzete megfelelő, ehhez képest továbbra is az eu összeomlását árazza az árfolyama...

A hétfői felpattanást én főleg az eu bankoknál várom amik pár nap alatt 5%-ot meghaladóan estek, de ha hétfőn tovább esnek rövid távon kiváló vételi lehetőség nyílik...
berlini
berlini 2013. 04. 13. 18:33
Előzmény: #642  pomperj
#648
Az USA:
Én még nem látom a chartokon a korrekciót, de szerintem is jönni fog.
Az USA gazdaság nem gyengül. Hasonló problémái vannak mint Európának. Helyre kell állitani a felborult gazdasági teljesitmény és a belső fogyasztás egyensúlyát.
Európában ezt kézifékkel oldják meg, ráadásul itt nem egy kocsi halad az uton, hanem egy konvoly és némelyik fel is borul a manőver közben.
Az USA-ban 1-2%-os gazdasági növekedést fognak stabilizálni és közben beveszik a kanyart. Egy eddig szinte teljesen a belső fogyasztás által vezérelt GDP növekedés helyett mennyiségi pénznöveléssel és igy gyengülő dollárral megtámogatott export versenyképességet érnek el és anélkül, hogy adóemelésekkel és erősen csökkenő szövetségi kiadásokkal kelljen korrigálni. Mindennek az árát túlnyomó részben a dollárban tartalékoló külföldiek fizetik meg. (Akár még az ágról szakadt angolai is akiknek a nemzeti bankja is dollárban céltartalékol.)
berlini
berlini 2013. 04. 13. 18:22
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#647
Ennél pesszimistább vagyok. Hétfőn szerintem is tovább korrigál le, 4500 alá.
Fundamentálisan az értékeltségét csak olyan bankkal szabad összehasonlitani, ami ugyanabban a ligában játszik. Az OTP-t joggal sulytja a nemfizető (főleg magán) adósai, de arra tisztességesen céltartalékol.
A Deutsche Bank viszont több tizmilliárd eurós nagyságrendű bajokba került és a ha a kósza hirek igazak, akkor még mindig van egy két csontváz a szekrényében. Ezen kivül a tőkemegfelelősége a béka hátsója alatt van, összehasonlitva az OTP-vel.
Szokták szidni a banki crashtesteket, de az eddigieken az OTP mindig dobogós volt!
5000 fölé az árfolyam csak egy az elemzőket meglepő módon jelentősen jobb gyj repitheti az OTP-t. Természetesen akkor is marad az alulértékeltsége lengyel-cseh társaihoz képest, de egy magasabb fundamentális szinthez képest lesz továbbra is 30-40%-kal alulértékelt.
Törölt felhasználó 2013. 04. 13. 17:55
Előzmény: #642  pomperj
#646
A kolléga szerintem rövidtávra gondolt, pár napos időtávra. Ha Ciprus nem okoz újabb negatív meglepetést, én is várok hétfőn egy felpattanást, a bankszektorban különösen.

Az OTP részvényeket én is teljesen spekulatív papírként kezelem, amely napok alatt +-15%-os elmozdulásra képes. Egyébiránt fundamentálisan is erősen amortizálódott az alulértékeltsége az eu-s bankokhoz képest. Nézzétek meg a Deutsche bank értékeltségét historikusan. Elképesztően alulértékelt, ehhez képest az OTP hát nem tudom...

Az OTP esetén nem elsődlegesen a makró kockázat ami kritikus, hanem inkább a politikai. Kérdés, hogy úgy neki fut-e a választásoknak a FIDESZ, hogy 2-300 ezer családot bármikor kirakhatnak a behajtók. Őszre, ha nem történik semmi, egyre tömegesebben lesznek árverések. Nem tudom, hogy meddig lehet azt eljátszani, hogy egy Alkotmánymódosítás, vagy egy JOBBIK-os képviselő szerencsétlen megnyilatkozása miatt 10000 embert kihajtanak az utcára, de százezrek némán eltűrik, hogy földönfutóvá váljanak. Vajon mikor robban a társadalmi bomba kérdéses, felnyomhatják akár Ötezer felé is az OTP árfolyamát, de erősen kétlem, hogy sokáig ott maradhatna. (Vagy esetleg százezrek vérén keresztül...)
Törölt felhasználó 2013. 04. 13. 16:35
Előzmény: #644  pomperj
#645
Itt van az V. Köztársaságod.
link
Figyeljél 3:12-nél. Én a helyedben oda költöznék.
pomperj
pomperj 2013. 04. 13. 13:44
Előzmény: #643  zotyó
#644
A franciaknak 5 koztarsasagba kerult, mire stabilizaltak mostanara...kozben tehat volt 4 Emperor.

Miert sikerulne a magyaroknak kettobol?Erdekes, mindegyik Emperor ugyanugy vese es prosztata problemakba halt bele.
zotyó 2013. 04. 13. 11:08
Előzmény: #642  pomperj
#643
"...a birka nep demokratikus szavazataira lehetett hivatkozni ..."
Lassan már minden második baloldali írásban ezt olvasom. A más értékeket vallók, a másként gondolkodók, s lassan az egész ország lesajnálása: nem nagy teljesítmény.
Üdv:
pomperj
pomperj 2013. 04. 13. 09:17
Előzmény: #641  berlini
#642
"Ma megvolt a korrekcio" ??

1)Az S&P-ben megvolt a "blowout", es 2 napja elindult egy legalabb kozepes, minimum 2-4 honapos es talan 8-10%-os korrekcio. Aprilis kozepetol egyebkent is, a “sell in may and go away” idoszeru.

2)Bitcoin is megvolt. Amirol itt a Portfolioban irtak par napja lelkendezo extra-bullish cikket, leesett 55 ala, ami 80%, igen, nyolcvan szazalekos eses. Ja, 3 nap alatt.

3) Az arany is megvolt. A megkerdojelezhetetlen BIZTONSAG szimboluma, atesett a 2 eves, 1520 USD szintu support vonalan, es 1482 fele jar. Nyi,lvan visszatesztel alulrol. De az osi "duplaszabaly" szerint van lefele boven ter, legalabb ujabb 100-at kell esnie ahhoz, hogy megalljon...egy idore. Az arany hosszutavu also trendvonala 200-al van lejebb, mint ahol most vagyunk.

4)Az amerikai gazdasag megvolt. De egyre gyengul. Most epp a retail szamok lettek meglepetesre(?) rosszak, leestek 9 honapos melypontjukra. Az energia arak es a nagyker arak is esnek (latszolag eljen, mert olcsobb lett a benzin!) csakhogy mogotte egyre gyengulo vilagmeretu kereslet, es novekvo keszlet van.
Alcoa jelentett, bevetele csokkent, az aluminium ara (vele egyutt a rez) gyenge jo ideje, es tovabb gyengul. Es gyerekkorom ota tudom, a rez ara elore jelzi a trendet. Mert akkor nem kell a rezdrot, ami minden beruhazas banyasz-kanari-jelzest ado fontos alapanyaga.

5) Az optimizmus 6 eves csucson van CNN poll szerint. Nem itt, az USA-ban. Allitolag 87 az index, ami 2011 elejen volt legutobb. Nezd meg, mekkorat esett akkoriban a piac.

6)Nyilvanvalo, OTP napi-heti mozgasat NEM a fundamentumok iranyitjak, ahhoz csak annyi koze van, hogy valahol 3300-4920 Ft kozott mozog, ami a fundamentumon szerint egy alaulertekelt, de jo okkal alulertekelt... helyzet, fokepp a macro kornyezet miatt. Lassankent beerik, hogy a politikai helyzet miatt is.

7)Nagy siker, mert onkenyuralmat sikerult kiepiteni, mindezt ugy, hogy mindvegig kozben a birka nep demokratikus szavazataira lehetett hivatkozni ... mondtak III. Napoleonrol.
Ennek az aprosagnak is megvolt a bojtje, talan nem Sedan, de az utana kovetkezo teljes gazdasagi osszeomlas, explicit ehinseg, es kommun(!) csak elgondolkodtato lehet.

Az EU-nak elege lett a folyamatos cirkuszokbol. Ciprus mar rafazott, es ennek kapcsan vilagosan meguzentek, hogy "ha elb.szod, megiszod a levet, mi nem huzunk ki a sza.bol". Es nem ugy tunik, most mi jovunk?

8)Csanyi ezt regota nagyon jol tudja. Emlekszik 1998-ra, emlekszik 2008-ra. Ezert tartalekol, kiment, ovatos, pariroz. Tudja, nincs senki, aki OTP-t egy fillerrel is segiti, plane megmenti, ha baj lesz. Csak magara szamithat.

Csak azt akarom mondani, ovakodj egy 7 napos apro felfele mutato korrektiv rally utan egy nappal, a forditott iranyba indulo nap utan konnyeden azt mondani, “ma megvolt a korrekcio”.
Nem volt meg.
berlini
berlini 2013. 04. 12. 20:58
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#641
Ma megvolt a korrekció. Biztató, hogy nem volt túllihegve az európai, amit a rosszabb makroadatok váltottak ki.
Kiváncsi vagyok, hogy folytatódik a korrekció hétfőn 4500 alá. (Én most 4400 és 4500 közé várom és onnan egy nekirugaszkodást 4600 fölé.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek