Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 04. 08. 22:29
Előzmény: #617  berlini
#620
"újra kiadnék menedzsment előrejelzéseket a folyó évi és a rákövetkező évi fő számokra. (Ez ellensúlyozhatná a főleg makroökonómiai megitélések miatt szisztematikusan alulbecslő elemzéseket.)"

Miért állna érdekében Csányinak az eredményvárakozások és a részvényárfolyam felhajtása?

"elgondolkodnék azon, hogy nem tulzás-e 5,5 milliárd ft-os likviditással büszkélkedni, nem kellene inkább a gyenge (méreténél fogva valszeg soha sem jól teljesiteni képes) leánybankoknál vagy tőkét emelni hogy azok saját erőből expandáljanak, vagy akvizicióval érhessenek egy optimális méretet. (De akvizicióra látnék lehetőséget Magyarországon is. Lenne itt eladő leánya nyugati banknak: MKB?, CIB?)"

A likviditás azért ekkora, mert nincs hova értelmesen felhasználni. A leánybanki növekedéseknek eddig sem volt akadálya a krónikus tőkehiány, a gazdasági környezeten a tőkeemelés nem segít. Eladó bank sok van. Az MKB és a CIB mellett Magyarországon valószínűleg eladnák a Raiffeisent és a nem kizárt hogy az Unicreditet, a K&H-t vagy az Erstét is (bár ezeket sokkal kisebb eséllyel és/vagy sokkal drágábban). De mire jó döglődő bankot venni. Ma még azoknak a magyar bankoknak sem megy jól, amelyekből nem őrül mértékben veszi ki a pénzt a külföldi tulaj. Legfeljebb csak jobban megy mint a három említett biztosan eladó banknak. A K&H és az Unicredit ráadásul eddig még nem csinált olyan portfólió tisztítást és értékvesztés képzést, mint a CIB, MKB, Erste, Rafi. Előbbiekben tehát még bőven lehetnek eldugott aknák.

"megkérdezném, hogy minek kell legalább 20%-kal többet céltartalékolni, mint a konkurencia. De ha már ilyen buzgón céltartalékolnak, megkérdezném, hogy akkor miért nem irják le a beragadt hiteleket (adják el őket) és a céltartalékállomány csökkentése mellett szabadulnának meg a nnemfizető hitelállomány tekintélyes részétől, hogy látni lehessen, megfordult a trend, (vagy legalábbis stagnál) a nemfizető hitelállománynál."

Megint csak az a kérdés, hogy mire jó Csányinak kevesebb értékvesztéssel nagyobb nyereséget kimutatni és több adót fizetni? A beragadt hiteleket kitisztítását a portfólióból részben a gyenge ingatlanpiac akadályozza, részben pedig az árverezési kvóta és a szezonális kilakoltatási moratórium. Ki venné meg azokat akkora tömegben amekkora az OTP-nek van? Ki adna rá finanszírozást a vevőnek? Ha megvennék milyen áron? 5-10-15 %-on? Ez így nem üzlet. Portfóliót tisztítani olyan mértékben lehet amennyit még elbír a biztosítékok piaca, főleg az ingatlanpiaci kereslet.

"miért nem nagyobb offenziával végzi a bank a kockázati tőke kihelyezést"

Ha hitelt nem tud ésszerű kockázat mértékben kihelyezni, mint a törlesztés üteme és ezért a hitelállománya megy össze, akkor nagyságrenddel veszélyesebb és az ügyfeleknek sokkal drágább kockázati tőkebefektetésre majd tömegével fog alkalmas cégeket találni?
Törölt felhasználó 2013. 04. 08. 21:18
Előzmény: #618  berlini
#619
Az orosz OTP-ről nyilatkozott az elnök


Az OTP Banknak Oroszországban sokkal univerzálisabbnak kell lennie, nem néhány évre rendezkedik be – jelentette ki Illés Zoltán, a pénzintézet oroszországi leányvállalatának elnöke a Kommerszant című orosz napilapban hétfőn közölt interjúban.

A tekintélyes politikai-gazdasági újság egész oldalas beszélgetést közölt a magyar szakemberrel, aki tavaly május 4-én foglalta el Alekszej Korovin után a vezetői posztot. A banknál azóta a vállalati hitelezés arányát 40 százalékra csökkentették, több magas kockázatú hitelt adtak ki a korábbiaknál és növelték az orosz vezetők arányát a pénzintézetben – írta a Kommerszant.
Illés Zoltán elmondta, hogy az OTP Banknak Oroszországban mintegy 160 részlege van, de további fejlesztéseket terveznek. Az oroszországi üzletekben és egyéb elárusító helyeken felszerelt terminálok száma meghaladja a 30 ezret. A pénzintézet portfóliójának több mint 50 százalékát az azonnali áruhitelezés (POS-kredit) és a hitelkártyák kibocsátása teszi ki.

Az OTP Bank oroszországi leányvállalata stratégiai helyet foglal el az OTP-csoporton belül és befektetni szándékozik Oroszországban – hangsúlyozta a magyar banki vezető, aki úgy vélte: nagy fontossággal bír a bevételek és a kiadások hatékony kezelése. Ugyanakkor hangsúlyozta azt is, hogy keresik a helyi finanszírozási lehetőségeket. Illés Zoltán elmondta, hogy a bank költség-bevétel mutatója közel 40 százalék, ami nagyon jó adat. Megemlítette, hogy a rossz hitelek aránya az OTP oroszországi leányvállalatánál 10,8 milliárd rubelről (körülbelül 80 milliárd forint) 19,3 milliárd rubelre nőtt (körülbelül 140 milliárd forint). Csak a 720 napnál nagyobb visszafizetési késedelmek esetében értékesítik a kliensek adósságát – tette hozzá.
berlini
berlini 2013. 04. 08. 20:09
Előzmény: #617  berlini
#618
...akvizicióra legnagyobb szükség Romániában lenne. (Szerintem)
berlini
berlini 2013. 04. 08. 20:07
#617
Hátha olvassák a bankvezetők.
Mit javasolnátok Csányinak, min kellene változtatni, hogy a tőzsdei értéke növekedjen?
Amiről én beszélnék vele, ha ismerném (avagy javasolnám neki):
- újra kiadnék menedzsment előrejelzéseket a folyó évi és a rákövetkező évi fő számokra. (Ez ellensúlyozhatná a főleg makroökonómiai megitélések miatt szisztematikusan alulbecslő elemzéseket.)
- elgondolkodnék azon, hogy nem tulzás-e 5,5 milliárd ft-os likviditással büszkélkedni, nem kellene inkább a gyenge (méreténél fogva valszeg soha sem jól teljesiteni képes) leánybankoknál vagy tőkét emelni hogy azok saját erőből expandáljanak, vagy akvizicióval érhessenek egy optimális méretet. (De akvizicióra látnék lehetőséget Magyarországon is. Lenne itt eladő leánya nyugati banknak: MKB?, CIB?)
- megkérdezném, hogy minek kell legalább 20%-kal többet céltartalékolni, mint a konkurencia. De ha már ilyen buzgón céltartalékolnak, megkérdezném, hogy akkor miért nem irják le a beragadt hiteleket (adják el őket) és a céltartalékállomány csökkentése mellett szabadulnának meg a nnemfizető hitelállomány tekintélyes részétől, hogy látni lehessen, megfordult a trend, (vagy legalábbis stagnál) a nemfizető hitelállománynál.
De nyilván lehetne egyéb ötletekkel (kérdésekkel) is bombázni a bankot.
Pld:
- miért nem nagyobb offenziával végzi a bank a kockázati tőke kihelyezést? Vannak-e erdményei Oczkó Péteréknek ezen a területen?
pomperj
pomperj 2013. 04. 08. 14:05
Előzmény: #615  zk2010
#616
1)AUSTRALIA
A korabban javasolt bank, WBK szepen emelkedett 20%-ot januar ota, es ha korrigalna 140-ig, ott jo vetel lesz megint, ott van az eros support regio.
Nezd meg Wesfarmers-t, WFAFY.PK, Ausztralia legnagyobb munkaadoja, supermarket/hardware lanc, impulzivan kozeptavu emelkedesben. Vard meg ha rovid korrekcioban van, de jo esellyel impulziv emelkedese folytatodik.

A nagy AU banyaszokkal ne kezdj meg (BHP, RIO), azoknak biztosabban emelkedo ipari novekedes kell, mire beindulnak. De tartsd listan.

2)KINA
A Shanghai Comp. epp (2)-ben korrigal, szerintem meg 2-4 hetig, de nagyon erdemes mar figyelni es amint felugrik, az a (3) eleje lesz, es az utolso 5 ev legigeretesebb impulzusa lehet.

Szerintem a kinai poziciok ebben az evben tenyleg “fairyTale” helyzetbe kerulnek. Minimum 2800-3000 savba varom FXI proxyt a mostani 2200-rol.
A korabban javasolt VANKE (1036.HK), kina legnagyobb ingatlanfejlesztoje tul van 5 eves korrekciojan, a kinai lakasarak 20%-ot ugrottak, a cegnek csucs bevetele lett. Ott 10m2 lakas se jut egy fore, van boven hova noni. Kozeptavra a legjobbnak gondolom.

Tan meg erdekesebb ChiNEXT Index, ami Shenzeni, es nehez venni, de miven kinai micro cegekbol all, de nagyon jo kanarinak. Elso impulzusa 50% volt felfele november ota. Amint kesz a korrekcio, barmit vehetsz ami kinai.

A kinai kormany boviti a tozsden szereplok koret, mar a kulfoldon elo kinaiak is vehetnek A reszvenyt, plusz lazitjak a banki hitelezeest, es vehemensen tamadjak a kulfoldi lancokat (ami hagyomanyosan jo elojel!)
Nezd meg GRO, (ACH?), BIDU, CHL, CHT, GCH stb....mind jo vetel lesz valamikor 2 honapon belul.

A solar cegekrol mar irtam, CSIQ, JASO,LDK, SOL, TSL, STP mind sokeves bear melypont fele tartanak; amelyik tuleli a mostani solarpiaci valsagot, azok 10 ev alatt a 10 zsakot hozni fogjak. Amikor olaj/gaz ara megindul felfele, ezek hirtelen lenduletbe jonnek.

3)INDIA
Csupa negativ hir jon most, pedig egy ev alatt NIFTY index 20%-ot emelkedett. Manmoah epp felszolitotta az indiai cegeket “a romlas josait meg kell cafolnunk”, es az IT cegek mind cafoljak is. Nincs messze, hogy RDY, HDB IBN elso emelkedes utani (2) korekcioja komplett legyen, tehat ezeket, es TCL TCS WIT tennem a figyelo listara.

4)JAPAN
Eppen kifele jovok a pozicioimbol, az RSI olyan tulvett allapotot mutat NIKKEI-n, hogy muszaj korrigalnia. Lesz meg legalabb egy eros rally par honapig, de szerintem most korrekcionak kell jonnie. Toyota egy R vonalnal van, es a tobbiek is nagyon eros ellenallasban vannak; egy 60% koruli emelkedes utan persze nem meglepoen. Most hagyd beken Tokiot par honapig.
zk2010 2013. 04. 08. 11:38
Előzmény: #609  pomperj
#615
Kosz az Azsia osszefoglalot.

Neked nagyon bejohetett a japan NIKKEI+yen spekulaciod. Amikor 3 honapja eloszor irtal errol, nagyon szkeptikus voltam; mara be kell latom, hogy az az opcio, amit akkor ajanlottal, tenyleg negyszeresere ment fel (!). Szoval, irigy vagyok;-)

Kerdeseim:
Hogy latod most Japant, erdemes-e meg belevenni az indexbe, vagy miket latsz jonak? A napi hirek bika eroseknek latszanak.

Ertem, hogy egy "lappangoan elorekuszo bull" piacot varsz, es latsz jo jeleket egesz Azsiaban, amik hamarosan "kirugyeznek".
De hol lehet a legjobb 1-2 honapos tavlatban a belepes?
Adnal par konkret otletet?
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 22:58
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#614
Nem a forma, hanem a tartalom a lényeg...
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 22:56
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#613
Csak annyit tennék hozzá a leírtakhoz, hogy az általad felvázolt lehetőségeket általában vegyesen alkalmazzák.

De a legésszerűbb a vegyes megoldásokon kívül a gazdaság ösztönzése (ami egyébként is inflációt gerjeszt), hogy ki tudják nőni az adósságot. Ennek az egyik monetáris eszköze a kamatszint csökkentése, olcsó (kamattámogatott)hitelek juttatása a gazdaság szereplőihez.

Természetesen ez akkor hatásos, ha van egyébként piaci kereslet...
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 20:31
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#612
A hejesiras nem erőségem. Elnézést!
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 20:29
Előzmény: #610  berlini
#611
Ha az államok olyan adósságot halmoznak fel, amit már nem tudnak kifizetni, akkor három út létezik:
- Adósságmegtagadás/csőd, mint a görögöknél
- Jegybank felvásárolja az állampapírokat ezzel fedezetlenül pénz bocsát ki és infláció a vége. Az adósságot elinflálják. Mint amit most a japánok nyíltan felvállalva, az amerikaiak meg burkoltan csinálnak.
- Az állam durván többletes költségvetést készít hatalmas adókkal. Lévén a jövedelmek és az áruforgalom adóztatásának van ésszerű határa, ez főleg vagyonadót jelent. Például a betétek lenyúlását, amit most cipruson csinálnak.

Ízlés kérdése, hogy melyik a nagyobb bolondság. Illetve ezek már kényszerek. Bolondság/felelőtlenség a túlköltekezés volt. Én még mindig arra szavazok, hogy az EU politikusai a legagyalágyultabbak, de elismerem, hogy szoros a verseny.
berlini
berlini 2013. 04. 07. 20:07
Előzmény: #609  pomperj
#610
5.)
Igen, ma elég nehéz kitalálni, hogy némelyik európai politikus melyik bolondokházából szabadult.
Ennek ellenére:
Amennyire elriasztó ez a politika, annyira vonzó viszont, hogy az eurót várhatóan kevésbé fogják higgitani mint a dollárd vagy a yent.
Pedig a leggyorsabb válságból való kilábalás az lehetne: (pld EU)
- uniós alkotmánymódositás, ami szufficites költségvetést irna elő, miután
- az EKB felvásárolna annyi államkötvényt, ami a jegybank alapkamat közelébe szoritaná le a kötvénykamatokat
Amelyik állam megsérti az alkotmányt a tervezési stádiumban az azonnali inkasszót kapna az ország jegybankjára, amelyik viszont menetközben nem igazitaná a költségvetés kiadási oldalát a bevételekhez az azonnali uniós támogatási megvonásokat kapna, gyors kizárással az unióból, ha az alkotmánysértő állapot tartósan fennmarad.)
pomperj
pomperj 2013. 04. 07. 14:16
Előzmény: #607  pomperj
#609
1)Indiaban 6 hete korrekcio van, lefele. Am a legerosebb szektor, IT es BSE infotech index, szepen megy felfele most is.
Nagyon kicsit tevedhet, aki mostanaban belep ott, HDC IBN INFY WIT lehet a legjobb celpont. India tele rossz sajtoval (lasd Economist eheti cimlap), ami a legjobb contrarian indicator.

2)Kina FXI indexe 6 hete korrigal, de igy is 10% nyereseggel stabilan tartani erdemes. BIDU, SFUN akar duplazni tudhat egy ev alatt. Talan erdekes lehet a (nagyon agyonvert) kinai solar cegek meg alig lathato megindulasa, ezek 2-3 ev alatt 10-es zsakolasra kepesek.

3) Korea minden cirkuszka ellenere nyugodtan konszolidal, immar 2 eve. Samsung csucs korul van es jok a kilatasok. Fontosabb, hogy KOSDAQ 2%-ra van az R vonal attoresetol 566 szinten; ha meglesz az attores (talan amint leall a cirkusz?), akkor az nagyon jol utemezett vetel lesz.

4)Japanban az a nagy kerdes, hogy a 13500-14000 NIKKEI cel ar elerese utan hosszabb korrekcio jon-e majd, vagy egy rovid es lapos? Vajon Japan csatlakozik-e Azsia ujabb nagyon pozitivnak latszo 10 eves emelkedesehez?
Mivel Abe es Kuroda megigertek a heten, hogy meg-DUPLAZZAK a japan M3 penzmennyiseget, municio van hozza boven. Itt figyelni kell most, nem belepni.

5) Az Eu eppen elriasztja a regiobol a penzt a 100e euros bankszaballyal. Orul majd Dollar, arany, es Azsia.
Az egesz nem ugy nez ki, mintha veget akarnanak vetni az euronak? Miert van az, hogy ujabban az az erzetem, az EU-ban minden politikusnak elment esze?
pomperj
pomperj 2013. 04. 07. 13:44
Előzmény: #607  pomperj
#608
Sajna, a szamokat mind elvagta az editor
pomperj
pomperj 2013. 04. 07. 13:42
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#607
"Mindenesetre kicsit furcsállom, hogy ennyire beleásod magad a BÉT részvényekbe, hiszen ez még regionális mércével is légypiszok. "

Egyetertek azzal, hogy
-OTP es BET reszvenyek "legypiszok" az emerging markets kategoriaban. 2009 ota a leggyengebben teljesito regio. Pedig a tobbi emerging se tundokolt 2012 oktoberig.
De speciel OTP egeszen jo celpont mostanaban a veteli listamon. Ha…ha megvehetem annyiert, amennyi a Graham-kovetelmenyeknek megfelel. Es en sakkban is, inveszticioban is lassu, nyuzosan kitarto, a jo belepesig a kivarasaban hivo, ovatos vagyok. Nem daytrader, hanem investor, 2-5 eves idohorizonttal.

Egyetertek azzal, hogy
-hogy az orosz piacban sokkal tobb fantazia van. A P/E =3 koruli atlaguk miatt az orosz energiacegek iranti optimizmusod bejohet. Nagyon bejohet, lasd alabb. En is folyamatosan nezem oket, fel even belul 15-20% aranyuk lehet a portfoliomban.

Most epp Gasprom Natgaz eppen 10 eves melypontjanal van...pedig !

Pedig szerintem a vilagpiaci energia, kulonosen foldgazarak 10 eves melypontjukat ($4.0 korul) epp elhagytak, es megindultak fel, kb. arra a szintre fognak emelkedni, ahol 6 eve voltak ($15 korul). Amint megcsinalja a fo az elso (1)-(2) format felfele, beleveszek.

Az meg kulon vicc, hogy epp most teszik tonkre a magyar piacon az energia, olaj es gazcegeket, amikor a gaz ar 10 eves melypontjat 2012-ben epp elhagyta. Impulzussal felfele indult, mar 30%-ot nott, de ez meg nem jott at a magyar arakban, amde 2017-re siman elerheti a $15 szintet! Ja, az olaj szinten, $80-90 szintrol ujra a $155 fele indult.

Az meg extrem vicc kategoria, hogy majd a magyar allam ilyen kornyezetben 10%-kal arat csokkent es tamogatashoz alairasokat gyujt !?
Ha eddig, a csokkeno vilagpiaci ar idoszakaban tette volna, pl. az utolso 3 evben, az okos lett volna es jol idozitett…de MOST??
Most csinalni, amikor nagy valoszinuseggel 1 even belul kenytelen lesz 40%-al emelni ??? Kulonben nem lesz gaz? Melyik szakerto mondott nekik errol mast? Ezt a 10%-ot miert nem inkabb kedvezmenyes szigetelesre, ablakcserere forditani inkabb?

Veletlen lenne, hogy a nemetek nekunk adjak az egesz szektort, es tavoznak?!
Olvasta a kormany az amerikai energiahivatal elorejelzeset? Persze, a hozzaertes az ellenzek oldalan se eros, nade ez a hozzaertes ujabb csucsa!?

Egyetertek
- az implicit megjegyzeseddel, BET-nal sokkal jobbnak nez ki szinte minden emerging market.
Na, errol kene reszletesebben irnom, hatha erdekel valakit.
Folyt.kov.
berlini
berlini 2013. 04. 06. 15:57
Előzmény: #599  pomperj
#606
Kösz a biztató gondolatokat.
Nos, ha mindkettőnknek igazunk van, ami az OTP közép és hosszútávú fundamentális értékét illeti, akkor ezt az értéket ideje lesz megmutatni.
Ha ezt most nem teszi, akkor annak az oka az lehet majd, hogy:
- erősen csökkenő hitelállomány összességben csoportszinten, igy csökkenő operativ eredmény és/vagy
- továbbra is emelkedő NPL90 arány (eddig lassult az emelkedés üteme, de a recesszió újra felkurblizhatja.)
Minden kombinálva egy esedékes USA korrekcióval már tényleg visszavetheti az OTP-t 3xxxx-es szintekre.
Most nyereséges vagyok az OTP-t illetően, nincsen kedves kivárni ezt a konstellációt, valamint nincsen türelmem kivárni, ameddig kormányunk ellenére beindul a magyar GDP növekedése és (azt megelőzően) az európai konjunktúra.
Eddig úgy véltem, hogy az OTP fentiek ellenére képes a környezete ellenére már most a növekedésre.
De a döntő oka annak, hogy gondolkodok a váltáson:
remélhetően szükségem lesz a pénzre ennél értelmesebbnek tűnő befektetéshez.
Meglátjuk.
berlini
berlini 2013. 04. 06. 15:44
Előzmény: #604  berlini
#605
Helyesen.
...., drasztikusan csökkenő céltartalékállománnyal,....
berlini
berlini 2013. 04. 06. 15:32
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#604
Én is tudom, hogy a tömeges adósmentések minden banknak ártanak.
A különbség azonban - továbbra is állitom - abban van, hogy ki mennyire prudensen céltartalékolt.
Ezért állitom, hogy az OTP (miközben persze hogy megszenvedi,) pozitiven kerül ki ebből az akcióból, drasztikusan csökkenő céltartalékkal, de azonnali pozitiv hatásként megálló (esetleg kicsit csökkenő) NPL90-es állománnyal, igy erősen csökkenő céltartalékolással már az első félévben.
berlini
berlini 2013. 04. 06. 13:20
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
Hát ha ez csak shortzárási pánik volt, akkor igazad van. Ha visszatérő befektető, akkor megy még feljebb is.
Törölt felhasználó 2013. 04. 06. 11:24
Előzmény: #597  berlini
#602
Csak meg kell nézni az OTP tegnapi grafikonját, tipikus shortzárások generálta hisztérikus emelkedésnek lehettünk tanúi. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezek után mi jön jövő héten, én egy 4370-es próba shorttal várom a visszarendeződést...
Törölt felhasználó 2013. 04. 06. 11:20
Előzmény: #588  berlini
#601
Szerintem az utolsó mondatom is megalapozott. A tömeges adósmentések egyrészt a bankok tőke helyzetét akár jelentősen is ronthatják, illetve a párhuzamosan bekövetkező forintgyengülés, illetve a kockázati felár növekedése áttételesen a maradék deviza hitel portfóliót ronthatják. (Arról már nem is beszélve, hogy a minősítők is bedurvulnának, illetve a forró tőke is betámadná a magyar instrumentumokat. (A forrásbevonás is megdrágulna.)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek