Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 12. 00:24
Előzmény: #2818  Törölt felhasználó
#2820
Elliotti értelemben mindegyik benne van a pakliban pedig! Csak hihetetlennek tűnik!
5300-nál a 3500-ös (3600-nak nevezte mindenki) OTP is annak tűnt, 10k-nál ha azt mondják, hogy 1200 lesz pikk pakk elhiszed? Szóval egyet el kell fogadni! Lehetetlen nincs, és ezek a számok bizony ott vannak... A gondom csak az, hogy igazából mindegyiket lehet úgy is számozni, hogy készen vannak. Ez Elliott nagy bibije, hogy utólag bármit be lehet számozni, előre jósolni belőle jóval nehezebb. Vannak szabályok amik nem sérülnek, nem sérülhetnek. OTP-ben ilyen lehet a 4098 alatt végződő most lejövő hullám. Ha alájövünk, akkor jöhet az új alj, ha nem alatta zár ez a hullám, akkor irány az ég... :D
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:21
Előzmény: #2818  Törölt felhasználó
#2819
Na Ok, nekem ezekből elég is volt ennyi kszi az infókat a célárakról ! Bye !
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:19
Előzmény: #2817  Törölt felhasználó
#2818
Telcsi 250 környék ...
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:18
Előzmény: #2816  Törölt felhasználó
#2817
MOlnál ez megint 8K-t jelentene ... na ne vicceljünk már ...
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:16
Előzmény: #2815  Kontraindikator
#2816
OTP-t a maihoz kepest legalabb 2800-ig, azaz kb. 35-40%-al varom lejjebb. MOL-t hasonlokeppen, 35-38%-al. Richter ennel kevesbe, Tcom pedig talan csak minusz 10-15% esessel jarulhat hozza a BUX lejtmenetehez.

már jó 1 éve ... eddig a közelében sem volt egyik sem ! mit lehet erre mondani ??
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 12. 00:02
Előzmény: #2814  egy_kezdo
#2815
Nem tudok máshogy reagálni:
Beszarok!!! :D

Én meg itt bambulom egész nap a monitort...
egy_kezdo 2014. 04. 11. 23:56
Előzmény: #2813  Kontraindikator
#2814
A kereskedést követő programjaink figyelik a kötési sebességet és a pakkok méretét. A Xetra indulásától vezetett statisztikákból, 99%-ban modellezhető a mai nap. (Laikus is felismerheti, hogy robotról van szó, mivel csak robot képes figyelni arra, hogy ne okozzon aukciót a statikus vagy dinamikus korlátok átlépésével. És közben eladjon több millió darabot.

Azt sajnos nem lehet tudni, melyik robot melyik alaphoz tartozik, és mivel több módban is futhatnak, nem mindig lehet őket megfeleltetni a listában már meglévőknek...
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 11. 23:18
Előzmény: #2812  egy_kezdo
#2813
"egy robot végezte az eladások 60%-át egy másik 20%-ot. "

Ezt így honnan? Egész nap gép előtt voltam, és csak OTP-t néztem. De ez így nekem nem tűnt fel... Voltak trükkös ki be rakós pakkok többször is, támaszok amiket esés előtt visszavontak, stb... de hogy 80% volt egy robot 20% meg egy másik... hát ezt én így nem szűrtem le...

Alapok hogy állnak az eladással?
Hetesen a záró nem túl bíztató a további longokra tekintettel. De nyilván 1 nap nem nap.
egy_kezdo 2014. 04. 11. 23:11
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2812
2) Bux-ot azok tartják karban, akiknek ez érdeke. Tehát akik nagyobb BUX határidős pozíciókban ülnek és nem feltétlenül szeretnének margin call-t kapni.

Ennek legegyszerűbb módja: amikor valamelyik komponens (4 blue) nagyon mozog, akkor a kisebb ellenállást tanúsítókban, pár milliós kötéssel is lehet korrigálni. (Ennek akkor van értelme, ha matematikailag kifizetődik).
Ma például MTEL.

1)Tax Day USA April 15 - az adófizetési határidő miatt szoktak eladások lenni, de az elmúlt két nap esése nem ezért volt, hanem eszközátcsoportosítás. Így pl Brazília +1,45%, Kína, Orosz és Törökország alig esett. Forint, líra, rubel sem mozdult (még).

OTP-t meg jól elpüfölték: egy robot végezte az eladások 60%-át egy másik 20%-ot. Fejjel a falnak, nem érdekelte őket, hogy a vevők megtartanák. Vagy nagyon tudtak valamit, vagy ekkora lufi volt a papírban amit ők fújtak fel, (vagy japán a robotkezelő :).

Hétfő délutánra kiderül.

Tehát, vagy le kell zárni a maradék longot is hétfőn, vagy ennyi volt a kirázás-profitrealizálás. Utóbbi azt jelenti, hogy megnyugszik az árfolyam a 4250-4300-as ellenálláson, és utána megpróbálja ismét a 4350 fölötti levegőt.

Amennyiben a robot(ok) hasonló pakkokkal folytatják az eladásokat, akkor short.
macibear
macibear 2014. 04. 11. 22:49
Előzmény: #2808  pomperj
#2811
Szia!

A "C"-nek alá kell menni "A"-nak szabály mennyire erős Elliott elméletében?

Számtalan megy egyszer találkozom olyan esettel amikor a 'C' fölötte zár 'A'-nak. Szinte rendszeres ha 'B' fölé lő az ötödiknek. Legalábbis OTP esetén.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 11. 21:23
Előzmény: #2809  Kontraindikator
#2810
Illetve nálam jelen pillanatban nem tiszta a kép lefele.
Induljunk ki abból, hogy 3 hullám jött fel 3500-ról. Most vagy a 4.-et csináljuk és jön még egy ötödik fel, ez esetben meginogna a tovább lejtmenet verziója, mert 5 hullám nem a korrekcióra vallana.
3500-ról nagy ABC-t csinánánk? Ez esetben kész a nagy A, most jön le a B. Meddig? Mert 3600-tól 4000-ig minden benne van ebben a verzióban. Majd fel a C új lokális csúcsra.
Be lehet úgy is számozni, hogy 3500-on véget ért az egész esés, és elkezdtünk egy 1-es hullámot fel, (ami ez esetben akár 5 hullámból is állhat felfele!) Itt akkor elvárás csak annyi van, hogy 4100 alatt nem érhet véget a 4. hullám lefele, mert akkor belenyúl a másodikba.

Szóval nálam most kicsit gubanc van, és nem nagyon tudok választani az alternatívák között.
Hetesen Nem tudott áttörni, ráadásul ma szépen vissza is jött MA200 alá amit megcsinált 4630, és a 4800-as csúcsoknál is.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 11. 21:01
Előzmény: #2808  pomperj
#2809
Köszönöm!

Volt egy ábárd, ahol Elliott 3-as hullámainak sablonja volt rajta, és ez alatt egyben számoztál is egy chartot (talán naposon). Ott is lenne hasonló kérdésem, a számozást illetően, mert úgy tűnt, hogy valamit elszámoztál (elírás is lehet akár). Mivel már nincs fönt, így fejből nem tudom a konkrétumot elmagyarázni.

OTP 2900-at egyébként milyen időtávon mondod? Mert ha 5-ös hullám (DZZ) jönne lefele ahogy írtad, akkor az pont egybeesik egy esetleges osztalékralival, ami nálam megint nem fér annyira a képbe... Májusig meg túl rövid az idő talán.
pomperj
pomperj 2014. 04. 11. 20:50
Előzmény: #2807  Kontraindikator
#2808
Kosz, nagyon jo kerdes!
Elgondolkoztatott rendesen.

1)BUX esetere azt gondolom, a 2009.marc melypont extrem negative "overthrow" volt a 9800 bottom szinten; es valojaban az "orthodox" melypontnak valojaban kb. 12.000 koruli szintet tekintem. Ami az alatt volt, az siman extrem panic, ami lefele eltorzitotta a szamokat.
(nagyjabol ugy, ahogy a masik iranyban, SPY eseteben most az 1750-et tartom az "orthodox" csucsnak, es minden ami oktober ota emelkedes, azt extrem euphoria kovetkezmenyenek gondolom)

Igazabol ennek a 12.000 szintnek, ami (a) orthodox vege, annak az ujra tesztelesre szamitok a (c) hullam vegen. Es 1-2 even belul ezt a 12.000 szintig esest, bizony, nagyon valoszinunek is gondolom. Nem kell olyan sok hozza. Es onnan uj secularis Bull piac indul.

(Megj: A BUX Elliott modellje, amit rajzoltam, csak ezzel a kiegeszitessel lehet elfogadhato a szabalyok szerint; hiszen normalis esetben az (A) nem lehet lejjebb (C)nel; de egyenlo mar lehet az Elliott szabalyok szerint.)

2)BUX fenti, kb. -33% projektalt eseseben szerintem a legvaloszinubben OTP es MOL jatszhatja a donto szerepet.

OTP-t a maihoz kepest legalabb 2800-ig, azaz kb. 35-40%-al varom lejjebb. MOL-t hasonlokeppen, 35-38%-al. Richter ennel kevesbe, Tcom pedig talan csak minusz 10-15% esessel jarulhat hozza a BUX lejtmenetehez.

Nekem igy osszallna a kep. Persze, ez cask projekcio, szepen megvarjuk kozben a jo trade lehetosegeket.

Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 11. 19:42
Előzmény: #2805  pomperj
#2807
Pomperj!

Böngészgettem az oldalad! (szoktam!)
Egy dolog tűnt fel, amit nem nagyon tudok hova tenni!
OTP-t le várod 3000 alá, Molra azt írod, hogy talán innen már fel, Telkó is lassan fel, Ricsi fel... de akkor hogy lesz ebből BUX esés?
Szóval nem tudom, hogy mi a biztosabb pont, de ha a BUX-ra akkora esést vársz mint amit írtál, akkor Oti lefele irány rendben, Mol további lefele verzió élhet, Telkó is új aljat kéne, hogy üssön, valamint Ricsi sem kezdhetne túl nagy ralliba felfele.

Nem tartod e elképzelhetőnek, hogy a 3500 volt a nagy C, és most egy nagy induló 1-es hullámot kezdtünk meg felfele? Annak csináljuk az 1.4-et?

Köszi!
Törölt felhasználó 2014. 04. 11. 18:43
Előzmény: #2804  Törölt felhasználó
#2806
Bocsi, március 28.-án ünnepeltem volna a szűlí napimat. Most került rá sor. Unicum.
Szedd össze magad,mert ez így kontraindi szerű.
pomperj
pomperj 2014. 04. 11. 18:41
Előzmény: #2803  -bubu-
#2805
Lehet hogy felreertetted. Azt nem gondoltam vegkepp, hogy MTcom valoban eshet a mostani 308 szintrol hasonlo szazalekos aranyban, mint 2007-9 kozott.

Epp forditva: nalam MTcom mar majdnem veteli savban van; ha valami levinne 274 korulre, ott mar engem is erdekelne.
link

A multbeli tapasztalat meg nem megismetlodesre, hanem egymaskozti relative sebezhetosegre probalt utalni; (OTP-re sem varnek a mostani 4300-rol 86% ujabb esest!, meg fogok elegedni 2900 koruli vetellele;-))

8080- lenne
Törölt felhasználó 2014. 04. 11. 17:31
Előzmény: #2796  berlini
#2804
"4420-4430 között mégis bevásároltam"

Jájj Ámigó, nem kívánok neked semmi rosszat, de szellemi képességeidet, döntéseidben, most már 2.alkalommal múlod alul.
A 1. volt amikor Pompi belinkelte, az 5300-as csúcs óta húzható eső trendvonalat, ennek ellenére belevettél 4450 fölött. ami TA-san irracionális.
Én ennek hatására mertem belevenni 4082-őn(Berlininek megérte 400-al följebb). Azt viszont, saját hatáskörben baltáztam már el,hogy nem vártam ki a nyúlszaldót,és 3700, 3630-on dobtam.
Most már ordított, hogy MA50 fölött öngyilkosság longba szállni, te megtetted, ez volt a 2.
A beírásaidban levő fundás adatok helytállóak, a pozifelvételeid viszont nem.

+++

+
+

-bubu-
-bubu- 2014. 04. 11. 15:48
Előzmény: #2802  pomperj
#2803
engem nagyon érdekelne a listádban említett Tcom ami 2650 ről 500 ra esett

jelenleg 308ft , a könyvszerinti értéke 420ft
vajon tényleg le tudna esni 60-80ft ra ??

pomperj
pomperj 2014. 04. 11. 15:34
Előzmény: #2789  pomperj
#2802
Ez az iras szuk kornek szol.

Azoknak, akik mentalisan fel akarnak keszulni egy bear piaci kornyezetre, es van kedvuk elore gondolatokat csiholni, hogyan kellene felkeszulni ra. Szoval, hogyan lovagolnak a korabbi tapasztalatra epitok a bear market nyergeben?

1)Az amerikai piacon az utolso 2 bear piac 2000-2002 es 2007-2009 kozott volt. A legnagyobbat mindkettoben a kicsi technologia, media, internet, biotech cegek estek. Forditva, a legkisebb esest a klasszikus fogyasztasi szektor (Cocacola, MacDonalds, Colgate, ProcterGamble, Altria, stb) mutattak.

Nade, meglepetes! Voltak, nagyon kevesen, akik meg emelkedtek is Bear Market viszonyok kozott. Ime, az arisztokratak listaja:
Lowe's (LOW): 67.41%
Archer Daniels Midland (ADM): 46.41%
Genuine Parts (GPC): 46.39%
Hormel Foods (HRL): 46.24%
Procter & Gamble (PG): 45.81%
VF Corporation (VFC): 42.52%
WW Grainger (GWW): 39.88%
Sysco Corporation (SYY): 37.81%
Consolidated Edison (ED): 37.32%
Johnson & Johnson (JNJ): 25.07%
3M (MMM): 23.25%

Ezek mind a penzugyileg es piaci poziciojukat tekintve legjobb minosegu, es jelentos osztalekot fizeto cegek is egyben.

Erdemes-e defenziven gondolkodni mostanaban? Aki tegnap longra allt, mondjuk, OTP-ben, annak lehet errol elgondolasa.

2) A Magyar piacon csak a 4 nagy erdemes figyelemre ebben a mufajban. Ime, az “ero sorrend”, honnan->hova, es a vegen az eses nagysaga szazalekban:
Richter 4900->2300, 53%
BUX 30000->10.000, 66%
MOL 30000->8000, 74%
Tcom 2650->500, 81%
OTP 10000->1400, 86%

Ez a BET-en a BearMarket “serulekenysegi lista” is egyben.

3)Erdemes elgondolkodni, hogy amikor kozeledhet egy csuf Bear market a hazai partokhoz, akkor mely cegeket erdemes BET-en es NY-ban elonyben reszesiteni a tobbivel szemben?
Melyikbe erdemes inkabb belevenni, azzal a kenyelmetlen, am realitast jozanul merleglo hatso gondolattal, hogy ha minden okossagom es meggyozodesem ellenere, megis hetan beragadok valami miatt,

akkor megis, melyik lenne ebben a rossz esetben a legjobb valasztas?
Mi az optimalis strategia mostanaban?

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 04. 11. 14:44
Előzmény: #2800  egy_kezdo
#2801
Kicsit off, de ide ertelmesebb emberek irnak, ugyhogy talan oket kerdezem.

1) Mi a taxhorpadas angol neve (nem tudom ertelmesen googlezni)?

2) Miert, es kik szintezik a BUXot (illetve tobbi papirt, indexet), illetve miert es kiknek szamit az, hogy az index (vagy egy-egy papir) zaroara az eppen aktualis prompt ar, vagy az, ahova rakjak.

A 2)eshez annyit tudok mondani, hogy ha jol emlekszem, tavaly a banyajaradek megemelese, vagy valami extra ado miatt a MOLt kb 8%-kal egy sajtotajekoztato utan percek alatt bezuztak, de kozben az OTP a "semmibol" kilott, es az index maradt kb. nullaban. Ma ugyanez van, csak az OTP esest kompenzaljak a Richterrel. Nem volna oly mindegy, hogy a BUX a DAXot kovetve esik 1-1,5%-ot az OTPvel egyutt? Nem ez volna a normalis?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek