Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 04. 10. 22:58
Előzmény: #2795  Törölt felhasználó
#2800
Elnézést, mi nem állítunk semmit sem, hogy mit következtetsz ki az írásokból az a Te dolgod. Viszont kifejezetten örömteli, hogy ez írásra késztet és, hogy ettől amit leírsz, vélhetően jól is érzed magad ;)

Azért, hogy mégis valamiben beleköthess, annyi minden titkolódzás nélkül kijelenthető: Főállásban ez a munkánk. Te meg azt gondolsz, ami jólesik, egészségedre...
egy_kezdo 2014. 04. 10. 22:24
Előzmény: #2794  eurocent
#2799
Amikor kereskedési időben, megjelenik egy rossz hír vagy adat, a momentumkereskedő robotok elkezdik az eladást. Amennyiben komoly vétel van folyamatban, akkor a piac „megveszi az esést”, vagyis az árfolyam visszakúszik felfele. Ezt a grafikonon egy V alaknak láthatod, több órás akciók esetén egy U forma vagy „napi mosoly” látszik a grafikonon, és a jobb oldala magasabb, mint a bal.
Ilyenkor a papír ellenálló a negatívumokra, az elmúlt napokban többször volt ilyen negatív teszt, amit „megvettek”. Többek között ez is bizonyította a long trendet. (A mai nap már nem volt ilyen egyértelmű, de az átlag kötési ár így is 20 forinttal (0,5%-kal) magasabb volt a tegnapinál).

Látni kell, hogy ma USA „ezerrel” esett, míg a feltörekvő piacok eszközei Európában még pluszban zártak. Brazília -0,37%, ami nem vészes ilyen USA mellett. Hamarosan (pár óra/nap) kiderül, hogy az USA technológiai szektorból jön-e még tőke az EM piacokra, vagy a partvonalon/otthon marad. Ez utóbbi esetben megtörne a trend. Viszont, ha pénteken felfele tudna menni az OTP, akkor nagyon sok a vevő, talán már túl sok is…

Egyébként, USA-ban a „nagyok” tömegesen váltanak át sztori alapú, magas P/E értékeltségű eszközökből (technológia, Biotech, 3D, Facebook,Tesla stb), a konzervatív, alacsonyabb értékeltségű, eredményalapú részvényekbe. Ez az OTP-nek is előnyös lehetne, ha és amennyiben továbbra is megtalálják a vételekkel…
Törölt felhasználó 2014. 04. 10. 22:16
Előzmény: #2796  berlini
#2798
Az bator.., USA-ban elindult a meszarlas...
berlini
berlini 2014. 04. 10. 20:50
Előzmény: #2793  Törölt felhasználó
#2797
Olvasd el, hogy akkor mit válaszoltam.
A profitwarnunggal kapcsolatban kétszer megirtam, hogy azt mikor adják ki, igy arra nem reagálok.
Az elemzői konszenzus egy év alatt esett 40%-ot, de akkor ez egy előremutató P/E=6 értéket adott, ami irreálisan alacsony volt.
a Mostani 40%-kal alacsonyabb nyereségkonszenzus egy (most már csak 8 hónapra) előremutató P/E-re 10-es értéket ad, ami már egy- a konkurenciához képest még mindig alacsonyabb de azért már- reális értékelést ad.
Szerintem sincsen már sok levegő felfelé. Ezt a longot most inkább egy pár nagy vevő mozgathatja, akik hosszabb távra vesznek. Ha kitart a pénzük még pár napig, akkor átviheti az árfolyam a 4600Ft-ot is.
berlini
berlini 2014. 04. 10. 20:37
Előzmény: #2788  pomperj
#2796
Nem értem rá és reggel lemaradtam a rövid felszúrásból 4490 fölé. Igy shortot nem nyitottam. Miután leesett és stabilizálódott 4420-4430 között mégis bevásároltam. Valahogy megint az volt az érzésem, hogy már megint megveszik a korrekciót.
Igy shortból long lett.
Törölt felhasználó 2014. 04. 10. 20:23
Előzmény: #2787  egy_kezdo
#2795
És ezt neked valaki elhiszi? Két ember figyeli az árfolyamot meg két program te meg éjfélkor ide irogatsz. Ugyan már! Ki hiszi ezt el neked. Ha valóban az lennél akinek itt hazudod magad akkor nem ide irogatnál sem napközben sem pedig éjfélkor. Szerintem te itt megvezeted a jónépet már akiket sikerül. Vicc amit itt előadsz! Ha tényleg szakember lennél akkor fel mernéd vállalni magad. Írásaidból arra kellene következtetni, hogy egy brókercég vagy, de én meg nem hiszem mert akkor nem ide irogatnál éjfélkor.
eurocent 2014. 04. 10. 19:32
Előzmény: #2774  egy_kezdo
#2794
"megveszik az esést" - ez alatt mit kell érteni? (kérdezi egy nagyon kezdő:)
Törölt felhasználó 2014. 04. 10. 17:51
Előzmény: #2782  berlini
#2793
Errol irtam neked, Te meg azt valaszoltad, hogy minden jo.., 40% profitcsokkenes mar megerhetne egy profitwarningot szvsz...Te hogy latod, most, hogy utanaolvastal egy kicsit?
Törölt felhasználó 2014. 04. 10. 17:34
Előzmény: #2791  pomperj
#2792
Köszönöm!
pomperj
pomperj 2014. 04. 10. 17:10
Előzmény: #2790  Törölt felhasználó
#2791
Nem szamit. Egyutt mozognak, a broker arbitrazsolja.
Most vard ki a korrekciot, SPY nyomja le szepen meg min. 2-3 napig, majd 0.63-0.60 savban lesz a jo veteli opp. En onnantol tervezek meg venni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 10. 17:04
Előzmény: #2789  pomperj
#2790
Szi János!
Számt,hogy Torontói tőzsén vgy Nasdaq-on teszek be WL-re megbizást?(nem egyormák z árolymok)
pomperj
pomperj 2014. 04. 10. 16:57
Előzmény: #2788  pomperj
#2789
5)Kihagytam a profit kilatasokat;
Alcoa az elso, egyenlore a chart ugy nez ki, a paic elore megvette a nagyon pozitiv jelentest. A Kinai alu ceg, ACH ma 10%-ot ugrott, az nagyobb Alcoa-nal.

De igazabol keveset szamit AA. Viszont, a heten jonnek a nagy bankok, az mar attekinto kep a gazdasag allapotarol. A cikkek tele ellentmondassal, a whisper numberek nem tunek nagyon jonak nekem.
pomperj
pomperj 2014. 04. 10. 16:46
Előzmény: #2783  berlini
#2788
A short otletedhez:

1)Az oroszok oriasi erofeszitest tesznek napok ota, hogy kikeruljek a gazzal Ukrajnat. Vallajak a 22.0B USD koltseg felet, hogy a Fekete tenger alatt, Bulgaria-Szerbian at Italyba vigyek a gazt, ENI es Electricite De France-al, meg nemet bankokkal targyalnak. A Krim kicsit leroviditi az utat a viz alol.
Raadasul haladnak a kinai targyalasaik, ott is oriasi gazvezetek epitesi tervrol, es kinanak is nagyon kell orosz gaz, ha nem karnak fuldokolni a szenfustben. Putyin keszul Kinaba alairni.

Lehet ugy ertelmezni, hogy ha el akarnak foglalni Ukrajnat, akkor nem csinalnak az egesz elkerulest, mert minek? De ugy is, hogy megteveszto manover. En inkabb az elsore tippelek; de ettol meg a vezetekek nem lesznek kesz 2-3 evnel hamarabb. Addig lehet epp eleg baj. Gazprom ara egyebkent oldalazo korrekciot csinal, szerintem fog emelkedni tovabb.

2)Az OTP utolso 3 rallyja az utolso evben mind 14-16 munkanap hosszu volt. Ez a mostani 21 nap fele jar, de abbol az elso 5 csak visszaemelte az extreme oversold-rol 4000-ig. De, akkor is nagyjabol megvan egy "normal" rally ideje is, magassaga is. Johetne a korrekcio le.

3)SPY 2 napig durvan esett, aztan 2 nap alatt megcsinalta Fibo 62% korrekciot, es ma mar n NEM gap-el fel inditott, de nem is szurt meg ala a tegnapi minimumnak; szoval, meg SPY-ban lehet egy napnyi emelkedes-oldalazas, mielott eldol, hogy ez most rally vagy korrekcio. En azt gondolnam, hogy 3 napnyi eses mostantol valoszinubb.

4) Az alapok kozul EUFN inkabb lefele keszulodik es kicsit piros, de RNE tartja magat (nyilvan Gazprom kilatasai miatt veszik) es zoldben van.
Az ESR is lefele lendulonek tunik.
A legfontosabb OTP vevo az utolso 3 hetbol, EEM, viszont nem gyengult meg, de mar nincs is lendulete felfele.

$: szerintem meg varj meg 1-2 napot a shorttal. Erdemesebb biztosra menni, es kivarni, mere mozdulnak a kisse szembe meno iranyok. En tovabbra is csak megfigyelek.

Good luck.
egy_kezdo 2014. 04. 09. 23:32
Előzmény: #2786  berlini
#2787
Ez felettébb kockázatos kereskedés, egy ilyen volatilis papírnál, ha nem tudod követni folyamatosan a piacot és tőke-áttétellel több ezres pakkokat kezelsz.

Kifejezetten szerencsének mondható, hogy nyereséget sikerült termelni, de ez magánügyed.

Például mifelénk, minimum két ember és két "program" is figyeli a mozgás minden rezdülését, amikor nagy nyitott pozik vannak...
berlini
berlini 2014. 04. 09. 22:07
Előzmény: #2785  egy_kezdo
#2786
Ennyire nem tudom beleásni magam.
Napi 10-15 órás munka után esténként inkább meg hétvégén.
Napközben inkább csak másodpercekre nézek a piacra + egy-két telefon a brókerrel. Nem látom a könyvet, nem érzékelem azokat a napi folyamatokat, amik szükségesek lennének egy relative pontos döntéshez. Igy nehéz eltalálni a jó időpontot.
Valószinűleg vissza kellene térnem a szinte napi kereskedésről a max havi egy-két pozició váltáshoz. Akkoriban sikeresebb is voltam.
egy_kezdo 2014. 04. 09. 21:52
Előzmény: #2781  berlini
#2785
Egy fogalom: tőkeáramlás.

Amennyiben van alkalmad, Pimco, Blackrock, GS, MS anyagokat vagy interview-kat látnod, azokból kiderül mit gondolnak az EM eszközökről.

Konkrétumokat nem lehet fórumra tenni, viszont, ha látjátok, hogy napi szinten kimerül (ezek már lentebb leírva), akkor kell longot leépíteni, előtte is lehet, de nem mind.

Jelentősebb shortot most nem könnyű megítélni, hogy akarják-e a legnagyobbak, komolyabb balhé-rossz hír nélkül... Short helyett stop longot és napi visszavételt érdemes használni up trendben, de ezeken már túl vagy.

Zorro1973 2014. 04. 09. 21:22
Előzmény: #2783  berlini
#2784
Hát nem ezek a számok inkább a csordeszellem és a hit miatt emelkedhet.
berlini
berlini 2014. 04. 09. 21:16
Előzmény: #2782  berlini
#2783
erre gondoltam:

link
berlini
berlini 2014. 04. 09. 21:16
Előzmény: #2781  berlini
#2782
De most olvasom,nem vagyok egyedül. A 2014 évi egy részvényre várható nyereségre az elemzői konszenzus az elmúlt egy év alatt 729ft-ról 451ft-ra esett. (Még decemberben is 589Ft volt.)
Ez nem mutat nagy long esélyeket 4400ft fölött. Vagy tévedek?
berlini
berlini 2014. 04. 09. 21:07
Előzmény: #2776  egy_kezdo
#2781
Nem régőta vagy itt, ezért nem tudhatod, hogy egy páran engem itt vak longos OTP hivőnek tartanak.
De azért még nekem is feltünt, hogy az OTP fundamentumai január vége óta romlottak. A korábbi évek gyorsan bővülő orosz piaca és az új (2013 évi sztár) ukrán reláció ebben az évben valszeg katasztrófálisak lesznek. Tavaly erre az évre még mindkettőtől jó teljesitményt, a csoport nyereségének 30%-át vártam.
Azt még megértettem, hogy miért esett le 4200-ról 3500-ra, hiszen az ukrán fejlemények ezt indokolták, most viszont, 1000Ft-tal feljebb azt látom, hogy minden veszély még nem múlt el az ukrán-orosz határon és nőtt a recesszió veszélye mindkét országban. Akkor meg mi a fene ez a hurráoptimizmus?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek