Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 04. 24. 17:27
Előzmény: #2847  Törölt felhasználó
#2880
Itt az elso lithium cikk, magyar mediaban. Tartalmilag aligha kifogasolhato, jo bevezetes a temaba. Es persze, SQM-et emlitik benne.

link

A hozzaszolasokbol meg az tunik ki, van erdeklodes.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 23. 21:39
Előzmény: #2878  Törölt felhasználó
#2879
Már másnap elkezdte vásárolni az EGIS papírokat, mert ő már akkor tudhatta a felvásárlás tényét... Érdekes módon pont annyi volt is neki mint amennyi az oti eladásból származott... ;)
Márpedig véletlenek vannak :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 15:50
Előzmény: #2876  recluse82
#2878
Csányi mesternek kellett a zsozsó a mohácsi óriás-vágóhidi beruházáshoz, úgyhogy Ő nem fog a közeljövőben nagyobb tételt venni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 20. 17:34
Előzmény: #2876  recluse82
#2877
Azt tudja vki hogy mennyi bankadót fizet évente az OTP? Ez a bank csak ebben az országban erős, máshol nem biztos h komoly nyereséget képes termelni, idehaza nálunk viszont a kormány helyzetbe akarja hozni a takarékokat és a kisebb bankokat, mint pl FHB, Gránit Bank, Széchenyi Bank, Sopron Bank, stb. Az orosz és ukrán bank nem valószínű hogy nyereséges lesz, 4000 alá még benézhet.
recluse82
recluse82 2014. 04. 20. 07:47
Előzmény: #2875  recluse82
#2876
...es csanyi 6k nal fog visszaszallni a vonatra, mert rajott hogy tevedett mikor dobta :-)
recluse82
recluse82 2014. 04. 20. 07:46
Előzmény: #2873  Zorro1973
#2875
igazad van, elharult minden akadaly a vilagban. dow irany 20k, sp 2500, dax 12k oti pedig kilo az egbe, a qe 3 utan egybol bejelentik a qe 4 et csakhogy minden szep es jo legyen orokke. Nos, az elkovetkezo par ev eleg kijozanito lesz egy ket embernek,de legalabb letisztul a piac...
macibear
macibear 2014. 04. 20. 07:35
Előzmény: #2873  Zorro1973
#2874
Most akkor mikor lesz végre 3800,3500,2800,900 ?

4600,6400, 10000 .... :))

Billentsük helyre az egyensúlyt ....
Zorro1973 2014. 04. 19. 21:43
Előzmény: #2872  pomperj
#2873
Most akkor mikor lesz végre 3800,3500,2800,900 ?
Otira már csak ezeket a számokat lehetett olvasni.
pomperj
pomperj 2014. 04. 19. 21:36
Előzmény: #2869  Törölt felhasználó
#2872
Azert van nehany mas iranyu elmozdulas is az Ukran krizis kovetkezteben, amik talan hasonloan fontosak lehetnek a kilatasokra.

1)Europanak hirtelen ujra eszebe jutott, hol vannak a baratai. Az utolso evekben eleg sok feszultseg gyult ossze az Atlanti ket part kozott, Merkel lehallgatott telefonjatol kezdve az allandoan csokkeno EU hadikiadasok Washingtoni rosszallasan at, egeszen az EU allando kimaradasi osztoneig, ha valahol a vilagban muszaj rendet csinalni.
Am, miutan 70 eve eloszor eroszakos hatarkiigazitas tortent Europa szelen a Krimben, meg eros esely van Donyeck kornyeken is erre, hirtelen Brusszel kornyeken megint rajottek nehanyan arra, hogy a NATO talan megis kepes megvedeni mondjuk Lengyelorszag keleti felet, ha ok egyebkent on-erobol nyilvanvaloan egy sufnit se tudnanak. Jo lenne, ha ez a felismeres kepes lenne elterjedni.

2)Az oroszok meglepo szovetsegeseket talaltak. A hajdani Euro-kommunistak mar kihaltak, de lamcsak, kik is azok Europaban, akiknek tetszik a Putyini nagyorosz politika? Kiknek szimpatikus az eros (orosz vagy sajat) nacionalista erzulet, a nemzeti erdekek kemeny hangoztatasa az EU burokratakkal szemben, az Amerika altal dominalt vilagrendtol valo megszabadulas vagya, a Keleti allamiranyitas fele fordulas, a kereszteny es vallasi tradiciok allando hangsulyozasa, es a kemeny allami kontroll ala vont hazai szolgaltato szektorok, a parirozo oligarchak, netan a kulfoldi bankok szivatasa?

Az orosz belso hatalmi kozpontositassal, a centralizalt gazdasagiranyitassal, az etatista “eros” allammmal kik is szimpatizalnak? Igen, eleg meglepo: a szelsojobb.

Mindossze 20 evvel a szovjet megszallas utan Mo. ismet a szovjet mintaju centralizalt eroter mint kivanatos modell fele fordult, persze modernizalt formaban de azonos tartalommal.
Mar meg se lepodunk, hogy eppen az az ember vezeti a Karpat medenceben ezt hullamot, immar masodik ketharmados valasztasi erdemennyel a nep altal szentesitve az iranyt, aki a “tovaris konyec” plakatot nyomtatta 20 eve?

3)Mar csak egy het, es EU parlamenti valasztasok jonnek. Es ha a valasztasi erdemeny megismetlodik a Jobbik es hasonszoru EUs partok eloretoresevel, megerositve a francia LePen-el, az olasz Eszaki Ligaval, a brit Independence Partyval, es amugy mellekesen az Ukran szelsojobbos tendenciaval, meg a tobbivel, akkor megis, ki fogja megvedeni Putyintol, amit ma Europanak neveznenk?
Vagy maradni akar a nep a rezsicsokkentes megvedesenel, es jojjon Putyin?
Ideje volna ott Europaban felebredni: hatha van fontosabb, mint a rezsicsokkentes megvedese.

macibear
macibear 2014. 04. 19. 19:07
Előzmény: #2864  pomperj
#2871
Köszi!
A rajzon nem is annyira a jövő mint inkább a múlt kicsit ironikus bemutatása volt a célom. :)

Egyébként még nem tudom eldönteni a longos, vagy a bull verziót helyezzem előtérbe. Pillanatnyilag 4. hullámként kezelem a helyzetet (konkrétan 4.b), de szerintem az még nincs kész. Megyünk még fel néhány napot (esetleg oldalazunk), de aztán újabb lefele irányra számítok új aljat készítve 159 alatt (4.c). Ez lehet egy ötös impulzív lesz. Végpontja május másodika környékén.
pomperj
pomperj 2014. 04. 19. 09:44
Előzmény: #2869  Törölt felhasználó
#2870
OFF

Mindenkinek ajanlom Kasnyik Marton cikket az Index.hu cimlapjarol, aki a PIMCO kotveny-kiralyarol irt.
Csekely szemelyes erintettseg okan (Bill volt fonokom, es maig azonos kisvarosaban lakunk) azert hozzatennek 3 gondolatot.

link

1)A cikk elkepesztoen ellenseges Bill Gross-el, amire a jellemzo mondat a “megalomániás őrült öregember egyszemélyes irányítása alatt vannak a ezermilliárd dollárok”,
es ilyen alaphangulat mellett is, a jozan kritikaval olvasoknak megiscsak kilog a lolab:: hogy miert is irodott a cikk ott ahonnan K.M forditotta?

2)K.M soha nem jart Bill-nel, meg a kornyeken sem, mert akkor tudna, hogy PIMCO a newporti Fashion Inland-on berel 15 ketszintes epuletet egy gyonyoru parkban (annak az 1000 PIMCO menedzser-brokernek, akik bond-vilag top brokerei, egyebkent fizetesben is), es nem egy felhokarcolo oldalan logo tablat rakna fel illusztracionak.

A fontos megjegyzesem persze nem ez, hanem az, hogy a lenyegi mondanivalo csak a cikk utolso 2 bekezdeseben bukkan elo, es abban valoban minden mondattal egyet lehet erteni.

Csakhogy, az elotte levo 25 bekezdesbol fuldoklik a cikk a hazugsag es osobasag gyongyszemeitol, a rosszindulattol. Pl. “kongadobokról verik a ritmust a kereskedőszobában, egy vékony, cérnahangú öregember járkál fel és alá a teremben ”, es kozben haromszor emlegetik a macsakajat.

3)Akik itt es barhol okos fundamantalisatnak hiszik magukat csak mert olyan konyvet olvastak, amibol a TA iranti lenezo megvetes aradt,
de maguk ezt persze ugy gyakoroljak, hogy egy befektetesi dontes elott fel orat is raszannak hogy olvasgassanak cikkeket a cegrol, nos azoknak ajanlom a Bill mantrajat
"nem nyújtok be kereskedési tippet grafikon nélkül".
O nagyjabol 100-szor tobbet tud az inveszticio minden mufajarol, mint a varosi konyvesboltban felleleheto osszes konyv iroja egyuttveve.

4)Nagyon jellemzo a cikk feluletessegere az a ravasznak tetszo mondat, hogy „kemenyen banik az emberekkel”, mert „Mindenkinek hajnali 4 óra 30 percre kell bejárnia a kaliforniai irodába”.
Az fel sem merul a szozvegben, hogy azert van igy, mert igy felkeszulhetnek a 3 oraval idoelteresben levo NY-i nyitasra, es netan lehet Londonban is kereskedni meg delelott, 8 oraval odebb?

5)Szoval, csak eros kritikai erzekueknek erdemes elovasni a cikket.

De mert az Index.hu ritkan hoz cimlapon elso helyen befektetesi temaju cikket, ,megiscsak erdemes ranezni: mert ez nagyszeru contrary indicator.
Ha a tultengo karaktergyilkossagot megprobalod ignoralni (ami nemcsak Bp-en divik manapsag), es a rosszindulatu jelzoket kitorlod, akkor viszont erdemes elgondolkodni a mondanivalo lenyegerol.
Ugyanis az nagyon fontos a kovetkezo par ev befektetoi strategiajanak alakitasahoz.

OFF
Törölt felhasználó 2014. 04. 18. 22:33
Előzmény: #2868  berlini
#2869
"Egyrészt kevesled a felajánlott segítséget, másrészt magad is belátod, hogy nem szabad most (ukrán reformok és a korrupció elleni fellépés és sikerek nélkül)azonnal beígérni két évre az elegendő hitelt és segélyt.
Egyrészt leírod a szomorú ukrán közéleti állapotokat, másrészt csodálkozol hogy bizony feltételeket fog az IMF-Unió támasztani."

Nem azt vitatom, hogy az IMF a saját szemszögéből indokoltan támaszt-e feltételeket és indokolt-e a minimálisra beállított pénzadagolás. Csak megállapítom, hogy a várakozásoddal ellentétben vannak fájdalmas feltételek, amik az ukrán OTP ügyfélkörének is nagyon fognak fájni és hogy a nyugat egyenlőre nem látszik presztízsből nagyvonalúan viselkedni. Nem én csodálkozom rá az IMF feltételeire, hanem veled ellentétben pont én jósoltam kemény IMF feltételeket.

"Továbbra is abból indulsz ki, hogy menthetettlen Ukrajna."

Maga az ország természetesen nem menthetetlen. A jelenlegi állapota és vezetése viszont az. Elképesztő butaságokat csinál naponta az ukrán vezetés.

"Most is irod az orosz tankokat."

Hol írtam orosz tankokat?

"Kelet-Ukrajna nem a krim félsziget."

Egyetértek. Kelet-Ukrajnát Putyin sem akarja annektálni. Ukrajna vagy föderatívvá válik - mint ahogy az oroszok javasolják - Kelet-Ukrajna nagyon erős önkormányzatiságával, vagy jön egy olyan ukrán vezetés Kijevbe, amit keleten is el tudnak fogadni (Putyin megnyeri a teljes Ukrajnáért folyó meccset), vagy leválik Ukrajnáról, de nem csatlakozik az oroszokhoz. A mi szempontunkból az a kérdés, hogy az OTP-t ez hogyan érintené.

"Nyugat kénytelen presztizskérdést csinálni Ukrajnából. Ha ez nem sikerül, akkor az dominószerűen a balkán és a baltikum újraorientációjával járna."

Ebben igazad van. Azonban kérlek hozz példákat arra, hogy a IMF pénzügyi mentőövei hány esettben oldottak meg Ukrajnához hasonló sokrétű és rendkívül súlyos problémákat! Valakinek Ukrajnát gatyába kell ráznia. Ez lehet az EU és lehetnek az oroszok is. A természetes és kézenfekvő megoldás az oroszok lennének és sokirányú függőség, kapcsolatok miatt. Ha az Oroszország felé vezető hidat felégetik, ugyanúgy, ahogy tették a Kelet-Európai országok a KKGST/VSZ felbomlása után akkor a nyugati orientációra való átállás még akkor is néhány évig csak mélyebb gödröt jelent, ha végül több év elteltével sikeres lesz. Az ukrán OTP lehet hogy 5-10 év múlva a jelenleginél jobb befektetés lesz, de engem az érdekel, hogy milyen befektetés az idén, meg jövőre. Amilyen gazdasági, társadalmi szerkezet ma Ukrajnában van az kétségtelenül rossz. De Putyin ugyanilyen állapotú Oroszországot rázott gatyába az ezredfordulón, anélkül, hogy lerombolta volna a meglévő struktúra használható részét. Az EU irányra átállás mindenképpen először a meglévő rossz, de még valamelyest működő szerkezet lerombolásával jár.

"Neked is (mint szeretett vezérünknek) nyugati-nagytőke fóbiád van."

Nézőpont kérdése. Annak aki a nyugati tőkét megváltónak tekinti én valóban fóbiás vagyok. Pedig szó sincs róla, hogy én érzelmileg utálnám a nyugati tőkét. Egyszerűen csak megállapítom, hogy a saját pecsenyéjüket sütögetik és nem önzetlen népjóléti célokat követnek. Ha valahova pénz nyomnak be, úgy hogy esélyesen a kölcsönt nem kapják vissza, azért cserébe kapni is szeretnének. Márpedig ez olcsó bevásárlást jelent. Ha valaki előtt megnyitják a piacot, akkor le szeretnék fölözni az export hasznát. Te feltételezed, hogy presztízsből majd ésszerűtlenül fognak viselkedni.

Amúgy milyen szörnyű nagy vám és adminisztratív teher gátolja jelenleg az ukrán EU exportot, aminek lebontása kapásból hatalmas fellendülést hozna?

"Egyrészt az orosz bankok fontosságát emeled ki és az ország összeomlását vizionálod, ha ezeket kiszoritják, másrészt ebből (indoklás nélkül) az OTP taccsra tételét is levezeted."

Olvasd el a mondatomat! Azt írtam, hogy a pénzforgalom korlátozása ÁLTALÁNOS jellegű, tehát nem csak az orosz bankokat érinti, hanem mindenkit, aki éppen nem tetszik az ukrán vezetésnek, akkor az az OTP-t is taccsra teheti.

De a fentieket akár el is felejtheted. Koncentráljunk a lényegre! Te megpróbálsz a számba adni olyasmit, amivel vitatkozhatsz, próbálsz kiemelni részleteket, amivel vitatkozhatsz, de a lényeget magad is láthatod.

Április 9-10-én magad is állítottad, hogy nem érted mire fel emelkedett vissza az OTP árfolyama 3500-ról 4400-ra és esést vártál. Most a helyzet semmivel sem jobb, sőt rosszabb, mint akkor volt és 4328 Ft az árfolyam. Magad is írod, hogy nincs fundamentális alapja, mégis várható happyről írsz és 4500 fölé kerülésről.

Magad is látod a mondandóm lényegét, de próbálsz a részletekkel vitatkozni.
berlini
berlini 2014. 04. 18. 20:17
Előzmény: #2867  Törölt felhasználó
#2868
Csak azért mert nem osztom az egyértelműen pesszimista nézeteidet, attól még nem a vágyaim vezérelnek.
Több ponton is ellentmondásba kerülsz önmagaddal és ismételten elfelejted, hogy az oroszok legalább annyira függnek a világtól mint a világ tűlik. (És akkor még finom voltam.)
Egyrészt kevesled a felajánlott segitséget, másrészt magad is belátod, hogy nem szabad most (ukrán reformok és a korrupció elleni fellépés és sikerek nélkül)azonnal beigérni két évre az elegendő hitelt és segélyt.
Egyrészt leirod a szomorú ukrán közéleti állapotokat, másrészt csodálkozol hogy bizony feltételeket fog az IMF-Unió támasztani.
Továbbra is abból indulsz ki, hogy menthetettlen Ukrajna.
Most is irod az orosz tankokat. Kelet-Ukrajna nem a krim félsziget. Etnikailag és földrajzilag sem ugyanaz, valamint az orosz jelenlét sincs meg. Jó lenne ha belegondolnál, hogy mi lenne ha az oroszok elfoglalnák Kelet Ukrajnát és egy végeláthatattlan gerillaháborúba sodródnának az ukrán nacionalistákkal, miközben recesszióba sodródnak, mert hiába ajánlgatják az energiahordozóikat a Kinaiaknak, egy világgazdasági visszaesést a legnagyobb exportőr érezné meg a legjobban és nem kérne az ajánlatból. Amúgy meg a Kinaiak hamar felhagynak majd a politikai támogatással is, mihelyt annak következményét a saját bőrükön kezdik érezni.)
Nyugat kénytelen presztizskérdést csinálni Ukrajnából. Ha ez nem sikerül, akkor az dominószerűen a balkán és a baltikum újraorientációjával járna. (Nem beszélve a szabadságharcos orbán azonnali átállásával.) EZ NEM A GÖRÖG VÁLSÁG! Azon azért csodálkozom, hogy ezt nem látod.
Nem véletlen hogy a Nyugat nem igyekszik felfegyverezni az Ukrán hadsereget. Ezt a konfliktust nem kalasnyikovokkal, de még nem is tankokkal fogják megnyerni.
A formál logikai érvelésed már tényleg légből kapott. Neked is (mint szeretett vezérünknek) nyugati-nagytőke fóbiád van. Kell a fenének az ukrán ipar, ami amúgy is már régen privatizálva van. De ezen felesleges vitatkozni, mert megszülettek az asszimetrikus együttműködési megállapodások és láss csodát egy ukrán kohót sem kellett a Krupp műveknek átadni cserébe.
Igazad van abban, hogy az Ukrajnai gazdaság természetesen nagyon rá van szorulva legnagyobb felvevő piacukra az oroszra. (Nemcsak az ipar, de a mezőgazdaság is.) De megint elfelejted, hogy a függőség forditva is adott. Az orosz hadiipar legnagyobb beszállitói az ukrán nehézipari cégek.
Logikai baugrásaid mintapéldája a pénzügyi rendszerről leirt gondolatais.
Egyrészt az orosz bankok fontosságát emeled ki és az ország összeomlását vizionálod, ha ezeket kiszoritják, másrészt ebből (indoklás nélkül) az OTP taccsra tételét is levezeted.
Úgy ahogy a Krimben minden más bank helyett az orosz bankok jelentek meg, itt is megoldják a kihelyettsitésüket. Ebből a többi bnk fog profitálni. (Persze feltételezve hogy Ukrajna nem súllyed egy totális káoszba, mert akkor nem bankokra lesz szükség hanem sok sok repülőre amelyek ezer tonnaszámra hajigálják le az ejtőernyős élelmiszersegélyeket.)
Törölt felhasználó 2014. 04. 18. 19:40
Előzmény: #2863  berlini
#2867
Korábban fundamentális alapokon álló befektető voltál, aki megfontolja mikor lép poziba és nem ugrál ki-be. A kereskedési kényszer a daytraderek betegsége. Azt mutatja, hogy vissza kellene lépned a technikaiból a fundamentális irányba.

Jól levezetted, hogy miért nincs fundamentális alapja a "nagy happynek", miért van sokkal nagyobb lefelé mutató kockázat a részvényben. Ezzel szemben nem az eszedre hallgatsz, hanem arra, hogy mit szeretnél.

Nemrég még abban voltál biztos, hogy az IMF gyakorlatilag feltételek nélkül fog bőven elég pénzt önteni. Azóta kiderült, hogy vannak feltételek és azok igen fájdalmasak is. Pedig a feltételekből még csak az elsőnek bejelentett adagot ismerjük, az elsőnek bejelentett adagot. Valamint hogy az IMF/EU pénz legfeljebb 1 bő évre lenne elég, de 2 évre kevés, ráadásul idén már csak 6 milliárd EUR-t folyósítanának (azt is feltételes módban), ami tényleg édeskevés. Nekem nem úgy tűnik, hogy a nyugat presztízskérdést csinálna abból, hogy számolatlanul öntse be a pénzt, amit valószínűleg soha nem lát viszont és mindezt irreálisan kedvező feltételekkel. Inkább csak pillanatnyi életben tartáshoz szükséges minimális pénzt próbálja adagolni, beleszámolva a tartalékokat is és borotvaélen táncolva, miközben ezért cserébe szorosra fogja a pénzügyi pórázt. Mondjuk érthető is, hiszen profi tolvaj oligarcháknak adja a pénzt.

A formál logika szerint az EU majd csak akkor nyitja meg igazán a piacot, miután a kikényszerített privatizáción megszerezte a termelő kapacitásokat. Ugyanúgy, ahogy nálunk, és Kelet-Európában mindenhol máshol is csinálták. De még ezután is kell egy szerkezetátalakítás az ukrán ipar EU exportra alapozott felfuttatásához, mert ma jelentős részben orosz igényeket szolgál ki és nem azt termeli, ami az EU-ban eladható lenne. Az pedig minimum 1,5-2 év.

Azonban most az a kérdés, hogy a jelenlegi hatalom kibírja-e 1,5-2 hónapig.

A keletre küldött ukrán egységekből lényegesen több tagadta meg a parancsot, tette le a fegyvert, vagy hagyta magát lefegyverezni, vonult vissza, ha fegyvertelen civilek állták útját, vagy állt át, mint amennyi felvette a harcérintkezést az ottani erőkkel. Az ukrán katonák azt nyilatkozták, hogy 4 napja nem kaptak ellátmányt, nem kaptak enni. Pogácsával fegyverezték le és állították át őket a helyiek. Az amcsik egy hónapja 330 fejadagot küldtek az ukrán hadseregnek. Ezek nagy része sose érkezett meg a katonákhoz. A legtöbbje internetes aukciós oldalakon bukkant fel. A Krímben is elmondták az ukrán katonák, hogy az ukrán időkben napi egyszer kaptak enni, a zsoldjukat pedig hónapokig nem fizették ki. Ahogy átálltak az oroszokhoz normális ellátást kaptak és 4-szeres zsoldot. Még az elit terrorelhárító Alfa egység is megtagadta a parancsot. Csak a belbiztonság (SZBU) egységei lövöldöztek egy-két alaklommal a „terroristákra”, de az SZBU-s egységekkel még Kelet-Ukrajna egy résznek visszafoglalásához és ellenőrzéséhez is kevesek.

Jól látható, hogy jelenlegi ukrán hatalom nem ura a helyzetnek.

Továbbra is figyelmen kívül hagyod, hogy az oroszoknak változatos eszköztáruk van az ukrán kormány buktatására.
- Gázáremelés már megvolt. Ez egy picit megegyengeti a külker. és folyó fizetési mérleget.
- Elzárhatják a gázt, ami felettébb valószínű, hiszen az ukránok nem fizetnek.
- Az ukránok vízumkényszert vezettek be az oroszok ellen és most korlátozzák a 16 és 60 év orosz férfiak beutazását. Szinte kikényszerítik, hogy Putyin is hasonlót lépjen és akkor 3 millió ukrán aki Oroszországba jár dolgozni Ukrajnában marad munkanélküli.
- Az oroszok az ukránok legfőbb export partnerei, az orosz export nélkül az ukrán gazdaság összeomlik.
- Az orosz bankok nélkül az ukrán pénzügyi rendszer összeomlik, ehhez képest az ukránok most az orosz bankok pénzforgalmat akarják korlátozni a "terrorizmus" támogatására hivatkozva. Megjegyzem, hogy ha a pénzforgalom korlátozása általános érvényű lesz, az az ukrán OTP-t is taccsra teszi.
- Az ukrán ipar legnagyobb része a forrongó keleten van, ráadásul részben orosz érdekeltség, részben orosz párti oligarchák érdekeltségei.
- Persze ott van a polgárháború lehetősége is. Korábban már megírtam, hogyan működne a keleti területek elszakítása. Most pont az a forgatókönyv megy.
berlini
berlini 2014. 04. 18. 16:54
Előzmény: #2865  kimpaa
#2866
Is, is.
(kb. felel a hitelből vett.)
Most nem akkora az áttétel mint tavaly év végén.
kimpaa
kimpaa 2014. 04. 18. 16:02
Előzmény: #2863  berlini
#2865
Most bef hiteles pozikban vagy vagy pedig saját pénzből vettél? Néha írod hogy túl vállalod magad. Meg gondolom az idegeskedés is hamarabb jön ha hitelben ül az ember. Csak kíváncsi vagyok a stratégiádra.
pomperj
pomperj 2014. 04. 18. 13:24
Előzmény: #2862  macibear
#2864
Ha valoban BULL regime van, ahogy gondolod, akkor a marc.16 melypont utan a charton (a-b-c) helyere szerintem inkabb minuett (1-2-3)-at kell irni;
es most 4-ben vagyunk.

Ez a (4) leginkabb egy oldalazo haromszog lehet, aminek 4500-4150 kozott kellene oscillalania. Megpedig 3 vagy 5db egyamsutani fel-le-fel szakasz varhato, es ma eppen a felfele (b)-ben vagyunk.

A modell ervenytelenne valik, ha az eses az (1), nalad (A) pont, mint kritikus pont ala menne. Tehat egy barmikori 4100 ala eses negalja BULL verziot.
Mert akkor 1 es 4 legalabbis osszeer, ami mar nem lehet impulzus. Akkor meg mindig bear van.

Ha viszont kitorne 4500 fole, nalad (c) nalam (3) szint fole, akkor viszont mar jo esely van arra, hogy BULL regime kezdodott marc. 16-an.
Ez a kitores meg nem konfirmalja; ahhoz a 4800 szint fole kell mennie, a novemberi (B) csucs fole.

Hamarosan meglatjuk.
berlini
berlini 2014. 04. 18. 09:10
#2863
Megint egy tanulságos hét volt.
Múlt hét vége felé, miután előtte nagyon helyesen 4400ft felett eladtam elmulasztottam a tervezett (és itt is bejelentett) short nyitást 4460-4480 között. (Nem figyeltem a tőzsdét pár órán keresztül, mert még van munkám.)
Ezek után ujra longot nyitottam 4420 körül, ami megmagyarázhatattlan. Elsietett volt a további long nyitás 4300 fölött is. (Nem birok nyugton maradni cash-ben). A legvégén viszont nyitottam 4205 és 4180Ft-on, ami már rendbe tette az átlagot, de most, 4328ft-nál még csak épp hogy pluszban vagyok. (Pedig kereshettem volna legalább 1 millát.)
Szerintem kedden nagy happy lesz a piacokon (kivéve ha Putyin mégis megindul a tankokkal húsvétkor.) Igy ez az OTP-t tovább repitheti 4400Ft fölé.
A nagy kérdés most az, hogy a múlthéten jól megérzett fordulópont újra 4500 alatt lesz, vagy most tovább repülünk.
Az én válaszom erre az, hogy most esély van a 4500 fölé kerülésnek. Ott szeretnék eladni és legkésőbb 4600Ft körül folyamatosan shortokat nyitni.
Annak ellenére gondolom ezt, hogy az OTP fundamentumokat az ukrán orosz válság folyamatosan rombolja. Igy minél hosszabb ideig húzódik, annak annál nagyobb negativ hatása lesz.
Az 1. negyedéves üzemi eredményes számokon talán még nem fog annyira látszani, de itt az OTP meglépheti a maradék 28 milliárdos goodwill leirását és ez (a teljes idei banki különadó +29 milliárd, egyszeri leirásával) a negyedévi adózott nyereséget akár minuszba is viheti.
Nagyobb problémák lehetnek a következő negyedévekben ebben a két relációban, ha az ukrán gazdaság folyamatosan leépül és az oroszok is recesszióba kerülnek.
Erre a távra azonban lehet egy pozitiv forgatókönyv is:
- Nyugat presztizskérdést fog csinálni abból, hogy úgy segitsen, hogy a keletkező többlet államadóság ne váljon hosszú távon finanszirozhatattlanná
- Ukrajna felé megnyitotta az Unió a piacot és a gyenge hrivnya segitségével fellendülhet az exporton keresztül az Ukrán ipar. (Ez javithatja a Kelet-Ukrajnai közérzetet is, mert az ipar nagy része ott van.)
macibear
macibear 2014. 04. 18. 07:52
Előzmény: #2861  macibear
#2862
És egy amatőr meglátása az utóbbi hónap mozgásáról.

link
macibear
macibear 2014. 04. 18. 07:41
Előzmény: #2840  macibear
#2861
Ismerjük el hibáinkat ... :)

link

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek