Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2014. 04. 15. 18:31
Előzmény: #2839  pomperj
#2840
Otika várható mozgása. Ízekre tépnétek? :)

link
pomperj
pomperj 2014. 04. 15. 09:08
Előzmény: #2838  Törölt felhasználó
#2839
Alighanem elolem vetted meg, en csak 6000db-ot kaptam tegnap ezen az aron. Meg remenykedek, savosan azon a szinten varakozik jo sok veteli megbizasom.
Bar nincs jo eselyem, mert amint SPY megindul felfele a diagonalban (v)-t megcsinalni (tegnap mar zaras elott elkezdte), WL azonnal vadul lovagolni fog elotte felfele.

Tartsd, ne nezegesd naponta. Ez strategiai vetel.
link

Törölt felhasználó 2014. 04. 14. 20:52
Előzmény: #2791  pomperj
#2838
Szia János!
Vettem ma WL-t 0,6-on 20K-t.
Remélem igazad lesz és 2 év múlva 6 dollárért adom el. :))
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 13. 23:15
Előzmény: #2836  egy_kezdo
#2837
Elgondolkoztam! Én személy szerint pont ezért az Elliott elméletét csak kiegészítésként használom a kereskedéseim során. De nem ez az alapja!!! Viszont nem is a funda. Szigorúan TA alapján veszek vagy eladok.

Tőkeáramlás: Teljesen egyetértek veled abban amit leírtál, egy kiegészítéssel. A befektető mikor úgy gondolja, hogy van x dollárja. Megnézi, hogy az aktuális piaci környezet, politika, bla-bla-bla milyen kilátásokkal segíti az ő kereskedését, elképzelését egy növekedésről. És akkor ránéz az OTP-re, amire első blikkre azt mondja, hogy jó cég, erős cég, jók a fundái, ugyanakkor a környezete nem megfelelő az ő elvárásainak, ezért csak az eredetileg befektetésre szánt tőkéjének sokkal kisebb részét fogja ide tolni. Körülnéz, és vígan talál jobb potenciállal rendelkező papírokat. Jelen pillanatban az OTP élete egy esetleges állami beavatkozás keretében "helyzetbe hozott" FHB-Takarék duóval csúnyán megreccsenhet bármelyik pillanatban. És tudjuk, hogy susognak ilyenekről kis hazánkban. Még én a pár darabos papírom gyorsan elszórom ha kell, vagy veszem vissza, az alapoknak a 100-200k-s netán több millió darabos kitettségüket nagyon nehéz gyorsan leépíteni, vagy bázist létre hozni. De azért nem sajnálom őket...
Richter Aberdeen példa talán teljesen megállja a helyét a fenti példára. És csak 5%-át építették le a portfóliójuknak, maradt még 15%.

egy_kezdo 2014. 04. 13. 22:50
Előzmény: #2835  Kontraindikator
#2836
:) Big Like.

Minden rosszmájúságot nélkülözve, pár kérdés, amelyekre célszerű őszintén válaszolni saját magunknak :

1. Tőkeáramlás esetén: Amennyiben lenne lehetőségetek, pár tucat millió dollárért venni (vagy eladni) OTP-t, akkor egy értékalapú részvénynél, addig vennétek (adnátok) egy átlagáron a papírokat, amíg szerintetek a jövőben még megfelelő hozamot biztosíthat (profitot realizálhat), vagy inkább hullámokat rajzolgatnátok??

2. Fundamentális események (pl keleti helyzet, devizahitelek, bankadó, céltartalékolás, osztalék stb): Amennyiben van egy több millió dolláros kitettségetek OTP-ben, akkor odafigyeltek az eseményekre, amelyek befolyásolják a cég eredményét és egy árazási modellben, sávok alapján beárazzátok az árfolyamba az eseményeket, vagy esetleg hullámokat rajzoltok?

3. Amennyiben az előző kettőre őszintén válaszoltok, akkor miként érdemes gondolkodni, hogy néha 99%-os biztonsággal nyereséges pozíciókat vegyen fel a befektető? Továbbá, érdemes szem előtt tartani a profi befektetők egyik alapigazságát is: Nem szükséges ahhoz állandóan pozícióban lenni, hogy profitáljon az ember. Viszont aki rajzolgat, és nem figyel a nagyokra és a fundamentumokra, az állandóan pozícióban van, ha másképp nem, akkor elméletben nagyon határozottan, a saját rajzolt hullámaiknak megfelelően.

P.S: Azoknak, akik pozíció nyitáson vagy záráson gondolkodnak hétfőn: A #2812-ben leírtuk amit az OTP pénteki mozgásáról akkor tudtunk és gondoltunk. Hozzáadnánk, hogy a hétvégi keleti helyzet előszeleként is lenyomták az ukrajnai kitettségű cégeket a jól informáltak. Illetve 72K vevő maradt meg záróban. Az EU bankokat pedig kezdték megvenni pénteken 16:30 után, kivéve Raffi és OTP.

Jó szerencsét!
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 13. 22:01
Előzmény: #2833  macibear
#2835
Valóban! A 3500 alj volt verzió kitalálója Maci. Én egyelőre a nagyobb lefele irányra tenném a voksom, nem más miatt mint a BUX elképzelésem miatt. Ugyanakkor nem nagyon tudom képbe illeszteni az "osztalékralli"-t mint olyat, ami ennek a lemenetelnek ellentmond.
"Sell in May" Tavaly is sokan várták, és nem jött. Elmaradt, helyette ralliztak a piacok felfele.
A helyzet egy dolog miatt nagyon zavar. Ha azt feltételezzük, hogy bull piac kezdetét látjuk, akkor itt bizony aki shortban van, és nem zár ennek a hullámnak az alján, az akár évekre beszorulhat majd.
Viszont ha még sem a bull verzió játszik, akkor aki 3800 környékén longba lép jó ideig nézegetheti majd a papírkáját.
Szóval egyszerűen nem tudok dönteni... Nem tudom egyik verziót sem elvetni, sem támogatni jelen pillanatban.
A nagy lefele verzió mellett szólhat még, hogy a helyzet nagyon hasonlít a 4600-4800-as csúcsokra futásokra. 200 napos átlép, kicsi tökölés, majd gyors lefordulás.
A hetes kép pedig egyelőre nagyon nem bull jelen pillanatban, ezt se felejtsük el.

macibear
macibear 2014. 04. 13. 21:39
Előzmény: #2826  pomperj
#2834
"Egyebkent: ez a tema mar onmagaban is azt jelzi, hogy az itt olvasgato invesztorok felkeszultsegi szintje SOKKAL magasabb mas forumokhoz kepest."

Kösz az elismerést! :)
macibear
macibear 2014. 04. 13. 21:31
Előzmény: #2830  pomperj
#2833
"Kontraindikator szerint meg (ha jol gondolom) a 3500-4450Ft-os, es (1)-el szamozott fel-inpulzus megvan, onnan a szokasos Fibo 62%-ig megy csak le a (2)hullam hogy lekorrigalja az (1) impulzust. Azaz, kb. 3800Ft-ig, es az idotavja 3-6 het."

Pontosabban Maci szerint .... No de lépjünk túl ezen. :))))

Pomperj! Igen nekem is gyanús ez a hirtelen közel ezer forintos feljövetel. RSI lenyomata valóban egy 'b' hullámra jellemző és nem egy induló 1-re. Jelen kontsxtusban ugye valamiféle 'x'-nek kellene legyen. Ez a Te verziódat támasztja alá.

Ha valóban 'x' akkor egy közel 260 kereskedési napból álló, természetesen hullámzó, újabb lejövetelnek kell jönnie. Nem zárom ki. Felőlem jöhet. Én ilyen időtávot nem kereskedek.

Viszont ha első hullám, akkor inkább egy mély korrekcióra számítanék, ami akár 38%-ra, vagy annál lejjebb is visszakorrigál a második hullám végére.Vagyis valamivel 3900 de inkább 3700 környékére várnám a következő aljat.

Ott majd elgondolkozhatunk hogyan is tovább. Egyelőre a következő 8 napban csökkenést várok. Az intenzitásáról csak félve merek nyilatkozni. Szerintem inkább lassú csurgós mintsem beszakadós kellene legyen. A napos RSI ugyanis nagyon hirtelen kerülne egyébként 15% alá. A napi minimumok és maximumok az előző napi alá kerülnek ugyan, de nem sokkal, miközben a napon belüli sávok 100 forint fölött lesznek ez időszak alatt.
macibear
macibear 2014. 04. 13. 21:17
Előzmény: #2831  Kontraindikator
#2832
"Te Kontra! Én úgy hókon csaplak, hogy Atomjaidra hullasz!" by Halis ;))

Hát illik ilyet? Más tollával ékeskedni? :)))

Mielőtt bárki azt gondolná már itt is kezdődik, gyorsan megnyugtatok minden kedves olvasót. Kontrával személyesen ismerjük egymást és nap mint nap együtt nyomjuk az 'ipart'. Reggel tőzsdenyitáskor már Skype végen vagyunk és zárásig ott is maradunk. Közben 'elemzünk', győzködjük egymást most merre is az arra.

Pomperj, ha már hivatkozol az elmélet kitalálójára megtisztelnél vele, ha engem is megemlítenél Maciként. Köszi!

Egyébként ezt a gondolatot a 4800-as csúcs elérése után fejtettem ki először és tettem föl a "családi" fórumunkra. Akkor február közepére végére tettem 3600-as aljként a céláramat. Hát márc 14 lett belőle és 3500. Kicsit tévedtem. :)

Egyébként érdeklődéssel figyelem okfejtésed az újabb aljjal kapcsolatban. Elfogadom, de szerintem kész a lejövetel 5300-ról. Kíváncsian vártom melyikőnk elképzelése válik be.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 13. 17:45
Előzmény: #2828  pomperj
#2831
"Szoval, kosz az ideat.
Igen, lehet hogy 3500Ft-os melypont volt az OTP bear bottom,
es elindult a bull. "

Ha így van, ahogy a számozást elküldtem, akkor az Macibear érdeme!!! Ő próbál győzködni engem is, hogy 3500 az alj volt!
Én egyelőre két alternatívát követek, így ezt is.
Egy dolog zavar. Ha most csak 3 hullám jött fel, akkor ugyebár erősebb a korrekció lehetősége mint egy induló hullám! Én azt mondom, hogy 3 hullám jött fel 3500-ról, így a 4100 a 2-4-es összeérés miatt kardinális lehet. Ezzel el tudnám vetni az egyes induló hullám verziót! El tudnám, ha Macibear megint nem jelezné, hogy hahóóóó! 3 hullámot látsz felfele? Hm... az pedig 5!!! És ha az 5, akkor viszont kizáható a korrekciós hullám, és az egyes induló bullt erősíti.

Szóval tegyük fel, hogy bull és kettes. Na ez igazán sumák lesz, főleg ha mélyre visszajön... Ha nem jövünk 4100 alá, akkor egyértelmű lenne a bull piac kezdete.
pomperj
pomperj 2014. 04. 13. 17:32
Előzmény: #2829  Törölt felhasználó
#2830
Az en modellem szerint, lasd Apr.12. chart, most az (X) hullam felso csucsan vagyunk.
Kontraindikator modellje szerint, lasd Apr.13. chart, az 1?? (vagy A??) hullam felso csucsan vagyunk.

link

Rovid tavon tehat nincs koztunk velemenykulonbseg: most mindket modell szerint OTP lefele indul.

Abban van kulonbseg, hogy szerintem a lefele irany tovabb tart (sok, talan 4-12 honapig), es joval melyebbre megy le a (w) 3500-as vegpontjanal mire, (y)-ba er, kb. 2800 Ft korulre.

Kontraindikator szerint meg (ha jol gondolom) a 3500-4450Ft-os, es (1)-el szamozott fel-inpulzus megvan, onnan a szokasos Fibo 62%-ig megy csak le a (2)hullam hogy lekorrigalja az (1) impulzust. Azaz, kb. 3800Ft-ig, es az idotavja 3-6 het.
De, es itt a nagy kulonbseg, aztan onnan nagy es hosszu, igazan finom Bull hajra kovetkezik szerinte felfele, a (3) hullammal, 5300 fele.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 14:43
#2829
Most, jelenleg a chart szerint hol van az OTP?
pomperj
pomperj 2014. 04. 13. 09:27
Előzmény: #2827  Kontraindikator
#2828
Szia,
1)Szerintem formailag teljesen korrekt a rajzod, es igen, ez is lehetseges alternativa. Felteszem az enyem melle a blogra, hivatkozassal rad.

Ket apro ellenvetest tudok csak felhozni ellene, de ezektol meg boven jonak bizonyulhat:

-az (X) hullam szokasosan olyan karakterisztikaju, hogy eros impulzusnak erezheto, tehat gyors es hatarozott, amolyan (b) hullam jellegu (X igazabol az is, a w-X-y kozott van). Es X gyakran kiuti a csatorna felso vonalat, "overthrow" jellegu a vege.
Ez az alternativ (X) egyaltalan nem ilyen, hanem elhuzodo, idoben joval lassubb es gyengebbnek latszik a szokasos X-nel.

-ha ez az alternativad jo, akkor nem teljesulhet az A-C alsobb melyponti Elliott szabaly sem.
Mert akkor vege az egesz OTP korrekcionak lefele, W is megvolt.

ES bizony, akkor most mar az OTP uj Bull piaci idoszaka elso impulzusanak a vegen jarunk, es mindjart indul le annak (2) korrekcioja. Akkor Bull regime van OTP-ben.

Ezzel implicit elfogadom, hogy mivel OTP araban 80-85%-ban a kulfoldi alapok meghatarozo tenyezok, tehat nem a Magyar befekteto szamit, hanem azok az Alapok, amiket en EEM, ESR, RNE es EUFN-el szoktam proxykent jellemezni,

es, nos EEM charton is jol latszik, hogy a penz folyama DM-tol EM fele megindulni latszik, es hatarozottan elkezdte zarni az utolso 2 evben szetnyilt ollot DM (developed markets) es EM kozott,

szoval, ez eros erv arra, hogy a karakterisztika szokatlansagat ne tekintsem eros, plane kizaro ervnek.

Szoval, kosz az ideat.
Igen, lehet hogy 3500Ft-os melypont volt az OTP bear bottom,
es elindult a bull.
Csak, egyelore ezt kevesbe tartom valoszinunek egy masik okbol;
"In May, sell and go away" mintha mukodne ebben ez evben. Jan. 1 ota "vasfuggony" van a DM indexek 2014 elotti teljesitmenye, es az azota lathato teljesitmenye kozott. Tavaly 29% emlkedes volt, iden 3.5 honap alatt meg nulla. ES sajnos, majd minden rovidtavu fundamentum negativ az SPY kilatasaira: marpedig meg mindig NY a vilag vezeto indexe, es viszi magaval a tobbit.

Ha, (amikor) SPY ala szakad az utolso (4)-el jelolt hullamnak, vagy nem, akkor eldol.
Megegyszer kosz.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 13. 02:25
Előzmény: #2826  pomperj
#2827
Pomperj!

Előre is elnézést, hogy belekontárkodtam a rajzodba, illetve köszönöm, hogy visszatetted.
Pirossal jelöltem egy elképzelést! Mi a véleményed róla?
link
pomperj
pomperj 2014. 04. 12. 07:44
Előzmény: #2811  macibear
#2826
Szia,

1)Az Elliott klasszikus elmeletben a (C) hullamnak mindig (A) alatt, (vagy egyenloen) kell vegzodnie.

DE: Letezik a "truncation" a klasszikus elmeletben is:, amikor nagyon ritka kivetelkent, megsem igy van; nagy panic idejen elfogadhato, hogy (A) melyebbre zuhan rovid ideig, mint (C).
Vagy, extrem veteli euforianal megeshet, hogy (3) lehet magasabban mint (5).

DE: a NEELY-fele Elliott (konyv: Mastering Elliott) extended elmeletben pedig rengeteg "extended" forma van, amibe boven belefer ez is.

"A (B) fole lo az otodiknek" egyebkent egeszen normalis eset, es benne is van a konyvben, lasd "Flat", 21. oldal.

2) Egyebkent: ez a tema mar onmagaban is azt jelzi, hogy az itt olvasgato invesztorok felkeszultsegi szintje SOKKAL magasabb mas forumokhoz kepest.

3)Akinek netan kellene egy printelheto Basic Elliott konyv, 46 oldal, az kuldje az email cimet.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 04. 12. 07:21
Előzmény: #2816  Törölt felhasználó
#2825
Szia,
igazad van, ha daytrader uzemmodu vagy, mert akkor ezek az idotavu Elliott modellek valoban (majdnem) semmit sem jelentenek. Ha egyaltalan valamit, akkor is max. azt, hogy inkabb short oldalrol kell tradelni, mert onnnan varhatok inkabb a meglepetes impulzusok.

Viszont, a normalisan tobbsegben levo kozeptavu invesztoroknak annal inkabb erdekes lehet 1-3 eves kitekintes.
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 04:20
Előzmény: #2812  egy_kezdo
#2824
Koszi, ez a hataridos dolog a margin callal elegge hiheto. En meg arra tippeltem hogy azert van fel/lekotes mert oda akarnak zarni, ahova USA zaraskor tennek az arfolyamot (magyaran USA futures alapjan modellezik a nagybefektetok, hogy hova erhetnenek a hazai arfolyamok USA zarasra). Beallitjak a jovot.
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:49
Előzmény: #2822  Kontraindikator
#2823
Kszi a részletes, logikus levezetést, ígérem átgondolom friss elmével !
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 12. 00:45
Előzmény: #2821  Törölt felhasználó
#2822
Időtávokat is nézz hozzá!

Amúgy mi hozta le OTP-t 10k fölül 1200-ig?
Azaz majdnem, hogy letizedelte az árfolyamot! Most a 2700-3000-es célárral a nem is olyan rég 3500 alatt 500-700 pontról beszélünk.
Egy okot mondok pl... és pikk-pakk ott találná magát OTP! Jön egy határozat, törvény, akármi... hogy holnaptól a teljes állami szféra a Takarék-FHB vonalon futhat csak, beleértve az Uniós pénzeket is pl... ez mellett még csúnyán mentenék pl a devizahiteleseket, és Putyin sem tud a seggén maradni, kint sem korrekció vette kezdetét, hanem esés, stb...stb...
4100 környékén jártunk minden rossz hír ismeretének beárazása mellett. 3500-nál beárazták a többségét. Most jócskán túljöttünk a 4100-on, mert ugyebár a tőzsde hisztérizált módon működik. A rossz hírek közül viszont egy sem szűnt meg lebegni.
Ricsi: 4000 környékén a helye valahol Fundásan. a 4880 nagy lufi volt, és el is pukkant. Amíg nem nyugszik az Orosz, Ukrán helyzet a kitettsége miatt nagy emelkedésre sem kell számítani. Itt fogunk ingázni 3800 és 4200 között valahol.
Telkó: Mitől vonzó egy papír ami korábban nyíltan oszalékpapírként volt ismert, és mára nem fizet egy vasat sem. Sújtják a különadók, és már az energiaszektor felé kellett nézelődnie (amire szintén ráfaragott).
Mol: Nagy kérdés az INA ugyebár... az aranytojást tojó tyúkja a MOL-nak. Nem adják el, akkor kérdés, hogy mennyire fogják folytogatni a horvátok a működését, folyamatos rossz PR mellett. Ott van az állami szerepvállalás ami nem feltétlenül jó ómen. Ha eladják? Lesz pénz értelem szerűen. Na de mibe fektetik? Vesznek belőle OTP-t, vagy ők is új iránnyal próbálkoznak majd, és elkezdenek telefonkártyát árulni?
Ha ezeket józan ésszel végiggondolod, és nem azzal reagálod le, hogy károgás, riogatás, akkor szép lassan belátja az ember, hogy bármelyik lent elhangzott ár egyáltalán nem elképzelhetetlen. Ez persze nem azt jelenti, hogy az lesz. Ezek elméletek, számolgatások. Pont mint egy FIBO. Vagy átmegy rajta vagy nem! ;)
Törölt felhasználó 2014. 04. 12. 00:29
Előzmény: #2820  Kontraindikator
#2821
ez OK, de már mióta van köztudatban ezek a "rémes" célárak ... ehhez már újabb irtózatos horderejű összeomlás kéne ... na mindegy .. van aki hisz benne van aki nem , én utóbbi csoportba tartozom, a téteket megtesszük és majd az idő eldönti

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek