Az első kamatperiódusban fix, évi 9,9% kamatot fizet, majd a második, 2025. áprilisban kezdődő kamatperiódustól válik klasszikus, változó kamatozású állampapírrá.
Mivel január 20.-a szombatra esik, ezért hétfőn írják jóvá."Amennyiben a Prémium "Magyar Állampapírral kapcsolatos bármilyen összeg (kamat, törlesztés (névérték))kifizetésének esedékes napja Magyarországon nem munkanap, akkor – az ÁKK Zrt. eltérő rendelkezése hiányában – a kifizetés napja az azt következő munkanap. Erre az időre a befektetőt nem illeti meg továbbikamat, vagy bármilyen más összeg.
én vettem lavazza és segafredo kávét olaszoknál akcióban tavaly 5,7 és 6 euróért, ami itthun 5000 alatt nem volt. Rummo és de cicco tésztát 1kg osat 600 FO$rint alatt, itthun akciós 799 a rummo. de 0,5kg, a magyar tészták is sokszor 1400-1800/kg között.... 6db 6,6dl bira moretti akcióban 5,4eur itthun 1db 3,3 dl 429 12db tonhal riom@ri 11,99 azaz kb 1 eur/db itthun 3db 2000... Valóban az autók is nagyot mentek de sajna csak fo$rintálisan. De én nem az autót vettem, hanem a pipit ami a képen van! Nem szép?
Igen, valóban, nemzetgazdaságonként eltérő árszínvonallal találkozol. Ahogy eltérő bérszínvonallal, oktatással, szociális ellátással, termelékenységgel, technológiai fejlettséggel, külkereskedelmi mérleggel, államháztartási finanszírozással, eltérő adókkal és juttatásokkal, kulturális szokásokkal, stb. Ebből a felsorolásból miért az árszínvonal lógna ki? Ezért beszéltünk időbeli eltérésről, ceteris paribus.
Igazad van, rosszul fogalmaztam a "veszteséget termelt"-el. Akkor úgy mondom, hogy gyártói kapacitások álltak le, csökkentették a termelést - és így veszteségesen termeltek gyártási kapacitásban. Az, hogy raktári készletről ki tudták szolgálni a keresletet, valamint az elszabaduló nyersanyag (és energia) árak miatt megemelték az árrést, viszont a raktáron lévő autók akkori bekerülési értéken voltak nyilvántartva, és így jóval kisebb önköltséggel ment el a készlet, az megjelenik az üzleti eredményekben. Így teljesen jogos az észrevételed, hogy jót kerestek rajta. Pofára esés pedig jöhet, de ha van rá kereslet ezen az áron, akkor nem fog. Kíváncsi lennék egy olyan kimutatásra, ahol a megemelt árak előtti árakkal számolnának az eladott mennyiségekkel, hogy akkor milyen üzleti eredmény jönne ki. A mentalitást minősítettem, nem téged (mentalitásod), és a mentalitás ellen érveltem. Ezt továbbra is tartom. Az OTP is rekord nyereséget termelt, de akinek van OTP részvénye, csak bólogat rá hogy nem rossz, aki meg kimaradt/lemaradt, az fanyalog.
Ti most melyik állampapírt preferáljátok, ha a pénznek nincs kifejezett célja, hogy mikor kell? A PMÁP egyelőre szimpatikusabb mint a FixMÁP számomra, illetve a forint ellen fogadásra nem rossz váltani és EMÁP-ba tenni azt, ami nem ETF-be megy.
Ha igen, de veszel egy másikat helyette” Már ha zárt rendszerben gondolkodsz. Mert pl ha az a kérdés hogy “mennyiért tudom eladni, és mennyiért kapok németországban, szlovákiában vagy a horvátoknál ha kilépnénk az euból” Akkor fennáll az a helyzet hogy nem akarnám én eladni de eladom. És nem mindegy mennyiért.
Mutass már egy veszteséges évet: https://www.investing.com/equities/volkswagen-ag-dividends Jelentősen nőttek az árrések. igen, a piac felszívta a kínálatot. Ettől még jöhet pofáraesés ott is, hogy túlemelték az árakat. Te vontál le messze menő következtetéseket abból, hogy a rommá keres kifejezést használtam, szerintem egy twitter üzenet hosszúságú beírásból nem kéne az egész élettörténetemet kitalálni ;).
Nem értem ezt a fajta mentalitást, hogy valaki "rommá kereste" magát. Két okból sem. A egyik ok az, hogy kereslet-kínálat alakítja az árat. Ha számodra valami drága, akkor nem veszed meg. Nem tudja valaki "rommá keresni" magát, ha nem veszi meg senki a termékét, szolgáltatását. Ergo rajtad (is), mint fogyasztón múlik, hogy valamelyik gyártó/szolgáltató profitot fog termelni, vagy csődbe megy. A másik az, hogy most egy olyan időszak volt, hogy számára kedvezően alakultak a piaci viszonyok. Rommá keresték magukat? A Covid lezárások alatt a fellépő alapanyag- és alkatrészhiány, valamint a dolgozói lebetegedések, az átalakuló piaci kereslet miatt pedig marha nagy veszteségeket termeltek. Akkor nem sajnáltad őket? Most, hogy megemelkedtek az árak, ez most nem tetszik? 2+1: Mindenki, aki kockáztatja a tőkéjét, pénzét, keresni akar rajta. Te ugyanúgy keresni akarsz a befektetéseiden, mint bárki más. Akkor miért fáj, ha más is ezt akarja csinálni, és még sikerül is neki? Jó terméket csinált, elkelt a piacon? Igen. Aki megvette, reálisnak tartotta az árat és kifizette? Igen. Ezek szerint mindenki jól járt. Max az nem, aki kimaradt...
Attól függ, hogy az adott tárgyi eszközt milyen céllal vásároltad. A használati tárgyaidat, amit de facto használatra vettél (lakóingatlan, gépjármű, stb), azokra igaz, mert várhatóan nem fogod eladni, bármennyit is ér. Ha befektetési céllal vetted, spekulálva a későbbi nagyobb eladási árra (főleg művészeti cikkek, régiségek-ritkaságok, bélyeg, arany, ékszerek, stb, de lehet mondjuk veterán autó, ingatlan, csak nem ezeket használod, vagy laksz bennük), akkor realizálni fogod a nyereséget idővel.
Magyar Állampapír tulajok