Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Marsall
Marsall 2023. 12. 21. 15:12
Előzmény: #15759  Marsall
#15760
Bocsi kamatkifizetés után.
Marsall
Marsall 2023. 12. 21. 15:09
#15759
"A jegybank legfrissebb negyedéves inflációs jelentésében idén éves átlagban 17,6-17,7 százalékos fogyasztóiár-indexszel számol, amely jövőre 4,0-5,5 százalékra mérséklődhet és 2025-ben térhet vissza tartósan a jegybank 3 +1/-1 százalékos toleranciasávjába - emlékeztetett Balatoni András. Az év végén az infláció akár az 5-össel is kezdődhet és a magyar fogyasztói-árindex belesimul a régiós átlagba - fogalmazott. A jegybank szeptemberi prognózisában 2023-ra 17,6-18,1, 2024-re 4,0-6,0 és 2025-re 2,5-3,5 százalékos inflációval számolt"2025 kamatfizetés előtt ilyen prognózisok indíthatnak  egy eladási hullámot.
Noobleman 2023. 12. 21. 14:56
Előzmény: #15756  combo
#15758

Lehet nem olvastad rendesen, én úgy írtam, hogy "van az a réteg". Nem pedig mindenki. A nem túl fényes perspektívájú somogyi faluból is ki lehet törni, legalább annyira, hogy egy kicsit jobb perspektívájú somogyi kisvárosba költözz, ahol van normális munkád, stb. Nagy meló, sok szenvedés, de megoldható. Ha ehelyett inkább lesz*rod, elfogadod, a körülmények áldozata vagy, akkor pedig jó helyen vagy.
-
És bocs, nem fogok empátiával fordulni ahhoz, aki ahelyett, hogy a helyzetén javítana, inkább piál. Ha gondolod, hívd meg minden nap egy körre, kényelmesítsd el a helyzetében. De két sör/bor között kérdezz rá, hogyan került ebbe a helyzetbe és mit tett azért, hogy ne kerüljön az utcára, az valamennyire árnyalni fogja a helyzetet sok esetben (NEM MINDEN ESETBEN, mielőtt még ebbe is belekötsz).
Noobleman 2023. 12. 21. 14:48
Előzmény: #15755  Törölt felhasználó
#15757

Nem, nem valószínű, hogy onnan fog előkerülni, de nem tudhatjuk. Mondjuk úgy, hogy 1953. óta volt Jászárokszállásról 1 ember, aki nagyon tanult és sikeres ember lett, volt jónéhány, aki kitört és karriert futott be, voltak sokan, akik nagyjából továbbvitték a család addigi gazdagsági szintjét és voltak néhányan, akik lecsúsztak.
-
A lényeg, hogy általánosságban volt lehetőség kitörni Jászárokszállásról. Persze mondjuk aki egy egyetemi végzettséget szerző szülőktől, vagyonosabb családba születik, az teljesen más szintről indul, mint akinek a faterja alkalmi segédmunkás és a kocsmában tölti az esti továbbképzést. Az élet nem igazságos és nem egy starthelyről indulunk. De hiszek abban, hogy az embernek nagy ráhatása van arra, hogyan éli az életét és minden gödörből van kimászási lehetőség. Itt a fórumon egy közös van mindenkiben. Tök mindegy, hogy valutázik, devizakötvényez, részvényez, ingatlanoz vagy állampapíroz, de mindannyian megtakarítunk és mindannyian gondolunk a holnapra. Mindenki a saját tudása, vérmérséklete szerint de többet akar kihozni az életéből, lehetőségéből, mint azok, akik a kocsmában és a dohányboltban osszák az észt. Az utak másak, de a cél ugyanaz.
-
Az utóbbi évek az én véleményem szerint a szocializmusba való visszatérésről szólt, a nyugat összeomlásának vizionálásával, a hitelből (EU-s pénzek) való költekezésből (gazdaságélénkítés?), fejetlen osztogatásokkal és a felelőtlenség/tudatlanság díjazásával és a tudásorientált iparágak, oktatás leépítésével (akkugyárba nem kell a szalag mellé a "dr"). A társadalom a 90-es, 2000-es évek sokkja után megcsinálta(tta) magának a fordított rendszerváltást és most szépen megint megyünk vissza az állami cégekhez (de facto állami megrendelésekből élő, amúgy piacon életképtelen cégbirodalmak), valamint a "gondoskodó állam" víziójához (majd megsegít egy kis kamatstoppal, ársapkákkal, kötelező akciókkal, stb). Kis túlzással készítjük elő a Bokros-csomag 2.0-t. Meglátjuk mi lesz 5 év múlva. Addigra úgyis visszaváltja mindenki a PMÁP-ot. ;)
combo 2023. 12. 21. 14:37
Előzmény: #15754  Noobleman
#15756

Ez ugyanaz a szöveg, csak szofisztikáltabban megfogalmazva. Attól, hogy a társadalom x %-a tróger, attól még nem következik, hogy egy nem túl fényes gazdasági perspektívájú somogyi faluban mindenki tróger, aki szegény. Csak ehhez ki kellene mozdulni Budapestről, és körülnézni.
Ahhoz meg már csak empátia kellene, hogy felfogjuk, hogy mondjuk egy hajléktalan mindig piálni fog, mert nincs neki más. Nudli is piálna, ha egyszer annyira lecsúszna.
Törölt felhasználó 2023. 12. 21. 13:50
Előzmény: #15754  Noobleman
#15755
Csányi Sándor (Jászárokszállás, 1953. március 20. –) a Magyar Szent István-renddel kitüntetett, magyar közgazdász, bankár, üzletember.
.
Az igaz, hogy a jövő csányijai már nem Jászárokszállásról fognak előkerülni, mert...
És itt hosszan lehetne sorolni az érveket.
Noobleman 2023. 12. 21. 13:05
Előzmény: #15750  combo
#15754

Lehet fikázni meg szociopatázni, és az esetek túlnyomó többségében messze nem értek egyet vele, de itt ebben van igazság. 
A társadalom jelentős része nem tud bánni a pénzzel, égeti a kezét ha van, sipákol ha nincs. A szegénység nálam az, hogy nem biztosított az étkezése és a lakhatása, illetve egyik napról a másikra, egyik hónapról a másikra él. Aki így él, de közben a telefont nyomkodja, piál és szívja a cigit, az nem szegény. Az nem tud bánni a pénzzel. Saját tapasztalat, amikor a falubeli csóka a dohányboltban vett sorsjeggyel és cigivel a zsebében mesélte telefonon a haverjának, hogy a nemrég vett 80 centis tv-je elromlott, kicsit ráfizetett, aztán vett egy 100ast helyette, és előadta mint élete bizniszét. Közben egy repedésekkel teli, omladozó vályogházban lakik. Érted ezt? Én nem. A MÁP+-ba még mindig, heti szinten áramlik be 0,1 mrd Ft (ÁKK https://www.akk.hu/content/path=LAKFO50 ), pedig ennél rosszabb kamatozású papír jelenleg nincs. Érted ezt? Én nem. Az egyik kollégám kevesli a fizuját, mondja havonta ha megmarad 10-20 ezer forint, hogy mire elég az a megtakarítás, inkább elkirándulja, stb., legyint. Tartalékjáról van elképzelésed, mennyi lehet neki. Érted ezt? Én nem. A saját családomban is szűkösség idején a kéne több pénz felfogás ment, amikor pedig feldobtam, hogy lehet nem kéne cigizni, megkaptam a választ, hogy az neki jár, azzal én ne foglalkozzak. Érted ezt? Én nem.
Természetes megvan az a réteg, aki eleve hátrányból indul és nehéz kitörni, aki megtesz mindent de nem megy. De valamennyire ki lehet törni. Nem Ózd külsőn vannak a jövő Csányijai, de arra mindenkinek van lehetősége, hogy jobbá tegye az életét.
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 12:24
#15753
Látom sokan magukra ismertek ezért rám haragszanak. Én meg lesz..m :) így jártak. 
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 12:22
Előzmény: #15750  combo
#15752
:) neked ennyi az élet. Az élet nem igazságos nem egyforma marokkal mér. Így jártál. 
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 12:21
Előzmény: #15749  slash
#15751
Osztrákok svájciak ugyanaz. 
Belgiumba ment férjhez egy magyar kislány mesélte: mondta elmegy szívesen bevásárol, mondták nem szeretnék, majd egyszer. Kiderült van egy lista csak azt veszik meg ami azon van és kb 4-5 boltban vásároljnak. Nincs impulzus vásárlás csak ami a listán van. Már fél éve volt már kint amikor mondták most már mehet vásárolni. Kapta a listát megvette, anyós átnézte, mondta elég jó de a pezsgőt megvehette volna egy másik boltban. 1 üveg pezsgőt vettek 4üknek szülnapra. Gondolom ez szélsőség de van pénzük és még is takarékosak. Még egy. Ausztriába elvittem egy cégnek egy dolgot mert szükségük volt rá. 900km volt oda vissza, nem értették miért éri meg nekem. Mondtam nem megéri hanem gyorsan kellett nekik. Nem kértem pluszba semmit. A lényeg mondták ok akkor teletankolják a kocsit. Mentünk mentünk már vagy 20 perce már 4benzinkút mellett elmentünk amikor tankoltunk, kiderült ott 10fityinggel olcsóbb volt a benzin. 
Érdekes módon nem számolják a saját idejüket és azt sem mennyit mennek bevásárláskor az autóval. 
combo 2023. 12. 21. 12:01
Előzmény: #15746  Nudli
#15750
Szép szociopata komment.
slash 2023. 12. 21. 11:34
Előzmény: #15738  Nudli
#15749
Én egyetértek veled. Minden ingatlanba lett rakva  idáig , ebből elegem lett, most már PMÁPba pakolok mindent. Csak a kamatot költöm. Nem is tudtam hogy nyugati módon spórolok.. :-) Pedig de. Nem fogyasztok csak ami muszáj. Likvid millók, ez most nálam 2024 jelszava. 
Törölt felhasználó 2023. 12. 21. 11:31
Előzmény: #15744  Nudli
#15748
"Békaperspektívából nehéz megérteni egy komplex dolgot."
Jogos, de akkor miért próbálkozol vele időről-időre?
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 11:24
Előzmény: #15745  Ishar
#15747
A látogatók nagy része amikor voltam magyar volt. Hallottam a beszélgetéseket. 
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 11:22
Előzmény: #15741  BKKT
#15746
Most széles szakmai képzettségben jól lehet keresni az árufeltöltőtől takarítón  a szakembereken át a magasan képzettekig. Amelyik aktív korú egészséges ember most nem keres jól az nem érti a világ működését vagy nem piacképes tudással rendelkezik esetleg tohonya vagy függő. Egy kisebb résznek az élethelyzete hozza a szegénységet esetleg nem tervezi meg az életet. 
Minden társadalomban kialakul a 80/20as szabály.
Magyarországon 20% alatti a szegény. 
Azért mert valakik nem akarnak az oktatásban részt venni, igénytelenek, függők gyermekei, olyan értékrendet kapnak gyerekkorukban ami egyenes út a szegénység felé ezzel nem sokat lehet kezdeni.
Persze lájkvadászni lehet húú szegény szegények de ok okozat. 
Mellesleg maga a szegénység sem feltétlenül a fentiek eredménye. Ismerek idős néniket akiknek nem sok a nyugdíjuk egyedül maradtak de abból élnek ami van, tájékozott, vannak állatai kertészkedik megéli a saját életét a maga módján teljes az élete.   
Ishar
Ishar 2023. 12. 21. 11:18
Előzmény: #15744  Nudli
#15745
"A rendezvényeken, kulturális eseményeken lépni nem lehet annyian vannak. Nem a te pályád de pl a Renoir kiállításon hosszú sorok voltak."  --- A Szépművészetiben tavaly tavasszal megrendezésre került Bosch kiállításon, - aznap amikor én voltam -, a látogatók olyan 20 százaléka lehetett magyar. Távolról én is csak annyit láttam volna, hogy emberek tömött sorokban mennek a kiállításra...
Nudli
Nudli 2023. 12. 21. 11:08
Előzmény: #15739  Törölt felhasználó
#15744
Békaperspektívából nehéz megérteni egy komplex dolgot.
Lehet a kultúrkörödben azt jelenti a spórolás tescós sört veszünk és otthon fogyasztunk oszt lessük a TV-t. Fórumokon keresed a gurukat ahol a bobbyk megmondják a tutit nem is kell gondolkodni sokat. 
Ez nem egyenlő azzal, hogy tudatosan élsz. 
Amit írtam abból nem ez következik.
Két dolgot írtam, nyugati módon spórolnak és tudatosan vásárolnak.
 
Most az emberek megtehetik minőségibb életet élnek, egyszerűbben fogalmazva neked, megtervezik az életüket.  Odafigyelnek mit esznek, hol költenek, viszik a gyereket mindenfele és mennek nyaralni. 
Sokaknak ez bonyi de egy értelmesebb nő elrendezi a családi dolgokat. Tudja mennyi támogatást, támogatott hitelt kaphatnak mennyit fektetnek be  és mire költenek. Vannak rövid közép és hosszútávú célok. 
Mi egy normális család célja? elfogadható módon élni, gyereket képzik, viszik mindenfelé, nyaralás, kultúra mennek rendezvényekre.  
A rendezvényeken, kulturális eseményeken lépni nem lehet annyian vannak. Nem a te pályád de pl a Renoir kiállításon hosszú sorok voltak. 
Ebből csak annyit értettél az emberek tömött sorokban mennek gyalog az autópályán. :)  azért szurkolok neked innen van hova fejlődni. 
Törölt felhasználó 2023. 12. 21. 10:51
Előzmény: #15742  Vali
#15743
Azaz?
Vali 2023. 12. 21. 10:44
Előzmény: #15737  Törölt felhasználó
#15742
A történeti hűség kedvéért Hathor az elmúlt hónapkban az EUR/HUF topikba -forinterősödés határán - belinkelt két chartot és egyszer beírt egy 200MA-t, minden kommentár nélkül. 
BKKT 2023. 12. 21. 10:27
Előzmény: #15738  Nudli
#15741

Nem jól látod...
A fogyasztás azért esett vissza mert a forgásban lévő pénz csak a legfelső 20-30% kezében van...
Ők azok akik tudnak még vásárolni...
A többi viszont nyomorog és jelentős része éhezik az embereknek...
Amikor egy hajléktalannal találkozok mindig adok nekik némi pénzt, ezzel én úgy vagyok, hogy az Isten küldte elém és kötelességem adni nekik...
A minap éppen ezen gondolkodtam, hogy mostanában egyre több a hajléktalan is... Úgyhogy a fogyasztás nem véletlenül esett össze, rengeteg embernek nagyon nagy problémát jelent a naponta szükséges betevő megvásárlása..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek