Hidd el van haladás.
Az infrastruktúra, beruházások, fejlesztések jó dolgok ám.
Pár példa: hiába hogy autópálya, metró, vasút stb.... bődületes túlköltségel épül meg valószínűleg megtérülés nélkül, végül az infrastruktúra itt marad és használatba veszed.
Egyébként a gazdasági teljesítménnyel én is vitatkoznék picit, de más frontvonalról mint az átlag elemző.
Pl.: valuta, reálbér, felhasznált uniós pénzek, államadósság stb.
Pl.: Berlini mindig megemlíti a megtakarításokat, de közben a Forintból Pengő lett.
A mostani kormány megalakulása is meglehetősen abszurd és és felvet kérdéseket különösen gazdasági vagy költségvetést jelentősen érintő területekről.
Az MNB vezető is totál téveszmében van.
De ne kanyarodjunk el maradjunk inkább az ingatlanoknál.
Ha beborul az ég és EU válság felé halad akkor gyorsan baj lesz itthon is ahogy 2009-ben is, ami után még lehet mindig felvenni hitelt költségvetési kiigazítás nélkül, és lehet tovább populista osztogatást csinálni hogy fenn maradjanak az árak. Tehát ha nagyon akarják akkor fent tudják tartani ezt az állapotot, kérdés meddig lesz rá politikai akarat.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link