Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elbarto 2021. 05. 19. 06:17
Előzmény: #118240  berlini
#118260
A home office terjedeset nem hiszem hogy több évtized alatt megoldando biztonsag technikai problemak gátolnák. Már csak azért sem mert a legtöbb nagy cégnél a járvány előtt is volt home office többek között a bankoknál is. A között meg biztonság technikai szempontbol meg semmi kulonbseg nincsen hogy valaki heti 1 napot vagy heti 5-öt dolgozik otthonrol.
Egyébként biztosan nem akar majd mindenki otthonrol dolgozni tudok olyanokról akik várják hogy visszamenjenek az irodába, de szerintem ez a kisebbség. Amit én látok a kornyezetemben és valószinűsítek az az hogy a cégek átállnak majd heti 2-3 nap home office-ra es lesznek olyanok akik engedik majd a full remote-ot. Szerintem ez egy elég nagy változás lesz ahhoz hogy hatással legyen az ingatlan piacra. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 19. 00:22
Előzmény: #118133  Törölt felhasználó
#118259
Hat akkor azok igencsak kiszurtak magukkal anno, de legalabb volt lelkierejuk kiszakadni belole.
Törölt felhasználó 2021. 05. 19. 00:17
Előzmény: #118251  Törölt felhasználó
#118258
Lehet most vilagosodtam meg hogy tud meglenni cimboram a korgangra nezo nyavalyajaban is meg mindig.
Mert mar Gimiben is koleszos volt :). 
En meg mar akkor is panoramas, igaz proli kornyeken laktam...
infin 2021. 05. 18. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#118257
Szerintem is a banki értékbecslés fontos lenne ezen a ponton.
infin 2021. 05. 18. 23:35
Előzmény: #118251  Törölt felhasználó
#118256
Igen, pontosan erre gondoltam.
infin 2021. 05. 18. 23:35
Előzmény: #118252  HerrLudwig
#118255

Nem parancs volt hanem kérés. Tudod, van egy kis különbség a kettő között.
De oké ha annyira rápörögtél, hogy kényszeresen akarsz irkálni rólam és a véleményemről másoknak, végül is te bajod.... :P
infin 2021. 05. 18. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#118254

Én a végét mindig is így gondoltam, hogy idővel egyre drágábbak lesznek az ingatlanok. Akkor is amikor még nem vettem meg egyet se befektetésre.
Persze van aki nem akar lakást tulajdonolni, de ha valaki akar, akkor ez a helyzet sztem.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 23:20
Előzmény: #118250  HerrLudwig
#118253
Igazad van. 
HerrLudwig 2021. 05. 18. 23:19
Előzmény: #118249  infin
#118252
Nem te mondod meg, kinek mit írhatok. Illetve megmondhatod, csak leszarom.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 23:19
Előzmény: #118249  infin
#118251
Egyetemistaként kollégiumban lakni király. De gimnazistaként még nem. Érdemes lenne megkérdezni magukat a gyerekeket, anyákat, apákat, testvéreket, hogy az bizony kényszer, és nem öröm és boldogság.
HerrLudwig 2021. 05. 18. 23:18
Előzmény: #118248  Törölt felhasználó
#118250
Az jó, mert Sopron nem megyeszékhely....
infin 2021. 05. 18. 23:16
Előzmény: #118245  HerrLudwig
#118249

"szerintem sokkal több lesz, ahol nem"
szerinted, LOL
És igen, ha egész nap otthon ülsz a gép előtt egyedül, másoktól elszigetelve, az mentálisan és fizikálisan sem lesz jó hatással, akkor se ha néha kimész szórakozni/sportolni.
IGEN, logisztikailag és társadalmi szinten nézve is lehetetlenség hogy gyorsan tömegesen költözzenek az emberek a trópusokra.
Sajnálom, ha ezt te ennyire nem fogod fel.
A kolis felvetésre akkor adok reakciót. Az az egyik idiótább hozzászólásod volt, mert mi az hogy társadalmi szinten elvárod az emberektől hogy koliba küldjék a gimis gyereküket. Vagy a gimis gyerekektől várod el hogy elköltözzenek otthonról koliba. Mert az aztán nagy színvonaljavulás lenne számukra! De te már megint csak a saját magad igényeire vagy képes fókuszálni.
Teljesen lila elképzeléseid vannak. Totál csőlátással és nulla hozzáértéssel. Főleg az emberekről 0 hozzáértéssel.
Azt hiszem tényleg befejeztem, el se olvasom a hozzászólásaidat ezentúl, főleg erről a témáról, túl nagy időpazarlás lenne:)
Megkérlek téged is, hogy ne reagálj erre és ne írj kommenteket a jövőben másoknak se arról amit írtam ebben a témában.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 23:13
Előzmény: #118246  HerrLudwig
#118248
Interjúztattam egy fiatal srácot hetekkel ezelőtt, 50 ezres kisvárosban él Magyarországon (nem Sopron, másik de szép megyeszékhely az is). Mondta, hogy már intézi a budapesti albérletet, pedig nem is kérdeztem tőle. Mondtam neki, ne siessen, ráér az.
Idehaza így működik.
HerrLudwig 2021. 05. 18. 23:10
Előzmény: #118244  infin
#118247
Te, ha belinkeled a kommentemet, ahol azt írtam, hogy "szeretek otthon ülni" (ami nem ugyanaz, mint a HO-ban dolgozás!!!), fizetek neked egy sört!
HerrLudwig 2021. 05. 18. 23:08
Előzmény: #118243  berlini
#118246
kb 50 ezres bajor kisvárosban élek. Van iskola, sport meg nyelvtanulás is meg mozi. Ez itt mind elérhető, amiket írtál.
De gondolom Sopronban is, ami szintén 50 ezres város, nem töbmilliós...
HerrLudwig 2021. 05. 18. 23:06
Előzmény: #118240  berlini
#118245
Meglátjuk. Persze, attól is függ, mit értesz "visszarendeződés" alatt. Néhány helyen biztos visszaparancsolnak mindenkit az irodába, de szerintem sokkal több lesz, ahol nem.
De azért a vitapartnereim nem ezeket írták, amit te, hanem hogy a HO mindegy, mert a ziskola, az csak a milliós városba van, sehol másutt (a kolis felvetésre pedig nem is érkezett reakció, nem véletlenül). 
A másik szerint meg az "otthoni internetezéstől" mindenki mentális beteg lesz (mintha HO mellett nem lehetne ugyanazokat a hobbikat/sportokat űzni meg másokkal találkozni, mint irodai munkában) és amúgy sem költözhetnek az emberek tömegesen el a nagyvárosból, mert az logisztikailag lehetetlenség. 
infin 2021. 05. 18. 23:01
Előzmény: #118235  HerrLudwig
#118244
1 év alatt kurvára nem lehet hosszútávra következtetést levonni társadalmi szinten abból hogy túlélték valahogy az emberek a lezárásokat. Bocsi, de ez nem ilyen egyszerű, mint te szeretnéd. Fogalmad sincs arról, hogy mik a negatív hatásai a full HO-nak ami pedig a legtöbb emberre igaz, csak a pozitív hatásokat szeretnéd látni, csak mert te szeretsz otthon ülni, és mert utálod a sok embert meg a nagyvárosokat. (Ezeket a korábbi hozzászólásaidban írtad)
berlini
berlini 2021. 05. 18. 23:01
Előzmény: #118237  HerrLudwig
#118243
Majd ha lesz családod megértőbb leszel olyanokkal szemben akik magánéletükben több fronton is teljesitenek.
- Őreg hozzátartozókat kellene látogatni, segiteni
- gyereke számára olyan képzést biztositani (nemcsak iskola, hanem külön órák, nyeltanulás, sport) amivel úgy gondolod, hogy optimálisan elinditod őket az életben
- és néha a hirtelen úgy gondolod, hogy egy jó filmre beugornál egy moziba, akkor arra se nagy rászervezést akarj és sok időt a megvalósitáshoz. Vagy egy tánc vagy szinház nagy néha...
Mindezt nehéz az aglóban megvalóstani. Még akkor sem, ha a munkádat az 5 munkanapból 3-4 esetben otthonról végzed.
infin 2021. 05. 18. 22:59
Előzmény: #118237  HerrLudwig
#118242
Fárasztó ahogy torzítod, amit írtam. A tömeges költözésről írtam, amit te vizionáltál. Nem tagadtam semmiféle objektív tényt, azt sem, hogy létezik HO. Te egyszerűen túlértékeled a jelentőségét, és azt hiszed hogy olyan nagyon csoda dolog a HO, és azt írtam le, hogy nem. Semmit nem írtam arról hogy szeretném a régmúltat vagy ne szeretném a fejlődést, te nagyon okos. Úgyhogy fejezd be a valótlanságok állítását rólam.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 22:56
Előzmény: #118238  HerrLudwig
#118241
Öten vagyunk nagy barátok. Négyünket már rúgtak ki, egy úszta meg eddig. A négy közül egy (én) találtam teljesen véletlenül azonnal melót, mert épp hívtak, de erre nem bazíroznék. Hárman nem, ők voltak 6-18 hónap között, persze volt aki keresett bármit, mert 2 gyerekkel és gyesen levő feleséggel nem ülhetett otthon ölbe tett kézzel, és elvállalta a rossz melót is.
A jó hely az nagy kincs.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók