Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 03. 03. 20:18
Előzmény: #109219  tihamer
Ennyiért bárki vehet vagy ez csak akciós volt ?
tihamer
tihamer 2021. 03. 03. 20:12
Előzmény: #109218  lohran
SX 4 S cross GL➕ 2WD 
5,7 millió metál fénnyel (140.000).
lohran 2021. 03. 03. 20:08
Előzmény: #109215  tihamer
Mennyibe vót ez a Suzuki így akciósan ?
lohran 2021. 03. 03. 20:08
Előzmény: #109215  tihamer
Mennyibe vót ez a Suzuki így akciósan ?
tihamer
tihamer 2021. 03. 03. 20:07
Előzmény: #109214  berlini
"Kevés dologban értek egyet matolcsival, de abban igen, hogy a versenyképességünk siralmas. Hogy nagyjából szinten tarthassuk ahhoz az évi 10%-os bérszinvonalemelkedést bizony el kell tüntetni."
A suzukinál 8 % bérfejlesztés volt.
Én 20%-os béremelést kaptam.
Ezek mind mind beépülnek a gyártott termékekbe és még nem is beszéltünk az alapanyagok (pl. Kőolaj) drasztikus áremelkedéséről.
INFLÁCIÓ ❗❗❗
Tik tak
Tik tak
tihamer
tihamer 2021. 03. 03. 20:00
Előzmény: #109213  mr_bob
Jó az észrevétel, de megváltoztak a piaci, gazdasági körülmények.
Igaz most én is városi terepjárót veszek.
Miért?
A MÁP➕ kamata elmarad az autók drágulása mögött. Az SX4 S cross 10 %-ot drágult 1 év alatt, míg az államkötvényeim 4-4,5%-ot hozták. Ezért kivettem a MÁP➕ egy részét és S crosst vettem belőle 😃
A másik tényező pedig az, hogy nem vásárlok pár év alatt megháromszorozódott ingatlanokat.
Készletről vettem az autót, tavaly novemberi gyártás, alkuval😆❗
Most tavasztól ismét árat emel a cég, nem kicsit❗
Még azt is megélhetjük, hogy jövőre , 1 év múlva ugyanannyit fog érni az autó, mint amennyiért most vásároltam☝️
Szóval egy szóban fogalmazva a mostani helyzetet: INFLÁCIÓ ❗❗❗
És így van válságban vásárolni, mániában tartani.
De ez most másfajta válság. Az ingatlanjaimat továbbra is tartani fogom és áramlik a tejecske, de újabb tehenet (pénzt termelő eszközt) most nem vásárlók. Kivárok.😎
berlini
berlini 2021. 03. 03. 19:00
Előzmény: #109210  CyrusTheGreat
Kezdünk egyetérteni.
Nálunk ténylegesen kisebb mértékben alkalmazzuk a pénzmennyiséget növelő eszközöket.
Infláció:
- a magyar statisztikának én kevésbé hiszek mint a sztálini Szovjetúnió hasonló adatainak.. Igy annak most éppen csökkenő mértéke nekem semmit sem mond. 
- viszont könnyebb 4% alatt tartani a hamisitottat, ha azok a nemzetgazdaságok amelyekkel szoros kapcsolatban vagyunk 1% körüli inflációt mérnek. (És ráadásul az nem felezett.)
- abban meg nem hiszek hogy az MNB-nek célja lenne az inflációt kordában tartani. Ezt ugyanis bemutathatták volna egy éve amikor 5%-or súrolta (a hamisitott). Kevés dologban értek egyet matolcsival, de abban igen, hogy a versenyképességünk siralmas. Hogy nagyjából szinten tarthassuk ahhoz az évi 10%-os bérszinvonalemelkedést bizony el kell tüntetni. (Legalábbis nagy részét.)
mr_bob
mr_bob 2021. 03. 03. 17:57
Előzmény: #109141  tihamer
eddig azt mondtad, hogy neked nem számít a tőkenyereség, csak a havonta befolyó pénz. sőt, azt is mondtad, hogy pénzt termelő eszközöket kell venni, erre veszel egy autót. érzed-e már, hogy kezdenek nem úgy menni a dolgaid, ahogyan azt tervezted? (válságban vásárolni, mániában tartani)
-
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=4113#7228785
tihamer
tihamer 2021. 03. 03. 16:58
Előzmény: