Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 19:13
Előzmény: #81722  TitusPullo
#81740
Érdekes felvetés, de több lényegi különbség van a papírok között:
- PMAP és BMÁP klasszikus kötvények (voltak), nem lehetett veszteség nélkül kiszállni belőlük a lejárat előtt, napi árfolyamot jegyeztek, szóval kiszállni ki lehetett, de sokat is bukhattál
- PMÁP és BMÁP nagyjából hasonló hozamot adtak, a MÁP+ hozam is ezeknél a szinteknél mozog (az ÁKK deklarát célja a PMÁP és MÁP+ hozamainak hasonló alakulása, több interjún is elhangzott).
- Korábban még lehetett szórakozni féléves, 1 éves és 2 éves papírokkal. 1 évesnél 2.5%, 2 évesnél talán 2.75%-od volt, féléves meg talán 1%-ot sem, a DKJ pedig lakosság számára értelmezhetetlen hozamokat nyújtott (nem is célja).
A fentiekkel ellentétben a MÁP+ pedig az alábbiakat tudja:
- praktikusan 100%-os likviditással bír
- fél évre 1,75%-ot fizet, egy évre (elsőre) 3.5%
- lejáratig tartva összhangban van a PMÁP-pal
Megtámogatták még egy elég erős marketing-kampánnyal, illetve pár "apróbb" terelés is kijött, amelyekre igazándiból csak a tényleg a vájtfülűek voltak felkészülve:
- 2018 óta mennek a jelentések az ingatlanpiaci túlértékeltségről, szakmai cikkekben is
- 2019-ben jelent meg a KSH bérlakáspiaci jelentése, amelyben egyértelműen kiderül a bruttó 6%-ra beállt átlagos hozamszint
- 2019 áprilisában meghozták a T+180 napos visszaváltást az ingatlanalapoknál (legalábbis az új sorozatokra)
Világos volt, hogy kezdeni kell valamit a kialakult helyzettel és egyértelműen megjelent már a szakmai anyagokban, hogy az árlufit és a "befektetői" rajzást szeretnék megfogni. Sikerült.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 19:07
Törölt hozzászólás
#81739
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#81738
Ezen kívül volt rettegés magától a betegségtől. Páran el is kapták, megebetegedtek stb..
Sokáig nem volt mozi, színház. Nem volt meccs, nem volt lófasz sem...
-
De igaz nálunk is kb 2 hónapig csökkentett bért kaptunk, de mivel szerncsés a portfolója a cégnek mi hamar visszaálltunk. De jópár cég van ahol még most is csökkentett órával/ bérrel mennek.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 16:42
Törölt hozzászólás
#81737
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:41
Előzmény: #81734  JeGeMeLOV
#81736
Ki mondta, hogy a tanárok hibája??
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:40
Előzmény: #81731  JeGeMeLOV
#81735
Én nem azt mondtam, hogy nekem szar. De amúgy nekem / nekünk is szarabb. Elmaradt nyári programok. Ezen kívül a feleségem otthon a kislányunkkal és még mellette viszi a digitális oktatást stb...
-
De elsősorban nem magamról, hanem átlagban a magyarokról, családokról írtam, hogy szarabb mint tavaly.
-
De sztem érted te ezt... :)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:38
Előzmény: #81732  fogpaszta
#81734
Részt vettem a digitális oktatásban, egy tanárt segítettem. Ez nem a tanárok hibája, hanem azé a söpredék rendszeré, ami 10 éve nem tartja szükségesnek, hogy egyáltalán létezzen oktatási minisztérium. Ott lehet kopogtatni, hogy szar a digitális oktatás
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#81733
Miattad szar ez a fórum. Barátok híján ide jársz okoskodni, hányadik nicknél tartasz? Nincs több kérdésem. Add ki magadból, az én véleményem miért olyan fájó neked. Ja, mert igazam van? Ez ilyen
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:36
Előzmény: #81730  JeGeMeLOV
#81732
Neked van gyereked?
Gondolom nincs... Nem írnál ekkora baromságokat...
Tudod Te mekkora szívás ez a digitális oktatás??
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:35
Előzmény: #81727  fogpaszta
#81731
Nem te vagy az autóipari felsővezető? Neked szar? Kamus vagy :D Ha meg a melós vagy, akkor is szar neked? Többet keresel mint a mérnökök :D KAMU! :D
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#81730
Nagyon tényszerű vagy ismét: "kismillió ember bére csökkent", stb. ADATOKAT!!! Az én környezetemben mindenkinek több marad, mint egy éve (mert nem utazhatják el brühühü), fizetések nőttek, munkamennyiség változatlan, csökkennek az ingatlan árak, tranzakciók száma a nullához konvergál ADATOK alapján. Te csak nyüszögsz, meg kamu-aggódsz a magyar családokért. Le se szarod őket, csak most ezen lehet huhogni egy sort. 2 napon belül úgyis itt leszel új nick mögött, mindegy. Csak kicsit sok belőled, napi 24 órában te vagy minden 2. komment. Élj kicsit, élvezd a mézecskét, ami panelból csöpörög neked
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 16:33
Törölt hozzászólás
#81729
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 16:31
Törölt hozzászólás
#81728
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:30
Előzmény: #81725  JeGeMeLOV
#81727
Te írtad, hogy a családoknak jobb.
Jobb a nagy lofaszt!😀
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 16:29
Törölt hozzászólás
#81726
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:29
Előzmény: #81723  fogpaszta
#81725
Most nem ingatlanokról beszélünk? Azt hittem, ez egy ingatlanos topic. 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:26
Előzmény: #81723  fogpaszta
#81724
Ja és akkor még a csodálatos digitális oktatást nem is melítettem.... :(
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 16:22
Előzmény: #81721  JeGeMeLOV
#81723
jobb-e 2020 mint 2019 mindent egybevéve?? 
-
Kurvára nem. Ez egy elbaszott év nagyon sok szempontból --> recesszió, járvány, utazási korlátozások, drágább élelmiszerek, drágább tisztítószerek, drágább élet, életminőség csökkenés több szempont miatt is
-
Hogy lenne már jobb!!???
-
 Recesszió van, ami tart x ideig. Egy recesszióban a világ összvagyona csökken --> ez igaz átlagban minden magyarra is. Persze ki lehet ragadni egy-egy példát, hogy ha vki pont most akar venni lakást és amúgy az ő életében minden más változatlan ( maradt a munkája, maradt a banknál a hitelképessége, nem betegedett meg sem ő, sem a környezetében senki ) annak lehet jó, de 100 emberből 90-nek SZARABB AZ ÉLETE MINT 2019-ben....
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 16:14
Előzmény: #81720  Törölt felhasználó
#81722
érdekes, mivel voltak a máp plusz előtt is jó kondícióval pmap-ok és bonusz. igaz akkor még kamatadóval, de talán impudent mondta, hogy ő birtokol még jó kamatprémiumos pmapot.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 28. 16:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#81721
 családoknak egyértelműen jobb 2020-ban, mivel a családok 2019-ben idegbajt kaptak, ha ingatlanra kellett gondolni és nézték az elrobogó lehetőséget és hogy a pénzük szart se ér, és egyre inkább szart se ér. A családok 2020-ban már látják, hogy megállt az őrület, pár évig enyhe csökkenés lesz, pár év alatt össze tudják rakni az önerőt. A családok tehát jobban járnak, ha esik a túlárazott, túlmanipulált, csokos, babahiteles, asszonyhiteles fos ingatlanpiac. Te szerintem arról a 100 ezer nyomorultról beszélsz, akik elvesztették a munkájukat a vírus miatt. Na ők se előtte, se utána sem fognak ingatlant venni, tök mindegy dolgoznak-e vagy sem. Tehát IGEN, jobb 2020-ban!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók