Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 04. 01. 12:11
Törölt hozzászólás
#65960
teglaherceg 2020. 04. 01. 12:08
Törölt hozzászólás
#65959
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 12:07
Előzmény: #65952  Törölt felhasználó
#65958
Székely Ond, személyesen?
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 12:06
Előzmény: #65950  Placi82
#65957

A tőzsdén akkor kell venni és akkor kell eladni, amikor lehet, megfűszerezve az időtávval, amit hajlandó vagy kivárni. Nem fog a kedvedért sehova se beállni az árfolyam, bár gondolhatod magad hihetetlen okosnak, hogy te megjövendölted a jövőt, ha mégis úgy alakul. Minél több időd van várni, annál nagyobb az esélyed arra, hogy az árfolyam eléri az általad kinézett célárat. Az én példámnál maradva, megvettem a mollyt és leghamarabb 3 év múlva kezdem nézegetni a zárfolyamát újra. Ha most lejjebb megy akkor elképzelhető, hogy higítok kicsit.
Ugyanez igaz az ingatlanpiacra is. Féláron várom a panelt, de ha lesz nagyon jó vétel közben, akkor megveszem, mert a piac nem mindig teljesíti a vágyainkat. Időm van várni, tehát a kulcsszó a nagyon jó vétel. Venni sem kötelező egyébként, akkor majd előtörlesztek 5 év múlva vagy hagyom kifutni az arbitrázst, ha lesz 5 év múlva is elég magas kamatozású biztonságos befektetés. Elég szép összeg alakul ki ebből 10 év múlva, az se egy rossz alternatíva végül is.
Placi82 2020. 04. 01. 12:06
Előzmény: #65951  elemerorsos
#65956
Na a letolt gatyaval, és behajolva😀. Nagyon egyetértek. Igen
teglaherceg 2020. 04. 01. 12:05
Törölt hozzászólás
#65955
teglaherceg 2020. 04. 01. 12:03
Törölt hozzászólás
#65954
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 12:02
#65953
Ingatlanos eszmecserék, mindenki szűrje le mit gondol róluk és az ingatlanpiac jövőjéről:
"Szerintem most mindenkivel kiszúrunk, ha belemegyünk a megbízónkkal egy árversenybe azért, mert nem jön vevő.
Egyetértek veled, de sajnos sok "kolléga" hónapról hónapra él, és nem a megbízó érdeke lesz neki az első, hanem a saját megélhetése.
Lehet, hogy félreértem, de ha (csak a példa kedvéért) a piac 5 hónap múlva indul újra mínusz 15%-kal, és utána évekig 2-3% lesz az áremelkedés, akkor miért kiszúrás a tulajjal, ha most rávesszük egy gyors 10%-os árcsökkentésre?
Ha most összezár a szakma, nem feltétlen lesz 15% csökkenés.
Másrészt a 15%-os csökkenést is a "gyors 10%-os árcsökkentések" indikálják...
A KSH április végén adja ki a 2019 q4-re vonatkozó statisztikákat, ha jól tudom. Az vízválasztó lehet. Ha a tulajok meglátják, hogy már ott elindult a lejtmenet - ha elindult -, akkor összerakhatják a képet, hogy ez a járvány csak felgyorsítja az árcsökkenést.
Ráadásul az új építésű lakásba már enélkül is év végéig belefulladt volna a piac. Csak Bp-en 10.000 nél több úél ragadt be. ( bár szerintem több, de Ti pontosan tudjatok) Minek kellene a telek?
30-35%-os csökkenésnél fog elindulgatni a piac. Lehetnek települések, vagy budapesti lepukkantabb városrészek, ahol ez inkább 40-45 % lehet. A felső kategória is megkapja a maga 20%-át."
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 11:55
Előzmény: #65949  terelemel
#65952
A közvetlen környezetemben nem kevés német nyugdíjas pár lakik akik a hazai migráns helyzet miatt jött hozzánk az elmondásuk alapján,egy részük mint bérlő másik felük mint ingatlan tulajdonos lakik itt.
Vidéki nagy városról van szó.
elemerorsos 2020. 04. 01. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#65951
Az MNB nem hülye, csak nincs eszköze, letolt gatyával nézi a folyamatot, mert kamatot emelni nem tud, sőt, kell a gyenge forint az árfolyamnyeresége és az EU-s pénzek miatt. Az esés még csak most fog begyorsulni. Igen, dedikált cél, de az már nem az, hogy a belső fogyasztás összeomoljon, márpedig ez lesz. Hiába lesz olcsóbb a munkaerő a multinak, ha a termékek és szolgáltatások a melós számára 20-30-40%-kal drágulnak. Nameg 20-30-40%-kal vonzóbb lesz az osztrák/német fizetés...
Placi82 2020. 04. 01. 11:50
Előzmény: #65946  Törölt felhasználó
#65950
Félreértetttel. Például a MOL 1918. Én 1400 felett nem piszkalom bottal se. Érted? 😉.  Más. Az MNB, Matolcsy monetáris politikáját a történelem könyvekbe fogják tanitani. 
terelemel 2020. 04. 01. 11:46
Előzmény: #65920  Törölt felhasználó
#65949

":nagyon is vonzó lehetőség az ingatlan vásárlás és az ott lakás a külföldieknek,ráadásul eddig is szívesen jöttek az otthoni migráns helyzet miatt hazánkba lakni a külföldiek."  
------    
:DDDDD
Valami MINIMALIS komolysagot azert orizzunk mar meg...
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 11:44
Előzmény: #65936  Törölt felhasználó
#65948
Sokat gondolkodtam, hogy probléma-e a túlgondolkodás (mert sokszor erről van szó), nyilvánvalóan a sebesség rovására megy, de ettől függetlenül izmos bukóktól is megvédi az embert (és persze combosabb szerencsejáték-típusú nyereségektől is, de ezt sem tartom akkora tragédiának a jellemfejlődés szempontjából). Viszont így komfortosabban érzem magam, önazonosnak gondolom a viselkedésemet.
És továbbra is rossz (de minimum szub-optimális) befektetésnek tartom a kiadásra történő lakásvásárlást, pláne hitelből. 
A korával és az élettörténetével pedig nyilván nem tud az ember mit kezdeni.
teglaherceg 2020. 04. 01. 11:42
Törölt hozzászólás
#65947
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 11:39
Előzmény: #65924  Placi82
#65946

"Nekem az a bajom, hogy sz. r a részvény, a budapesti ingatlan, és a forint is. Ha jobbra fordulsz fal, ha balra fordulsz fal. Sakk matt. Égetik a megtakarítást ezerrel. "
A tőzsdén például most kell nézegetni, még akkor is, ha benne van egy gyors vagyon feleződés, mint történt a fekete péntek után 2009-ben, mikor az ügyes spekulánsok kicsit megcsapták az otit például.
Tutira készülnek ezek a nagy spekák még valamivel. Nem lőtték el az összes puskaporukat, kirázzák még a kisbüfiket, meg az olyan befektetőket, akiknek nagyon remeg a keze.
Én pl megvettem a MOL pakkomat 1570-n átlagár, és jöhet eső, jöhet szél, bármi, az 5 évig ott fog maradni a tbsz-en. Rá se nézek a MOL árfolyamára, mert nem érdekel, úgyse most akarom eladni.
Van egy másik pakkom, amivel már hajlandó vagyok kockázatosabb manőverekben, akkora hullámzások vannak, hogy meg kell próbálni meglovagolni. Az otin bejött az első akcióm, egy hét alatt 200e pénz kb, adózás után, 10% feletti nyerő. Most várom az újabb beszállót. Meg lesz egy harmadik pakk, napi kereskedésre, tisztán csak szórakozásból, de láthatóan sokak egészen egyszerűen nem értik ezt, nem tudják felfogni, hogy szórakoztató lehet amibrókert programozni vagy stratégián gondolkodni. Igen, pénzégetés a a napizás, de jól szórakozom és annyi pénzt égetek, amennyit a szórakozásomra szánok, egy fillérrel se többet.
Egyébként én azt nem értem, hogy minden szagértő vészmadárkodik meg hujjog meg riogat most, hogy mélyvíz a tőzsde, csak úszóknak, mintha akkora ész kéne a tőzsdézéshez :)
Lásd az ész meg tapasztalat dolgot, hogy az összes abszolút menedzselt alap mekkorát bukott, mert a szagértők hatalmas tudása most éppen nem mutatkozott meg.
Meg a másik kérdésem, hogy a sok vészmadár meg az óvatos vásárlásra figyelmeztető szagértő hol volt, amikor a zemberek boldog csillogó szemekkel tolták be a zsét a 15e-s Otiba? Ja hát, az jó vétel, szárnyal a tőzsde, okos befektető, aki részvényt vesz és nagy nyereség várható, mindig van feljebb, elég csak visszakeresni az akkori cikkeket, tanulságosak.
Na nekem itt kezdődik a hitelesség. Aki nem ugatott és nem próbált figyelmeztetni a 15e-s Oti szinten, az legyen kedves befogni a pofáját most és ne vészmadárkodjanak, amikor viszont hosszú távra nézve igenis érdemes már csipegetni. 
Ja 15e-n érdemes volt volt venni, 8500 nem érdemes meg mélyvíz. K.pják be az ilyenek.
elemerorsos 2020. 04. 01. 11:34
Előzmény: #65944  CyrusTheGreat
#65945
Ez jó álláspont, kérdés, hogy addigra hova gyengülünk. Napi 4-5 Ft-al az még 15-20 Ft. Meg a csomagra lehet válasz nagy napon belüli elmozdulás is (15-25 Ft), azt nehéz lesz elkapni. Ha mindkettő összejön akkor jövő héten nagyon megközelíthetjük a 400-at (385-390). És tényleg nem viccelek, simán benne van.
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 11:31
Előzmény: #65942  elemerorsos
#65944
Igazándiból minden jövő hét hétfő-kedd magasságában dől el, addig én biztosan nem veszek EUR-t. Ha gyenge lesz a csomag és olyan a sentiment, hogy nem nyitnak ki a gyárak, akkor maradunk ennél az árfolyamnál vagy még rosszabbnál. Ellenkező esetben, ha csak egy kicsit is sikerül megnyugtatni a kedélyeket (a térségben utolsóként), akkor indul az erősödés, szeptemberre a 335-345-ös sáv környékére visszatérünk. Meglátjuk, én most biztosan nem vennék, azt a négy napot kibírom.
Placi82 2020. 04. 01. 11:28
Előzmény: #65938  Tibi0002
#65943
Figy én már novemberben zsakoltam a vix et. Hangyaf.sznyit én is kapizsgalom. Én bottal se piszkalnam most. 
elemerorsos 2020. 04. 01. 11:27
Előzmény: #65940  CyrusTheGreat
#65942
Haha! Ezt csak példaként hoztam. Nyilván nem ez alapján a chart alapján mondom amit mondok. Elég komoly tapasztalatom van devizapiacon. Én sem örülök magyarként annak ami a HUF-al történik, de ha objektíven nézem, akkor nagyon szar a kép.
Placi82 2020. 04. 01. 11:24
Előzmény: #65935  CyrusTheGreat
#65941
Hidd el mind a kettőt  ismerem. És pont az a bajom hogy át látom a helyzetet. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek