Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2019. 08. 06. 15:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#46060
Bocsi, de a Balatonnal is 3szorozodott az ingatlan ar, es duplazodott az alberlet ar (es mellesleg itt tenyleg nincs is mar alberlet). Akkor itt miert nem tiltod be? Aki itt el az nem szamit, csak a pestiek?
tihamer
tihamer 2019. 08. 06. 15:04
#46059
https://bankmonitor.hu/cikk/es-megtortent-erdemi-kamatcsokkentes-a-lakashiteleknel/
"12 bankból 8 hajtott végre kamatcsökkentést augusztus elején. A fő ok a bankok kamatköltségének mérséklődése, azaz olcsóbb lett a kihelyezett pénz. Megmutatjuk, melyik bank hogyan változtatta a kamatait.
"Jó hír, hogy a bankok számára irányadó kamatok, a lakáshitelek árazását meghatározó BIRS kamatmutató, valamint a 10 éves állampapírhozamok csökkenése egyaránt folytatódott az elmúlt napokban, így vélhetően a fent bemutatott kamatcsökkentéseket továbbiak fogják követni."
Hogy ez jó hír-e kiderül a jövőben. (Túltermelési válság-Gyárleállások-Munkanélküliség-Havi lakástörlesztő ketyegése-Meddőség-Kapkodás-Válások).

https://www.youtube.com/watch?v=gvjfmmnUEkE
Hitelezősdi=TPF=Tömeg Pusztító Fegyverek
Criscito 2019. 08. 06. 14:58
#46058

Majd, ha nem marad használható fiatal az országban, akkor majd kitalálják a politikusaink, hogy mit tiltsanak be, és hogyan. :) 
*https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/munkaero-fiatal-elvandorlas-kozep-europa.689206.html
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:57
Előzmény: #46052  Törölt felhasználó
#46057
Amúgy azt elhiszed, hogy másnak meg más tetszik? Full nem mindenki te. Van aki a szőke nőt szereti én meg a barnát. Attól még elfogadom és megértem, hogy neki a szőke tetszik. mert csak. lekvárosbukta.Én sok évet éltem nem Budapesten, hanem a pilisi hegyek egyik legszebb városában, Mo egyik legtehetősebb környéke állítólag és tudod mit én nem vágyom oda vissza. Jó ott lenni ha néha megyünk tök zöld meg természet, de nekem nem hiányzik. hogy éjszaka nem tudok hazajönni bp-ről mert nincs vonat. a fűnyírás sem hiányzik, a téli fuldoklás sem hiányzik.
És ne felejtsük el, hogy budapest sem CSAK a belváros. Hugyszagú nyolcker meg aradi utca és ezekhez hasonló tényleg lehozó hiába belváros. Bár a probléma orvosolható, budikat kéne telepíteni (meg francnak kell kutya a belvárosba?) mindegy is..
A lakótelep rengeteg tízemeletes undorítóságok is szar. de hát kinek mi nem csak végletek léteznek. belváros meg lakótelep.
Turista szempontból szerintem zseniális, mindent nyújt, van hangulata és karaktere.
Lakosként viszont a lent említett dolgok miatt óriási a hiányérzetem (tömegközlekedés szar utak elhanyagolt épületek blabla). De nem tudnának annyit fizetni, hogy aggloba menjek magam halálra unni meg egész nap furikázni.
MrLajos 2019. 08. 06. 14:55
Törölt hozzászólás
#46056
sakal83 2019. 08. 06. 14:52
Előzmény: #46054  sakal83
#46055
de valóban a magyar jó része is megéri a pénzét. A kedvencem, aki kiglancolva jár elegáns boltba vásárolni:) biztos kényelmes. Azzal már csak tetézni tudja a baromarcú, hogy felpróbálja az inget. Az idióta eladó meg majd leszopja:) mind a kettő toppon van szakmailag is:) én meg sunyin bevásárlok a polcról. Egy egy idősebb eladó szokta levágni a helyzetet és mosolyog:)
sakal83 2019. 08. 06. 14:46
Előzmény: #46049  Zsolt90
#46054
az eladókat ne is mondd. Egy márkásnak ítélt boltba voltam hétvégén külföldön, halál normális mindegyik, jókat röhögünk. Visszafele ugyanazon magyarországi boltba betérés, ugyanabban a rövidnaci pólóban. Úgy néztek rám, mintha valami kivűlálló lennék. Már már szégyenkezve távoztam a boltból üres kézzel:) jelzem külföldön nem:)
signal2
signal2 2019. 08. 06. 14:45
Előzmény: #46051  elemerorsos
#46053
Az airbnb lakás üzemeltetésének feltételei és adózása legyen megegyező egy hotelszobáéval.
Akt-van ellenőrizni, és keményen büntetni azt, aki nem tartja be.
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 14:45
Előzmény: #46049  Zsolt90
#46052
Én Pestről jöttem el, csak az tudja, milyen szar ott élni, aki élt máshol is. Az emberek nem közlekednek a városban, hanem menekülnek, mindenki minél előbb túl akar lenni azon az időn, amit a városban tölt, hazamenni a tévé elé és elfelejteni egy pár órára a külvilágot. Zöldfelület semmi, csak a lakótelepeken, ott viszont az nyomasztó, ahogy föléd tornyosulnak a tízemeletesek.
Nemrég visszamentem pár napra, ráköszöntem a szembejövőre, ahogy itthon, vidéken szokás, látszott rajta, hogy köpni-nyelni nem tud, miért köszönök neki, hiszen ő csak egy robot én is az vagyok neki.
A belvárosban zaj, zsúfoltság és galambszar mindenütt. Lepukkant épületek, kipufogógáz. A Kossuth tér szép - az is csak amióta átépítették - és a Vár. Semmi más nem emlékeztet olyan helyre, amit érdemes megnéznie egy turistának.
elemerorsos 2019. 08. 06. 14:36
Előzmény: #45954  Törölt felhasználó
#46051
Az airbnb-t önmagában nem lehet betiltani. Mit tiltanál be? Az airbnb-t? Akkor marad a booking meg a többi oldal. Az egyéb szálláshelyek lakóingatlanban üzemeltetését? Akkor kilőnéd a fél Balaton, Eger környéke, stb megélhetését. A lakás lakáscélútól eltérő használatát? Akkor az összes ügyvédi iroda, közjegyző, orvosi rendelő, stb. elhúzhatna a társasházakból (megjegyzem ezt sok olyan országban sem engedik, ahol az airbnb-zést igen). Az is vicces hogy társasházi többséghez akarják kötni az engedélyt. Igen ám, de van egy csomó ház ahol már a többség szálláshelyet üzemeltet. Ott mit csinálnak a kisebbségben levő a lakók? Nem egyszerű ez, nem véletlen hogy nem tudják rendesen szabályozni.
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:26
Előzmény: #46048  sakal83
#46050
nálam ez az a kategória ha nem az utcán csinálják, akkor nekem 8.de amúgy szerintem annyira nem gyakori, mint ahogy írod a fizetőshöz menő turista. Inkább a buliban összeakadtam egy helyivel én sármos nyugat európai és elmentünk kupakolni közös megegyezéssel.  de ez annyi is, kupak azt kész jó mindkét félnek.
más pár magánélete meg ki kivel mit csal nem rám tartozik.
svéd meg orosz nők meg nem kellenek köszönöm, én barátnőm köröket ver bármelyikre szerencsére
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:23
Előzmény: #46035  Törölt felhasználó
#46049
élhetetlennek tényleg az, de nem a turisták miatt. 
utak borzalmasak
nincs fa max budán
emberek idegbajosak az autóban, tömegközlekedésen meg mint akik citromba haraptak
bolti eladók úgy vérig vannak sértve néha ha kérdezek valamit, mintha most küldtem volna el őket gyufáért
elhanyagolt épületek
tömegközlekedést kontextusában kellene értelmezni
+1 a mindenki hülye csak mi vagyunk helikopterek mentalitás, de hát ezt tudjuk honnan tanulta a jónép (vannak egyenlőbbek)
sakal83 2019. 08. 06. 14:21
Előzmény: #46046  Zsolt90
#46048
aha. Látom nem érted a csíziót még. Hát a lakásos iparosok miatt jönnek idefele, meg az olaszimádó nőstényeink miatt:) hány ilyen női ismerősöm volt, aki fente a kis pöckét egy jó kis digóra a közgázon a pasija mellett:) csak akkor még kevesebb volt:)
sakal83 2019. 08. 06. 14:17
Előzmény: #46043  pitcairn2
#46047
Jó is az. Imádom spanyolországot, de az 5 nap már fárasztó, hogy ezek még hajnali 5kor is nyomják:) reggel 8kor meg a bolt zárva:)Ha újrakezdhetném biztos tipliznék 3-4 évig délspanyolba melózni.
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:15
Előzmény: #46043  pitcairn2
#46046
róma külvárosa ugyanez. tele lányokkal, akikről kilometerekre látod, hogy mi a szakmajuk. mindenzt hétköznap este 10-11 fele. sztem budapesten ilyet még mindig nagyitoval kell keresni
sakal83 2019. 08. 06. 14:14
Előzmény: #46041  Zsolt90
#46045
Én voltam itt előbb, miért is én meneek?:) pár olasz meg angol hülye miatt?:) Tudod ez a baj a mai fiatalokkal:) önsorsrontóak. A helyedben én tüntetnék, hogy csak a svéd/orosz/spanyol 30 alatti nők jöhessenek turistaként:) hacsak nem langyos a környezet:)
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:14
Előzmény: #46042  sakal83
#46044
Nekem ismerősömék lengyelbe voltak legénybúcsún. most akkor ők a zacc? vagy csak akkor lennének zacc ha romániaba mentek volna vagy bulgáriába? elég gyorsan ítélkezel dolgokról. amúgy nem zaccok ők, hanem elektromos autókat fejlesztő mérnökök.
pitcairn2 2019. 08. 06. 14:13
Előzmény: #46038  sakal83
#46043
én kb. azt vágom, hogy jóformán minden kapualjban volt egy "barátságos lyány" és ez nem vmi lepukkant külváros volt... 
+ azt, hogy októberben hétköznap is parti-hangulat volt kint az éjszakai (belvárosi) utcákon...
sakal83 2019. 08. 06. 14:11
Előzmény: #46032  Zsolt90
#46042
Na itt már kapizsgálod a témát:) hidd el a külföldi fiatalok nagyobb része ott van:) ide a zacc marad, már el is jutottunk az olcsójánosokolcsójánosvárosba fílinghez. :)Viszont kimaradtam az elmúlt pár évből buli szempontjából. Sorolj már fel kérel pár szórakozóhelyet és nem kocsmát. Amikor én jártam még dizsibe ott vol a home, a szigeten elég sok, b52, közgáz, eklub stb. Kívácsni vagyok, hogy mi van most:)
Zsolt90 2019. 08. 06. 14:11
Előzmény: #46037  Zsolt90
#46041
Férfi turisták nőznek Budapesten MITNEMMONDASZ? 
Nekem ez a házmester mentalitás nem jön be..mindenről véleményt formálni, mindent rosszallani. mindenki foglalkozzon a maga dolgával. Nem tetszik a belváros? menj az aggloba. madárcsicsergés meg zöld fű meg mittomén fuldoklás a téli hónapokban, ami kell.. de aki kiköltözik az a városba kocsival ne jöjjön be és ne pöfögje azt tele, mert neki a kertes ház kellett. vagy lehet fizetni a dugódíjat hajrá. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek