Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
#78033
397.5... szuper úgyis a napokban kell váltanom.
OFFTopik:
Revolut küldte, hogy szeptember 30 után lehetséges, hogy VISA kártyáról való TOP-UP nem fog működni valami "classifcation" miatt.
Én ezt direkt megvárom, hogy kipróbáljam, hogy működik-e.
Valaki aki ért hozzá elt tudja ezt magyarázni ? Illetve miért van az, hogy mostanában minden debit kártya Visa ? Régen OTP nél volt 2x Master és 3x Visa kártyám, azóta meg bárhol nézem csak Visa. 
Egyedül a feleségem N26 ja MasterC. 
N0MAD ma, 08:43
Előzmény: #78030  EURHUF_goes_to_haven
#78032
A nem jól jön ki még mindig jobb mint a nagy gazdasági világválság 2.0
Németek húzták európát, aztán elkeféltek sokmindent, most meg mindenki pislog hogy ki lehet a hibás, a hánorús szankciók? Az usa?  A pomogácsok?
Külön vicces magyarországról mutogatni hogy kinek mit kellett volna tenni higy hasítson a gazdaság és modernizálódjon európa.
Hájtek, junó.
Nedden
Nedden ma, 08:32
Előzmény: #78028  N0MAD
#78031
Ha a piacról eltűnik az USD olyan drága lesz, hogy az USA export omlik, de a kínai olcsó termékek csökkentik az inflációt. Így legalább az amerikai polgár újra nem a saját iparát hanem az Kínait fogja támogatni.
Végeredmény: ugyanott vagyunk ahol elindultunk. Megvan USA inflációs célja és a világ továbbra is Kína iparát támogatja ezzel Kína kimászik a gödörből. EU meg fő vesztesként megkérdezheti USA-tól most ez mire volt jó? 
Hacsak nem jön Trump és az asztalracsap és ettől a csapástól felborul az asztal….
Előzmény: #78028  N0MAD
#78030
Azért ebből még EU- nem fog jól kijönni, legalábbis innen úgy tűnik.
Előzmény: #78020  N0MAD
#78029
Teljessen egyeértek veled. Félre értés ne essék én se nyitnám ki nekik a határt, hanem bezárkóznék és várnám a Nato-t hogyha nem opció a dobbantás. 
Én magam nem voltam katona, de sportoltam sokat, a katonaságban az utolsó időkben meg csak a szivatásról szólt (szerintem). Annak meg a mai világban semmi értelme.
N0MAD ma, 08:04
Előzmény: #78021  Nedden
#78028
Nézzük a jó oldalát, az amcsi soft landing meglesz dollár bezuhanás nélkül és elmarad a világtőzsde apokalipszis. :D
Nedden
Nedden ma, 08:00
Előzmény: #78022  Fsociety
#78027
EUR/HUF=350 =:)
N0MAD ma, 08:00
Előzmény: #78024  Nedden
#78026
Az fontos feladat, itt az átcimkézés lesz a munka, és papíron az alkatrészekból összerakás késztetmékké.
Majd a fülöpiek elvégzik.
N0MAD ma, 07:58
Előzmény: #78023  Pista1966
#78025
Az örökösök már tiszta lappal indulnak.
Az az igazi hatalom, nem a csillag a hátlapon. Gondolom ügyesen papírozták le a dolgokat, a régi dolgaikra meg elévülés is van.
Lehet álmodozni nagy igazságtételről, de békés átmenet esetén ez max jelképes lehet. Nem békésnél meg várja az érintetteket a napsütötte argentina, mint már jópár esetben.
A tanulság? Ne egyél mosatlan gyümölcsöt.
Nedden
Nedden ma, 07:57
#78024
https://g7.hu/vilag/20240930/nem-magyarorszagnak-szol-de-a-fideszes-almokat-is-elsoporheti-a-kinai-figyelmeztetes/
.
A hazai hozzáadott érték…
Az occó Kínainak mi leszünk az még occóbb alulképzett (nem szeretnék senkit megsérteni ezért inkább így fogalmaztam) Magyarjai.
.
Ez aztán a fejlődés! Minket is úgy vágtak át a palánkon a Kínaiak ahogy illik.
Lassan csak a BYD autók gumijait fogjuk tisztára mosni, majd a Made in Hungary átcímkézést fogjuk itt végezni ha egyáltalán itt lesz a gyár.
Pista1966 ma, 07:49
#78023
Ne gondolja senki, hogy az esetleges kapitulációval elkerülhetjük a háborút! A kapituláció után az oroszok besorozhatnak mindenkit a frontra katonának. A NÁTÓ védelmével nagyobb biztonságba lennénk, de akkor Orbán megúszná a vállasztások utáni felelősségére vonást. Kapituláció esetén Orbánból nagy vezér lesz minden féle eshetőség esetén. :) 
Fsociety
Fsociety ma, 07:40
Előzmény: #78021  Nedden
#78022
En csak a szakertoket tudom idezni a csoportbol,akik fenyt gyujtanak a sotetsegben. 350.
Nedden
Nedden ma, 07:34
#78021
Mai hír:
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/chinas-yuan-poised-for-best-quarter-since-2020-state-banks-try-to-slow-gains-53935418
.
Nem a jüant gyengítik hanem a dollárt erősítik fel! Elkezdték a piacról kiszivattyúzni a dollárt.
A sok dollárt meg elégetik vagy bostoni teadélután, és az ópiumháború ismétlődik.
Vagy bízom benne , hogy aranyat vesznek.
Legnagyobb vesztes minden a nem USD és jüan devizás ország. Akiknek drága lesz dollárt szerezni, hogy az árupiacon tudjanak vásárolni. 
Kína szerintem képes addig erősíteni a dollárt, amíg a védővámokat is kinullázzák ezzel. 
Oroszok USD függőségét meg már lecsökkentették a szankciókkal. Ők meg hasukat foghatják most a nevetéstől!
.
EU erre mit tud lépni? A most is gyatra gazdaság a porba hull. 
A forint sorsa mi lesz ami még mindig leginkabb az EU piacától függ?
Szerintetek?
N0MAD ma, 07:27
Előzmény: #78018  EURHUF_goes_to_haven
#78020
Kérdés akkor marad e a vagyonod ha nem jönnek az oroszok vagy ha jönnek.
És nem jobb e a natonak adni pár napot mielőtt eldőlt a kérdés és a szovjetunio részévé válunk. Éltem a vasfüggöny mögött nem szeretnék újra.
Személyesen én is a nyúlcipőt választanám, de elvárom az államtól hogy az adómért cserében lássa el a határvédelmi feladatait professzionális (nem hirtelen sorozott civil, az ma már csak ágyútöltelék) hadsereggel, pont ahogy elvárom hogy profi orvosokkal biztosítsa az egészségügyet, meg profi tanárokkal az oktatási rendszert, profi eszkozökkel és személyzettel a tömegközlekedést, stb. Ez az állami feladat nem a foci, az csak hobbi.
Én meg az úgynevezett adófizető civil vagyok, amely kötelességem teljes mértékben el is látom, nem trükközök, és nem emlegetem hogy többet fizetek be mint némelyik falu komplett.
Szóval azt hiszem nem én nem taron be a szerződési feltételeket ha lelépek előre deklarált kapituláció idején.
slash ma, 07:22
Előzmény: #78018  EURHUF_goes_to_haven
#78019
Semmiféle összetartás nincs már. Már 30 éve amikor én voltam sorállományú katona akkor is a seregben mindenki arra ment hogy mennyi csókja volt hogy úszhatja meg a  szart.  Mai fiatalok nulla, összefosnák magukat a negyedétől amit mi kaptunk a seregben. Moslékot ettem a tiszti étkezdéből úgy éltem túl.  Van fizetett hadsereg menjenek ők. Én sem engedem a drónok alá a fiam. Láthatatlan halál. Nincs értelme. 
Előzmény: #77970  bronz
#78018
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez nagyon nagyon sok emberre igaz .
Én is, ha jobbró lőnének ballra futnék... Racionális embert ezt teszi. Nem nem fogok jelentezni a seregbe se... De tegye a szívére mindenki a kezét. (Itt mindenki hatalmas vagyonokról beszé, meg FIRE-ről...), hogy mindent feláldozna ezért az országért ? Komolyan kérdezem. Szerintem nagyon kevesek lennének akik igen. Nincs az a nagy nacionalizmus , nincs összetartás az emberek között. Persze hülye lennék ezt az 56 os hősökkel bármilyen kapcsolatba állítani, mert annak a szöges ellentéte. De morális kérdés, hogy mi a fontosabb? hogy 10 millió magyar túléljen egy háborút, vagy hogy a határvonalak sértetlenek legyenek? Szerintem felelős vezető inkább az emberanyagot védené.
TitusPullo
TitusPullo vasárnap, 20:27
Előzmény: #78016  Boby
#78017
Hat a bekes tisztelettudo fulop szigeteki nalam nem egy kategoria a duhos anarchista kozel keleti illetve sotet afrikai vagy mahgreb hazikedvencekkel. De ez en vagyok.
Boby
Boby vasárnap, 20:16
Előzmény: #78011  TitusPullo
#78016
Magyarországon is? Tudom, hogy nem deklarált,de dübörög,csak itt vendégmunkásnak hívják őket.
Rincewind2 vasárnap, 19:23
Előzmény: #78014  sztanil
#78015
Jövőtlen. Ha az EU nem alakul valami USA szerűséggé akkor nincs jövője, ha ezek a mindenféle nacionalista pártok kerülnek többségbe akkor vége az EU-nak. Ezek a pártok egyben értenek egyet, hogy nem kell EU. A gazdagabb országok pártjai nem akarnak adni a szegényebbeknek, a szegényebbek meg többet akarnak. Teljesen szomorú számomra az egész, pláne ha a brexiteseket is megnézem, számomra mindegy, már nem kell sokat kibekkelnem. Remélem még végig nézhetem az orosz párti eus vezetők jövőjét, ha eljön amire vágytak. 
sztanil vasárnap, 19:11
Előzmény: #78011  TitusPullo
#78014

Azért ez még messze van a 2/3-tól.
Egyébként éppen most kezdődik a wilkommen, de ezúttal az oroszokat várják nagy szeretettel a fasisztapártiak. Tragikus, hogy az FPÖ a hazaárulási botrányaival még mindig nem oszlott fel.
A telex cikke is érdekes arról, hogy tartományi szinten sem a gazdasági teljesítménnyel, sem a helyi bevándorlással nincs összefüggésben az FPÖ népszerűsége.
Ellenben az iskolai végzettséggel fordítottan arányos.
Nem véletlen, hogy Orbánnak is szívügye az oktatás ... lerohasztása.
kisvasutas vasárnap, 19:08
Előzmény: #78002  Boby
#78013
ami akár még nekik is jól jöhet egyszer ........
kisvasutas vasárnap, 19:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#78012
Az az ügyvéd is jól keresett aki bukta a napi 1milla juro kártérítéssel járó pert , de gondolom ez nem nagyon zavar....
sztanil vasárnap, 18:50
Előzmény: #78008  sztanil
#78010
Úgy látom, kapott is 20 napot, hogy a gyászidőszakban kicsit elcsendesedjen és magába szálljon.
nyuszibroker vasárnap, 17:25
Előzmény: #78007  Boby
#78009
Az a sajnálatos, hogy a betegeknek a korházakban nem jár kártérítés a rossz bánásmódért, félrediagnisztizálásért, ismételt műtétért, illetve meghalásért feleslegesen orvosi hibábol, vagy penészreszálltporból adódó vérmérgezés miatt... Mondjuk lehet kiürülne az államkassza... mégjobban.
sztanil vasárnap, 17:20
Előzmény: #78007  Boby
#78008

A mamókák mindent elhisznek az istenüknek, aki nemrég konkrétan el is mondta, hogy ők nem azt vállalták, hogy mindent megoldanak, csak azt vállalták, hogy itt lesznek (örökre).
Felelősséghárításból ötös!
Boby
Boby vasárnap, 17:03
Előzmény: #78006  LBalaton
#78007
Igazából nem tudom, hogy a Karsai hány ilyen perben vett részt és igazából nem is érdekel. Azt is el kell mondjam, hogy én sem örülök,ha gyilkosok a börtön éveik alatt még milliókhoz is jutnak. Ugyanakkor meg kellene azt mindenkinek érteni, hogy mi a börtön büntetés célja és ha ez sikerült, akkor már könnyen emészthetőbb, hogy ezek a milliók nem jutalmak a bűnözőknek,hanem büntetés az államnak. A kommunikáció,amivel a kormány ezeket az ügyeket is tálalta,semmi más mint az orbáni felelősség nem vállalása,áthárítása. Gyomorforgató és mint látjuk,ezek az üzenetek termékeny talajra hullanak itt Magyarországon.
LBalaton
LBalaton vasárnap, 16:29
Előzmény: #78000  Boby
#78006
Itt az volt a lényeg, hogy tudjon az elítélt kártérítést fizetni. Valszeg nem volt miből...  Így tudták segíteni a családnak... 
Ez volt már előre a terv ...
Boby
Boby vasárnap, 15:29
Előzmény: #78002  Boby
#78005
Amúgy az az igazi kár, hogy a kórházakban fekvő betegek nem perelhetnek a méltatlan körülmények miatt. A jogalkotók nem számítottak rá, hogy az Eu-ban lesz egy olyan ország,amely embertelen körülmények között tartja majd a betegeit.
mamoka47
mamoka47 vasárnap, 15:27
Előzmény: #77999  sztanil
#78004
 Az én értékitéletem szerint mindenki a gyilkosokat véd, nekik bármilyen előnyöket, kedvezményeket szerez az  egy gazember!
El_Kebir
El_Kebir vasárnap, 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#78003
... és ennek a kártérítési összegnek a többszörösét lophatják ki a büntetés végrehajtásból is a különböző "közbe szerzéses" szerződésekkel... de jó erre mutogatni!
Boby
Boby vasárnap, 15:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#78002
Ezt a börtönbiznisz dumát a fidesz találta ki, ahelyett hogy épített volna normális börtönöket a stadionok helyett.
mamoka47 vasárnap, 15:16
Törölt hozzászólás
#78001

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek