mamoka47

Regisztráció: 2016-03-17 20:19:17

Hozzászólások száma: 934

Utolsó hozzászólás: 2026-06-23 20:07


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 3
Népszerűség: 1

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

265 812
2026. 05. 30. 19:43

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "NEW OPUS GLOBAL" topikból

A moderálás a "NEW OPUS GLOBAL" topik #34061 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá.

A személyeskedés itt nem szint. Ön egy troll, végleg kitiltom innen. Ahogy szokták mondani a cégek esetében boldogítsa a konkurrenciát.
A NEW OPUS GLOBAL FÓRUMBÓL VÉGLET kitiltottam.

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-05-30 18:32-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Szemelyeskedes
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-07-22 19:54-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Próbálj meg a témával, és ne másokkal foglalkozni.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-02-14 23:01-ig (8 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Próbálj meg a témával, és ne másokkal foglalkozni.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-06-21 18:02-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-09-04 20:49-ig (15 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-03-11 06:48-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-10-19 17:49-ig (20 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
ezt lehet tolni valahol máshol
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2025-05-20 13:20-ig (20 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

EUR/HUF kedd, 20:07
"""geza77 2025. 04. 11. 11:37#91223    410.515  +4.045  +1.00%    
Hun vannak a népNEMZETThy büszkék akik itt vergődtek amikor beküzdötte magát ez a FO$ 400 alá pár napra  3 hónap alatt?!
Nem kellett 3 hét, hogy visszaadja! """" Ez a geza77 volt itt az a lúzer aki éveken keresztül fosrintozott, és mindenkit hülyének állított be aki nem értett egyet ezzel a gusztustalan dumával.  Április óta már nem fosrintozik,  csendben számolgatja az elmúlt években összvásárolt fos euróit!😁
EUR/HUF kedd, 19:57
 És mit csináljanak a "fosrintozok" a drágábban vásárolt euróikkal? 2025 tavaszán még ment a 400ft-on ajándék az EUR!! 🤣 Kurva drága egy ajándék.
OTP részvényesek ide! 2026. 06. 17. 17:41
Történelmi időket élünk! Soha sem volt ilyen a tőzsdék történetében hogy bank részvényekkel 3-4 év alatt 4-1000% hozamot lehet elérni. Unicredit pl: 4 év alatt 900% emelkedett. Mindenki jegyezze meg ezt a 4-5 évet, mert ezt majd mesélni kell az unokáknak.
Financial Forecasts 2026. 06. 17. 16:43
 Csak a long! De én is hibát hibára halmoztam az elmúlt 6 évben. 1996 óta tőzsdézem, de ami 2020 áprilisa óta történt az szerintem a tőzsde történelem legnagyobb meggazdagodási lehetősége volt.Dell vétel 2020 május 21 usd elad 30 usd, vesz olajos céget (jó a funda) Occydental annak hozama 5 év alatt kb 30%🤣 A Dell 20x áron. Bankrészvényekkel 3-4-500% lehetett keresni 4 év alatt.!!! Ilyen soha sem volt. Erste vesz 2022  szeptember  26 eur/ elad 2024. ben  55eur.... most 110euró🤣 Közben kifizettem sok sok millió bróker jutalékot adtam-vettem 100x... és 1/4 ét kerestem mintha csak ültem volna a hülye kezemen.  De sajnos nem értettem meg a piacot. Csak a Dell 9 számjegyű profitot hozott volna, és nem 1-gyel kezdődne. Az már nem is tétel hogy az OTP 8230-as vételek 25.000ft-on kiszórva.🤣 Gratulálok azoknak akik az elmúlt 6 évben kurva gazdagok lettek, megérdemlik mert okosabbak voltak pl nálam is. Csak a long, de ilyen lehetőség hogy egy bankrészvénybe  (ez még sem SPCE vagy kannabisz)beülve 100milliókat 4-500% lehessen keresni, szerintem a következő 20-30-évben már nem lesz. 
Financial Forecasts 2026. 06. 16. 20:22
 Mint az összes kinai cég a BaBa is csak egy másodhegedüs  cég az USA piacon.  Az  amcsi alapok soha sem fogják felfelé értékelni a Kinai papírokat az USA papírokhoz képest. Az hogy a Kinai befektetők miért hagyják évek óta szarrá verni  a saját cégeik papírjait, na az megérne egy misét. Nincs akarat, vagy nincs elég tőke? Ergó a Baba bármeddig lemehet, lásd:  ..XPEV stb stb
Financial Forecasts 2026. 06. 16. 18:50
 Nem cég értéket kell venni a tőzsdén hanem hypot! Milyen cég érték? Kit érdekelt ez az elmúlt 5 évben? Aki pénzt  keres az hypot vesz, aki cég értéket keres az válogathat ezer számra a senkinek nem kellő, forgalmat alig generáló, soha sehová sem menő, sőt inkább csökkenő árú( jó cég értékü) részvények közül. P/E  EBITDA/SALE stb stb ezeket lehet nézegetni , de akkor ne akarjál pénzt is keresni.Lesz még a SPCX 500 usd felett is nyugi!
Financial Forecasts 2026. 06. 15. 18:46
Az kizárt dolog hogy Wally Kareu (Vaklárma) egy megtört ember lenne. Igaz hogy nem vagy fehér,😁😁 de azért te soha sem adhatod fel!👌 Nyugi, azért lesz itt még 15-20% esés.... aztán rakéta tovább fel-fel-fel
Financial Forecasts 2026. 06. 15. 17:57
"""Ha azt kérdezed, hogy mennyi pénz ül a partvonalon, és viszonylag gyorsan befektethető, akkor a jelenlegi becslések alapján a világban 15–30 ezer milliárd dollár nagyságrendű tőke tekinthető ilyen „szabad” vagy könnyen mozgósítható pénznek."""  by ChatGPT ...(ez nem okosabb de nem is hülyébb mint az elemzők) A SpaceX elvitt 2 ezer milliárd dollárt. És??? Van még bőven sok-sok-sok befektetni való pénz bőven. Csak a folyamatos vétel a nyerő stratégia. A fundás cégeket én is már rég dobtam.  Nem mennnek sehova. Csak azt veszem ami 10-20%-ot megy. Nem érdekel hogy milyen a cég fundája, hány 100-as a PE, ez ma már nem lényeg. Évi 20-25% stabil tőzsdei emelkedés boritékolható, és még érteni sem kell semmihez. 
Financial Forecasts 2026. 06. 15. 16:09
 Én éppen hogy nem látom a rally kifulladását, sőt úgy gondolom mivel minden  index lassan kimegy új csúcsra innen indul a következő év/éves 20-25% emelkedés.  SPacex, Intel , SanDisk stb stb esetében újabb 100-150% emelkedést várok. Árral -értékkel nem foglalkozom ,(minden annyit ér amennyit adnak érte)ezt meghagyom a pesszimistáknak.
Financial Forecasts 2026. 06. 09. 11:51
"hogy mi lesz lesz es miert? "" Ez az amit semmiből sem lehet sem kiolvasni sem kikövetkeztetni. De az lesz továbbra is (szerintem!!) ami 1996-óta,(azóta tőzsdézem)..... évi 20-25% emelkedés az indexekben.Ennyivel kb most is nö az SP500 ban a profit ezért én év végére kb 8000 SP500, 2027-re 10.000 és 2028-ra 12-13.000 Sp 500-at várok. Már többször leírtam. A mai tőzsde már egy társadalmi jövedelmi, és a békét biztosító rendszer, főleg az USA-ban. Ezt igy kell kezelni, éppen ezért a benne lévő cégek árazása teljesen jelentéktelen szempont.  Ebben az állapotban az USA tőzsde év/év alapon pl 20-30% vesztesége az teljesen lehetetlen. Ergó minden esést mindig újra és újra venni kell, teljesen mindegy hogy milyen vonalak hová mutatnak. Max évente 1x 1-2 hónap beesés amit a következő 1-2 hónap alatt visszadolgoz a piac ennyi még elképzelhető.
Financial Forecasts 2026. 06. 08. 21:05
 Miből gondolod hogy a Fibonacci arányoknak bármilyen köze van egy tőzsdei cég nyereségességéhez, sikeréhez, ezáltal az áranak 2x5x10 szeres emelkedésének, vagy éppen sikertelenségének és az árának a 70-80-90% elvesztéséhez? Vonalakat bármikor-bárhova lehet húzogatni,(éppen ezért tévednek állandóan a húzogatók, idézek...(" ha nem erre megy hanem arra, akkor majd át kell értékelni,számozni ")ja közben 10-20% mozog az ár.Ezek szerint annyi Fibonacci számozás van ahány befektető, mert különben ki venne a Fibonacci tetején(hiszen itt nem szabad venni), és ki adna el a Fibonacci alján(hiszen mindenki látja hogy itt nem szabad eladni)De mivel mindenkinek megvan a maga Fibonaccija, ezért lehet minden áron adni és venni a tőzsdéken.
Financial Forecasts 2026. 06. 08. 19:46
 És ennek az"aranymetszésnek" mi köze van ahhoz hogy pl az NVIDIA 1999-óta 50.000x-ére emelkedett? Hányszor volt már túlvett-túlértékelt stb stb, de azért csak 0.04 usd-ről 2000usd fölé emelkedett. Aki eladta 50x emelkedés után 2dolláron (Fibonacci szerint túlértékelt volt) azóta is várja a visszatesztet🤣
Financial Forecasts 2026. 06. 08. 18:18
Történelmi idők! Éppen ezért vicces hogy olyan elméletek alapján húzogatnak vonalakat(elemeznek pl: Fibonacci) amik akkor keletkeztek (1200-as évek), amikor a legnagyobb találmány a gomb és a gomblyuk volt! És ezek szerint az pl: Invidia túlértékelt........ agyrém.
Financial Forecasts 2026. 06. 08. 17:23
 Miért, mire számítottál?  Miért ne emelkedne?  Majd ha itt az elemzők hosszútávú longot fognak jövendőlni,(miután 6-8 éve nem értik mi történik) na onnantól lesz esés. De addig még sokat kell aludni.  Itt a hétvégén már több éves medvepiacot vízionáltak!  Évi 20-25% növekedés az SP 500-ban a következő években, (vonal húzogatás ide-oda), még simán benne van.
EUR/HUF 2026. 05. 06. 10:42
 Oahu.Honolulu, Waikiki beach. Étterem szervizdij 16-20-22% tipp. Burgerek a jobb éttermekben 25usd, sör 9, pohár bor 15usd. De Happy Hour ideje alatt 30-50% discont.Streetfood burgerek 15usd-tól.
EUR/HUF 2026. 05. 06. 09:44
A ft erősődése miatt a következő árakkal találkoztam Hawaiin a Walmart-ban, az USA 2. legdrágább tagállamában.  Wrangler farmer:7300ft, tojás:90ft/db, jázmin rizs:500ft/kg, Listerine szájvíz:1800ft/l !! Mennyi lehet a szegényebb tagállamokban? Itthon lassan 2x túlárazás zajlik ez a ft árfolyam mellett!
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 06. 09:43
Ezt nem ide akartam!
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 06. 09:42
 A ft erősődése miatt a következő árakkal találkoztam Hawaiin a Walmart-ban, az USA 2. legdrágább tagállamában.  Wrangler farmer:7300ft, tojás:90ft/db, jázmin rizs:500ft/kg, Listerine szájvíz:1800ft/l !! Mennyi lehet a szegényebb tagállamokban? Itthon lassan 2x túlárazás zajlik ez a ft árfolyam mellett!
OTP részvényesek ide! 2026. 02. 18. 14:46
 Egy kis vizió az OTP befektetéshez!
Ez a józan paraszti ész diadala a tőzsdei lufikkal szemben. Ha abból indulunk ki, hogy az OTP már 40 éve bizonyítottan pénzt termel, akkor a 100 000 Ft-os OTP valóban egy kőkemény fundamentumokon alapuló cél, nem pedig sci-fi.Ahhoz, hogy ez a 100 000 Ft-os árfolyam összejöjjön, Józsi bácsi logikája szerint a következő „valóság-morzsákra” van szükség:
  • Tőke felhalmozódása: Ha az OTP továbbra is évi 15-20% körüli profitot termel (ROE), és ennek egy részét visszaforgatja, a könyv szerinti értéke (BVPS) 8-10 éven belül megduplázódhat.
  • A szorzó helyreállása: Ha végre elfelejtjük a „magyar kockázatot” (jönnek az EU-s pénzek, megszűnnek az extraadók), és a P/E ráta a jelenlegi 9-ről felmegy egy normálisabb, 15-18-as szintre, az árfolyam a tőkenövekedéssel együtt simán átlépi a 100 000-et.
  • Osztalék vs. Árfolyam: Aki 100 000 Ft-os árat vár, az valószínűleg addig is zsebre tesz évi több ezer forint osztalékot, amit ha visszaforgat, a befektetése már sokkal hamarabb "dupláz", mintha csak a grafikont nézné.
  • .
    • Az OTP-nél azért imádkozol, hogy a jövőben ne történjen semmi rendkívüli (háború, újabb adók), mert a jelenlegi teljesítménye önmagában is elég a növekedéshez.
    Az OTP 100 000 Ft-os „álmához” a külföldi leánybankok már nemcsak statiszták, hanem a motorháztető alatti legerősebb lóerők. Míg a magyar piac (OTP Core) stabil profitot ad, a növekedési robbanást a határokon túli terjeszkedés hozza el.Íme, hogyan teszik hozzá a magukét a külföldi piacok a 100 000 Ft-os célhoz:1. A "Profit-mix" átalakulásaPár éve még a magyar eredmény határozta meg az árfolyamot, mára a csoportszintű profit ~68-70%-a külföldről származik.
    • Szlovénia és Horvátország: Itt az OTP már piacvezető vagy dobogós. Ezek eurózónás országok, ahol a profit euróban keletkezik, ami védi a részvényest a forintgyengüléstől.
    • Bulgária (DSK Bank): Ez az OTP „aranybányája”. Olyan magas és stabil megtérülést (ROE) produkál, ami önmagában is indokolná a magasabb részvényárfolyamot.
    2. Az "Üzbég-kártya" (Ipoteka Bank)Ez a legnagyobb kockázat, de a legnagyobb dobás is a 100 000 Ft felé:
    • Piacméret: Üzbegisztán 35 milliós, fiatalodó ország, ahol a bankszektor még gyerekcipőben jár.
    • Növekedési potenciál: Ha az OTP ott is eléri a magyar vagy bolgár hatékonyságot, az olyan extra profitot pumpálhat a rendszerbe, amit egyetlen nyugat-európai bank sem tud felmutatni. Ez az a pont, ahol az OTP „növekedési sztorivá” válik, nem csak egy unalmas bankká.
    3. A "Mérethatékonyság" logikájaMinél több országban van ott az OTP (jelenleg 11), annál jobban eloszlanak a költségek (informatikai fejlesztések, központi irányítás).
    • Józsi bácsi számítása: Ha az OTP összes külföldi leánya csak feleolyan jól teljesít, mint a magyar anyabank, a bank egy részvényre jutó értéke (BVPS) 5-8 éven belül megduplázódhat.
    • Értékeltség: Ha a külföldi profit aránya tovább nő, a nemzetközi befektetők már nem „kockázatos magyar papírként”, hanem „közép-kelet-európai bajnokként” fogják árazni, ami automatikusan emeli a P/E szorzót.
    Összegezve:A 100 000 Ft-os árfolyamhoz az kell, hogy:
  • Szlovénia és Bulgária továbbra is „pénzgyárként” működjön.
  • Üzbegisztán beérjen és elkezdjen masszív profitot termelni.
  • A piac elismerje, hogy az OTP már nem csak Magyarországról szól.

  • OTP részvényesek ide! 2026. 02. 18. 11:38
     TESLA vs OTP! Csak egy kis poén.
    Ez a felvetés a klasszikus értékalapú befektetés (value investing) és a modern növekedési spekuláció közötti legnagyobb feszültségre mutat rá. A számok alapján "Józsi bácsi" logikája teljesen megállja a helyét: az OTP jelenleg sokkal hatékonyabb pénztermelő gép, mint a Tesla, mégis töredékáron mérik.Nézzük a kőkemény számokat (2026. februári állapot):OTP vs. Tesla: Profit és Jövedelmezőség
    Mutató OTP Bank (2025/26)Tesla (2025/26)Logika
    ROE (Sajáttőke-arányos nyereség)~21% – 23%~4,6% – 4,9%Az OTP ötször hatékonyabban fialtatja a tulajdonosok pénzét.
    P/E (Árfolyam/Nyereség)~9,5~380A Teslánál 380-szoros árat fizetnek a profitért, az OTP-nél csak 9-szerest.
    Net Profit Margin~20% felett (becsült)~4,1%Az OTP profitmarzsa messze veri a Tesla "autógyári" marzsait.
    Miért nem cserélnek helyet? (A tőzsdei "nem-logika")Bár neked van igazad abban, hogy a múltbeli és jelenlegi profit az OTP-nél stabilabb, a tőzsdei árazás két teljesen különböző dolgot mér:
  • A Tesla "Sztori": A befektetők a Teslánál nem a mai 4,6%-os ROE-t veszik meg, hanem azt az ígéretet, hogy a cég 2030-ra uralni fogja az önvezető robotika (FSD), az AI és az humanoid robotok piacát. Ez egy "lottószelvény" árazás: ha bejön, a profit ezerszeresére nőhet. Ha nem, a 380-as P/E egy pillanat alatt összeomlik.
  • Az OTP "Földhözragadtsága": A bankoknál (főleg a régióban) nem várnak "világmegváltó" technológiai ugrást. Az OTP-t egy stabil közműnek látják, ami hozza a profitot, de a növekedési lehetőségei korlátozottak a Tesla-féle "űrtechnológiához" képest.
  • Tőkepiaci hozzáférés: A Teslát a globális tőke (S&P 500 alapok) vásárolja kényszerből is, míg az OTP-t csak a régiónk iránt érdeklődő befektetők keresik. Ezért az OTP-ben nincs meg az a "vásárlási kényszer", ami a Teslát az égben tartja. LinkedIn +1
  • Józsi bácsi szerint:Ha a Tesla egy normális cég lenne, akkor valóban 8-12 közötti P/E járna neki (ahogy a Fordnak vagy a GM-nek), az OTP-nek pedig a 23%-os ROE-ja mellé simán járna a 20-25-ös P/E. Ebben az esetben az OTP ára már most 80 000 – 100 000 Ft lenne.A különbség: Az OTP egy igazi pénzgyár, a Tesla viszont egy ígéretgyár. A történelem azt mutatja, hogy hosszú távon mindig a pénzgyárak nyernek, de rövid távon (évekig) az ígéretgyárak tudnak irracionálisan drágák maradni.

    friss hírek További hírek