Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Azóta pedig a kormányok pénzosztogató fázisai és az orv hitelezés főleg az ingatlanoké töménytelen fedezetnélküli és politikai pénzosztogatásai turbozták a forint gyengülését. Egy cél volt a cél nélküli gazdasági növekedés és az azzal együtt járó lopás a zűrzavarban a nép tapsikolása közepette. Mostanra elértük a here,tolvaj korszakot fennen hirdetve a "növekedés" értsd lopás felsőbbrendüségét gyakorlatilag nyiltan de kissé burkolt megfogalmazásban.
Attól szerintem valaki nem lesz még gazdag, hogy van egy 20-60 milliót érő, szar állapotú háza/lakása (attól függ az összeg, hogy az ország mely részéről beszélünk), amit amúgy nem tud felújítani, állagmegóvni, és ezáltal ma eladni. És ha eladja, mit csinál? Lesz a számláján X millió, de valahol lakni kell. No, ez a réteg nem gazdag, szerintem.
A forint a rákosi és a kádár rendszer alatt is erős volt. 1988 ban amikor ezek a torzonborz rendszerváltó tolvajok és a külföldi speka tőke megjelent jött egy erősebb gyengülési hullám. Ez volt a lopás 1.fázisa és az értékzavar 1.fázisa.
20 ezer MRD, néhány éve 15 ezer felet meg ennyi pénznek vásárló erő paritáson, korábban meg 10 ezer. :) Ebben jó a fidesz, az első olvasatra számukra kedvező adatokkal manipulálni! :)
Az tök egyértelmű hogy pénzbőség van, ezer milliárdok voltak kiszórva a piacra, illetve ha megnézed a lakossági megtakarítást, 20 ezer MRD felett van/volt. Soha ennyi pénze nem volt még az embereknek, ez mástól nem lehet, csak attól, hogy a kiosztott pénzek jó része a társadalom egy részénél csapódott le. Viszont az is igaz, hogy ez a pénz is nagyon 1 helyre koncentrálódva van jelen: a TOP 400 ezer háztartás (1,2-1,5 millió ember?) birtokolja ennek a 20 ezernek a felét. A maradék 3,6Millió háztartás meg másik felét. Az kb azt jelenti, hogy alsó 40-50%-nak szinte nincs megtakarítása. Nyilván ez a felső 10+további 20% tudja a talajvizes házat 60-100 milliókért meg a 40 millás panelt megvenni. Amig ennek a pénznek a nagy része ki nem szorul a piacról, addig hiú ábránd azt gondolni, hogy itt akár csak rövid távon 5-8% alatt lesz tartósan az infláció. Főleg, hogy szinte minden hónapban ráönt a kormány 100 milliárdokat a lakosságra/cégekre.
Korán kezdtem el növelni az euró és a dollár készleteket, itt el kell ismernem, hogy a jelenlegi gárdával való averzióm is befolyásolta a döntést, ami mindig hiba. Mondjuk túl sok teret nem látok már az erősödésre (meg ez most inkább az EUR/USD-nek szól), de egyelőre félreállok, a diverzifikációs célt már teljesítettem.
Akik szó szerint szegények, azok véleményem szerint olyan állapotú ingatlanban laknak döntő többségében, melyek bármilyen piaci viszonyok között kb az eladhatatlan kategóriák. Így esetükben teljesen mindegy hányszorosára nőttek az ingatlanok árai. Itt a társadalom felső 30-40%-a járt jól, ahol azon a lakáson kívül, amiben laknak, tudtam még egyet összespórolni, esetleg a szülők halála miatt örökölni, hogy a most nagykorúvá váló gyerek(ek)nek ne kelljen a nulláról indulva 30-40 milliókat összekaparni valahonnan a saját első ingatlanra. Az ingatlanlufival azok jártak jól, akiknek már előtte is vagy több ingatlanjuk volt, vagy úgy tudtak eladni akár csak 1-et tízmilliókért, hogy nem kellett újat venni. No, ott lett pénz új autóra, nyaralásra, miegyébre. A többi meg kipontozódott.
Tényleg csak a történelmi hűség miatt az ingatlan árak duplázódása és a szegénység nem egymást kizáró körülmények. Nem választják meg kétharmados többséggel 54.13% volt a pártlistán és hasonló lehetett az egyéni is. A képviselők száma valóban kétharmad. Az elégedetség: a felső 20% lehet hogy elégedett, de a többiek között többen félnek, mint elégedettek.
Nem tudom mennyire mérvadó, de az etoro-n az EURHUF vételi aránya folyamatosan növekszik. Devizapároknál a 94%-os vételnél mindig szokott lenni egy-egy nagyobb korrekció. Bayer részvényeim eddig szépen hoztak idén de a franc gondolta volna, hogy a forint ezeken a szinteken köt ki - ha kiköt itt egyáltalán.
Ahol az ingatlanarak par ev alatt duplazodtak ott penzboseg van, nem szegenyseg. Gondolom, ha nem lennenek boldogok az emberek, valamit tennenek ellene, nem? En ertem, hogy mit mondasz, csak kivul rol az latszik, hogy minden tendben van, senki nem sztrajkol, lazong, mindenki vasarol dragan, stb. Plussz jo par eve, ugyanazt a kormanyt valasszak meg 2/3 al, gondolom probalnanak valtani, ha nem lennenek elegedettek vele
"Nagyon ugy tunik, hogy mindenki happy" Annyira happy, hogy sosem fogyott ennyi antidepresszáns, az alkoholizmus sosem látott szintekre hágott, és minden napra jut egy-egy szerencsétlen, aki a vonat elé veti magát. Soroljam még az óriási boldogságot, amiben itt élünk? :(((
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)